Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Candemir-Candemir teşekkürler😀

• Merhaba ayın 4 ünde gönderdiğim evraklar 10 nisanda teslim edilmiş görünüyor. 9 gündür receipt mailide gelmedi. USPS money order takibinde parada cashed olmamış gözüküyor bu süre normal midir yoksa Elgin lockboxta bir sorun olmuş olabilir mi?

• @aposport Merhaba, permitinizin izin süresinin onaylanma tarihinden itibaren başladığını söylemişsiniz. Açıkçası sürecin hangi mantıkla bu şekilde işlediğini anlamıyorum. Diyelim ki ülkeye giriş yaptığım gibi permite başvurmak istiyorum, çünkü kalıcı girişime kadar 2 yıl zaman kazanmam gerekiyor. Bu durumda hemen başvursam bile, USCIS'in onay süresinin ortalama 14-15 ay olduğunu düşünerek, USA'den uzun süreli ayrılacağım tarih en erken 1.5 yıl sonrası olabiliyor. Başka bir örnekte de USA'de halihazırda yaşayan birinin sağlık durumu için uzun süreli Türkiye'ye dönmesi gerekiyor, ama permite başvurup çıkamıyor çünkü uzun bir süre onayı beklemesi gerekiyor. Burada kaçırdığım nokta nedir, yardımcı olur musunuz?

• @bbsrn 5.5 ayda bir gir çık yap

• ⭐⭐⭐⭐

@bbsrn Re entry permit cevap süresi Covid döneminde çok uzun sürdü. Bu dönemde alan biri olarak benimki 1.5 yılda işlem tamamlandı. Bu süre geciktiği için doktora eğitimime ara vermek durumunda kaldım. Ancak gerek vatandaşlık gerekse re entry permit başvuruda süreler kısaldı. Tavsiyem en kısa sürede Abd iken başvurmanız. Belli bir süre sonrası (6 ay gibi) USCIS online üzerinden case açarak sürenin kısalması için çabalamanız. ABD ‘ye 4-5 arası dönemlerle giriş çıkış yapmanız.

• DV23 talihlisiyim ilk girişimi geçtiğimiz ocak ayında yaptım ve şubat ayında Türkiyeye döndüm. Kısa süreli kaldığım için re-entry permit işlemi yapamadım. 2025 yazına kadar ABD'ye giriş yapmak istemiyorum çünkü Türkiyede üniversite öğrencisiyim, kısa süreli giriş çıkış yapmak bir seçenek tabi ancak olabildiğince masrafları minimum tutmak istiyorum. Ankara ya da İstanbul konsolosluğundan re-entry permit muadili bir işlem yapılabiliyor mu konu hakkında bilgisi olan var mı?

• @Önder-Bilgiç, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

DV23 talihlisiyim ilk girişimi geçtiğimiz ocak ayında yaptım ve şubat ayında Türkiyeye döndüm. Kısa süreli kaldığım için re-entry permit işlemi yapamadım. 2025 yazına kadar ABD'ye giriş yapmak istemiyorum çünkü Türkiyede üniversite öğrencisiyim, kısa süreli giriş çıkış yapmak bir seçenek tabi ancak olabildiğince masrafları minimum tutmak istiyorum. Ankara ya da İstanbul konsolosluğundan re-entry permit muadili bir işlem yapılabiliyor mu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Amerikadan yapacaksın içeriden dışarıdan olmaz.diyelimki bu gün gönderdin 2 gün sonra po box a girdiğini gösteren fedex mahpuzunu aldın çıkabilirsin abd dışına ama 1 ay sonra yüzde 90 biometrik için tekrar çağaracaklar seni artık green card hangi adrese gittiyse oraya yakın uscis field ofise.Paran yok ise çık 1 ay sonra geri gel diye o zaman bir 5 haftanı yakacaksın bazen 8 haftaya kadar çıkıyor biometrik işi.Kalacağın yer/git gel iyi ayarlayın bütçeyi keşke ilk girdiğinde yapsaydın.17 ay sürüyor belgenin gelmesi ve abd dışına çıksan bile bir 5.5 ayda bir yada 4 ayda bir girçık yap statünü koru mümkünse jfk den gir .başarılar diliyorum

• ⭐⭐⭐⭐

@Önder-Bilgiç Önder Üzgünüm bütün işlemler Abd de yapılıyor ve belli süre de Abd de kalman gerekiyor.

• Teşekkür ederim cevaplarınız için. mülakat bekleme sürecindeyken sanırım telegram grubunda re-entry permit'e alternatif bir işlem olduğu söylenmişti ama ilgili mesajı bulamadığım için sormak istedim. tekrardan teşekkürler.

• @bbsrn Merhaba, Biometrikten sonraki permit onay süreci pandemiden önce 3-4 ay imiş. Pandemide sonra 16-17 aylara yükseldi. Bu 17 aylık periyotu ister tamamen Türkiye de geçirin ya da benim gibi 5-6 ayda bir Amerika ya gir çık yapın.

Onay gelene kadar ki 16-17 ayı Türkiye de geçirenlere sonrasında ne gibi bir dönüş olacak bilgim yok.

16-17 ay sonunda Permit onayınız geldikten sonra 2 yıl Amerika ya giriş yapmanız gerekmiyor.

• @aposport 5 6 ayda 180 gunu gecmeme kaydiyla gircik yaparsan statunu koruyorsun ama oteki turu full risk.sen abandon etmissin diyebilir cok riskli bir durum .gir cik daha mantikli pahali ama savciya gonderse bile aklanma sansi fazla

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |