Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @maranty DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@gkhanfeez bilgi güncellemesini bildirmek için nereye mail attınız

@maranty https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/immigrant-visas-tr/ bu siteye girip sol en alt kısımda iletişim bilgi kısmı var oraya girim formu doldur kısmından mail gönderiliyor. bilgileriniz isteniyor zaten sizi yönlendiriyor 400 harflik bir mesaj kutusuna yazıyorsunuz sorununuzu kolay gelsin biraz geç gördüm kusura bkmayın

• @gkhanfeez ne demek çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi çok değerli..

• Herkese merhabalar.

10 Mayıs'ta mülakatım var ve uçak biletim 16 Mayıs'a alınmış durumda.

Mülakat deneyimlerinin çoğunu okudum. Herkes mülakat sürecinden 2 gün sonra pasaportunu teslim aldığını yazmış. Acaba evraklarımı 10-20 kere kontrol ederek teslim edersem 16 Mayıs'taki uçağımı kaçırma gibi bir durumum olur mu?

• @mericovic açığa alma şansınız varmi bileti herhangi bir durumda

• ⭐⭐

@mericovic umarım herşey yolunda gider. Hemen vizeniz onaylanır. Ama diğer durumları da düşünmek gerekir. Zira mülakat vize garantisi vermiyor. Bence bileti açığa alamazsanız bile sigorta falan yaptırmayı deneyin. Kaçırma durumlarına göre bir garanti oluyor. Ama bileti aldıktan sonra bunu yaparlar mı bilmiyorum. Ayrıca evrak eksikliğinden gecikme olmuyor sadece. Ek inceleme isteyebiliyorlar duruma göre.

• vizemiz bugün issued oldu arkadaşlar 🙂

• @damladav bizimde:)

• @damladav @zizi yeni hayatınızda mutluluklar😊

• @damladav @zizi tebrikler ve yeni hayatınızda mutluluk ve başarılar dilerim.

• issued olan tüm arkadaşlar hepinize tebrikler...

Darısı başımıza diyeceğim ama bizler (35k üstü) için umutlar tükeniyor, son umut Haziran cut off'un 22-23 bin civarında gelmesi, bunun olmaması durumunda en azından ben kendim adıma ümidimi kaybedeceğim.

Şu an hala bir umut ışığı olsada içimde genel rakamlar ve kalan süre moralimi bozuyor... Olmaz ise Amerika'nın neler kaybedeceğinden haberi yok 🙂

• şimdi mayıstan itibaren 5 tane bulten kaldı . her bülten açıklandıgında mülakat ortalama 2 ay sonraya veriliyor. temmuz bülteninde numaramız açıklansa eylül ayında mı mülakata gitmiş olacaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mericovic DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhabalar.

10 Mayıs'ta mülakatım var ve uçak biletim 16 Mayıs'a alınmış durumda.

Mülakat deneyimlerinin çoğunu okudum. Herkes mülakat sürecinden 2 gün sonra pasaportunu teslim aldığını yazmış. Acaba evraklarımı 10-20 kere kontrol ederek teslim edersem 16 Mayıs'taki uçağımı kaçırma gibi bir durumum olur mu?

cok erkene almissiniz. 16 Mayis'a kadar pasaportunuz yetismeme ihtimali var. 10 Mayis persembe gunu oluyor, o gun ya da cuma gunu konsolosluk islerinizi bitirip pasaportu postaya verirse en gec ptesi gunu elinize gecmis olur, ama eger islemler uzarsa 16'sina yetismeyebilir. Genelde kisa suruyor surec ama yine de risk aliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

şimdi mayıstan itibaren 5 tane bulten kaldı . her bülten açıklandıgında mülakat ortalama 2 ay sonraya veriliyor. temmuz bülteninde numaramız açıklansa eylül ayında mı mülakata gitmiş olacaz

Bu ay Mayis bulteni aciklanacak ve o bultende on bilgi olarak Haziran bulteni bilgileri de yer alacak. 2 ay hesabi bundan kaynaklaniyor.

• TEKRAR RANDEVU TALEBİNDE BULUNDUM. ÇOKKKK STRESLİYİM. İNŞALLAH HERHANGİ BİR PROBLEM ÇIKMAZ. AYRICA BU SÜREÇTE YARDIMINI ESİRGEMEYEN CRAZYCELLS'E ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

• @crazycells cevap vermiş.

@yekta, 5 değil 4 bülten kaldı;

Nisanda : Mayıs bülteni açıklanacak ve Mayıs-Haziran cut off
    Mayısta: Haziran-Temmuz
    Haziranda: Temmuz-Ağustos
    Temmuzda: Ağustos-Eylül

Yani Temmuz ayında 2018 için herşey belli olacak...

• iyi cesaret 10'una mulakat 16'sına uçak 🙂

• bugün mülakat tamamlandı. ilginç şeyler gözlemledim.
    1-csc kağıdını hatırlattığım halde istemediler.? (csc pasaportların geleceği yer kaydı değilmi. -gerek yok o bizde var" dendi.
    2-randevular 15 er dakika arayla. ve erken gelmeniz anlamsız. diyelim 8:30 da randevunuz varsa sıraya sokmuyorlar dışarda 8:15 kadar bekletiyorlar sıraya sokmadan. özetle vaktinden 15 dakka önce gelin ama daha önce değil. sıraya koymadıklarından anlamı yok erken gelmenin. biz bebek kucakta hava soğuk boşu boşunaa bekledik 1 saat dışarda ve sıraya girmeden. biz problem değil de bebek varsa sıkıntı. özetle randevu saatinden 15-20 dakika önce kapıya gelmek en ideali bu tüyo da benden.
    3- nereye gideceğimi sormadı görevli bay.
    4-bi de kabin değil büfe gibi. hani çay sigara tost istersinizya. siz dışarda eleman içerde.
    5- ingilizcemi türkçe mi? diye sormadılar.
    6- benim suriyeli ailelere baktığım gibi bakıyordu bizlere 🙂 baya tedirgin di genç eleman.(amerikalı,son aşamadaki sağ elini kaldırtıp yemin ettirme merasimi görevlisi)
    7- 16 yaşından büyüklere vallabilla abd ye gitmeden evlenmeyeceğim yemin kağıdı imzalatıyorlar.
    8- ortalama 3-3.5 saat sürdü. "congratulations your visa application approved" kâğıdı verip gönderdiler. doğrumu yalanmı 3-5 güne belli olur. paylaşırım.

• @asilcenk merak etmeyin, herşey gönlünüzce olsun. umarım sorunsuzca alırsınız. yoksa haklısınız kaybeden amerika olur 🙂

• Arkadaşlar herkese tekrar selamlar,
    visa bulletin takibi evrak hazırlama sağlık muayenesi derken 5nisan perşembe mülakata girdim ve bugün 9nisan pazartesi pasaportum elime vizeli şekilde ulaştı,
    Başta @crazycells ve sorulara cevap bulan diğer arakdaşlar olmasa daha da sancılı olurdu, kendim ve sizden yararlanan diğer arkadaşlar adına teşekkür ediyorum, zor zamanları en azından onlar cevaplarıyla atlattık veya rahatladık,
    Genel prosedür evraklar zaten konunun başında yazıyor, ben elimde ne varsa dvlottary sayfasından tutundan ds260 ve bütün sürecin evraklarını yanımda bulundurdum, teslim ettiğim evraklar:
    *1-diploma ve fotokopisi *2-adli sicil kaydı (hem Edevlet hemde adli sicil kaydından kırmızı mühürlü şekilde çıkarttım) *3-vukaatlı nufus kayıt örneği kırmızı damgalı) 4-banka dökümü 6 aylık (yaptığım kazadan gelen tazminatın yazılı olduğu avukatın evrağıyla birlikte teslim ettim) 5-PTT kaydı 6- 2 adet 5050mm fotoğraf (daha önce nufus cüzdanımı yenilemiştim elimde üçtane fotoğraf vardı 5060 şeklinde 5050 şekilde usa visa şablonuna göre kesip hallettim) *7-Pasaport (eski ve şimdiki güncel, eskisinde ABD vizesi yoksa istemiyorlar ama yanınızda bulundurun bence) *8-sağlık raporu (sarı zarfı açmayın kesinlikle üstündeki cd ve aşı kağıdını dahi oynamadım zımbalı olduğu için, mülakatta evrak teslim esnasında aldım, ne olur ne olmaz:))

• Sabah 8'de randevum vardı, 7:30 da taksiden indim büfeye eşyalarımı teslim ettim ve 8" randevularını görevli arkadaş sıraya davet etti, direk sıraya geçtim, (çakmak sigara hatta evin anahtarını bile büfeye kalemliğin içinde verdim. sadece evraklar haricinde nufus cüzdanım ve 330dolar para vardı yanımda, sanıyordum ama malesef taksici konsolosluğu çıkaramayınca telefondan yol tarifi yaptım ve refleks olarak geri cebime koymuşum ilk aramada varmı dedi herhangi elektronik cihaz, kendimden emin şekilde yok dedim sonra içerde xrayde montun cebinde selamlamış tabi:) güvenlik şefi telefon var diyince keskin şekilde bana baktı, hiç üstüme alınmadım sonra benim montum olduğunu anlayınca şok geçirdim resmen nasıl olur, malesef olmuş hemen kusura bakmayın unutmuşum dedim ve tekrar büfeye teslim edip sıraya girdim ve yanlış izlenim bırakmamak için güleryüzlü şekilde durumu izah ettim hızlıca, hatta onlarda biraz tebessüm etti taksiciye veya bana bilmiyorum:)(daha erken orada olsam telefonu farkederdim siz dikkatli olun) bunu şunun için yazıyorum tüm personel gerçekten işinin erbabı aslında, mizaçları tavırlı değil, görevleri titiz ve dikkatli olmak, size kişisel bir tavır veya işleri zora sokmak değil yani. Hiçbirşeyi yanlış anlamayın ve sakin olun. Sırayı aldım, beklemeye koyuldum, buarada içerde gezen ayrıca personel, sırasını ıskalayan insanların elindeki numaraya kadar inceleyip yönlendiriyorlar sistem gerçekten kusursuz işliyor sıfır zaman kaybı, ilk çağrıda evrakları teslim ettim ptt kaydını almadı, ikincide 330 dolar ödeme yaptım, ve üçüncü mülakat o ana kadar sakindim hatta 2saat kadar zaman geçti uyuştum beklemekten:) derken numaram yandı, güleryüzlü hanımefendi yemin ettirdikten sonra ne iş yaptığımı nereye gitmek istediğimi ve tanıdığım olup olmadığını not alırken aynı anda parmak izlerimi de taradı, evraklarımda sıkıntı olmadığını söyledi bende PTT kaydını almadınız evrak tesliminde gereklimiydi mail de okumuştum dedim, gerekli değil ama sizde kopyası varsa ben dosyanıza ekliyim sistemden geçiyor, ihtiyaç olabilir dedi ve aldı daha sonrada Amerika da yeni hayatınızda başarılar diyerek uğurladı, yine şaşırdım çok hızlı gelişti bitti, çıkarken güvenlik şefi nasıl geçti olumlu mu dedi, sonradan sıkıntı çıkmazsa olumlu gibi dedim:) olur olur sorun çıkmaz dedi uğurladırlar:)
    • 6nisan cuma, bir gün sonra kontrol ettim durumu ve AP yazısını gördüm hayda dedim ve açtım Ap durumu nasıl bir süreç bakarken bidaha kontrol ettim buseferde "issued" yazısını gördüm şaşırıdım anlamadım, pasaportu vizeli şekilde bugün 9nisan saat 13:30 da teslim aldım,
      Arkadaşlar herşey gönlünüzce olsun bekleyenlere sabır diliyorum inşallah dönem bitmeden herkes vizesine kavuşur, yeni başvuran arkadaşlara da gerçekten gidecekler, gitmek isteyenler umarım bu sene talihli olurlar...
      Şimdi yeni bir süreç başladı, burada gitmeden halletmem gereken işler ve gidince yapmam gerekenler...
      Tekrar emeği geçenlere ve herkese selamlar, saygılar...

• @kturkay @cyoart yeni yaşamınızda her şey gönlünüzce olsun.Tebrikler ve başarılar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |