Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• aaaaaaaa

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ege-Candeniz-Arslaner, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba arkadaslar,

Yaklasik 1,5 ay once K1 vizesi ile Amerika`ya geldim ve 3 hafta once evlendik. Simdi AoS ye basvuracagiz. Esimin mali evraklarinin tumu hazir durumda ve yillik geliri minimum gelirin yaklasik 2,5 kati civarinda ama ne yazikki 2018 yilinda birlikte baska bir ulkede yasadigimizdan dolayi 2018 yilina ait tax return kaydi bulunmamakta.

Diger butun mali evraklari hazir etsek ve dosyamizda sadece tax return bulunmasa, AoS basvurumuzda bir sikinti cikar mi?

Bir onceki konuda da yazdim ama burada durmasi daha mantikli olur.

problem olmaz diye tahmin ediyorum, esiniz banka hesabi, gelir ve is yerinden alinacak belgeler, mal varligi vs. gibi dokumanlari gostermekten cekinmesin. Ne kadar kapsamli hazirlarsaniz USCIS gorevlisini ikna etmek o kadar kolay olur.

• Herkese merhaba. K1 nisanlilik vizesi ile New York'a geldim ve Haziran ayinda AOS surecimiz basladi. Hatta gecen hafta biometrik randevuma gittim. Benim sorum bu surecte nasil saglik sigortasi yaptiracagimiz. Diger eyaletlerde nasil oluyor bilmiyorum ancan NY'ta ozel bir firmadan saglik sigortasi yaptirmadan once NY state of health de kayit olmaniz gerekiyor. Ancak kayit olduktan sonra istediginiz bir firmadan sigorta yaptirabiliyorsunuz. NY State of health arayip kayit yaptirmak istedigimizde bizden yasal statumun ne oldugu soruldu. Suan gecerli bir vizem yok cunku K1 vizesi 90 gunluk bir vize ve ben Amerikada 90 gunumu doldurdum. Ama kacak ta degilim cunku 90 gun icinde yani vize surem dolmadan evlenip AOS surecimi de baslattim yani Amerika'da yasalim. Elimde USCISden gelen AOS basvuru kabul evraklari da var (NOA1). Ancak NY state of health USCIS evraklarini statumun yasal oldugunu ispat olarak kabul etmiyor. Bu durumda ne yapmam lazim? Nasil saglik sigortasi yaptirabiliriz? Bilen varsa ve paylasirsa cok sevinirim. Simdiden tesekkurler!

• aaaaaaaa

• @Ege-Candeniz-Arslaner Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Esim avukat, kendi firmasinda calismakta. Zaten beni esi olarak kendi sigortasina kaydettirmeye calisti ancak bundan once NY State of Health'e kayit olmam gerek. Zaten sorun burada, yoksa sigorta firmalari icin odeme olsun yeter.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misi-misiyos, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Herkese merhaba. K1 nisanlilik vizesi ile New York'a geldim ve Haziran ayinda AOS surecimiz basladi. Hatta gecen hafta biometrik randevuma gittim. Benim sorum bu surecte nasil saglik sigortasi yaptiracagimiz. Diger eyaletlerde nasil oluyor bilmiyorum ancan NY'ta ozel bir firmadan saglik sigortasi yaptirmadan once NY state of health de kayit olmaniz gerekiyor. Ancak kayit olduktan sonra istediginiz bir firmadan sigorta yaptirabiliyorsunuz. NY State of health arayip kayit yaptirmak istedigimizde bizden yasal statumun ne oldugu soruldu. Suan gecerli bir vizem yok cunku K1 vizesi 90 gunluk bir vize ve ben Amerikada 90 gunumu doldurdum. Ama kacak ta degilim cunku 90 gun icinde yani vize surem dolmadan evlenip AOS surecimi de baslattim yani Amerika'da yasalim. Elimde USCISden gelen AOS basvuru kabul evraklari da var (NOA1). Ancak NY state of health USCIS evraklarini statumun yasal oldugunu ispat olarak kabul etmiyor. Bu durumda ne yapmam lazim? Nasil saglik sigortasi yaptirabiliriz? Bilen varsa ve paylasirsa cok sevinirim. Simdiden tesekkurler!

Peki hangi belgeleri kabul ediyormus? Bir listeleri mevcut mu? Boyle bir liste isteyip, icinde saglayabileceginiz bir belge olup olmadigini kontrol edebilirsiniz.

I-797 Notice of Action belgesinin kabul gormesi lazimdi bence...

• Herkese merhaba,
    Forumda net cevabini aradim fakat emin olamadim kusura bakmayin kacirdigim birsey varsa yukarida da abd vatandasi evliliginde out of status olmadigini soylemissiniz ancak , ben K1 vizesiyle ABD ye giris yaptim 30 Eylulde nikahimiz var 90 gunluk vizem ise 9 ekimde doluyor. Biz Aos basvurusunu 9 Ekime kadar mi yapmak zorundayiz ? Umarim degildir :< degil ise ne kadar suremiz olduguna dair bir bilginiz var mi acaba ?

• @Hagal evet maalesef 9 Ekime kadar Aos a basvuru yapmak zorundasiniz .Nikahinizi yapabileceginiz en yakin tarihte yapin ve Aos basvurunuzu tamamlamaya calisin emin degilim yetisir mi lakin elinizden geleni yapin.

• @Hagal benim de 3 ekim de sondu. Evet 90 gün içinde nikah olması ve dosyanın gönderilmesi gerekiyormus. Biz de 10 ağustos evlendik ve basvurumuzu yaptık . Mümkün olduğunca hızlı olmaya çalışın

• :(:(:( Nikahi erkene almamiz mumkun degil tum randevular doluydu anca 30 eylule bulduk yer. Turk konsolosluguna isim kaliyor avukat icin de gecikmis oluyoruz tabi. Dolduracagimiz formun ornek olarak doldurulmus versiyonu var midir biryerlerde k1 icin bir sans bilen var midir ?

• @Hagal türk konsolosluğunu anlamadım ne için? Doldurulmuş bir form görmedik biz 4 tane form doldurduk ve her form için gerekli olanları bir araya getirip gönderdik. Ayrıca bu form direk k1 vize türüne hitap etmiyor bildiğim kadarıyla aos yapan herkes aynı formları dolduruyor.

• @graombze Dogum belgesi icin, evet butun turleri iceriyor form o yuzden sordum k1 icin acaba var midir yanlis birsey yapmayalim diye. Vay basima gelenler 😿 kavustuk diye sevinmeye daldik hic aklimiza gelmedi bu.

Turkiyede yapilan gecerli degil mi anlamadim bunu
    +Report of Medical Examination and Vaccinations (Form I-693): This form must be submitted along with the K-1 Adjustment of Status application. Be aware that a medical examiner who is authorized by USCIS must be the one to carry out the medical exam. This same civil surgeon should be the one conducting any vaccinations necessary.

• @Hagal canım biz turkiye den aldigimiz aşı belgesini gonderdik. Keşke doğum belgesi gelmeden alsaydın ben gelmeden aldım noterden çeviri yaptırdım 5 6 tane öyle geldim zaten nikah için de kullandım ssn için de kullandım başvuru için de. Başvuru yaparken eşinden yardim alırsan çok iyi olur biz kolaylıkla birlikte hallettik. Nikâhı biran önce halletmeye çalışın çünkü büyük şehirlerde evlilik sertifikasının gelmesi 2 3 haftayı buluyor diye duydum.sertifika posta ile geliyor çoğu yerde

• @graombze Almistim ama tarihi gecti .. Bir dakika nikah icin de mi lazim dogum belgesi lazim ? Asi belgesi yanimda form diyor diye korktum yine mi diye. Nee 3 hafta miii galiba las vegasa gidecegiz bu gidisle 😃 Gercekten suan Gandalf ziyaretine ugrayan Bilbo Baggins gibi oldum maceradan maceraya kosacagim elimde yuzukle. Cok sagol bu arada yardimlarin icin.

• @Hagal canım evet evlilik için doğum belgesi isteniyor eminim yeni yaptık. doğum belgesi ve pasaport istediler benden plan yapın zamaniniz epey az kaldı çünkü doğum belgesi için konsolosluğa gitmen gerek nikah için isteniyor. Sonra belgeyi alıp başvuru yapman gerek.

• @graombze bu arada biz asi belgesini form ile göndermedik eğer yalnis yaptiysak rfe alırız. Şuan ben de emin olamadım. K1 olanlar sadece asi belgesi gönderiyor diye öğrendik ve hata ise eğer yakında öğreniriz.

• @graombze evet size unganlardan verilen asi belgesini iletmen yeterli oluyor ayrica sizden saglik raporu istenmiyor.

@Hagal sizin de eliniz de bulunan asi belgesini basvuru dosyaniza eklemeniz yeterli K1 vize statunuzden dolayi saglik raporunuz hali hazir da gecerli ayriyetten saglik raporu almaniza gerek yok.Evlilik icin bir cozum bulun lutfen sayin @crazycells bu konuda acil destek lutfen baska bir sehirde veya eyalette evlenme durumlari olabilir mi ? Bir cozum bulalim bunca emek zaman bosuna gitmesin. Ayrica dogum belgesini soyle yapiyorsunuz hemen Turkiyeden bir aile yakininiz gidip bu belgeyi temin ediyor ardindan yeminli tercumana ceviri yaptirip size ups fedex gibi hizli gonderim yapan firmalarla 2-3 gunde iletiyor.Sizin kilit noktaniz evlilik acilen evliligi yapip marriage certificate gelene kadar diger evraklari tamamlamaniz gerek.

Ah siz gencler yok mu akliniz da kavak yelleri esiyor ask gozunuzu mu kor etti anlamadim ben geldigimin ikinci gunu bastim nikahi 🙂 .Frodonun Gandalfi kadar olamasak da o yuzugu yok etmenize elimizden gelen yardimi forum olarak gosteririz di mi Gray @crazycells 🙂

• @Rookie benim de bugün aklıma geldi türkiye'den daha kolay alınır posta ile gönderilir diye :). 2 fotoğraf gönderdik her dosya için fotoğraf koymadık sanırım isterlerse bizden onu isterler. Sağol form kafamı kurcalıyordu:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rookie, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@graombze evet size unganlardan verilen asi belgesini iletmen yeterli oluyor ayrica sizden saglik raporu istenmiyor.

@Hagal sizin de eliniz de bulunan asi belgesini basvuru dosyaniza eklemeniz yeterli K1 vize statunuzden dolayi saglik raporunuz hali hazir da gecerli ayriyetten saglik raporu almaniza gerek yok.Evlilik icin bir cozum bulun lutfen sayin @crazycells bu konuda acil destek lutfen baska bir sehirde veya eyalette evlenme durumlari olabilir mi ? Bir cozum bulalim bunca emek zaman bosuna gitmesin. Ayrica dogum belgesini soyle yapiyorsunuz hemen Turkiyeden bir aile yakininiz gidip bu belgeyi temin ediyor ardindan yeminli tercumana ceviri yaptirip size ups fedex gibi hizli gonderim yapan firmalarla 2-3 gunde iletiyor.Sizin kilit noktaniz evlilik acilen evliligi yapip marriage certificate gelene kadar diger evraklari tamamlamaniz gerek.

Ah siz gencler yok mu akliniz da kavak yelleri esiyor ask gozunuzu mu kor etti anlamadim ben geldigimin ikinci gunu bastim nikahi 🙂 .Frodonun Gandalfi kadar olamasak da o yuzugu yok etmenize elimizden gelen yardimi forum olarak gosteririz di mi Gray @crazycells 🙂

Evet, ABD kurumlarinda evlendiginiz surece sorun olmuyor. Evliligi TC konsoloslugu'nda yapmamalisiniz.

Aynen 🙂

• To all : Avukata yazdik o sirada, evliligin 90 gun icerisinde gerceklemesi durumunda sorun olmayacagini kabul edilebilecegini yazmis ama ucu acik etmeyebilirler de gibi. Turkiyede bir aile yakinim yok arkadas cevresine de vereceklerini sanmiyorum mecburen konsolosluga gidecegim neyseki houstondayim. Nisanlim da gelince konusacagiz ne yapabiliriz diye.

@Rookie Vallahi yeller esti bir de hic aklimiza gelmedi hep 90 gun icerisinde evlilige vurgu yapildigi icin. Hayir ben normalde doktor randevusuna bile onden 10 kontrol yapip giden insanim nasil yaptim boyle birsey bilmiyorum.

@crazycells On sertifika gibi birsey var onu aldik bizim sehrimizin yetkilisinin imzasi var altinda olur mu bilmiyorum baska sehir 😞 . Turkiye konsolosluguna gitme sebebim nufus kaydi evlilik degil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |