DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Aleras anladim. Dedigim maili deneyin. Geri doneceklerdir. Haberdar ederseniz sevirim.

• @orhanozbekk dediğiniz mail adresine bugün mailimi gönderdim bakalım nasıl bir dönüş olacak. Buradan sonucu paylaşırım. Umarım olumlu olur. Teşekkür ederim.

• Konsolostan dönüş aldım mail olarak ama tam beni anlayamadılar sanırım. Bu nedenle tekrardan maillerine cevap verip açıklama yazdım. Bakalım ne dönüş yapacaklar merak ediyorum. İlk mailime cevapları şöyle oldu. Bir bakıma hazır cevap gibi vermişler detaya inmemişler.

Mutekabiliyet anlasmasi uyarinca pasaport ulkesine gore vize gecerlilik tarihlerinde farklilik olabilmektedir.
    Tek seferlik giris hakki, vize son kullanim tarihinden once kullanilmalidir.
    ABD'ye giris izni ve suresi CBP memurlari tarafindan tayin edilir.

• Merhaba, H1-B ve H-4 konusu hakkında güncel bilgi vereyim istedim. Belki ilerde benim gibi aynı sorunu yaşayan çıkabilir. Dün konsolosluktan aradılar. Eşimin uyruğu farklı olduğu için vize türü ne olursa olsun sistemlerinin uyruğa göre vize izni verdiğini bu nedenle tek girişli ve 3 aylık vize verdiklerini belirtti. 20 Eylül den önce giremeyeceğimizi bildikleri için çözüm olarakta şunu sundular. Seyahate çıkacağımız tarihi netleştirip ve 3 aylık süreci de buna dahil edip ona istinaden bağlantıya geçmemizi ve vizeyi buna göre yenileyeceklerini belirttiler. Yani kısaca pasaportu ilgili tarihte yeniden göndericez ve vizeyi güncelleyecekler. Bilgi olarak paylaşayım istedim.

• @Aleras updated icin tesekkurler. istedigin gibi olmasa da, en azindan cozum odakli davranmislar. Sevindim. Bu arada esinizin uyrugunu merak ettim, sakincasi yok ise paylasabilir misiniz? Hangi ulke bu kisitlamaya tabi onu merak ettim. istemezseniz sorun degil.
    tesekkurler

• Isin ilginc kismi her 3 ayda bir donup vizemi alacak ?

• Eşim İran lı. Şöyle olacak gidicez ve çıkmıycaz 🙂 Çıkmak istersek ya da eşim dönerse tekrardan vize başvurusu yapmak zorunda kalıcaz. Ama son aldığım bilgiye göre bu yılın sonunda artık H vizeler için visa stamplar Amerika da basılmaya başlanacakmış. Zaten bu yıl sonunda Türk vatandaşlığına da başvurucaz inşallah sorun kalmayacak bakalım görücez.

• @Aleras evet dogru bu yil sonunda ulke icerisinde vize basimina baslanacak ama bu suanlik icin H1B ve L vize turlerini kapsayacak ve bazi ulkeler bundan yararlanamayacak. Ornegin hindistan gibi. Suanlik icin H4 vizesi bu kategoride yok maalesef. Ilerleyen sureclerde olacak insallah.
    hakkinizda hayirli olsun. Guzel bir hayat kurmaniz dilegiyle.

• @Aleras Cikmayacaksiniz ama 3ay sonra esiniz kacak duruma dusecek. Buradayken sure uzatmaya bakin. Gelince I94 e bakin orada yazacaktir ne zaman ulkeden cikmasi gerektigi.

Kacak duruma dusunce belli sureler var. Onlari gecirdiginizde gene belli sure geri giris yapamiyorsunuz

• @wanti Sizin bahsetmiş olduğunuz şey statü. Benim bahsetmiş olduğum şey ise vize. Zaten eşimin vizesinin PED bölümünde 31 Sep 2026 yazıyor. Yani kısaca anlatmak istediğim şey şu bizim oraya girme vaktimiz 3 ay içinde ama polisin orda vereceği yani I-94 formuna yazacağı şey büyük ihtimalle 3 yıl olacak o yüzden sorun olmayacak diye düşünüyorum. Çünkü benzer bir olayda eşimin turistik vizesinin bitmesine birkaç gün kala gitmiştik ve giriş yaptığımızda bize 6 aylık statü yani kalma izni verdiler. Ama biz doldurmadan çıkış yapıp geldik.

• Oyle olabiliyorsa iyi o zaman. Ben kalis suresini vize ile beraber yaparlar diye dusunuyordum.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• @Aleras Size guzel bir haberim var. Dusunur musunuz bilmem ama Kanada artık H-1B vizesi yada statüsü olanlara 3 yıl boyunca Kanada'da çalışabilmeleri için açık çalışma izni verme kararı aldı. Yani H-1B olanlar istedikleri zaman kanadaya gidip istedikleri işte 3 yıl boyunca çalışabilecek. Tabi bu işlerin alanınızla alakalı olması gerekiyor. Ilgili linkleri birakiyorum. Zaman neleri getirir bilinmez. Aklinizda bulunsun. 🙂

• Selam herkese - H1B visa stamp renewal ile ilgili her hangi bir sorun yasaniyor mu? Ben daha oncede yeniledim sorunsuz olarak ama Inidia'da zorluk cikariyolarmis. Sanirim burada ki fake consulting firmalari yuzunden. TR'de H1B visa renewal ile ilgili bir sorun oldugunu duyan oldu mu?

Cok tesekkurler simdiden!

• @orhanozbekk Merhaba. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Bir arkadaşım daha bu paylaşımı yapmıştı bana. Biraz araştırdım ama sanırım bu sadece IT sektöründe geçerli ve benim sektör ve pozisyonum bununla ilgili değil maalesef. Belkide ilerleyen günlerde farklı sektör ve pozisyonlar içinde açılır böyle fırsatlar. Bakalım görücez 🙂 Bizim ilk amacımız GC almak onu da başardıkmı artık büyük bir sorunu aşmış olucaz. Sizdemi H1 ile oradasınız?

• @Aleras Bir yanlisiniz olmali, bu sadece IT alaninda degil yalniz. Arkadasiniz paylastigi ne bilmiyorum ama farkli olabilir.
    Tabiki de not alin lazim olur. Kesinlikle ilk amacinz green card olmali. Hatta benden size tavsiye hemen EB3 skilled sureci baslatin. Biraz zaman aliyor ama bu surecte H1B ile hem stattunuzu korursunuz hemde arka planda green card sureci baslatmis olursunuz. Lutfen dedigimi yapin, LUTFEN! Zamaninizi bosa harcamayin. Benim de suan H2B vizem var ve arka planda EB3 surecim devam ediyor. forumda orcun beyler ( @denizci10 ) var, eb3vize sirketinin sahibi. Adimi verin onlarla da gorusun. Yardimci olacaklardir. Hatta whatsapp ve telegram gruplarimizda var, katilmazk isterseniz numaranizi ozelden yazin, sizleri de ekleyeyim. Surec hakkinda kendinizi guncel tuttarsiniz.

• Belkide ben yanlış okudum ama önceliklerinin TECH alanında olacağı yazıyordu bu nedenle böyle anladım. EB3vize yi biraz okumuştum sanırım anlaşmalı oldukları fastfood şirketleri için yapıyolardı. @denizci10 da tanıyorum yazılarından 🙂 Bana şu an için pek yarayacağını düşünmüyorum ama takipte olacağım. Numaralarımı özelden paylaştım kendinize ve grubada ekleyebilirsiniz 🙂

• Referenced by  crazycells crazycells 

• @orhanozbekk merhabalar amerika vatandaşı olan biri bize davet gönderecek çalışmamız için tam zamanlı bu adamın market zincirleri var ve Amerikan vatandaşı ama biz hangi vizeye başvuracağımızı bilmiyorum sizce ne yapmalıyız

• @sabrina-ww merhaba, H2B vizesi uygun olur. Özellikle local bölgelerdeki supermarketlerde bu vize türünü yapıyor. Lakin bunun da öncesinde başvurması gereken bir süreç var. Sertifikasyon, petition vb gibi. USCIS kendi sitesinde süreç yer alıyor. Olmadı bölgede yer alan en yakın bir uscis ofisine de gidebilir.
    Kısa vadede h2b olur ama her be kadar uzun da sürse, uzun vadede EB3 green card süreci de başlatabilir.

Umarım biran önce olur. Daha fazla sorunuz olursa çekinmeyin lütfen.

• @orhanozbekk h2b başvurusu için işverenin gidip ikna etmesi gerekiyormuş yurtdışından işçi alabilmek için eğer ikna edemezse olmuyormuş bu konuda bir bilginiz var mı

• Merhaba, yeşilkartforum'da yeniyim, arama kısmına H1B vizesi yazarak sorularımın cevabını bulmaya çalıştım fakat bulamadım o nedenle başlık açıyorum, başlık tekrarıysa kusura bakmayın. H-1B vizesi hakkında aklıma takılan bazı sorular var, örneğin ben şu an Türkiye'deyim ve internetten araştırdığım kadarıyla, H-1B Employer Data Hub'dan bu vize için sponsor olan iş yerlerine baktım, iş yerlerinin isimleri var liste şeklinde. Bir tanesine başvurdum. Şimdi ben Türkiye'den başvurduğumda, ben ABD'de değilken onlar benim adıma sponsor oluyor mu olumlu sonuçlandığında? Yani bana sponsor olmalarını nasıl sağlayabilirim, daha önce bu yolla gitmiş birileriyle konuşursam kafamdaki soruları daha rahat aktarabilirim diye düşünüyorum. Bana gelince, 3 yıllık finans (audit) tecrübem var, budget reporting & business controller vs gibi işleri yapabilirim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, kendilerine en etkili şekilde nasıl ulaşıp bana sponsor olmalarını sağlayabilirim? Niteliksiz olarak gitmeye de razıyım, bu konuda da bilgilendirebilir misiniz rica etsem? Teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

42.5k
Users

4.5k
Topics

434.6k

| | | |