Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elvis-Lider-Kanbur Istanbul'dan basvuru yapabilirsiniz.

Gerekli belgeleri Turkce'ye degil, Ingilizce'ye cevirmelisiniz.

• Merhabalar, abim için B1/B2'ye bir başvurumuz olacak. Ocak ayında Atlanta'daki bir fuara katılımcı olarak gitmek istiyor. Kendi şirketi var, ihracat yapıyor. 2 sorum var:

1. Ds-160 formunda son 5 yıl içerisindeki yurt dışı çıkış bilgileri isteniyor. Abim iş için sürekli yurt dışına çıkan biri. Belarus'taki müşteri ve iş fazlalığı sebebiyle sadece bu ülkeye 20'den fazla kez gidip gelmişliği var. Diğer ülkeleri de hesaba katarsak sanırım 100'ün üzerinde yurt dışına çıkmışlığı var son 5 yıl içerisinde. Ciddi ciddi tüm giriş çıkışları girmek zorunda mıyız, yoksa kendimizce bir eleme yapmalı mıyız? Mesela bazı 1-2 günlük gidişleri yazmayarak?

2. Eğer yetişirse ki sanırım yetişecek, abimin Ds-160 formunu doldurduğu an ve vize mülakat günü ben ve eşim halen Türkiye'de olacağız. İlk girişimizi Kasım ayının ortaları-sonu gibi yapacağız. Formdaki "Amerika'da yaşayan akrabanız var mı?" sorusuna yok deyip, mülakat esnasında benden bahsetmesi (kardeşim gc sahibi, 1 ay sonra yerleşecek tarzı) mantıklı mıdır?

• @Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Teşekkür ederim, tüm bilgileri toparlayıp, doldurmaya başlacağım. Süre yeterli gelecek gibi.

@Sercan-Özüsağlam, b2 turist e basuru yapip vizeyi aldiniz mi acaba ? En kisa surede tecrubelerinizi aktarmanizi bekliyoruz iyi haberlerle. 🙂

• @vermaynen Ah ah yaramı deştiniz 😞 sayın @vermaynen , Ds 160 doldurup göndermeme rağmen henüz mülakat tarihi bile alamadım. Bazı sorunlar oldu, bu sorunları çözemeden değil b2 almak mulakata bile gidemiyorum. Ben normalde O1 statüsüne geçiş yapacaktım B2 ile Amerika'ya gittiğim takdirde. Ama sağolsun Amerika'da anlaştığım avukatta pürüz çıktı aynı anda Türkiye'de de sorun çıktı, bir anda koca bir ''Belirsizlik'' oluştu. Karışık konular maalesef. Umarım kısa zamanda sorun çözülür de güzel haberler verebilirim....Teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tesko, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar, abim için B1/B2'ye bir başvurumuz olacak. Ocak ayında Atlanta'daki bir fuara katılımcı olarak gitmek istiyor. Kendi şirketi var, ihracat yapıyor. 2 sorum var:

1. Ds-160 formunda son 5 yıl içerisindeki yurt dışı çıkış bilgileri isteniyor. Abim iş için sürekli yurt dışına çıkan biri. Belarus'taki müşteri ve iş fazlalığı sebebiyle sadece bu ülkeye 20'den fazla kez gidip gelmişliği var. Diğer ülkeleri de hesaba katarsak sanırım 100'ün üzerinde yurt dışına çıkmışlığı var son 5 yıl içerisinde. Ciddi ciddi tüm giriş çıkışları girmek zorunda mıyız, yoksa kendimizce bir eleme yapmalı mıyız? Mesela bazı 1-2 günlük gidişleri yazmayarak?

2. Eğer yetişirse ki sanırım yetişecek, abimin Ds-160 formunu doldurduğu an ve vize mülakat günü ben ve eşim halen Türkiye'de olacağız. İlk girişimizi Kasım ayının ortaları-sonu gibi yapacağız. Formdaki "Amerika'da yaşayan akrabanız var mı?" sorusuna yok deyip, mülakat esnasında benden bahsetmesi (kardeşim gc sahibi, 1 ay sonra yerleşecek tarzı) mantıklı mıdır?

1. Yapabilirsiniz.

2. Verebilecegim tek tavsiye, yalan bilgi vermemeniz yonunde. Sanirim dediginiz durumda da yalan soylememis oluyorsunuz.

• Hemen durumum ile ilgili bir güncelleme yapmak istiyorum. 10 yıllık vizemin bitmesine 1 ay kalmıştı ve uzatma (yenileme) süreci Sayın @Gokce-Taskiran cevabı gibi çok rahat geçti. Sadece KKTC de konsolosluk olmadığı için burada ki bürolarına randevusuz gittiğimde evraklarımı kabul etmediler ve bana randevu için aramam gereken bir numara verip gönderdiler. Numarayı aradığımda bir sonra ki haftaya randevu aldım ve sadece DS-160 formunun çıktısı ile eski vizemin basılı olduğu ve yeni pasaportum ile 1 adet vesikalık resim getirmemin yeterliği olduğunu söylediler. Söylenenleri yaptım ve içeri bile girmeden güvenliğe teslim etmem yeterli oldu. Bir hafta sonra (dün) arayarak vizemin hazır olduğunu ve bugün saat 3’ te alabileceğimi söylediler. Bugün ikinci kez vizemi aldım. Belki birilerine yardımcı olur diye paylaşmak istedim.

• @Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen Ah ah yaramı deştiniz 😞 sayın @vermaynen , Ds 160 doldurup göndermeme rağmen henüz mülakat tarihi bile alamadım. Bazı sorunlar oldu, bu sorunları çözemeden değil b2 almak mulakata bile gidemiyorum. Ben normalde O1 statüsüne geçiş yapacaktım B2 ile Amerika'ya gittiğim takdirde. Ama sağolsun Amerika'da anlaştığım avukatta pürüz çıktı aynı anda Türkiye'de de sorun çıktı, bir anda koca bir ''Belirsizlik'' oluştu. Karışık konular maalesef. Umarım kısa zamanda sorun çözülür de güzel haberler verebilirim....Teşekkür ederim 🙂

@Sercan-Özüsağlam, hayirlisi hersey de bir hayir vardir derler. Zamani gelince umarim sizde vizenizi alirsiniz. Rica ettim 🙂

• @crazycells **cok tesekkur ederım . bırde greencard basvurusu yapmak ıcın nıyetlendık ama bır turlu fotograf olayını cozemedık. telefon ıle cektıgımız ve oldukta guzel portre fotograflarımızı yuklemek ıstedıgımız de hata verıyor. sanırım boyutlandırma da sorun yasıyoruz.. nasıl bı cozum bulabılırz..

sevgıler saygılar**

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elvis-Lider-Kanbur, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells **cok tesekkur ederım . bırde greencard basvurusu yapmak ıcın nıyetlendık ama bır turlu fotograf olayını cozemedık. telefon ıle cektıgımız ve oldukta guzel portre fotograflarımızı yuklemek ıstedıgımız de hata verıyor. sanırım boyutlandırma da sorun yasıyoruz.. nasıl bı cozum bulabılırz..

sevgıler saygılar**

Su video'nun son 5 dk'sindaki yonlendirmeleri takip ettiniz mi? 17. dakikadan sonrasi...

• evet efendım ama en saglıklısı olarak prof bı fotografcıya cektımeye karar verdık 🙂 en saglıklı sekılde basvuru yapıp kısmet olursa kazandık demek ıstıyoruz hehhe e

• Sevgili dostlar herkese merhaba. Aranıza yenı katılmış bulunuyorm. Kafamda bazı soru işaretleri var ve yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Eşim bir Amerikan firmasında çalışıyor ve firma kendisini oryantasyon için ABD göndermek istedi ve kendisine davetye gönderdi. Bizde en iyisi beraber gidelim o oryantasyondayken bende ABD'yi göreyim diye vizeye beraber başvurduk ve şaşırtıcı bır şekılde red cevabı aldık. Şimdi red yememizin üzerinden 2 hafta geçti ve şirket eşim için yeni bir davetye gönderiyor. Bu sefer ben başvuru yapmayacağım, eşim tek başına başvuru yapacak. Sizce bu sefer vizeyi alma ihtimali nedir? Kendisi 2-3 yıldır her ocak ayında Almanya'ya fuara katılır. Yani birkaç sefer scehngen almışlığı var. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GürkanSarman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Sevgili dostlar herkese merhaba. Aranıza yenı katılmış bulunuyorm. Kafamda bazı soru işaretleri var ve yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Eşim bir Amerikan firmasında çalışıyor ve firma kendisini oryantasyon için ABD göndermek istedi ve kendisine davetye gönderdi. Bizde en iyisi beraber gidelim o oryantasyondayken bende ABD'yi göreyim diye vizeye beraber başvurduk ve şaşırtıcı bır şekılde red cevabı aldık. Şimdi red yememizin üzerinden 2 hafta geçti ve şirket eşim için yeni bir davetye gönderiyor. Bu sefer ben başvuru yapmayacağım, eşim tek başına başvuru yapacak. Sizce bu sefer vizeyi alma ihtimali nedir? Kendisi 2-3 yıldır her ocak ayında Almanya'ya fuara katılır. Yani birkaç sefer scehngen almışlığı var. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Basvuruya dair butun ayrintilari bilmeden cok makul bir degerlendirme yapmak mumkun olmaz. Ama verdiginiz bilgilerden, hem esinizin gidis nedenine uygun bir seyahat olacagi, hem de sizin Turkiye'de bulunmanizdan dolayi geri donecegi garanti oldugu icin vize alma sansi artar diye dusunebiliriz.

Tabii ki nihai karar konsolosa ait.

• @crazycells İlginiz için çok teşekkür ederim. Peki şuanda yapılan operasyon vize almasına olumsuz bir etki yaparmı acaba?

• b2 turist vizeyle gitmeden sigorta yaptirsak mi diye dusunuyoruz amerika icin sigorta ucretleri nedir ve sanirim abd icin sadece sigorta mevcut degil tum dunya icin mevcut ve avrupa icin biraz baktim aslinda bu sekilde bir ayrim yapilmis diye gordum.

• ⭐⭐

@vermaynen bence faydası dokunur.

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen bence faydası dokunur.

simdi sigorta sirketiyle konustum tel de giris cikis tarihlerinizin belli olmasi lazim diyor giris tarihim belli de cikis tarihimi ben belirlemiyorum ki dedim kapi da ki memur ne kadar sure verirse ozaman cikis belli olur dedim o sekilde yapamiyoruz dedi.

• @vermaynen sanırım tam aktaramamış ya da eksik bilgi sahibi.

Türkiyeden yaptıracağınız özel sağlık sigortasına yurt dışı teminatı ekletmelisiniz öncelikle.
    Daha sonra Türkiye'de olduğu gibi anlaşmalı kurum ağı olmadığı için buradaki gibi gidip hiç para ödemeden muayene olmanız zor. Genelde ödemeyi siz yapıyorsunuz geldiğinizde faturanızı ibraz ederek tazminat talebinde bulunuyorsunuz.

Ancak böyle küçük müdahale veya muayene değil de daha uzun boylu ve acil olmayan bir işlem olacaksa, ameliyat vs. gibi (Allah korusun) acentenize ulaşarak buradan provizyon aldırtabilirsiniz. Ancak bu süreç biraz uzun ve zahmetli olur o yüzden sadece çok yüksek tutarlı tazminat talepleri için kullanmanızı öneririm.

Son olarak belirtmek isterim ki (belki de sizin görüşmek istediğiniz acentenin söylemek istediği buydu) eğer sizin geri dönme niyetiniz yoksa bu yurt dışı teminattan yararlanamayabilirsiniz. Çünkü bu teminatlar geçici süreli olarak yurt dışına çıkan bireylere hizmet vermek için düşünülmüştür.

Ek olarak ABD'de veya Avrupada yaşadığı halde TR'deki sağlık poliçesini devam ettiren müşterilerim var, bu bireyler ihtiyaç olması durumunda uçak biletini alıp gelmenin toplam yıllık sigorta maliyeti açısından daha uygun olduğunu düşündükleri için devam ettiriyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GürkanSarman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells İlginiz için çok teşekkür ederim. Peki şuanda yapılan operasyon vize almasına olumsuz bir etki yaparmı acaba?

Sanmiyorum, ama ne olacagi belli olmaz tabii. Disisleri bakanligi daha ince eleyip sik dokuma konusunda konsolosluklara talimat verebilir tabii.

• @crazycells teşekkür ederim. Umarım eşim bu sefer alır vizeyi.

• @VolkanU, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen sanırım tam aktaramamış ya da eksik bilgi sahibi.

Türkiyeden yaptıracağınız özel sağlık sigortasına yurt dışı teminatı ekletmelisiniz öncelikle.
    Daha sonra Türkiye'de olduğu gibi anlaşmalı kurum ağı olmadığı için buradaki gibi gidip hiç para ödemeden muayene olmanız zor. Genelde ödemeyi siz yapıyorsunuz geldiğinizde faturanızı ibraz ederek tazminat talebinde bulunuyorsunuz.

Ancak böyle küçük müdahale veya muayene değil de daha uzun boylu ve acil olmayan bir işlem olacaksa, ameliyat vs. gibi (Allah korusun) acentenize ulaşarak buradan provizyon aldırtabilirsiniz. Ancak bu süreç biraz uzun ve zahmetli olur o yüzden sadece çok yüksek tutarlı tazminat talepleri için kullanmanızı öneririm.

Son olarak belirtmek isterim ki (belki de sizin görüşmek istediğiniz acentenin söylemek istediği buydu) eğer sizin geri dönme niyetiniz yoksa bu yurt dışı teminattan yararlanamayabilirsiniz. Çünkü bu teminatlar geçici süreli olarak yurt dışına çıkan bireylere hizmet vermek için düşünülmüştür.

Ek olarak ABD'de veya Avrupada yaşadığı halde TR'deki sağlık poliçesini devam ettiren müşterilerim var, bu bireyler ihtiyaç olması durumunda uçak biletini alıp gelmenin toplam yıllık sigorta maliyeti açısından daha uygun olduğunu düşündükleri için devam ettiriyorlar.

tskler aciklayici bilgi icin. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |