Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba;
    Sizlerden gelen geri dönüşlere istinaden bu konuyu açmak istedim.
    Bildiğiniz üzere H2B vize türünde gelenlerin aile üyeleri de H4 vize türünden yararlanabiliyor. Bunun ile ilgili çok soru soran olmuştu. Bende bildiklerimi buradan paylaşmak istedim. Yabancı kaynaklardan ve çevremden edindiğim bilgiler üzerine şahsi görüşüm her zaman ilk başta H2B vizesinin alınması ve vize alındıktan sonra aile üyeleri için H4 vizesine başvurulması yönündeydi ve örnek bir vaka yoktu. Yalnız grubumda yer alan yakın bir arkadaşım bunu başardı. İlk başta H2B vizesini aldılar sonrasında aile üyesi olan diğer eş de, Türkiye’ de erkene randevu olmadığından Kuveyt’ den başvurarak H4 vizesini aldı. Nitekim dediğim şekilde oldu. Bu şekilde ilerlemek isteyenler için akıllarında soru işareti bırakmamak adına bilgilendirmek istedim.
    Bol şanslar.

• Merhaba eşim h2b vizesi ile amerikada h4 vizesi aldım ekim 2023 ayına kadar geçerli fakat o tarihe kadar gidemeyebilirim daha sonra nasıl uzatabilirim?

• @Ceyda-Altın Sonradan tanidim sizi. 2-3 ay once facebook dan tamamen yardimci olabilmek icin iletisime gectim sizin ile beni terslemistiniz. Boyle geri donusler gorunce insanin yardim duygularini koreltiyorsunuz. Garip gercektende... Neyse
    Hakkinizda hayirlisi olsun.

• Orhan bey merhaba, eş için H4 vizesi aldığımızda Amerikaya geldikten sonra eş içinde çalışma izni alabiliyor muyuz? veya ne yapmamız gerekir biz MonteFuture firması ile süreci başlatmayı düşünüyoruz

• @drcfamily Merhaba, maalesef es icin calisma hakki vermez. Lakin calisma hakki veren bir vize turune gecis yapabilirseniz olur.
    Bu arada montefuture sirketinin adi grubumuzda gecti. Hatta bende kendileri ile gorustum. Yanlis yonlendirmek istemem ama ben pek guven alamadim acikcasi. Tabi sizde kendi arastirmanizi yapip kararinizi ona gore verirsiniz elbette. Bol sans

• Orhan bey yorumunuz için teşekkür ederim. Forumda yazdığınız birkaç siteyi kaydettik inceliyoruz. Sizin bilgilerinize çok ihtiyacımız var. güncel güvenilir bir firma önerebilir misiniz? süreç 6 ay sürüyor diyorlar doğru mudur?

• @drcfamily Estafurullah elimden geldigince bilgim dahilinde yardimci olurum elbet. Surec degisken aslinda. Basvuru yapacaginiz sezondan ortalama 2-3 ay oncesinden basvurulara baslarsaniz sansiniz artacaktir. Isletmetmenin acik pozisyonu var ise sizi istedigi zaman da alabilir ama en yuksek oranlar sezon oncesidir. Sezonun ortasinda da sizi hala alabilir ama bu oran dusuktur maalesef.

• aracı firma tavsiyeniz olabilir mi acaba? bir şekilde gelmek istiyoruz en basit yöntem bu gözüküyor. eşimin kuzenleri amerikan vatandaşı gittikten sonra yardımcı olacaklar.

• @drcfamily Acentala var. onlari iletiyorum size

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

174

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.1k

| | | |