Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @arkben cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

mrblar.ben gecen hafta evlilik yaptim.Bugun bir danisman ile telefonda konustugumda esimi vize gorusmesinden once ekletebilecegimi simdi dosyami actirmama gerek olmadigini soyledi.Forumlarda ise bircok insan ds-260 formunu actirarak esini eklettigini soyluyor.ben simdi bu surecte nasil ilerlemeliyim.dosyami kendim actirmak icin nasil bir email atmaliyim.Bu islemi once yapmak ile sonra yapmak arasinda ne fark var.birde bizlere sira ne zaman gelir acaba.

Tebrikler.

Numaraniza henuz evrak isteme sirasi gelmedigi ve numaraniz da asiri yuksek olmadigi icin KCC'ye evlilik belgesinin ilgili sayfalarini gonderip esinizi dosyaniza eklemeyi deneyebilirsiniz. Maalesef once yapmakla sonra yapmak arasindaki farki size kimse soyleyemez, cunku surecin nasil ilerleyecegini bilmiyoruz ve her yil birbirinden farkli...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fthcndgn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba, bir şey sormak istiyorum ben size. Eşime çıktı gc, ds260 tamam. Cn 22binlerde. Beklemedeyiz. Ben şirket içi transfer ihtimali için uğraşıyorum ki önce ben gidip düzen kurayım. Bu süreci beklemeden, şirket iç transferi kabul ederse çalışma vizesi almamda sıkıntı olur mu acaba? Bilginiz var mıdır?
    Teşekkürler.

hem L vizesi hem de DV vizesini ayni anda devam ettirebilirsiniz. Gocmen vize mulakatindan sonra ABD'ye girip Green Card sahibi olabilirsiniz, o saatten sonra L1 sureci sonuclanmamis olsa da problem degil.

• arkadaslar merhaba iyi forumlar iki tane sorum olacaktı önceden sormustum fakat net bir cevap beni tatmin edecektir.
    1-J1 ile agustosa kadar abd'de idim. Bu arada pasaportumu boston büyük elciliginden yeniledim
    Country/Authority that Issued Document: UNITED STATES OF AMERICA olarak sectim sonucta abd toprakları ve herhangi bir usa passportum olmadigi icin beyan yanlis degildir diye düsünüyorum.
    2-Present adresim abd idi ozaman fakat mailing adresi Türkiye'yi yazdım.
    Örn:
    Is your Mailing Address the same as your Present Address? NO
    Mailing Address: xxx MAHALLESI xxx SOKAK
    City: IZMIR
    State/Province: TURKEY
    Postal Zone/ZIP Code: xxx
    Country/Region: TURKEY
    Is your present address where you want your Permanent
    Residence Card (Green Card) mailed? YES
    gibi herhangi bir sorun teskil eder mi diye merak ettim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaslar merhaba iyi forumlar iki tane sorum olacaktı önceden sormustum fakat net bir cevap beni tatmin edecektir.
    1-J1 ile agustosa kadar abd'de idim. Bu arada pasaportumu boston büyük elciliginden yeniledim
    Country/Authority that Issued Document: UNITED STATES OF AMERICA olarak sectim sonucta abd toprakları ve herhangi bir usa passportum olmadigi icin beyan yanlis degildir diye düsünüyorum.
    Örn:

Pasaportu veren ülke ABD değil Türkiye olacak. Soruda pasaportu hangi ülkenin verdiği soruluyor, hangi ülke sınırları içinde olduğunuz değil.
    Green card teslim edilebilmesi için ABD'de bir adres vermeniz gerekiyor. En geç konsolosluk görüşmesi sırasında bu adresi vermeniz en iyisi olur.

• Ekim bülteni de bir türlü açıklanmadı. Uzun yıllardır ilk defa bu kadar gecikmiş, bari güzellik yapıp 7-8 binleri current yapsalar.

• @YılmazY efsane olur

• @YılmazY geciktikçe sanki daha düşük numaralar current olacak gibi

• @uarman Tebrik ederim. Biz de evrakları yeni göndermiş ve teyit emaili almış biri olarak, aceleyle evrak maili atarken yaptığım hatalara dikkatinizi çekmek istiyorum. Siz de aynı yanlışa düşmeyin. Öncelikle evrakları göndereeceğiniz email adresi : [email protected] olacak. Yani size evrak talebi icin mail gelen adres değil.... Ve evrak emaili atarken konu kısmına case numaranızı 2020EU00007xxx şeklinde yazmayı mutlaka unutmayın... Benim ve eşim için evraklar tek email ile rahat gitti çünkü fazla evrakımız yoktu. Sadece adli sicil belgerleri, nüfus kayıt ornekleri (pdf) ve pasaport ilk sayfa resimleri (jpg).
    Hatırlatmak istedim. Kolay gelsin...

• Benim gitme durumum son ana kadar sanırım belli olmayacak. Sıram 26 binlerde, belgeleri gönderdikten sonra eğer gidememe durumum olursa mülaka gitmezsem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

• @TheWinner2020 biz de bugun esim ve kendim icin evraklari belirtilen adrese yolladik konuya da case numaramizi yazdik. Evraklarimiz sizinkilerle ayni o nedenle kolay oldu.. Dediginiz gibi bu konular onemli.. Ancak otomatik bir mail geleceginden soz ediliyor biz almadik henuz..

• @knnrn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaslar merhaba iyi forumlar iki tane sorum olacaktı önceden sormustum fakat net bir cevap beni tatmin edecektir.
    Örn:

Pasaportu veren ülke ABD değil Türkiye olacak. Soruda pasaportu hangi ülkenin verdiği soruluyor, hangi ülke sınırları içinde olduğunuz değil.
    Green card teslim edilebilmesi için ABD'de bir adres vermeniz gerekiyor. En geç konsolosluk görüşmesi sırasında bu adresi vermeniz en iyisi olur.

anladigim kadariyla ikisi icinde unlock yapmaya gerek yok dosyayı. tesekkür ederim...

• @uarman yarın veya öbür gün alırsınız "records indicate you have submitted..." diye başlayan emailini... Bana 3ncü gün geldi...

• @TheWinner2020 Bir sonraki adiminiz ne olacak? Benim de geldi ancak icerisinde herhangi bir tarih vs. yok. bir sonraki adim olarak ne yapmaliyim?(Case number'im 1XXX'lerde)

• @crazycells bu soru daha önce sorulmuş olabilir ancak yazışmalarda bulamadım.
    KCC'ye evrak gönderiminde 12 yaşından küçük çocuklar için sadece pasaport kopyaları göndermemiz yeterli oluyor mu? Ayrıca çocuklar için arşiv kayıtlı nüfus kayıt örneğini de göndermemize gerek var mı?

• Merhabalar,
    DV2020 için DS-260 formunu doldurup göndermiştim. Şimdi eşim yeni 2,5 aylık hamile, inşallah ilerde doğacak bebeğimiz için nasıl bir yol izlemeliyiz. DS260 da bir güncelleme ihtiyaç olacak mı? Konsolosluğa davet maili 'i de henüz almadım. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    @crazycells

• @Yunus-Emre-Seğmen nezaman aldınız Records indicate email ini?

• @marvin mülakata gitmeme durumunuz varsa bu problem değil, yalnız eğer gerçekten göçmenlik le ilgili kararınızı henüz vermediyseniz, evrakları da göndermenize gerek yok, önünüzde karar vermek için uzun bir süre var, tabi bu konuda sayın @crazycells in fikirlerinide almak lazım

• @Yunus-Emre-Seğmen Konsolosluktan mülakat randevusu alabilmek için Ekim 2019 Visa Bulletin in yayınlanmasını bekliyorum ben 7xxx'lerdeyim ama siz 1xxx'lerdesiniz ve zaten mülakat tarihi almış olmanız lazım. Siz randevu tarihi almadınız mı?

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |