Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @turcouz paylaşım için çok teşekkür ederim

• @turcouz mülakata girecek arkadaslari aydinlattiginiz ve bir nebze olsun insanların içini rahatlattiniginiz için teşekkür ederim

• Çok eski bir konu olduğunu biliyorum fakat,eski yazıları okuyunca aklıma takıldı!
    Evrak mailleri gelmeye başladığı zaman biz evraklarımızı yolladığımız da sadece adli sicili İngilizceye çevirdik.Diger tüm belgeler Türkçe ve dosya isimleri arasına “_” kullanmadık.Buna rağmen “ Kayıtlar, her aile üyesi için eksiksiz ve geçerli bir DS-260 başvurusu sunduğunuzu ve gerekli tüm belgeleri Kentucky Konsolosluk Merkezine sağladığınızı gösterir.
    Görüşmeler, işlemeyi tamamlayan vaka numaralarına göre sayısal olarak programlanır. DV 2020 programının görüşmeleri Ekim 2019'da başlayacak ve 30 Eylül 2020'de sona erecektir. Lütfen işlenmekte olan mevcut sayıları bulmak için www.travel.state.gov adresindeki vize bültenine bakın. Bu bülten, her ayın 15’inden sonra güncellenmektedir. Bir görüşme tarihi planlandıktan sonra, http://www.dvlottery.state.gov adresini kontrol etmek için e-posta yoluyla bildirim alacaksınız.” cevap maili aldık.Ocakta numaramız açılacak.Herhangi bir sorun olur mu? Yoksa istenilen belgeleri tekrar göndermelimiyim?

• @turcouz teşekkürler paylaşım için

• @selcuk8138 imzanızda 6 ekimden önce evrak talep email i aldığınızı görüyorum, sizin bahsettiğiniz isimlendirme isteği ve boşanma ve evlilik cüzdanı belgeleri isteme olayı,
    6 ekimden sonra gelen evrak talep e-mailinde ortaya çıktı, isimlendirme de _ kullanılmış yada kullanılmamış çok fazla önemli olduğunu düşünmüyorum

KCC nin bu formatta isimlendirme isteği, işlemleri daha hızlı halletmek için olabilir

Eğer siz evrakları e-mail olarak atmış,hemen sonrasında gelen otomatik ulaştı emaili ni almış,

ve birkaç gün sonrada "congratulations records indicate" ile yada sadece "Records indicate" yazan bir onay emaili almışsanız sorun yok,diğer bültende büyük ihtimal numaranız aktif olacak ve size ay sonu gibi bir mülakat bilgilendirme emaili atılacaktır

Ama eğer onay emaili almadıysanız, KCC ile e-mail veya telefonla iletişime geçip durumunuzu sorabilirsiniz

Evraklarınıza onay e-maili almadığınız sürece, sizebir mülakat tarihi verilmez

• @Muhtaradana hızlı ve açıklayıcı bu geri bildirim için gerçekten çok teşekkür ederim.Bahsettiğiniz gibi evrak mail aldım,bir gün sonra yolladım , işleniyor cevabından 2 gün sonra “Records indicate” bilgilendirmesi geldi.
    Umarım bende dahil tüm katılımcıların bütün işleyişi yolunda gider ve hak kazanabiliriz.
    Tekrar teşekkür ederim.

• merhabalar,
    banka hesabında gösterilen para miktarı ile ilgili sorular gelmiş. hesapta gösterilen para miktarı mülakat sırasında baktıkları son kriter bence. aile deki kişi sayısına göre gerekli min. miktarları gösteren bir tablo paylaşılmıştı daha önce. hesabınızdaki miktar bu rakamların altında bile olsa görüşme esnasında görüşmenizi yapan kişinin ikna olması önemli.

• @hamzamurat kısmetse yolculuk ne zaman

• @dmrtkn ilk gidiş 12 kasım salı inşallah. sonrası net değil henüz.

• Merhaba, ben 2017 yilinda turist vizesi icin basvuru yapmistim ama o zaman 12.sinif oldugum icin ve hesaptaki bakiyeyi gr altin cinsen gostermistim ve red yemistim, sebebini sormamistim cekindigim icin. Green card cikarsa bu onlar tarafindan goruluyor mu ve olumsuz bir senaryo ihtimalini artirir mi?

• @trmeto sizin durumunuzda olumsuz bir etkisi olmaz, zaten ds 260 formunda önceki turist vizesi başvurularınızı soran sorular var

• @hamzamurat Allah yolunuzu açık etsin hangi eyalet ve özel değilse neden gidip tekrar döneceksiniz yol msrafi çok tutmiyacak mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@trmeto, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, ben 2017 yilinda turist vizesi icin basvuru yapmistim ama o zaman 12.sinif oldugum icin ve hesaptaki bakiyeyi gr altin cinsen gostermistim ve red yemistim, sebebini sormamistim cekindigim icin. Green card cikarsa bu onlar tarafindan goruluyor mu ve olumsuz bir senaryo ihtimalini artirir mi?

goruluyor, ama turist vize basvurusu GC basvurusunu etkilemiyor.

• @dmrtkn teşekkürler. Florida kısmetse. bizim oğlan 8. sınıfta bu sene sınava girecek yani. okul bitmeden zaten gidemezdik. her ne kadar masraflı olsada mecburen giriş çıkış yapmak zorunda kalacaktık.

• @hamzamurat sizin için aileniz için ve en önemlisi evladınız için en güzeli olur inşallah guzek haberlerinizi mutlaka bekliyoruz. Zaten herşey evlatlarımız için

• If you cannot obtain a particular document, send an explanation of why you cannot obtain the document, as an attachment in .jpeg or .pdf format, to [email protected], with your case number in the subject line. Şöyle bir ifadevar bana gelen mailde KCC den gelen mailde yani ben açiklamami pdf veya jpe olarakmı gondermem gerekyor

• @muratozbek_91 bu konunun ilk iletisini okumanızı tavsiye ederim

• @Muhtaradana toprağım ben senin videolarını izledim hatta o green card çıkma anı çok güzel

• Benim merak ettiğim bir şey var, ben 21 yaşında bir öğrenciyim bu zamana kadar 10 bin dolar yani yaklaşık 57-58 bin türk lirası biriktirme şansım olmadı, olamazdı da, 3 ay tatillerimin hepsinde aralıksız çalışsam yine bu para toplanmazdı. Dolayısıyla, bu parayı bana ailem temin edecek ve temin ederken bir kısmını da babam kredi çekmeyi düşünüyor. Şimdi böyle bir durumda, benim hesabıma aniden babam tarafından bir para giriş olması red sebebi mi? Önceden böyle bir şey yoktu yani sıkıntı yaratmıyorlardı, bir değişiklik falan mı oldu?

• Merhaba @ozN,

Sizin profilinizdeki bir talihli için bu kesinlikle anlaşılabilir bir durum. Hiç bir ülkede (ABD'de bile) ortalama gelirli bir aileye mensup bir öğrencinin böyle bir meblağı ailesinin veya yakınlarının desteği olmadan edinmesi zordur ve bu durum son derece normal ve mülakatta da açıklaması kolay bir durum. Dediğim gibi, her insanın değişkeni farklıdır ve farklı parametreler söz konusu olabilir, eğer profili sizinki gibi genç bir üniversite öğrencisi özelinde değerlendirirsek, ben şahsen hiç bir sorun olacağını sanmıyorum.

Benzer Başlıklar

• 6431
  • 8481
  • 6498
  • 2655
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |