Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DV2024 bekleyeni olarak Amerika'da ev, araba, eyalet, meslek gibi konularda arastirmalarim oldukça sıklaşmış durumda. Green Card ciksin cikmasin her turlu legal yollarla bu yola baskoydugum bir umut besliyorum icimde.
    Bu arastirmalarim neticesinde hali hazirda Turkiye'de yaptigim meslekle ilgili orada neler yapabilirim diye arastiriyordum. Mesleğim 8 yildir Zabıt Katipliği. Yani Adliyede mahkemede devlet memuru olarak calismaktayim.
    Paralegal diye bir meslek duydum ve arastirmaya basladim. İlk bakista avukat yardimcisi olarak gordugum guzel bir meslek. Bu meslegi orada devam ettirebilme imkanlarimi arastirmaya basladim.
    Amerika'da Paralegal egitimi alip gerekli sertifikalari edinip Turkiye'deki bu deneyimimi de ekledigimde iş imkanlarimin artabilecegini dusundum. Bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa burda anlatabilir mi?
    Benim gibi bu meslekte olup da Amerika'ya gitmek isteyen onlarca meslektaşım var ve kendi meslegimize yakin meslekler idame ettirmek icin arastiriyoruz.
    Zabıt Katipliğiyle Paralegal işini orada yapabilir miyiz? Yani sonucta birbirinden cok uzak meslekler degiller gibime geliyor?

• dv2020 talihlisi olup 2 paralegal olarak çalışan arkadaşımız vardı. Onların tecrübeleri belki de bizi aydınlatabilir, forum nicnamelerini bulursanm onları etiketliyeceğim

• @Muhtaradana merhaba beni de aydınlatabilir misiniz

Benzer Başlıklar

• 2
  • 252
  • 4
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |