Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @srhnkskn ilk giriş tarihimizi ertelemek için... mevcut durumda mayın ilk haftası girmiş olmamız gerekiyordu. çocukların okulu bitmemiş .en azından ilkokul diplomasını alıp girişimizi yaza denk getirmek için böyle bir yol izledik

• ⭐⭐

@harikeyn sağlık muayenesi önce yapma mecburiyeti yok mu o zaman vize verilebilirlik sıkıntı olmuyor anladığım geç vize almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haymatlos_ geç vize almak her zaman sıkıntı çünkü vize sayısı SINIRLI YANİ HER CURRENT OLAN KİŞİ kesin vize alacak diye bir şey yoktur. Sayı dolarsa geçmiş olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@krgnhlada, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Şunu gerçekten merak ediyorum
    Oraya mulakat odasına gidene kadar bize ve ailemize vize verileceği zaten belli olmuş mu oluyor
    Yoksa orda verilen banka hesapları vs diğer belgeler ile o kısa anda mı karar veriliyor vizenin verilmesine

sartlari sagliyorsaniz ve belgeleriniz tamsa zaten genelde hemen vizeyi aliyorsunuz.

• Benim sosyal medya hesaplarımı inceleseler "bu kız komik hayvan videoları ve generic meme'ler paylaşıp durmuş. Ne kadar boş bir tip, bırak ya gelmesin " derler kesin 😄

• ⭐⭐

@Passion orada sanırım ırkçılık vb şeyler var mı diye bakıyorlardır çiçeğe böceğe kim ne desin 🙂

• @haymatlos_ daha vizeyi almadık zaten... su an eksik evraktan beklemedeyiz..

• @ayvalik10 aynen.. oyüzden ayın bu 20si gibi evrakları teslim edip ay dolmadan vizeyi almayı planlıyorum. neolur ne olmaz .artık okulla konusup durumu anlatıcaz ..

• @Muhtaradana selamlar, Mayıs ayında DS dolduranlar da bu bilgiler eksik olacak o halde. Tahminimce yine doldurduğunuz tarihteki formun gerekliliklerinin sağlanması yeterlidir denecek ama sormakta fayda var diye düşündüm. Bir de DS formunda gc'ın gönderileceği adres New York adresi (otel, bnb gibi bir yer vermektense arkadaşımın ev adresini vermiştim) ama yaşamak istediğimiz yer California'da. Mülakat aşamasında nerede yaşayacaksınız sorusuna California dediğimizde, neden gc adresini New York yazdınız sorusu olumsuzluk yaratır mı ? Mülakat deneyimlerinden ne iş yapacaksın? nerede yaşayacaksın gibi sorular çıktığı görülüyor. Gc'ın teslimat adresi, ilk giriş yapılacak yer konusunda bağlayıcı mıdır ? İlk giriş yapılan eyalet teslimat adresiyle aynı olmalı mıdır ? ya da NY gidip 2-3 hafta kalarak gc teslim alındıktan sonra taşınmak mı daha doğru olur sizce? Bu arada mülakat aşamasında ya da girişte adresi değiştirebileceğimi biliyorum ama geçici bir adres vermemekten yana olduğumdan dolayı seçeneklere karar verebilmek için sormak istedim. Teşekkürler,

• "Tahminimce yine doldurduğunuz tarihteki formun gerekliliklerinin sağlanması yeterlidir"
    Aynen bu söyledikleriniz gibi, sadece bizden istenen bilgileri doldurduğunuz için bir sorun olmayacaktır

2)Neden Newyork değilde California sorusuna, mantıklı bir cevap verilebilir, bunun bir sorun olacağını sanmıyorum
    Ama Kasım 2019 mülakatlarında gördüğümüz gibi 22 bin dolar civarı bir mali kaynağın miami için yeterli görülmemesi, yaklaşık 10 bin dolar+90 bin tl yi los Angeles için yeterli görülmemesi bizim için bir uyarı olduğunu düşünüyorum
    Her ne kadar her talihlinin profili çok ayrı olsada, Amerikalıların bile hayat pahalılığı sebebiyle kaçtığı eyaletlere (california, Newyork vb..), yeni bir göçmenin yerleşme fikri belkide konsolos için de uygun görülmeyebilir
    Bundan sebep belkide bizden sponsor veya iş teklifi isteniyor
    Eğer gerçekten iyi paralarla gitmiyorsa veya hazır işimiz yoksa Gerçekten de bu denli pahalı eyaletleri, kendi menfaatlerimiz için seçmemeliyiz
    3)bağlayıcı değil
    4)olmak zorunda değil
    5)hiç farketmez, ama şunu unutmayalım greencard 120 gün içerisinde herhangi bir gün gelebilir, resmi bekleme süresi 120 gün, daha önceki cevaplara bakabilirsiniz
    DV2019 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/76727

Eğer ds260 formunda yazdığınız Newyork adresi ve teslim alacak kişi sağlamsa, hangi eyalette yaşamayı düşünürseniz düşünün, bu adresi değiştirmeyin, değiştirince bazen karışıklık oluyor, arkadaşınız teslim aldıktan sonra siz ondan ya alırsınız, yada size postalamasını istersiniz

• ⭐⭐ Yasaklı

sosyal medyada hayırlı cumalar yazanı eliyolarmıs

• Merhabalar öncelikler konu çok detaylı ve çok açıklayıcı olmuş. Elinize emeğinize sağlık. ♥ @crazycells
    Ancak merak ettiğim ufak bir detay var daha önce almış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    • Sonuçlar yaklaşık bir haftada çıkıyor anladığım kadarıyla.
    • Sağlık raporu için muayene tahmini kaç saat sürdü?
    Şimdiden hepinize tekrardan çok teşekkür eder. Bol şans dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kartanesi-Sevinç-0, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar öncelikler konu çok detaylı ve çok açıklayıcı olmuş. Elinize emeğinize sağlık. ♥ @crazycells
    Ancak merak ettiğim ufak bir detay var daha önce almış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

'sonuclar' dediginiz saglik muayenesi sonuclari mi?

Sanirim 3-4 saatten fazla surmuyordur.

• @Kartanesi-Sevinç-0 Hoş geldiniz gruba, başvuru durumunuzu imzanıza taşırsanız daha sağlıklı cevaplar alırsınız.

• Merhabalar. Cok sukur yardimlariniz sayesinde @Muhtaradana / @crazycells bu asamalara kadar geldik. Kcc`ye evrak gonderecegiz. Talihli esim, mailleri ayri ayri gondermemiz mi gerekiyor (ikimiz icin o ayri ben ayri)? ayri ayri gondercek olursak bende mail konuma esimin casenumberini mi yazmam gerekiyor ? karisiklik olur diye endiseleniyorum. tesekkur ederim

• @zecch eşinizin e-mail adresinden her ikiniz için olan belgeleri adlandırarak göndereceksiniz. Hatta yazmayayım hiç bu konunun ilk iletisini okuyun, tüm sorularınızın cevabı var.

• ⭐⭐⭐

@Kartanesi-Sevinç-0, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar öncelikler konu çok detaylı ve çok açıklayıcı olmuş. Elinize emeğinize sağlık. ♥ @crazycells

Şuradan DV süreçlerinde ki deneyimlere ulaşarak süreç hakkında fikir sahibi olabilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2888/çeşitlilik-vizesi-mülakat-deneyimleri

• @huseyın-d Tesekkurler hallettim. kcc`ye mail gonderdim. onay maili geliyor mu yoksa numaramin aktiflesmesini mi bekleyecegim artik ?

• @zecch merhaba sadece mailinizin alındığına dair bir mail alacaksınız evrak onay maili numaranızın 3-6 hafta dense de numaranızın aktif olmasına yakın zamanlarda alırsınız.

• @zecch Merhaba iki eşin evraklarıda talihli olan eşin mail adresinden yollanıyor. İsimlendirmelere dikkat etmenizi öneririm. Bizde forumdaki adımları takip ederek yolladık evrakları.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

168

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |