Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @haleluja, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@bionicks, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@mulus, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@bionicks paylaşımınız için teşekkürler, gerçekten çok aydınlatıcı oldu.

biometric randevuya başvuru yapmanızdan ne kadar süre sonra çağırılmıştınız? biometric randevunuzdan ne kadar süre sonra bu onay mektubunuz geldi?

bir de, biometric randevuya gidip gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra tekrar görüşme gibi birşey oluyor mu? yani, neden re-entry permit istediğimizi bir de bizden dinleme gibi bir durum?

teşekkürler

@mulus
    biometriği verdikten 10 gün sonra onay mektubu geldi

biometriği verip çıkıyorsunuz. herhangi bir görüşme veya mülakat olmadı.

Bahsettiğiniz onay mektubu biyometrik randevu tarihinin olduğu mektup mu yoksa randevudan sonra başka bir mektup daha mı geliyor?

Bahsettiğim biometrikten sonra gelen başvurunuz onaylandı. 21 - 30 gün sonra postanızı kontrol edin ya da teslim alacağınız konsoloslukla iletişime geçin ibareleri yer alan mail.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seling, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar, ben greencardimi aldiktan 3 ay sonra baska bir ulkede is buldum ve ulkeden cikis yaptim. Elimde cikis yaptigim zamanda 2 senelik reentry permitim vardi ve Kasim 2020’de suresi dolacak.
    Simdi isim sebebiyle bir senede 6 ay Abd’de yasama firsati elde ettim. Ancak bazi sorularim olacak. Elimde hala 14 ay gecerli reentry permitim oldugu halde ulkede 6 ay yasarsam vatandaslik icin gereken sureye bu kalislarim dahil ediliyor mu, yoksa reentry belgesi oldugu icin bu sure sifirlaniyor mu? Bir de takvim yili bazinda mi sure hesaplaniyor? yilda 200 gun Abd’de yasamam gerektigi soylendi bana, bu durumda 2019 yili neredeyse bittigi icin 2020 yilindan itibaren mi giris cikis yapmam mantikli yoksa 2019 yilinda kaldigim sure hala vantandaslik icin sayilacak mi? Ulkeye giriste sorgulandigimiz takdirde Reentry ile giris yaparken baska bir ulkede is bulup calismayi soylemek sorun yaratmaz mi? Cok tesekkur ederim.

Gercekten kaldiginiz gunler sayilacak, re-entry permit bu sayima etki etmiyor. Sure gun gun hesaplaniyor. Ilgili hesaplama icin vatandaslik konusunu inceleyebilirsiniz.

Green Card ile ABD'ye girerken ABD'de yasama amaci gutmelisiniz.

• @Gulsah2000 merhabalar, süreci takip edenlere bilgi amacıyla 22 Ekimde Reentry belgesini İstanbuldaki konsolosluktan aldım. Eşiminki henuz elimize ulaşmadı. Tekrar teşekkürler

• Merhaba

Mayıs 2019 de Green Card almaya hak kazandık ve pasaportlarımıza vize basıldı. İlk girişimizi 6 ay dolmadan 18 Ekim 2019 da Nashville' e yaptık. Orda olduğumuz süreçte SSN için başvuru yaptık ve aldık. 1 Kasım 2019 da çıkış yaparak Türkiye'ye döndük. Çocuğumuz henüz 1 yaşında ve eşim de çalıştığı için Halamız bakıyor.

1- Çocuk henüz küçük olduğu ve bakacak kimse olmadığı için re-entry permit başvurusuna bunu yazabilir miyiz? Eşimde Amerika'da çalışacağı için bakacak kimse yok.
    2- Re-entry permit süreci yaklaşık 40 gün sürdüğü için ve şu an Türkiye'de çalıştığımız iş yerimizin toplu tatil dönemi ağustos ayında olduğu için ikinci girişimizi ilk çıkışımızın (1 kasım 2019) 9 ay sonrasında yapsak ve re entry permit başvusunu o zaman yapsak sıkıntı yaşar mıyız? (ilk girişimizden 9 ay sonra bizi alırlar mı?)

re entry başvurusunda nedenimiz olarak çocuğumuzun bakıma muhtaç ve bakacak kimsenin olmamasını mı yoksa aileden birinin kronik rahatsızlığını mı yazmak etkili olur. Ayrıca türkiyede kredi ile ev almıştık bu da bir neden olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DSUK2018, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba

Mayıs 2019 de Green Card almaya hak kazandık ve pasaportlarımıza vize basıldı. İlk girişimizi 6 ay dolmadan 18 Ekim 2019 da Nashville' e yaptık. Orda olduğumuz süreçte SSN için başvuru yaptık ve aldık. 1 Kasım 2019 da çıkış yaparak Türkiye'ye döndük. Çocuğumuz henüz 1 yaşında ve eşim de çalıştığı için Halamız bakıyor.

1- Çocuk henüz küçük olduğu ve bakacak kimse olmadığı için re-entry permit başvurusuna bunu yazabilir miyiz? Eşimde Amerika'da çalışacağı için bakacak kimse yok.
    2- Re-entry permit süreci yaklaşık 40 gün sürdüğü için ve şu an Türkiye'de çalıştığımız iş yerimizin toplu tatil dönemi ağustos ayında olduğu için ikinci girişimizi ilk çıkışımızın (1 kasım 2019) 9 ay sonrasında yapsak ve re entry permit başvusunu o zaman yapsak sıkıntı yaşar mıyız? (ilk girişimizden 9 ay sonra bizi alırlar mı?)

re entry başvurusunda nedenimiz olarak çocuğumuzun bakıma muhtaç ve bakacak kimsenin olmamasını mı yoksa aileden birinin kronik rahatsızlığını mı yazmak etkili olur. Ayrıca türkiyede kredi ile ev almıştık bu da bir neden olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler

ABD'de yasamayi ya da calismayi dusunuyor musunuz? Yazdiklarinizdan bu niyetiniz anlasilmiyor...

• Evet düşünüyoruz. Ancak 2021 mayısta bunu sağlayabileceğiz. Türkiyede bir takım borçlarımız var ve iş arama sürecini de dahil ettiğimizde bize en uygun zaman 2021

• @DSUK2018, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Evet düşünüyoruz. Ancak 2021 mayısta bunu sağlayabileceğiz. Türkiyede bir takım borçlarımız var ve iş arama sürecini de dahil ettiğimizde bize en uygun zaman 2021

Düzeltiyorum 2022 kusura bakmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet düşünüyoruz. Ancak 2021 mayısta bunu sağlayabileceğiz. Türkiyede bir takım borçlarımız var ve iş arama sürecini de dahil ettiğimizde bize en uygun zaman 2021

Su durumda gercek neden olan "Turkiye'deki isleri bitirmek ve sonrasinda ulke ile baglari koparmak" gibi bir seyler yazabilirsiniz.

• Vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim. İkinci sorumun cevabını da verebilirseniz çok yardımcı olmuş olacaksınız. İlk girişimizi 18 ekim 2019 da yaptık ve 1 kasımda çıkış yaptık. İkinci girişimizi 9 ay sonra yani Ağustos 1 de yapmamız sorun çıkarır mi? Yoksa 6 ayı doldurmadan girmeli miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim. İkinci sorumun cevabını da verebilirseniz çok yardımcı olmuş olacaksınız. İlk girişimizi 18 ekim 2019 da yaptık ve 1 kasımda çıkış yaptık. İkinci girişimizi 9 ay sonra yani Ağustos 1 de yapmamız sorun çıkarır mi? Yoksa 6 ayı doldurmadan girmeli miyim?

Su konuda ayrintili bilgi mevcut:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri/

• @mulus, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar herkese,

Re-entry permit'e başvurmam gerektiğini can sıkıcı bir tecrübeyle öğrendim. Şimdi başvurmaya çalışıyorum ama bazı noktalarda kafam çok karıştı. Bunları listeledim, @crazycells olmak üzere konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlarımın desteğine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim:

• Physical address bölümüne Türkiye’deki adresimi mi yoksa şu an için ABD’de bulunduğum adresi mi yazmam gerekiyor? Eğer ABD’de bulunduğum adres ise, burada geçici sayılırım (27 Aralık), burada yaşayan bir tanıdığın adresini vermemiz daha sağlıklı olur mu?
    • Biraz önce de bahsettiğim gibi 27 Aralık’ta Türkiye’ye geri dönüyorum. Bu tarihe kadar re entry permit elime ulaşır mı? Gönderilmesini istediğim adres olarak şu an kaldığım yeri mi vereyim yoksa Türkiye’deki konsolosluktan mı alayım? (Biraz kafam karıştı bu konuda, o kadar uzun sürer mi yani)
    • Re-entry permit başvuru ücretini nereye yapıyoruz o kısmı tam anlamadım. Yorumlardan birinde “kredi kartımdan kesildi” dedi. Benim şu an Bank of America kredi kartım hala secured konumunda olduğu için 300 dolar limiti var, acaba debit karttan çekmeleri mümkün mü?
    https://www.uscis.gov/i-131 sayfasında “Filing Fee” sekmesinin altında, “If you file at a field office” seçeneği var. Bu şu mu demek oluyor: I-131 formunu mail yoluyla ilgili USCIS ofisine göndermenin yanı sıra, ilgili USCIS ofisine gidip bizzat doldurup gerekirse ödemeyi a personal check, debit card, credit card, veya reloadable prepaid credit/debit card alternatifleriyle yapabilirim. Eğer öyleyse, hangi ofisler acaba, bunu paylaşmanız mümkün mü?
    • “A copy of the Form I-797, Notice of Action, approval notice of your application to replace your Permanent Resident Card (also known as a Green Card or a Form I-551); or Temporary evidence of lawful permanent resident status.” Bu kısmı anlamadım, yardımcı olur musunuz?

@crazycells Tekrar merhaba,

Kafamda aydınlanmamış birkaç şey daha kaldı, onları da halledebilirsek çok mutlu olacağım 🙂

1. Part 1'deki "Physical address" kısmına 27 Aralık 2019 tarihine kadar kalacağım adresi vereceğim. AMA Part 3'teki Processing Information kısmındaki "Where do you want this travel document sent?" sorusuna U.S. Consulate'i seçip İstanbul yazacağım. Bu doğru olur değil mi? Eğer ben henüz Amerika'dayken re-entry işlemleri hallolup İstanbul'daki konsolosluğa gönderseler bile, benim daha sonra (mesela 1 ay sonra) konsolosluktan almamın bir sıkıntısı olur mu?

2. "Ücreti formla gönderiyorsunuz" cevabınızı tam anlamadım açıkçası. Evraklarımı koyduğum zarfın içine nakit olarak 575 dolar ve biometrik hizmet için de 85 dolar mı koyacağım? Money orders dedikleri havale değil mi? Bugün bankaya gideceğim, U.S. Department of Homeland Security'e 660 dolar havale etmeyi düşünüyorum. Bu havale işlemini gerçekleştirdikten sonra da evraklarımı kapatıp en yakın posta merkezinden gönderim işlemimi tamamlamayı düşünüyorum. Bu şekilde yapmam doğru olur, değil mi?

Eğer para gönderim şeklim doğru değilse, doğrusunu stepbystep anlatmanızı rica edeceğim, cidden anlamadım çünkü.

Bankaya gittiğimde 660 dolarlık çek mi alayım veya?

Bunlar hiç yaptığım şeyler değil, Kafam karıştı çok...

1. Anladığım kadarıyla pasaportun kimlik bilgisi yazan kısmı ve green cardın haricinde, green card için ilk girişi yapmamızı sağlayan 6 ay geçerli olan vizenin de fotokopisini istiyorlar, doğru mu?

2. Ben doktoramı mazeret olarak öne süreceğim. Üniversiteden aldığım "öğrencimizdir" yazılı ıslak imzalı antetlı ingilizce belge var. Bu yeterli olur mu? Transcript fln da koyayım mı?

3. Normalde derslerim bitti ama Haziran ayında doktora yeterlik sınavına gireceğim. Eğer kendimi yeterli hissetmezsem bu sınavı es geçip bir sonraki Ocak 2021'de olacak, ona girmem gerekecek. Bunları düşünüp "Excepted Length of Trip (in days)" kısmına 400 yazdım. Bu çok gelir mi?

Yardımlarınız için teşekkür ederim

Herkese selam,

Konuyla ilgili gelişmeleri paylaşayım istedim.

Burada okuduğum önceki tecrübelerden yola çıkarak belli bir süre belirledim kafamda ve o tarihe kadar Notice of Action mektubunun gelmesini bekledim. Ancak gelmedi. Şimdi ismini hatırlayamadığım bir arkadaşımızın paylaştığı tecrübeden yola çıkarak USCIS'i aradım (sabah saatlerinde bi de 🙂 ). Canlı görevliye ulaşmam biraz zaman aldı ama neyseki ulaştım ve hemen sorularımı sordum. Öncesinde US Postal Service'ten kontrol etmiştim, 29 ekimde hazırladığım postam USCIS Dallas Lockbox'a ulaşmış gözüküyor, bunu sordum. Görevli de 4 Kasım itibariyle işleme aldıklarını ve Notice of Action gönderdiklerini söyledi. Henüz ulaşmadı dedim (bu kadar sürede ulaşmaması da, garip..). Görevli bana biometrics ve parmak izim için randevumu söyledi neyse ki 🙂 Peki dedim, velev ki bu notice of action bir sebeple bana ulaşamadı, ben direkt elimi kolumu sallaya sallaya USCIS'e gidip işlemlerimi yapabilecek miyim? Görevli bir sıkıntı olmayacağını ama gene de verdiği receipt number'ı gösterirsem olası sorunun çözülebileceğini söyledi. Bütün işlemlerin tamamlanmasının 4 ila 6 ayı bulacağını ekledi.

Şimdilik gelişmeler bende bu şekilde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar herkese,

Re-entry permit'e başvurmam gerektiğini can sıkıcı bir tecrübeyle öğrendim. Şimdi başvurmaya çalışıyorum ama bazı noktalarda kafam çok karıştı. Bunları listeledim, @crazycells olmak üzere konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlarımın desteğine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim:

• Physical address bölümüne Türkiye’deki adresimi mi yoksa şu an için ABD’de bulunduğum adresi mi yazmam gerekiyor? Eğer ABD’de bulunduğum adres ise, burada geçici sayılırım (27 Aralık), burada yaşayan bir tanıdığın adresini vermemiz daha sağlıklı olur mu?
    • Biraz önce de bahsettiğim gibi 27 Aralık’ta Türkiye’ye geri dönüyorum. Bu tarihe kadar re entry permit elime ulaşır mı? Gönderilmesini istediğim adres olarak şu an kaldığım yeri mi vereyim yoksa Türkiye’deki konsolosluktan mı alayım? (Biraz kafam karıştı bu konuda, o kadar uzun sürer mi yani)
    • Re-entry permit başvuru ücretini nereye yapıyoruz o kısmı tam anlamadım. Yorumlardan birinde “kredi kartımdan kesildi” dedi. Benim şu an Bank of America kredi kartım hala secured konumunda olduğu için 300 dolar limiti var, acaba debit karttan çekmeleri mümkün mü?
    https://www.uscis.gov/i-131 sayfasında “Filing Fee” sekmesinin altında, “If you file at a field office” seçeneği var. Bu şu mu demek oluyor: I-131 formunu mail yoluyla ilgili USCIS ofisine göndermenin yanı sıra, ilgili USCIS ofisine gidip bizzat doldurup gerekirse ödemeyi a personal check, debit card, credit card, veya reloadable prepaid credit/debit card alternatifleriyle yapabilirim. Eğer öyleyse, hangi ofisler acaba, bunu paylaşmanız mümkün mü?
    • “A copy of the Form I-797, Notice of Action, approval notice of your application to replace your Permanent Resident Card (also known as a Green Card or a Form I-551); or Temporary evidence of lawful permanent resident status.” Bu kısmı anlamadım, yardımcı olur musunuz?

@crazycells Tekrar merhaba,

Kafamda aydınlanmamış birkaç şey daha kaldı, onları da halledebilirsek çok mutlu olacağım 🙂

1. Part 1'deki "Physical address" kısmına 27 Aralık 2019 tarihine kadar kalacağım adresi vereceğim. AMA Part 3'teki Processing Information kısmındaki "Where do you want this travel document sent?" sorusuna U.S. Consulate'i seçip İstanbul yazacağım. Bu doğru olur değil mi? Eğer ben henüz Amerika'dayken re-entry işlemleri hallolup İstanbul'daki konsolosluğa gönderseler bile, benim daha sonra (mesela 1 ay sonra) konsolosluktan almamın bir sıkıntısı olur mu?

2. "Ücreti formla gönderiyorsunuz" cevabınızı tam anlamadım açıkçası. Evraklarımı koyduğum zarfın içine nakit olarak 575 dolar ve biometrik hizmet için de 85 dolar mı koyacağım? Money orders dedikleri havale değil mi? Bugün bankaya gideceğim, U.S. Department of Homeland Security'e 660 dolar havale etmeyi düşünüyorum. Bu havale işlemini gerçekleştirdikten sonra da evraklarımı kapatıp en yakın posta merkezinden gönderim işlemimi tamamlamayı düşünüyorum. Bu şekilde yapmam doğru olur, değil mi?

Eğer para gönderim şeklim doğru değilse, doğrusunu stepbystep anlatmanızı rica edeceğim, cidden anlamadım çünkü.

Bankaya gittiğimde 660 dolarlık çek mi alayım veya?

Bunlar hiç yaptığım şeyler değil, Kafam karıştı çok...

1. Anladığım kadarıyla pasaportun kimlik bilgisi yazan kısmı ve green cardın haricinde, green card için ilk girişi yapmamızı sağlayan 6 ay geçerli olan vizenin de fotokopisini istiyorlar, doğru mu?

2. Ben doktoramı mazeret olarak öne süreceğim. Üniversiteden aldığım "öğrencimizdir" yazılı ıslak imzalı antetlı ingilizce belge var. Bu yeterli olur mu? Transcript fln da koyayım mı?

3. Normalde derslerim bitti ama Haziran ayında doktora yeterlik sınavına gireceğim. Eğer kendimi yeterli hissetmezsem bu sınavı es geçip bir sonraki Ocak 2021'de olacak, ona girmem gerekecek. Bunları düşünüp "Excepted Length of Trip (in days)" kısmına 400 yazdım. Bu çok gelir mi?

Yardımlarınız için teşekkür ederim

Herkese selam,

Konuyla ilgili gelişmeleri paylaşayım istedim.

Burada okuduğum önceki tecrübelerden yola çıkarak belli bir süre belirledim kafamda ve o tarihe kadar Notice of Action mektubunun gelmesini bekledim. Ancak gelmedi. Şimdi ismini hatırlayamadığım bir arkadaşımızın paylaştığı tecrübeden yola çıkarak USCIS'i aradım (sabah saatlerinde bi de 🙂 ). Canlı görevliye ulaşmam biraz zaman aldı ama neyseki ulaştım ve hemen sorularımı sordum. Öncesinde US Postal Service'ten kontrol etmiştim, 29 ekimde hazırladığım postam USCIS Dallas Lockbox'a ulaşmış gözüküyor, bunu sordum. Görevli de 4 Kasım itibariyle işleme aldıklarını ve Notice of Action gönderdiklerini söyledi. Henüz ulaşmadı dedim (bu kadar sürede ulaşmaması da, garip..). Görevli bana biometrics ve parmak izim için randevumu söyledi neyse ki 🙂 Peki dedim, velev ki bu notice of action bir sebeple bana ulaşamadı, ben direkt elimi kolumu sallaya sallaya USCIS'e gidip işlemlerimi yapabilecek miyim? Görevli bir sıkıntı olmayacağını ama gene de verdiği receipt number'ı gösterirsem olası sorunun çözülebileceğini söyledi. Bütün işlemlerin tamamlanmasının 4 ila 6 ayı bulacağını ekledi.

Şimdilik gelişmeler bende bu şekilde.

bu olayi (posta gelmedigi icin numaranizin USCIS call center'dan aldiginizi) USCIS ofiste de anlatirsaniz, sorun cikarmamalari lazim.

• Arkadaslar amerika disinda basvuru yapiliyormu?bi yolu varmi 10 gun sonra amerikaya donuyorumda gitmeden islemlere baslamak istiyorum.

• ⭐⭐

@nahya Hayir. Basvururken ve basvuru sonuclanana kadar ABD'de bulunmaniz lazim. Basvuru formunu money order check ile birlikte USCIS'e posta gondermeniz gerekiyor.

• Merhaba biz Nisan ayında ikinci kez giriş yapacağız ancak re entry permit başvurusunu Ağustos girişimizde yapmayı planlıyoruz. Sorum şu, gerekli evrakları nisan girişimizde doldursak ve ödeyeceğimiz tutarın çekini alsak Ağustos girişimizden 15 gün önce amerikadaki arkadaşlarımız bunu postalasa ve biz ağustosta giriş yapsak en azından biometrics ve parmak izi randevusu için geçecek zamanı tolere etmiş olur 15 gün kazanmış oluruz diye düşündük. Bu mümkün olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba biz Nisan ayında ikinci kez giriş yapacağız ancak re entry permit başvurusunu Ağustos girişimizde yapmayı planlıyoruz. Sorum şu, gerekli evrakları nisan girişimizde doldursak ve ödeyeceğimiz tutarın çekini alsak Ağustos girişimizden 15 gün önce amerikadaki arkadaşlarımız bunu postalasa ve biz ağustosta giriş yapsak en azından biometrics ve parmak izi randevusu için geçecek zamanı tolere etmiş olur 15 gün kazanmış oluruz diye düşündük. Bu mümkün olabilir mi?

ABD icinde olmadan bu formu doldurup gonderemiyorsunuz, bu konuda yaniltici bilgi vermemelisiniz.

• Merhaba arkadaşlar, eşimle birlikte 10 Aralık 2019 da re-entry başvurusunu gönderdik, 1 hafta sonra başvuru evraklarımızın kabul edildiğine dair mesaj geldi. Bilgilendirme notunu da postayla göndermişler yalnız 28 aralıkta türkiyeye geri dönecektik 26 aralık a kadar biometrics randevusunu bekledim fakat gelen herhangi bir posta olmadı. ‭(800) 375-5283‬ Numaradan USCIS center i aradım daha randevu mailini göndermediklerini, beklemem gerektiğini söylediler eyvallah normal prosedür zaten bu; San Francisco Aplication Support Center a sabah erkenden gittik, mesaj ile gelen case receipt numaralarını gösterdik yardımcı olmalarını, 2 gün sonra türkiyeye geri gideceğimizi belirttik güvenliği ikna etmek çok güç oldu ama bir noktada yetkili bir kişiyi çağırdı o da çok yardımcı oldu ve biometrics işimizi aynı gün 10 dk içerisinde hallettik çıktık artık başvurunun sonucunu bekliyeceğiz.

• ABD den ayrılacağım gün 30Kasımda I131 i kendim için postaladım ve İstanbula döndüm (kardeşimin adresini verdim) , 10 gün sonra elimize ulaştı diye posta gelmiş ve ay sonunda 30-31 Aralık gibi de 7ocak için biometric randevu mektubu gelmiş ancak bundan 4 ocakta haberim oldu ve 3gün sonrasına uçak biletleri çok pahalı idi , kardeşim gelen mektubun üzerindeki reschedule kutucuğunu işaretleyip mektubu uzerinde yazan adrese postaladı ve yeni randevu mektubu 17Ocakta geldi 29Ocak için randevu tarihi verilmiş, önümüzdeki hafta NJ ye Biometric randevuya gideceğim. G1145 E notification form da doldurup gonderdim her iki defa ama E-notification gonderilmedi.
    Eşim için nasıl bir yol izleyeceğime karar vermedim , O eylul 2019 da ayrılmıştı , ya beraber gideceğiz 6 ay dolmadan giriş yapacak ve onun için I131 doldurup kardeşime bırakacağım , sonraki ABD ye gidişimizden 1 ay once Uscis e postalatıp sonraki gidişimizde onun biometric randevusuna gideceğiz. Yada beraber giriş çıkış yaptığımız için benim yanımda sorun yaşayana kadar idare edeğiz ..
    @redsat2000

• ⭐⭐⭐⭐

@sash hayırlisi olsun .Ben daha başvuru yapmadım .Yeni gelişen durumlar var . Şubatta bir aylığına Türkiye ye gidip geleceğim . Gelince haberlesiriz.

• @crazycells, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@ISMAIL-KHAMDIEV, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba herkese. 2 yıldır re-entry permitle Türkiyede yaşıyorum. bu süre içinde kızım doğdu ...

1. Oglunuzun Green Card'i sizde degil mi? Eger sizdeyse sorun olmaz, giris yapabilirsiniz.

2. Oglunuza ve kiziniza aslinda basvuru yapmaniza gerek yok, onlarin Green Card'lari olmasi yeterli. Her ne kadar yasal olarak herkesin basvurmalarini isteseler de, anne ve babayla giris yapan yasi kucuk cocuklar ve bebekler icin sorun cikarmiyorlar.

3. Ayrintili bilgiyi surada bulabilirsiniz:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları

Merhaba,
    DV ile Amerika'ya ilk defa giris yapacagiz. Ayni gun Re-entry permit basvurumuzu yapacagiz. 3 gun sonra hemen geri donecegiz. Ondan sonra tekrar biometrics icin gelecegiz ve yine hemen donecegiz.
    1-1.5 yil Amerika disinda yasamamiz gerekiyor. Onceki mesajlari bilgi edinmek icin okudum. Bir sorum olacak.
    3 ve 7 yasinda iki cocugum var. 4 kisi icin Re-entry permit basvurusu yapmayi planliyorum. Arkdaslarim, USPS'den iki yetiskin icin 2 adet $660 (575$ + 85$) ve iki cocuk icin iki adet 575$ money order aldi.
    Ekli mesaj icinde, cocuklar icin re-entry'nin gerekli olmadigini soyluyorsunuz.
    @crazycells yakin zamanda bildiginiz bir ornek var mi? Bu sekilde sadece yetiskinlerin re-entry permit aldigi ve kucuk cocuklarin permit almadigi ve sorunsuz bir sekilde ailece giris yapabildikleri bir ornek?
    Gercekten sorun olmuyor ise bosuna 2 cocuk icin para vermemis oluruz. Money order'i geri almak icin ugrasacagiz, o ayri bir mesele.

Simdiden cok tesekkur ederim,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |