Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@pasham38 tebrikler kardeşim hayırlı olsun. yazınızda yansıyan heyecanı inanın bende bilgisayar başında yaşadım. hatta müşteri cola ekmek felan aldı hesaplatmayı beklerken az bekleyin işim var dedim 🙂

• @pasham38 Tebrik ederim, her şey gönlünüzce olur umarım.

• Sayın @pasham38 Hayırlı olsun yeni yaşantınız da başarılar dilerim . Mehmet Ali ve eşi de inşallah sponsor olayını kısa sürede hallederler ve buradan hayırlı haberlerini alırız

• ⭐⭐⭐

@pasham38
    Seni ve eşimi yokuş çıkarmamın âhını aldım sanırım o gün 🙂
    İyi dileklerin için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten öncesinde ve sonrasında en büyük destekçimiz oldun. Bunun için çok teşekkür ediyoruz ve sana yeni hayatında başarılar diliyoruz 🙂

• @harikeyn Yarın sizin için görüşme günü. Umarım herşey istediğiniz gibi gelişir. Vizenizi alırsınız. Görüşmeden sonra tüm detaylarını bizlerle paylaşmanızı rica ederiz. Bundan sonraki görüşmelere önceki yıllara göre daha hassas geçecek galiba.

• ⭐⭐

@pasham38 tebrikler

• @pasham38 tebrikler hocam bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum güzel tecrubelerinizi bekliyorum

• @bolatmali kardeşim inşallah sende bir an önce vizene kavuşursun bir gelisme varmı

• ⭐⭐⭐

@dmrtkn, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali kardeşim inşallah sende bir an önce vizene kavuşursun bir gelisme varmı

İyi dileklerin için teşekkür ediyorum. Araştırmaya devam ediyoruz...

• @pasham38 özel değilse ne kadar mali kaynak gösterdiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pasham38 hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐

@crazycells bende birgün bunu bana @crazycells söylerken okur olurum yani hayal dünyası işte :))

• Herkese merhabalar bugün itibari ile vizemiz onaylandı.forumda tecrübelerini aktaran, yol gosteren, yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Sağlık randevumuz:
    İlk işlem olarak 4.kattan kaydımız oluşturuldu.daha sonra muayne için doktor hanımın odasına çağrıldık.gözlük kullandığımı belirttiğim için ufak bir göz muayenesi yapıldı.arka arkaya bulaşıcı bir hastalığınız var mı, daha önce ameliyat oldunuz mu, sigara alkol kullaniyormusunuz, suç işlemek birine zarar vermek istediniz mi, intihar vs düşündünüz mü diye sorular soruldu.esim ve bana 4 er aşı yapıldı ve toplamda 560 dolar ödeme yaptık.daha sonra 3.kata indik bize verilen evrakları verip 235 dolar ödeme yaptık.kan ve idrar tahlili yapıldı.en son akciğer filmi çekildi ve 3.kattan verilen evrağı 4.kata teslim edip çıktık.ertesi gün de saat 4 te sonuçlari aldık.

Mülakat randevumuz:
    7.30 daki randevumuz için saat 7 gibi konsolosluk onune gittik.konsolosluk görevlileri saate göre içeri çağırdığı için karşıda ki büfe de bekledik.saat 7.25 gibi içeri almaya başladılar.bizde o ara girişte siraya girdik ve 7.30 da olduğu için bizi en öne aldılar.siradayken pasaportlarimizi hazırlamamız istediler.ilk güvenlik binasina giriste de pasaportlari aldilar.herkes orada da tek sıra oldu ve ıslak mendil ile sırayla avuç iclerimizi sildiler ne amaçla onu anlayamadım.daha sonra sırayla içeri almaya başladılar.guvenlik alanında da kemer ceket vs cikartmamizi istediler ve arama yaptılar.arama bittikten sonra pasaportları geri verdiler ve pasaportlarimizin arkasına isim soyisim ve case nonun bulundugu bir etiket yapistirmislardi.guvenlik binasından çıkıp biraz ileride solda bekleme alanına girdik.giriste de pasaportlarimizi bakıp sıra numarası olan bankalarda ki gibi sıra nosu verdiler.salona geçip beklemeye başladık.ilk numaramiz yandiginda evraklarimizi teslim ettik.evlilik tarihimizi hususi sordu ve evlilik cüzdanını açıp baktı.bizim evlilik cuzdanimizin 1 fotokobisi vardı eşlerin ikisi içinde fotokobi istiyorlarmis ve orada fotokobi de cekemiyorlarmis.o yüzden dışarıya çıkmam gerekti.dışarı çıkıp girebilmem için de benim ismimin olduğu güvenlik kartı gibi bişey hazırladılar.bu arada fotokobi sıkıntısı olan karşıdaki büfe de fotokobi de varmış oradan cektirebilirsiniz.fotokobiyi çektirdikten sonra hazırladıkları kart ile girişimi yaptım ve girişte karti düzenleyen kişiye eksik evragimi hemen vermemi istediler.bende oraya geçtim ve fotokobiyi teslim ettim.daha sonra yine beklemeye başladık ve ikinci kez sıra nomuz yandığında iki kişi için 660 dolar ödeme yaptık.daha sonra tekrar beklemeye başladık.ucuncu kez sıra nomuz yandığında da mülakat için çağrıldık.mulakat yerine geçtiğimizde iki kişi vardi.ingilizce biliyormusunuz diye sordu.bizde biraz ama mülakatı türkçe istiyoruz dedik.daha sonra bize nereye gideceksiniz tanidiginiz var mı diye sordu.bizde tanıdığımız var onun yanına gideceğiz dedik.biraz bekledikten sonra vizeleriniz onaylandi size email gelecek pasaportlarinizda verdiginiz ptt adresine gonderilecek dedi ve diploma, eski pasaportu ve evlilik cüzdanını geri verdi.bizim mülakat sürecimiz böylece tamamlandi.

• @pasham38 çok kulli bir o kadarda güzel bir deneyim paylaşmışsınız, tekrar tebrik ederim, Amerika'daki yaşantınızda mutluluklar dilerim, hep iyi insanlar karşınıza çıkar inşallah
    Eksik evrak belgesi alan arakadaşlarımında en yakın zamanda işlemlerini bitirip, vize alacaklarına inanıyorum, bu son aşama birazcık sancılı oldu, ama sonu mutlu bitecek😀

• @bolatmali öncelikle çok üzüldüm, her soruyu cevapladığınız da heyecanınızı anlayabiliyordum., inşallah alırsınız vizeyi, Benim ilk düşüncem mali yeterlilik, çünkü yakın bir arkadaşım sadece turist vizesi için 60$ bin dolar yatırdı hesabına ve 20 gün sonra mülakata girdi ve ret aldı, ben hesabımda 7bin dolar ile girmiş ve vizeyi almıştım. ikinci düşüncem size denk gelen mülakat görevlisinin tecrübesiz oluşu ve daha önce duyulmadık bir sorunla karşınıza çıkması.. mali hesabınızı toplayarak ve ekleme yaparak göndermenizi tavsiye ederim.. inşallah vizeyi alırsınız.

• @gkhn35 tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar

• @gkhn35 tebrik ederim bu şekilde olumlu olaylar geldikçe daha mutlu oluyoruz

• ⭐⭐⭐

@hudaverdi007, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali öncelikle çok üzüldüm, her soruyu cevapladığınız da heyecanınızı anlayabiliyordum., inşallah alırsınız vizeyi, Benim ilk düşüncem mali yeterlilik, çünkü yakın bir arkadaşım sadece turist vizesi için 60$ bin dolar yatırdı hesabına ve 20 gün sonra mülakata girdi ve ret aldı, ben hesabımda 7bin dolar ile girmiş ve vizeyi almıştım. ikinci düşüncem size denk gelen mülakat görevlisinin tecrübesiz oluşu ve daha önce duyulmadık bir sorunla karşınıza çıkması.. mali hesabınızı toplayarak ve ekleme yaparak göndermenizi tavsiye ederim.. inşallah vizeyi alırsınız.

Tavsiyeleriniz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum

• @ahmetaydin teşekkurler!! tecbrübelerimizi mutlaka paylaşacağız.. ilk girişimizi geçiktırmek için sağlık raporu olmadan gidiyoz.. bakalım başımıza ne gelecek!.. aksama yazarım bütün detayları..

• @crazycells bana gelen mailde If you cannot obtain a particular document, send an explanation of why you cannot obtain the document, as an attachment in .jpeg or .pdf format, to [email protected], with your case number in the subject line. şöyle bir ifade var konun ilk iletisini okudum sadece bukadar açiklama var (Eger bu belgelerden alamadiginiz varsa, neden alamadiginiza dair bir aciklama yazip bunu KCC'ye gondermelisiniz.) şimdi ben harhangi bir belgeyi alamadigimi hakindaki açiklamayi pdf veya kpg olarakmi göndermem gerekyo cevaplarsaniz çok sevinirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |