Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar ben evlilik yolu ıle green kart aldım 3 yıldır evliyim aralık ayında vatandaşlık başvurusu yapacagım. benim sorum 2 cı green kartım elime ulaşmadı daha parmak ızı ve resim olaylarına gıttım gecen ay ve green kartımın süresi bitti ama elimde ımmıgratıon servıces verdigi bir evrak ı 797 notıce of actıon var bununla amerika ıcınde tum resmi ıslemlerı yapıyorum 25 gun ıcınde ıstanbula gitmek istiyorum nasıl yapabılırım green kartımın süresi bitti bu case ıle ılgılı bılsıgı olan varsa yardımcı olursa çok sevınırım teşekkürler

• I-751 acil yardim postunn altina uzun uzun yazmistim ama "post quick reply" tiklayinca yazdiklarim kayboldu, nereye gitti bulamadim :)) buraya daha kisasini yazayim. Nisan 2018 de (2 yillik kartimin dolmasina 3 ay kala) I-751 formunu ve gerekli evraklarin hepsini yolladim. kisa sure sonra biometrik ve parmak izi geldi, gidip onlari da yaptim, ondan da sonra 18 aylik uzatma mektubu geldi. Ancak tum bunlar olduktan sonra benim eski koca kişisi bosanmak istedi ve bana baski yaparak bosanma davasini bana actirdi ve Haziran 2019 da yasal olarak bosandik. Aslinda bosanmada elim gucluydu ancak (evlilik birligindeyken gidip baskasindan cocuk yapmis) avukat ortaligi bulandirmayalim siddetli gecimsizlikten acalim davayi deyince,oyle yaptik. Sonuc itibariyla henuz i-797 extention donemindeyken bosanmis oldum ve uzatmamin bitmesine de 3 ay kaldi. Simdi bu konuda bilgisi ya da deneyimi olan arkadaslara sormak isterim ki, ne olacak bu durumda ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hcekerer, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

merhabalar ben evlilik yolu ıle green kart aldım 3 yıldır evliyim aralık ayında vatandaşlık başvurusu yapacagım. benim sorum 2 cı green kartım elime ulaşmadı daha parmak ızı ve resim olaylarına gıttım gecen ay ve green kartımın süresi bitti ama elimde ımmıgratıon servıces verdigi bir evrak ı 797 notıce of actıon var bununla amerika ıcınde tum resmi ıslemlerı yapıyorum 25 gun ıcınde ıstanbula gitmek istiyorum nasıl yapabılırım green kartımın süresi bitti bu case ıle ılgılı bılsıgı olan varsa yardımcı olursa çok sevınırım teşekkürler

Bir USCIS ofisinden randevu alip "I-551 stamp" bastirabilirsiniz.

Ayrica I-797 ile de ABD'ye giris mumkun olabilir, su an net emin olamadim su kaynaktan bakabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aaylin, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

I-751 acil yardim postunn altina uzun uzun yazmistim ama "post quick reply" tiklayinca yazdiklarim kayboldu, nereye gitti bulamadim :)) buraya daha kisasini yazayim. Nisan 2018 de (2 yillik kartimin dolmasina 3 ay kala) I-751 formunu ve gerekli evraklarin hepsini yolladim. kisa sure sonra biometrik ve parmak izi geldi, gidip onlari da yaptim, ondan da sonra 18 aylik uzatma mektubu geldi. Ancak tum bunlar olduktan sonra benim eski koca kişisi bosanmak istedi ve bana baski yaparak bosanma davasini bana actirdi ve Haziran 2019 da yasal olarak bosandik. Aslinda bosanmada elim gucluydu ancak (evlilik birligindeyken gidip baskasindan cocuk yapmis) avukat ortaligi bulandirmayalim siddetli gecimsizlikten acalim davayi deyince, malum farkli ulke, kurallari bilmiyorum, kabul ettim. Sonuc itibariyla henuz uzatma evresindeyken bosanmis oldum ve uzatmamin bitmesine de 3 ay kaldi. Simdi bu konuda bilgisi ya da deneyimi olan arkadaslara sormak isterimki, ne olacak benim halim, daha ne kadar beklemeliyim ? yoksa bir an once avukatin kapisinda yatmaya mi baslayayim ? (case aslinda bir avukatta ama ulasabilene askolsun 😞 )

Siz bosanacak olsaniz da, artik sorun olmamasi lazim. 10 yillik Green Card'iniz nerde?

• @crazycells 10 yillik kartim gelmediki henuz 😞 iste nisan 2018 de uzatma formunu (10 yilli icin) doldurup yolladim, odemelerini yaptim. 2-3 hafta sonra 18 aylik I-797 geldi. Sonra Bio ve parmak izi geldi, gittim onlari da yaptim ama bunlardan sonra bosanip durumu uscis'a bildirince dosyami national benefit center'a yollamislar. Hayir dedigim gibi anlamadigim nokta bu I-797'nin de bitmesine 3 ay kaldi, yeniden uzatma mi gelecek yoksa 10 yillik kart mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aaylin, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells 10 yillik kartim gelmediki henuz 😞 iste nisan 2018 de uzatma formunu (10 yilli icin) doldurup yolladim, odemelerini yaptim. 2-3 hafta sonra 18 aylik I-797 geldi. Sonra Bio ve parmak izi geldi, gittim onlari da yaptim ama bunlardan sonra bosanip durumu uscis'a bildirince dosyami national benefit center'a yollamislar. Hayir dedigim gibi anlamadigim nokta bu I-797'nin de bitmesine 3 ay kaldi, yeniden uzatma mi gelecek yoksa 10 yillik kart mi ?

USCIS call center'i arayip kartin durumunu sormanizi tavsiye ederim. Su an sizde olmasi gerekiyordu bence...

• @crazycells aradim ama dosya transfer olmus, bekleyeceksiniz dediler. fakat netice itibariyla hala process'teyim degil mi, sonucta onlar geciktiriyorlar, benim yapabilecegim bir sey yok anladigim kadariyla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells aradim ama dosya transfer olmus, bekleyeceksiniz dediler. fakat netice itibariyla hala process'teyim degil mi, sonucta onlar geciktiriyorlar, benim yapabilecegim bir sey yok anladigim kadariyla.

Suradan surecin ne kadar surdugunu kontrol eder misiniz?

• Merhabalar,
    Esim Boston Logan havalimanindan ilk girisi yaparken maalesef havalimanindaki polis gerekli adres degisikligini israrla yapmamis, artik bunun yapilmadigini soylemis. Biz de girisi yapar yapmaz USCIS'e adres degisikligini bildirdik. USCIS'in adres degisikligini yaptigina dair konfirmasyon maili ve konfirmasyon numarasi elimizde bulunmakta.

Ancak buna ragmen, bizim adres degisikligi yaptigimiz tarihten tam bes hafta sonra postaya verilen green card, DS-260'ta belirttigimiz ve artik hic alakamiz kalmamis olan adrese gitti.

Adreste oturan Cinli aile de gercekten hayatimda gordugum en degisik insanlardan olusuyor. Netice itibariyle kartimizi vermediler.
    Ben bu bir federal belge oldugu icin ve kendim kaybetmis durumuna dusmemek icin Malden Police Department'a da olayi bildirdim. Ayrica onlar da bir polis gonderdiler polis isterse belki ona verirler karti diye dusunuyordum ama bizim Cinli degisik aile polise de atar tutar yapti bagirdi cagirdi. Polis de sasirdi bir sey diyemedi, ben de baktim olay polisiye mevzuya donecek uzatamadim. Sonuc olarak bizim Green Card, bizim bir kabahatimiz olmadan kayboldu ve bu durumdan hem USPS'in hem de yerel polisin haberi var. Tabii asil hata karti yanlis adrese gonderen USCIS'e ait.

Bu durumda bizim lost and stolen green card basvurusu yapmamiz gerekiyor. Basta crazycells ustad olmak uzere herkese sormak istedigim soru ise su: Yeni green card basvurusu yaparken hata bizden kaynaklanmadigi surece ucretsiz olarak talep edebiliyormusuz, bunun yolu ve ilgili formu nedir?

Herkese iyi forumlar, bu sene cekilise girecek arkadaslara bol sanslar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hgdemirler, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhabalar,
    Esim Boston Logan havalimanindan ilk girisi yaparken maalesef havalimanindaki polis gerekli adres degisikligini israrla yapmamis, artik bunun yapilmadigini soylemis. Biz de girisi yapar yapmaz USCIS'e adres degisikligini bildirdik. USCIS'in adres degisikligini yaptigina dair konfirmasyon maili ve konfirmasyon numarasi elimizde bulunmakta.

Ancak buna ragmen, bizim adres degisikligi yaptigimiz tarihten tam bes hafta sonra postaya verilen green card, DS-260'ta belirttigimiz ve artik hic alakamiz kalmamis olan adrese gitti.

Adreste oturan Cinli aile de gercekten hayatimda gordugum en degisik insanlardan olusuyor. Netice itibariyle kartimizi vermediler.
    Ben bu bir federal belge oldugu icin ve kendim kaybetmis durumuna dusmemek icin Malden Police Department'a da olayi bildirdim. Ayrica onlar da bir polis gonderdiler polis isterse belki ona verirler karti diye dusunuyordum ama bizim Cinli degisik aile polise de atar tutar yapti bagirdi cagirdi. Polis de sasirdi bir sey diyemedi, ben de baktim olay polisiye mevzuya donecek uzatamadim. Sonuc olarak bizim Green Card, bizim bir kabahatimiz olmadan kayboldu ve bu durumdan hem USPS'in hem de yerel polisin haberi var. Tabii asil hata karti yanlis adrese gonderen USCIS'e ait.

Bu durumda bizim lost and stolen green card basvurusu yapmamiz gerekiyor. Basta crazycells ustad olmak uzere herkese sormak istedigim soru ise su: Yeni green card basvurusu yaparken hata bizden kaynaklanmadigi surece ucretsiz olarak talep edebiliyormusuz, bunun yolu ve ilgili formu nedir?

Herkese iyi forumlar, bu sene cekilise girecek arkadaslara bol sanslar dilerim.

DS-260 formunda yazilan adrese gonderilmis yanlis anlamadiysam? USCIS'in cok bir hatasi yok bence, hata cogunlukla size ait. Saglam olmayan veya ilginizin olmadigi bir adresi, sanki sizin adresinizmis gibi resmi belgelere yazamazsiniz.

USCIS call center ile iletisime gecin ve ayrintilariyla durumu anlatin, eger zamaninda adres degisikligi yapmadiginizi dusunurlerse o durumda ucret odeyerek I-90 doldurmaniz gerekecek. Eger ucret odemeniz gerekiyorsa ve ucret odemeyerek I-90 gonderirseniz basvurunuz red olur ve sureciniz gereksiz yere uzar, bilginize.

• @crazycells ben karti kayip olan kisi olarak cevabinizi acikcasi uzulerek okudum. Cok kez faydalandik surec boyunca forumdan cok tesekkur ederiz.
    Kendimizle ilgisi olmayan adres beyan ettigimiz nereden anlasildi acaba? Hani insanlar tasinabilir, biz de tasinma sebebiyle adresimizi guncelledik ve basarili bir sekilde guncellendigine dair mail geldi. Kartim adres degisikliginden 5 hafta sonra eski adrese gitmis ve suan kayip.
    Ds formlarina Amerika'ya giris yapmadan nasil kendi adresimizi yazabilirdik ki? Hepimiz bir akrabamizin ya da arkadasimizin adresini yazdik. Hani gidilmeyen yerde adresiniz olamaz diye biliyorum. Ve o insanlar tasinabilir bu cok normal.
    Cok rica ediyorum okuyalim olmadi tekrar okuyalim ama hic olmayan anlamlar cikarmayalim olur mu? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@summer saglam ve guvenilir olmayan adresleri hicbir zaman formlara yazmamalisiniz. Forumda yaptigim uyarilari keyfi olarak yapmiyorum, bu konuda yanlis ve hatali hareket eden kisi sayisinin fazlaligindan yapiyorum.

Bence siz de uyarilara alinmak yerine, bunlari ciddiye almayi tercih etmelisiniz. Su an size ait olan kartlar ve bilgileriniz baska birilerinin elinde. Hickimse bu durumda olmak istemez, o nedenle bu konuda ne kadar uyari yapsak azdir diye dusunuyorum.

Eger birkac hafta ya da birkac ay sonra kisi tasinacaksa ya da sizin ilk adresi degistirmeniz gerekiyorsa zaten bu adresin 'saglam' bir adres olmadigini anlamak cok zor degil diye dusunuyorum. Bu durumda bu adresi formlara yazmak yerine daha saglam bir adres bulmaliydiniz. Adres degisikligi yapsaniz bile hem ilk hem de sonraki adresiniz hala gecerli olmali ki kartiniz bir yere ulasirsa gidip alabilin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek

• Merhaba crazycells
    Bana da extension gönderildi 18 aylık
    Bundan sonrası için sanırım beklemekten başka yapacak bir şey yok

• @crazycells Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

@mümine Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma) içinde söyledi:

Evlilik iyi niyetli basladigi icin, bence dogru adimlar atarak kosulu kaldirabilirsiniz. Eger ABD'de yasamak istiyorsaniz Green Card sizin icin onemli oldugundan, hata yapmamak icin bu konuda deneyimli bir gocmenlik avukatiyla calismanizi tavsiye ederim.
    Merhaba yeniden Sayın Crazycells,
    Benim durumumu biliyorsunuz diye uzun uzadıya yazıp da sizin vaktinizi almak istemiyorum
    Ben nihayet boşandım ve bir avukatla işimi hallediyorum ama boşanma kararı henüz çıkmamış 28 Mayıs’ta sonuçlanmış ancak karar çıkmamış avukat kararı da bekleyelim ve evrakları hepsini birlikte gönderelim dedi fakat benim 90 günlük sürem 9 Haziran’da sona eriyor yani vaktim çok az kaldı.Avukat 4 ünde yollarız evrakları dedi bu sürede yetişir mi o kadar canım sıkkın ki anlatamam... eski karım mahkemeye gitmek için ha bire bana zaman kaybettirdi...

• Merhaba crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mümine, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba crazycells

bence de bu durumda yapacak baska bir sey yok 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@mümine, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba crazycells

İyi günler diliyorum.
    Yeni bir soru ile yine buradayım. Benim kuzenim hanımefendi turist vizesiyle zaman zaman Amerika’ya gidiyor. Bu gidiş gelişlerinde Amerikan vatandaşı bir beyefendi ile tanışmış ve aralarında arkadaşlık ve sıcaklık oluşmuş. Her ikisinin de medeni durumu boşanmış.Bu gidişinde Amerika’da evlenmeyi düşünüyorlar...Ben forumda okumuştum,gidişinden 90 veya 120 gün sonra evlenseler daha iyi olur diye okumuştum yanılmıyorsam. Sizce nasıl bir yol takip etmeli kuzenim olan hanım ve böyle bir durumda evlenip AOS başvurusu yaptığı takdirde Green kartı gelene kadar Amerika’da kalmalı sanıyorum ve ne kadar süreyi bulur sonuçlanması. Boston’da yaşıyor evleneceği beyefendi
    Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın cevaplarını bekliyorum.. şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba crazycells

İyi günler diliyorum.
    Yeni bir soru ile yine buradayım. Benim kuzenim hanımefendi turist vizesiyle zaman zaman Amerika’ya gidiyor. Bu gidiş gelişlerinde Amerikan vatandaşı bir beyefendi ile tanışmış ve aralarında arkadaşlık ve sıcaklık oluşmuş. Her ikisinin de medeni durumu boşanmış.Bu gidişinde Amerika’da evlenmeyi düşünüyorlar...Ben forumda okumuştum,gidişinden 90 veya 120 gün sonra evlenseler daha iyi olur diye okumuştum yanılmıyorsam. Sizce nasıl bir yol takip etmeli kuzenim olan hanım ve böyle bir durumda evlenip AOS başvurusu yaptığı takdirde Green kartı gelene kadar Amerika’da kalmalı sanıyorum ve ne kadar süreyi bulur sonuçlanması. Boston’da yaşıyor evleneceği beyefendi
    Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın cevaplarını bekliyorum.. şimdiden teşekkürler

Turist vizesinin gocmenlik elde etmek amacli kullanilmasi dogru bir hareket degil maalesef.

Eger 90 gun icinde evlenip sureci baslatirsa tabii ki ABD'ye giris amacini daha cok sorgulayacaklardir, o nedenle sonradan fikri degisse bile 90 gun icinde evlenmesini tavsiye etmem.

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba crazycells

İyi günler diliyorum.

Turist vizesinin gocmenlik elde etmek amacli kullanilmasi dogru bir hareket degil maalesef.

Eger 90 gun icinde evlenip sureci baslatirsa tabii ki ABD'ye giris amacini daha cok sorgulayacaklardir, o nedenle sonradan fikri degisse bile 90 gun icinde evlenmesini tavsiye etmem.

Orası muhakkak ama başka nasıl bir yol önerirsiniz... bu şekilde olmazsa nasıl olabilir lütfen en kolay nasıl bir yol uygulayabilirler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba crazycells

İyi günler diliyorum.

Orası muhakkak ama başka nasıl bir yol önerirsiniz... bu şekilde olmazsa nasıl olabilir lütfen en kolay nasıl bir yol uygulayabilirler

Sorunuzu tam olarak anlayamadim.

Ayrica sorulari sadece ilgili basliklarda sormalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |