Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ybi04 kendi arşiv kayıtlı nufus kayıt örneğinizde çocuklarınızda gözükeceğinden, çocuklarınızın dosyasında sizin kayıt örneğinin bir kopyasını ekleyip, gönderebilirsiniz

• Bugünde ekim ayı visa bulletin açıklanmadı

• Sevgili arkadaşlar iyi geceler..
    Bizim case no 33binlerde ve 3 kişilik bir aileyiz..
    Ds260 formlarını bir arkadaşımızın yardımıyla 16 Mayıs 'ta doldurmuştuk.
    Tabii o günlerde web de bağlantı sorunları olduğundan gece 2 den sabah 4:30 a dek uğraşmıştık. Ve bu şöyle bir soruna yol açtı : Gece uykusuzluğun verdiği bir hata yaptım. Çocuğumuzun ds 260 formunu doldururken anne adı kısımında eşimin 2. ismini arkadaşımın bilgisayarı daha önce kayıtlı başka bir isme otomatik değiştirmiş. Yorgunluk ve dikkat dağınıklığından ds 260 ı yolladıktan sonra farkettim.
    Sormak istediğim şunlar:
    1.Bu hatayı düzeltmek için ds260 formunu açtırmalı mıyım? Yoka konsoloslukta olur böyle şeyler deniyor mu?
    2.Ds 260 formunu açtırmak gerekliyse bunu ne zaman yapmalıyım? Evrak mailini alıp evrakları yükledikten sonra mı yapmalıyım? Yoksa şimdiden mi yapmalıyım?
    Açıkçası sürecimizi geciktirecek hiçbir hareket yapmak istemiyorum.
    İlginize şimdiden teşekkür ederim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marvin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Benim gitme durumum son ana kadar sanırım belli olmayacak. Sıram 26 binlerde, belgeleri gönderdikten sonra eğer gidememe durumum olursa mülaka gitmezsem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

Eger ABD'de yasama ve calisma gibi bir isteginiz yoksa, gocmenlik surecine devam etmemenizi tavsiye ederim.

Bundan sonraki hicbir islemi yapmak zorunda degilsiniz, bir sikinti yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaslar merhaba iyi forumlar iki tane sorum olacaktı önceden sormustum fakat net bir cevap beni tatmin edecektir.
    1-J1 ile agustosa kadar abd'de idim. Bu arada pasaportumu boston büyük elciliginden yeniledim
    Country/Authority that Issued Document: UNITED STATES OF AMERICA olarak sectim sonucta abd toprakları ve herhangi bir usa passportum olmadigi icin beyan yanlis degildir diye düsünüyorum.
    2-Present adresim abd idi ozaman fakat mailing adresi Türkiye'yi yazdım.
    Örn:
    Is your Mailing Address the same as your Present Address? NO
    Mailing Address: xxx MAHALLESI xxx SOKAK
    City: IZMIR
    State/Province: TURKEY
    Postal Zone/ZIP Code: xxx
    Country/Region: TURKEY
    Is your present address where you want your Permanent
    Residence Card (Green Card) mailed? YES
    gibi herhangi bir sorun teskil eder mi diye merak ettim ?

Pasaportu veren ülke ABD değil Türkiye olacak. Soruda pasaportu hangi ülkenin verdiği soruluyor, hangi ülke sınırları içinde olduğunuz değil.
    Green card teslim edilebilmesi için ABD'de bir adres vermeniz gerekiyor. En geç konsolosluk görüşmesi sırasında bu adresi vermeniz en iyisi olur.

anladigim kadariyla ikisi icinde unlock yapmaya gerek yok dosyayı. tesekkür ederim...

Unlock ettirip duzeltin bence, dosya numaraniz kucuk oldugundan bir sorun olmaz.

Zaten pasaportunuza bakarsaniz ilk soruyu yanlis yazmis oldugunuzu gorursunuz.

Green Card'in gonderilecegi bir ABD adresi yazmaniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cihan-Karsak, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,
    DV2020 için DS-260 formunu doldurup göndermiştim. Şimdi eşim yeni 2,5 aylık hamile, inşallah ilerde doğacak bebeğimiz için nasıl bir yol izlemeliyiz. DS260 da bir güncelleme ihtiyaç olacak mı? Konsolosluğa davet maili 'i de henüz almadım. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    @crazycells

Bebek dogmadan yapmaniz gereken bir sey yok, simdiden hayirli olsun.

Bebek dogunca bir daha sorarsiniz. Surecteki yerinize gore yonlendirme yapariz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mefese, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sevgili arkadaşlar iyi geceler..
    Bizim case no 33binlerde ve 3 kişilik bir aileyiz..
    Ds260 formlarını bir arkadaşımızın yardımıyla 16 Mayıs 'ta doldurmuştuk.
    Tabii o günlerde web de bağlantı sorunları olduğundan gece 2 den sabah 4:30 a dek uğraşmıştık. Ve bu şöyle bir soruna yol açtı : Gece uykusuzluğun verdiği bir hata yaptım. Çocuğumuzun ds 260 formunu doldururken anne adı kısımında eşimin 2. ismini arkadaşımın bilgisayarı daha önce kayıtlı başka bir isme otomatik değiştirmiş. Yorgunluk ve dikkat dağınıklığından ds 260 ı yolladıktan sonra farkettim.
    Sormak istediğim şunlar:
    1.Bu hatayı düzeltmek için ds260 formunu açtırmalı mıyım? Yoka konsoloslukta olur böyle şeyler deniyor mu?
    2.Ds 260 formunu açtırmak gerekliyse bunu ne zaman yapmalıyım? Evrak mailini alıp evrakları yükledikten sonra mı yapmalıyım? Yoksa şimdiden mi yapmalıyım?
    Açıkçası sürecimizi geciktirecek hiçbir hareket yapmak istemiyorum.
    İlginize şimdiden teşekkür ederim..

Ufak bir hata oldugundan, mulakat tarihi aldiktan sonra DS-260 formunu actirarak bu degisikligi yapabilirsiniz. Su an bu sekilde kalmasinda bir sakinca yok.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaslar merhaba iyi forumlar iki tane sorum olacaktı önceden sormustum fakat net bir cevap beni tatmin edecektir.
    1-J1 ile agustosa kadar abd'de idim. Bu arada pasaportumu boston büyük elciliginden yeniledim
    Country/Authority that Issued Document: UNITED STATES OF AMERICA olarak sectim sonucta abd toprakları ve herhangi bir usa passportum olmadigi icin beyan yanlis degildir diye düsünüyorum.
    2-Present adresim abd idi ozaman fakat mailing adresi Türkiye'yi yazdım.
    Örn:
    Is your Mailing Address the same as your Present Address? NO
    Mailing Address: xxx MAHALLESI xxx SOKAK
    City: IZMIR
    State/Province: TURKEY
    Postal Zone/ZIP Code: xxx
    Country/Region: TURKEY
    Is your present address where you want your Permanent
    Residence Card (Green Card) mailed? YES
    gibi herhangi bir sorun teskil eder mi diye merak ettim ?

Pasaportu veren ülke ABD değil Türkiye olacak. Soruda pasaportu hangi ülkenin verdiği soruluyor, hangi ülke sınırları içinde olduğunuz değil.
    Green card teslim edilebilmesi için ABD'de bir adres vermeniz gerekiyor. En geç konsolosluk görüşmesi sırasında bu adresi vermeniz en iyisi olur.

anladigim kadariyla ikisi icinde unlock yapmaya gerek yok dosyayı. tesekkür ederim...

Unlock ettirip duzeltin bence, dosya numaraniz kucuk oldugundan bir sorun olmaz.

Zaten pasaportunuza bakarsaniz ilk soruyu yanlis yazmis oldugunuzu gorursunuz.

Green Card'in gonderilecegi bir ABD adresi yazmaniz gerekiyor.

teşekkür ederim ilginize tekrardan unlock etmek icin gerekli maili attim "unlock" ettirmek icin dead line yok degilmi yani 1 ekimden sonrada acilsa dosyam herhangi bir sorun teskil etmez

• @crazycells Üstad her zamanki gibi hızlı ve net cevabınız için çok teşekkür ederim.. İçime su serptiniz.. İyi geceler..

• Açık lise diplomasıni kabul ediyorlardı dimi?@crazycells

• @Muhtaradana dun aldim.

• @TheWinner2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

019 Visa Bulletin in yayınlanmasını bekliyorum ben 7xxx'lerdeyim ama siz 1xxx'lerdesiniz ve zaten mülakat tarihi almış olmanız lazım. Siz randevu tarihi almadınız mı?

sadece bahsettigim records indicate... ile baslayan asagida yer alan maili aldim. Konsoloslugun sayfasina gidip herhangi bir islem yapmam gerekiyor mu?

Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.

Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2020 program will begin in October 2019 and conclude on September 30, 2020. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.

• @crazycells tesekkur ederim.

• @Yunus-Emre-Seğmen Hayır . Şimdilik bekleyeceğiz. Sıramız gelince KCC tekrar mail atacak ondan sonra mülakat tarihimiz belli olacak ve https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri kısmında yazan süreci takip edeceğiz.

• @ahmeter32 evet kabul ediyorlar....

• @Yunus-Emre-Seğmen evrak onayını geç aldığınızda dolayı Kasım ayında mülakata gireceksiniz, ay sonuna doğru size durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair bir e-mail gelecektir, sizde kazandığınızı öğrendiğiniz dvlottery.state.gov adresine confirmation number ile girip, kazandığımız ekranda mülakat tarihi, yeri ve saatini göreceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bugra35 orada sabaha karşı 3 çalışmıyor ki bugün için bülten bekliyorsun. Türkiye de değil ki açıklayan kurum mesaisi başlasın

• Her ayın bülteni genelde ayın hangi günleri arasında current olur?

• @ayvalik10 merhaba buğra bey yazdığında KCC nin tam mesai bitim saati. olduğundan bugün de açıklanmadı diye yazmış olabilir.

• merhabalar,
    Pasaportu alırken 1 yıllık aldım ds 260 formunu doldururken sorun teşkil eder mi?Yoksa daha sonra yeni bir pasaport çıkartsam olur mu?
    Çünkü şöye bir madde var
    1.PASAPORT: Vize alacak kişinin pasaportu ABD’ye seyahat için uygun olmalı ve vizenin verildigi tarihten itibaren en az 8 ay geçerli olmalıdır. Eğer daha önceden almış olduğunuz ve halen geçerli olan bir Amerika vizeniz varsa o vizenizin olduğu pasaportunuzu da yanınızda getiriniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |