Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Richmond yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim.

• ⭐⭐

Hello @Richmond ordu da sigara yasağı var mı? Mesela baraka da veyada tesiste arabalar da varsa da uyuluyor mu? Bu yasağa

• @LordBolton ilk eğitimde sigara tamamen yasak 3 ay yaklaşık.Barrackslarda oda dışında serbest.Goverment vehicle lardada yasak.Yasağı çiğnersen ciddi disiplin cezaları olabilir

• ⭐⭐

@Richmond Yani kendi uyuduğum odam da sigara içemeyecek miyim?

• @LordBolton, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Richmond Yani kendi uyuduğum odam da sigara içemeyecek miyim?

Kışlada kalıyolar diye biliyorum subay olana kadar kendi odan yok

• ⭐⭐

@AgeGuns Yok ben internetten barakalara baktım ilk rütbe 3 kişi sonradan tekli oda ki üniversite mezunu olduğum için direk tek kişilik odada kalabileceğim subaylar tekli odadan ziyade daha geniş yerlerde kalıyor

• @LordBolton, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@AgeGuns Yok ben internetten barakalara baktım ilk rütbe 3 kişi sonradan tekli oda ki üniversite mezunu olduğum için direk tek kişilik odada kalabileceğim subaylar tekli odadan ziyade daha geniş yerlerde kalıyor

Üni mezunu olmak (4 yıllık yani ) E-4 başlatıyor diye biliyorum bu rüptedekiler tek mi kalıyor ? Bununla ilgili birşey duymadım ben , ki army 500k küsür , herkese tek oda nasıl olucak ? Kapasite yetmez , gerek film gerekte dizilerde askerlerin hep kışlada toplu kaldığını gördüm , ki dünyanın her ülkesinde böyle değil midir ?

Benim gibi sizde bu konuya çok ilgi duyuyorsunuz , green card çıkar çıkmaz sanırım direk orduya katılmak istiyorsunuz benim gibi ? 😃

• ⭐⭐

@AgeGuns

kışla değil de baraka deniyor barakalarda bu şekilde toplu kalınan yer eğitim veyada Afganistan Irak gibi bazı üsler de olabiliyor. Aslında iki kişi ama kaldığınız oda tek kişilik oluyor. Kışla biraz insanlık dışı. ABD de alan çok fazla o yüzden kapasite yerine bağlı donanmada alan yetersiz gemi ve denizaltılar da ancak yerleşik yerlerde durum farklı oluyor 2 yıllık E-3 diye biliyorum. Evet amacım orduya girmek benimde benim izlediğim filmler de de ırak üslerin de kontenyır da tek kişi veya 2 kişi kalıyordu subaylar için army house var onu da YouTube yazıp nasıl kaldıklarını görebilirsiniz. Army house onun dışında burada bizim subaylar 6 kişi kıç kadar yerde kalıyormuş 🙄 aynı şekil de İngiliz ordusun da da dediğim gibi ancak 3. Dünya ülkelerinde elbette bir ''kapasite'' problemi oluyordur. Burada incirlik üssü ABD standartlarına göre düzenlemiş ABD demek ki gelip burada us kurunca kapasite de getiriyor.

@AgeGuns

kışla değil de baraka deniyor barakalarda bu şekilde toplu kalınan yer eğitim veyada Afganistan Irak gibi bazı üsler de olabiliyor. Aslında iki kişi ama kaldığınız oda tek kişilik oluyor. Kışla biraz insanlık dışı. ABD de alan çok fazla o yüzden kapasite yerine bağlı donanmada alan yetersiz gemi ve denizaltılar da ancak yerleşik yerlerde durum farklı oluyor 2 yıllık E-3 diye biliyorum. Evet amacım orduya girmek benimde benim izlediğim filmler de de ırak üslerin de kontenyır da tek kişi veya 2 kişi kalıyordu subaylar için army house var onu da YouTube yazıp nasıl kaldıklarını görebilirsiniz. Army house onun dışında burada bizim subaylar 6 kişi kıç kadar yerde kalıyormuş 🙄

Evet 2 yıllıklar e-3 bende e-3 olarak başlıyacağım , kazanırsam elbette 😃

Tek kafama taklılan şu 3 aylık dil okulu , o nasıl oluyor kışlada mı kalıyoruz yoksa sivil bir kurs mu o konuda bilginiz varmı?

• ⭐⭐

@AgeGuns Benim araştırdığım kadarıyla bizim kurs bir air force ussundeydi Teksastı sanırım.. zaten her yerde kurs açamazlar kapasite yetmez 😁

@AgeGuns Benim araştırdığım kadarıyla bizim kurs bir air force ussundeydi Teksastı sanırım.. zaten her yerde kurs açamazlar kapasite yetmez 😁

Evet bende araştırmalarım sonuç şu , san antino texasda olduğunu öğrendim kursun açılış sebebi porto rikolular için miş , abd vatandaşı olnlar ama çoğu ispanyolca konuşuyor.

Anlamadığım şey şu sınavı geçicek ingilizcem yok benim , bu durumda o kursa yönlendiryorlarmış .

Meslek kodu : 09C olarak geçiyor 09C: Trainee Language

Şu videodaki arkadaş anlatmış sanırım durumu ingizliceniz iyi ise tercüme eder misiniz ?

O 3 aylık süreçte kışlada mı kalıyoruz yoksa sivil mi oluyor öğrenmek istediğim o , yoksa san antino o da bir ev mi tutmak gerekiyor , bunu öğrenmek istiyorum

• Ben de düşünüyorum orduya katılmayı.

Maaşı zaten çok iyi değil ama hakları hoşuma gidiyor.

1 yıl sonra vatandaşlık alabilme imkanı çok iyi.

Aynı zamanda birçok üniversite de kabul alma sürecinde orduda görev yapmış olmaya değer veriyor.

• @Final-Approach, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Ben de düşünüyorum orduya katılmayı.

Aynı zamanda birçok üniversite de kabul alma sürecinde orduda görev yapmış olmaya değer veriyor.

1 yıl değil , forumda bir arkadaşımız şuan orduda , 1,5 yıl falan olucak alması , ama kesinlikle 1 yıl değil ona eminim , bir videodada başka bir arkadaş 2.5 ayda aldım demişti obama döneminde tabi , trump ordudan vatandaşlık meselesini çok yavaşlattı.

Üniversite okuyacak mısınız gidince ? Ben okullardan bıktım 😃 Polis olmayı düşünüyorum vatandaşlıktan sonra

• @AgeGuns, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Final-Approach, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

1 yıl değil , forumda bir arkadaşımız şuan orduda , 1,5 yıl falan olucak alması , ama kesinlikle 1 yıl değil ona eminim , bir videodada başka bir arkadaş 2.5 ayda aldım demişti obama döneminde tabi , trump ordudan vatandaşlık meselesini çok yavaşlattı.

Üniversite okuyacak mısınız gidince ? Ben okullardan bıktım 😃 Polis olmayı düşünüyorum vatandaşlıktan sonra

Polis olmak istiyorsan greencard ile de polislik sınavına girebileceğin eyaletler var NYPD vs. düşünmüyorsan.

Ben Grand Forks Police Department ile görüşmüştüm. Greencard ile sınavlarımıza girebilirsin, iş için vatandaşlık şart değil demişlerdi bu da sana ek bilgi olsun. 🙂

Master yapmayı düşünüyorum açıkçası.

• @Final-Approach, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@AgeGuns, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Final-Approach, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Polis olmak istiyorsan greencard ile de polislik sınavına girebileceğin eyaletler var NYPD vs. düşünmüyorsan.

Ben Grand Forks Police Department ile görüşmüştüm. Greencard ile sınavlarımıza girebilirsin, iş için vatandaşlık şart değil demişlerdi bu da sana ek bilgi olsun. 🙂

Master yapmayı düşünüyorum açıkçası.

Aksine nypd yi düşünüyorum 🙂

Çünkü ne kadar büyük polis depertmanı o kadar kariyer imkanı . Eevet greencardla polis olabiliyorsun ancak çok az ayrıca polis depermatnı kabul ediyor , hem 2 yıl orduda kira fatura vs ödemeden amerikaya alışmak dili geliştirmek için çok güzel bir fırsat .

Gerek nypd olsun gerekte diğer polis departmanalrı askeri geçişi olanları işe çok daha kolay alıyolar.

Hem kim bilir belki nypd den sonra dea atf fbi gibi federal bir kurumda ajanlık yolu açılır 😃

Evet bunlar şimdilik uçuk hayaller ancak anahtar olan green cardı kazandıkmıydı gerisi çorap söküğü gibi gelecektir eminim

• ⭐⭐

@AgeGuns İngilizcem çok iyi değil ama şahsen askeri üssün içinde konaklatıldığını düşünüyorum. Çünkü bir diğeri saçma olur aslında benim de başka bir merak ettiğim bir şey var bu dil kursunda 3 ayın sonunda sınav mi yapıyorlar ve sınavı geçemezsek noluyor? Ve bu arada maalesef FBI için orada doğmuş olmak gerek.

@AgeGuns İngilizcem çok iyi değil ama şahsen askeri üssün içinde konaklatıldığını düşünüyorum. Çünkü bir diğeri saçma olur aslında benim de başka bir merak ettiğim bir şey var bu dil kursunda 3 ayın sonunda sınav mi yapıyorlar ve sınavı geçemezsek noluyor?

Bu soruyu aynen bir arkadaş sormuş , videodaki arkadaşta yorum olarak . Geçersin hertürlü gibisinden birşey yazmış , zaten 31 falan mı ne almak lazımmış , minimum bir puan yani hocam hele bir çıksın mülakata kadar falan ing kasılır , o 3 aydada o sınavı geçeriz 😃 videodaki arkadaş flipinli bu arada belliki ilk seferde oda geçememiş , fakat yorumlarda 4 ay bekledim diyor güvenlik soruşturması için , ancak şuan bu sürenin 1 aya düştüğü söyleniyor.

@AgeGuns İngilizcem çok iyi değil ama şahsen askeri üssün içinde konaklatıldığını düşünüyorum. Çünkü bir diğeri saçma olur aslında benim de başka bir merak ettiğim bir şey var bu dil kursunda 3 ayın sonunda sınav mi yapıyorlar ve sınavı geçemezsek noluyor? Ve bu arada maalesef FBI için orada doğmuş olmak gerek.

Lübnan doğumlu müslüman eski fbi ajanı , ben böyle 2-3 kişi daha buldum , orda doğmak diye birşey yok yani , benim bildiğim tek vatandaşlık istiyor çifte kabul etmiyorlar

• Bilingual olmanın avantaj olduğunu düşünüyorum. Özellikle Türkçe bilmek avantaj olacaktır. Amerika ile Türkiye ilişkilerinde Türkiye'de doğup büyümüş birinin dil bilgisine daha çok güveneceklerdir.

NSA (Amerika'nın istihbarat toplayan Ulusal Güvenlik Ajansı) de bir ara Türkçe bilen uzman arıyordu.

Benim İngilizcem iyi ama şu an videoyu izleyemiyorum, yazı olsaydı çevirirdim.

Bilingual olmanın avantaj olduğunu düşünüyorum. Özellikle Türkçe bilmek avantaj olacaktır. Amerika ile Türkiye ilişkilerinde Türkiye'de doğup büyümüş birinin dil bilgisine daha çok güveneceklerdir.

NSA de bir ara Türkçe bilen uzman arıyordu.

Benim İngilizcem iyi ama şu an videoyu izleyemiyorum, yazı olsaydı çevirirdim.

CIA BAŞKANI

https://www.voanews.com/usa/us-looking-place-more-spies-worldwide

''As part of that push, Haspel said the CIA is hoping to recruit more foreign language speakers, including those fluent in Chinese, Arabic, Farsi, Turkish, French and Spanish. ''

Kadın daha ne desin 😃 Türkçe elbetteki işimize bir yerde yaracaktır. FBI da eminim türkçe bilmeyi bir artı olarak kabul eder

Benzer Başlıklar

• 15
  • 3
  • 252
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |