Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@srhnkskn daire yazarken klavyedeki i harfini kullanın. ı karakterini kullanmamaya dikkat edin.

• eşim adına başvururken mail adresine kendi mailimi yazsam sorun olurmu acaba

• @keysnambır

@keysnambır, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@srhnkskn daire yazarken klavyedeki i harfini kullanın. ı karakterini kullanmamaya dikkat edin.

Teşekkür ederim. Yaptığım asıl hata site ismindeymiş farkettim sonradan.

• Merhaba değerli forum üyeleri,
    Lise son sınıfım ve 2020 de mezun olacağım.
    Şu an mezun olmamam greencard çekilişine katılmama engel mi?
    Yoksa kazanmam durumunda mülakata kadar mezun olmam yeterli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mohikan mezun olmadığın için şu anda başvuru yapamazsın ailen ancak başvuru yapabilir

• @mohikan eğer
    dv2021.png
    Burada tüm Dv 2021 takvimi gözüküyor şimdi

5 mayıs 2020 tarihinde sonuçlar açıkladıktan sonra

1 Ekim 2020 tarihine kadar dv 2021 talihlileri(bu sene başvurup kazanan, yani şuanda başvuran) için mülakatlar başlamıyor
    Bu süre içerisinde genellikle ds 260 formunu dolduruyorlar talihlililer, ama isterse bekletebilir doldurmayı bu aşamada sorun yok yok

Siz velev ki kazandınız ve liseyi henüz bitiremediniz ds260 formunda Previous kısmında eğitim durumunuzu, henüz liseyi bitirmemiş şeklide(High school, no degree) yazabilir ve formu bu şekilde gönderebilirsiniz bunda bir sıkıntı yok

Şimdi peki biz enson hangi tarihe kadar mezun olmamız lazım ki mülakata girip vizemizi alalım

Şimdi bu durum kazandığınız daki case numaranızın yüksek olup olmaması ile ilgili olsada (bu durum tarihleri biraz etkileyebilir)

Genel bir tablo çizmek için şunu söyleyebiliriz

Dv 2021 talihlileri için vize alma son günü 30 Eylül 2021 olduğu için (bu tarihe kadar bir mülakat tarihi almanız lazım)

Mülakattada vizeyi almamız için mecburen bir lise diploması sahibi olmamız gerektiğinden

En geç 2021 Nisan-mayıs-haziran aylarında fiziken diplomanızın elinizde olması yada bir liseden mezuniyetizi kanıtlayacak belgenizin (e-devlet lise mezuniyet belgesi vb.. ) gibi elinizde olması lazım ki

İşlemleriniz son gün 30 Eylül 2021 e kadar işlemleriniz yetişsin

Yani genel tabloyu anladınız sanırım
    Bu işlemi çok riske atmamak için 2021 Nisan-mayıs-haziran ayı dedim ondan Sonra işlemler sıkışacağından durumunuz stresli ve riskli (mülakat tarihi almak için yeterli süre kalmayabilir) olabilir

Herkese bol şans

• Merhaba ;green card için başvuruda bulundum . Çocukların resmi olmadığı için cocukmyok olarak işaretledim. Başvuruyu tamamladım. Başvuruyu düzeltme.sansim var mıdır?

• @karatay hayır ve maalesef yalan beyan vermiş oldunuz sanırım,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@mohikan mezun olmadığın için şu anda başvuru yapamazsın ailen ancak başvuru yapabilir

Ankara'daki ABD Konsoloslugu mulakat gunu diplomasi olan herkese vize veriyor, o nedenle bu yil lise sonda olan kisiler de basvuru yapabilirler.

( @mohikan siz de basvuru yapabilirsiniz bu durumda )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karatay, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba ;green card için başvuruda bulundum . Çocukların resmi olmadığı için cocukmyok olarak işaretledim. Başvuruyu tamamladım. Başvuruyu düzeltme.sansim var mıdır?

Maalesef bu sekilde basvuru yapamazsiniz. Basvuruyu duzeltmeniz de mumkun degil.

• Arkadaşlar ben birkaç güne başvurumu tamamlayacağım, kusura bakmayın 42 sayfayı okuyacak zamanım olmadığından küçük bir sorum olacak. İlk post dışında dikkat etmemiz gereken bir şey var mı? Türkçe karekter kullanmamam gerektiğini biliyorum. Onun dışında harfleri tamamen büyük yazmak veya küçük yazmak önemli mi?

• @Concorde hayır yok, ilk postta dikkatlice okuduysanız no problem, resim vs biliyorsunuz eşiniz çocuğunuz atlamıyorsunuz, sizin kendi bilgileriniz aslında 3 dk da doldurulur 🙂

• Arkadaşlar emin olamadığım birkaç soru var lütfen cevaplayın bugün halletmek istiyorum artık bu işi.

1. Büyük harflerle mi dolduracağız hepsini?
    2. Pasaport numarasını girerken 'U' harfini yazıyormuyuz?
    3. İn care of kısmına ne yazacağız ya da birşey yazmamız gerekiyor mu?
    4. adres yazarken örneğin MAH. SOK. diye kısaltabilir miyiz? aparman ve daire numarasını nasıl yazacağız NO:4 DAIRE:6 gibi mi yapacağız?
      şimdiden teşekkürler

• @marcus94 1Buyuk kucuk harf farketmez
    2 olduğu gibi yazılıyor u dahil
    3kendı adınızı veya adres sahibinin
    4 yetersiz boşlık var ise evet kısaltılıyor
    tum yazılar ingilizce karakter ile yazılır.

• @Nothing-Man teşekkürler hocam

• merhaba arkadşalar,
    pasaport başvuru yaptım ve pasaportum sağolsun ptt kargo ile yanlış kişiye teslim edilmiş.( akıllısı bizi bulmaz ki )

e devlet üzerinden pasaport bilgilerimi görebiliyorum da pasaport numarası hangisi oluyor. en azından pasaport gelene kadar bu bilgiler ile başvuru yapabilirmiyim.
    e devlette seri numarası belge numarası diye bir alan var. burada U ile başlayan 9 haneli bir kod bulunuyor. bunumu kullanıyoruz acaba.

• @desperado evet u harfi dahil giriyorsunuz.

• @Nothing-Man teşekkür ederim hocam.

• ⭐⭐⭐

@desperado Bu bilgiler ile başvurmamanızı tavsiye ederim. Eğer çekilişte kazanırsanız başvuru zamanı verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kanıtlamanız gerekecek ve bunu elinizde olmayan bir pasaport ile yapmanız bence çok zor.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |