Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aristoi, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Merak ettim, bayan arkadaşlarımızdan uber, lyft, doordash, Amazon Flex yapan yok mu? Bu tip işler onlar için uygun değil mi yoksa forumda mı görmüyoruz.

Doordash ve amazon flex'i bilmiyorum ama Uber ve Lyft yapan cok fazla kadin sofor var.

• Yasaklı

@Aristoi forumda olmayabilir burada greencard ile ABD'de yaşayan binlerce kişi değiliz sonuçta. Gerçekten şu an kartı elinde olup da forumda etkin olan kaç kişi var onu da merak ediyorum.

Çok fazla ve her yaş grubundan kadın görüyorum ben sürüşlerim sırasında bilhassa havaalanı kuyruğunda oran yüze 30-40 oluyor bazen...

Burada "Kadın için uygun erkek için değil" ya da tersi gibi durumlar yok. UPS sürücüsü gördüm evelki gün kadın mesela... Büyük van sürüyor ve kargo dağıtıyor

• @Aristoi, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Merak ettim, bayan arkadaşlarımızdan uber, lyft, doordash, Amazon Flex yapan yok mu? Bu tip işler onlar için uygun değil mi yoksa forumda mı görmüyoruz.

Olmaz mı dolu var hemde san francisco da dolu görüyorum. Benim direk tanıdığım iki üç kişi var amerikalı tabi ki. onların hatta ikisi san francisco da arabada kalıyorlar evleri uzak diye git gel yapmıyorlar. Bizim en son amazon alış verişinde amazon flex yapan bir bayan arkadaş getirdi. 60 yaşlarında uber lyft yapan bir bayan gördüm kendi oturduğum stokcton da. Aslında mükemmel bir iş bayan için çocuklara bakmak zorunda olanlara. İstediğin yer de istediğin kadar çalış kafana göre küçük şehirlerde saati 10-15 dolar yapmak çok zor değil büyük şehirlerde de 20-25 dolar yapılır.

• @mhepekiz siz aracınızı ne kadara aldınız acaba? instagramınızı da takip ediyorum sizin. GC çıkarsa ilk geldiğimde lyft yapmayı istiyorum. Düşünüyorum da değil istiyorum. Upper intermediate seviyesinde ingilizcem var ancak bunu advanced derecesine çıkartana kadar bu işi yapmak istiyorum. Sizin yukarıda bir mesajınızda da bahsettiğinizi gibi hem ingilizce seviyesini geliştirmek için hem de çevreyi tanımak, insanları tanımak için özellikle bu işi yapmak istiyorum.

• Yasaklı

@travelleth benim aracımın değeri yaklaşık $8500 bu arada "Gelir gelmez" yapma şansınız olmayacak en azından bir 45 günü gözden çıkarın çünkü (Texas için konuşuyorum) ehliyete başvurmak için 30 günlük residency isteyecek sizden. Sonra başvuru, randevu alma vs derken 40-45 günü gözden çıkarın

• @mhepekiz 45 günden haberim var.. Gelir gelmez derken, ilk yapacağım iş manasında demiştim.

• @mhepekiz, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@Aristoi forumda olmayabilir burada greencard ile ABD'de yaşayan binlerce kişi değiliz sonuçta. Gerçekten şu an kartı elinde olup da forumda etkin olan kaç kişi var onu da merak ediyorum.

Çok fazla ve her yaş grubundan kadın görüyorum ben sürüşlerim sırasında bilhassa havaalanı kuyruğunda oran yüze 30-40 oluyor bazen...

Burada "Kadın için uygun erkek için değil" ya da tersi gibi durumlar yok. UPS sürücüsü gördüm evelki gün kadın mesela... Büyük van sürüyor ve kargo dağıtıyor

@mhepekiz Ne yazık ki forumda Amerika ya gittikten sonra yaşadıklarını anlatan kişi sayısı çok az.Gitmeden önce forumun her türlü etinden,sütünden faydalandıktan sonra karanlığa bir mum da ben yakayım,yaşadığımı paylaşayım birinin işine yarar düşüncesi olmuyor.Yine de saygı duymaktan başka bir şey gelmiyor.Her türlü konuda bir satır dahi yazana selamlar ve saygılar.Teşekkürler...

• Bizde de işin kadını erkeği olmadığını toplumda farkındalığının artması gerektiğini anlamamız gerekiyor.

• Arkadaşlar merhaba,
    ABD'nin herhangi bir eyaletinden alınan sürücü ehliyet ile daha sonra başka bir eyalete yerleşme söz konusu olursa mevcut ehliyette sıkıntı çıkıyor mu?
    Çok teşekkürler,
    Cihangir K.

• @Cihangir-KARABAGCI sorduğunuz soruya ek olarak bir soru sorayım ben de.. diyelim texas'a yerleştik ve lyft yapmaya başladık. sonra da florida'yı gezmek istedik, arabamızla yola çıktık. arada bir kaç saat para kazanayım dersek lyft yapabiliyor muyuz orada da?

• Arkadaşlar merhaba. Büyük olasılıkla daha önce yazılmıştır. Fakat göremedim. NJ'de ehliyet almak için yeni tip (Türk/Uluslar arası) ehliyete ihtiyaç mı var ? Bende eski tip var. Çekincem ise eğer yeni tip ehliyet alırsam verilme tarihi bir seneden az olacağı için Lyft şoförü olamamak. Şimdiden teşekkürler.

• Yasaklı

@Cihangir-KARABAGCI gittiğiniz yerdeki DPS'e gidip diğer ehliyeti ibraz edip mevcut eyalet ehliyetine değiştiriyorsunuz @caglaror yeni yaptı. Bildiğim kadarıyla eyalet değiştirince çalışamıyorsunuz yeni bilgilerinizi aktarmadan Lyft'e @travelleth zira sistem konum bazlı çalıştığı için açılmayacaktır diye düşünüyorum

• @Cihangir-KARABAGCI CA ehliyetini TX (Austin)'da 1-2 saat sira bekleme ile 30dk icinde degistirdim. Gecici ehliyeti veriyorlar (kagit dokuman), 2. haftaya da eve orijinali geliyor. Eski ehliyeti aliyorlar. Goz testi ve fotograf cekimi yenileniyor.

• @mhepekiz çok düşünüyordum bunu 🙂 gelirsem çadırı matı atarım bagaja, eyalet eyalet gezerim diye 🙂

• New York için Lyft'in sitesinde şöyle bir ibare var: "All vehicle requirements in New York City are governed by the Taxi and Limousine Commission (TLC)"

bu taksi ve limuzin komisyonunun gerekli gördüğü şartları bilen var mı acaba?

• Yasaklı

• @mhepekiz bununkisi texas'a göre daha kolay resmen 🙂

• Lyft için Virginia’da bazı bölgelerinde lux black yok sistem illaki DC bölgesine kayıt ol diyor buna benzer bir olay yaşayan oldumu?
    inspection yani aractaki camda olan stiker degismesi gerekiyormus acaba Dmw ilemi yoksa inspection Yapan tamirciler ilemi halletmeliyiz uzakta gidip soracagim ama dedim hazir girmisken burada sorayim belki bilen biri vardir.

• @travelleth, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@Cihangir-KARABAGCI sorduğunuz soruya ek olarak bir soru sorayım ben de.. diyelim texas'a yerleştik ve lyft yapmaya başladık. sonra da florida'yı gezmek istedik, arabamızla yola çıktık. arada bir kaç saat para kazanayım dersek lyft yapabiliyor muyuz orada da?

bende merak ediyorum

• Yasaklı

@Ozan-Çakır

Böyle bir alan belirlenmiş durumda size. Bunun dışında yolcu vermez. Ha buradan alır, götürürüm derseniz onda da 300 USD sınırı var. Ondan daha pahalı bir sürüş alamazsınız. Gittiğiniz yerde de size yolcu vermeyecektir.

ef544e35-47d6-47f3-b72d-ed018812542f-image.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |