Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Birkac gun icinde diger mulakat sonuclarini da ogrendigimiz zaman, diger konsolosluk calisanlarindan da maddi yetersizlik cevabi alan olursa demekki artık maddi yeterlilik tutarları konusunda konsolosluğun çok daha katı olduklarını düşünebiliriz(yani işinde yeni olan genç adama mahsus birşey değildir bu yetersizlik cevapları diye tahmin ediyorum, belki yeni olduğu için işi biraz daha sıkı tutmak istiyor olabilir ama kafasına göre de geleni gideni ap ye bırakmıyordur heralde ya, yazarken bile karar veremedim ben 😜).
    O aşamadan sonra şundan emin olmak lazım, genel bir yeni maddi yeterlilik tutarı mı belirlenmiş-yani artırdılar mı?- yoksa eski tutarlar geçerli hala ama buna artı olarak eyaletleri gözeterek mi bakacaklar maddi yeterliliğe..
    Şöyle de olabilir, eyaletlerin yaşam giderlerinin 6aylık tutarlarını falan mi istiyorlar acaba diye düşündüm sayın @Özgür-Dinç in iletisini okuyunca..

Sayın @bolatmali bence sizin de illaki bir sponsor bulmanız gerekmiyor, acemi olduğu için size daha fazla maddi kaynak gösterin demeyi unutmuştur. İlave maddi göstergelerle pasaportu gönderseniz olacaktır.
    Tabi bunların hepsi afaki konuşmalar, deneyimler artmadan bilemeyeceğiz..hepinize kolaylıklar diliyorum, yeterince stresli olan bu süreci en kolay şekilde atlatın insallah hepiniz.

• ⭐⭐⭐

@harikeyn tebrikler yen hayatınızda mutluluklar. 🙂

• @harikeyn Tebrikler yolunuz açık olsun 🙂

• ⭐⭐

@harikeyn tebrikler gideceğiniz yer neresiydi (meraktan soruyorum) yeni hayatınız mutluluk getirsin

• @haymatlos_ kentucky

• @Nothing-Man hayır birlikte değiliz

• ⭐⭐

@harikeyn az araştırayım orayı da :))

• @harikeyn öncelikle tebrikler, umarım herşey gönlünüzce olur :). Acaba nereye gideceksiniz ve hesapta ne kadar para gösterdiniz?

• @Muhtaradana teşekkür ederim umarım sizin de süreciniz sıkıntısız rahat bir şekilde geçer.ayrica paylaşımların için de teşekkür ederiz sürecimiz de katkin çok.

• .tebrik eden herkese teşekkur ediyorum süreci devam eden arkadaslarasa sabırlar diliyorum..bilgi olması bakımında banka hesabımda 29.000 us cıvarı ve bırde 50.000 tl eden aracım var... 4 kişilik bir aile için mali döküm kabul gördü.. hatta bu konu hiç açılmadı nezaman yattı nedir hiç bakılmadı tum parayı tek hesapta 15-16-17 ekimde topladım..tek sordukları soru nereye giceceksin oldu..üstellik gorusmeyi siyahi genç arkadaş yaptı..kesinlikle çok sempatık ve yapıcıydılar..

• @dmrtkn çok teşekkür ederim 🙂

• @Nothing-Man çok teşekkür ederim sağolun 🙂

• @pasham38 çok teşekkür ederim size de hayırlısı olsun.yeni hayatinizda herşey gönlünüzce olsun.

• @turcouz çok teşekkür ederim umarım sizde sürecinizi sorunsuz güzel bir şekilde tamamlarsınız.

• @harikeyn tebrikler yeni hayatınız da başarılar. 🙂

• @bolatmali çok teşekkür ederim aynı dilekler sizin içinde geçerli. Çözülmeyecek bir şey değil tabi ama hemen olsun istiyorsun

• @harikeyn tebrik ederim hayırlısı olsun.yeni yaşantınız da mutluluklar dilerim.

• @Özgür-Dinç @crazycells dediği gibi ne kadar gösterebiliyorsanız gösterin. Burada yazılanlar fikir amaçlı.

• Herkese merhaba, bu sabah yani 5 kasim 2019 saat 8'de mulakatim vardi. Saglik muayenesinde forumda daha once aktarilan deneyimlerden cok farkli bir sey yasamadim, bu yuzden o kismi geciyorum.

Mulakat sabahi 7:30 civari konsolosluga gittim, kendi araciyla gelecek olanlar konsoloslukla migros arasindaki sokakta yer bulabilirler. Kosedeki bufeye emanet biraktim ve cikti aldim. Eger eksik evragi olan varsa bufede laptop ve printer var, civarda en erken oradan cikti alabilirsiniz. 07:50 gibi giristeki siradaydim. Benim tavsiyem randevu saatinizden 15-20 dk daha once gidin yoksa icerde daha fazla sira beklemeniz gerekebilir.
    Numaram ilk kez yandiginda evrak tesliminde gittim. Pasaportumu, 2 adet fotografi, KCC'ye yolladigim belgeleri, universite diplomasini ve fotokopisini, saglik raporunu, banka dokumunu, sponsor belgelerini teslim ettim. Gisedeki gorevli hesabimda ne kadar oldugunu sordu, 7300 usd ve 11500 TL var dedim. Sponsorluk belgelerimde 1040 formunun eksik oldugunu soyledi (I-134, W2, maas bordrosu ve US pasaportunun ciktisi vardi sadece). Sponsorumun sadece bunlari yolladigini, eksik belgeyi isterlerse daha sonra temin edebilecegimi soyledim. Herhangi bir sey soylemeden bilgisyarda islemleri yapti ve beni bekleme salonuna gonderdi.
    Ikinci kez numaram yandiginda 330 usd yatirdim.
    Son kez numaram yandiginda sarisin bir hanimefendinin oldugu bankoya gittim. Mulakati Ingilizce yaptik. Hangi eyalete gidecegimi sordu, Michigan'a gidecegimi soyledim. Nedenini sordu, nisanlimin orada yasadigini ve doktora yaptigini soyledim. Bana gulumseyerek DV lotteryi kazandigim icin sansli oldugumu soyledi. Su an ne yaptigimi, hangi alanda master yaptigimi ve Amerika'da ne yapmayi planladigimi sordu. Son olarak vizemin onaylandigini soyledi. Devaminda hizli bir sekilde bir seyler daha soyledi ama sevincten onlari duymadan sadece tesekkur edebildim 🙂

@crazycells basta olmak uzere forumdaki herkese tesekkur ederim, sayenizde surec cok kolay ilerledi. Umarim herkes sorunsuz bir sekilde green cardina ve istedigi yasama kavusur 🙂 Sorusu olan varsa yardimci olmaya hazirim.

• @bolatmali türkçe istedik ve öyle devam ettik. Zorda olsa türkçe konuşabiliyor siyahı bey. Bence tek sorun ve önem verdikleri maddi yeterlilik.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |