Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @asilcenk siteye göre çox sağ olun. Bir sorum daha olacak 🙂 Siz gönderdiyiniz sitede de Monthly Immigrant Visa (IV) Issuances bölümünde choose month edince en son Şubat 2018 olarak göstərir, mart ayini bulmadim

• @azeusa rica ederim, gönderdiğim linkte hiç bir şeye tıklamadan aşağı iner iseniz "DV2018 Raw CEAC Data" başlığı altında haftalık ham verileri excell halinde bilgisayarınıza indirmek üzere bulacaksınız. Oradan son tarihli verileri bilgisayarınıza indirerek excell üzerinde çalışıp detayları görebilirsiniz.

• @asilcenk Təşəkkürlər detaylı bilginləndirməyə görə

• Merhaba herkese, (ödemeleri kredi kartı ile yaptık)
    24 mart saat 11.05 muayne randevumuz vardı biz saat 10.30 yarım saat erken gittik.Saat 10.45 muayne başladı ve bize 4 er adet aşı yapıldı bunlar (karma aşı,grip aşısı,su çicegi,tetenoz aşısı) için tl olarak 2260 tl ödedik.Sonrasında düzen laboratuvarına (kan verme,idrar testi ve akciger filmi) için 930 tl ödedik
    sonuçları 26 mart saat 16.00 teslim aldık

• @fatihuslu sizden de kişi başı 400 dolar alınmış hesaba göre. kartla öderken kur farkı oldu mu acaba?

• @fatihuslu SELAM HAYIRLI OLSUN. Acaba randevunuz ne zaman birde randevu mailni ne zaman almıştınız acaba teşekkürler.

• Ben belə bir statistika apardım. ( Azerbaijan, Turkey , Europe, World misalinde toplam alınan vize sayıları )

DV 2017 ( Ekim - Şubat aylari arasinda) case number 0 -18 000 aralığı
    Azerbaycan 105
    Türkiye 581
    Europe 7713
    World 16459

DV 2018 ( Ekim - Şubat aylari arasinda ) case number 0 -10 700 aralığı
    Azerbaycan 156
    Türkiye 634
    Europe 7836
    World 16797

@crazycells @asilcenk @onur1601 bu sene case numberlerin daha az irelilemesine bakmayarak daha çok vize verildi toplamda bu 5 ay içinde (ekim-şubat). Bu gidişle sizce 30k -dan yükseklere sıra gelirmi ? Mənə bir az zor gəlir nədənsə bu statistiki yapandan sonra.

• Zaten geçen sene bu nedenlerden dolayı Mayıs'ta current oldu. Tahminimce hem seçilen hemde başvuru sayısı azdı.
    Bu sene KCC ona göre hazırlık yaptı ama bu seferde hem seçilen sayısı çok, hemde başvuru sayısı çok oldu...

Bu sebeplerden dolayı yılları birbiri ile kıyaslamak anlamlı sonuç vermiyor. 5-10 yıllık rakamların ortalamalarını almak bile çok anlamlı değil çünkü her yıl kendine özgü ilerliyor.

Sorunuzun cevabı bir muamma, Haziran cutoff rakamı gelene kadar her şey belirsiz...

• Herkese merhaba benim sorum ;
    1- case numara 19xxx , kazandığımda tek gideceğim için DS- 260 formunu tek bana doldurmuştum. Şimdi ise eşim ve çocuklarım İçin greencard almak zor olacağı İçin karar değiştirdik ve onlarda benimle gelecekler. Acaba onların Ds-260 formunu şimdi mi yoksa mülakat tarihi açıklanınca mı doldurmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keops DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhaba benim sorum ;
    1- case numara 19xxx , kazandığımda tek gideceğim için DS- 260 formunu tek bana doldurmuştum. Şimdi ise eşim ve çocuklarım İçin greencard almak zor olacağı İçin karar değiştirdik ve onlarda benimle gelecekler. Acaba onların Ds-260 formunu şimdi mi yoksa mülakat tarihi açıklanınca mı doldurmalıyım?

Su an doldurabilirsiniz. Zaten ceac sistemine girince esiniz ve cocuklariniz icin yeni form olusturabiliyor olmaniz lazim. Kendi formunuzda verdiginiz bilgileri degistirmenize gerek yok.

• @crazycells doğrudur ds-260 form yerini açtığımda eşim ve çocukların ismi çıkıyor. O zaman ben direk doldurmaya başlayım😎👍🏽 Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keops DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells doğrudur ds-260 form yerini açtığımda eşim ve çocukların ismi çıkıyor. O zaman ben direk doldurmaya başlayım😎👍🏽 Teşekkür ederim

aynen, o formlari doldurun. Zaten esinizin ve cocugunuzun bilgileri sizin formunuzda da yer aldiginizda kendi formunuzu degistirmenize gerek yok. Mulakat gunu submit edilmis, yani gonderilmis formlar konsolosluk tarafindan isleme alinacak sadece.

• herkese merhaba,
    forumu yeni kesfettim. @crazycells admin sizsiniz galiba. harika bir hizmet, başta siz olmak üzere, bilgi paylaşan herkese teşekkürler. umarım herkes süreci hayırlısıyla sonuçlandırır.
    Daha önce amerika'ya turistik (B1/B2) girişi olanların Amerika'da kalış süreleri, ne yaptıkları vb. gibi detaylar soruluyor mu acaba mülakatta?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arminas DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

herkese merhaba,
    forumu yeni kesfettim. @crazycells admin sizsiniz galiba. harika bir hizmet, başta siz olmak üzere, bilgi paylaşan herkese teşekkürler. umarım herkes süreci hayırlısıyla sonuçlandırır.
    Daha önce amerika'ya turistik (B1/B2) girişi olanların Amerika'da kalış süreleri, ne yaptıkları vb. gibi detaylar soruluyor mu acaba mülakatta?

hosgeldiniz. evet, genel olarak ben ilgileniyorum, yardimci olan baska arkadaslar da var.

Genelde Amerika'ya giris cikislar hakkinda bir bilgi sorulmuyor.

• @crazycells tesekkurler. gorusmek uzere

• Merhaba herkese.
    Dvcharts sitesine bakıyorum, chart'de (Türkçesini bilmiyorum, çizelge galiba) hole yüzdesi var. EU için cn 39-40 binlerde %92 olarak görünüyor. Bu neyi belirtiyor? Boş dosyalar her halde. Eğer öyleyse, mart için (ilk 6 ay) yaklaşık %50 dolu dosya cut off olmuş. Eğer bu şekilde devam ederse, Eylül'de en az 37 bin current olacaktır. Geriye kalan 200-300 dosya da current olur her halde.
    Nisan-mayıs cut offları biraz can sıkıcı. O da 14 bin dolu dosya olması gerektiğine karşın (yaklaşık 21 bin dolu dosyanın 2/3 kısmı), 12.5 bin dolu dosya var. Yani ortalamayı çok düşürmemiş. İlk 8 ay ortalaması ile devam ederse, 34 binler current olur. 34 bin sonrası 1000 dolu dosya var yaklaşık. Onu da current yapabilirler.

Evet biliyorum, bu hesaplar daha öncekilere benzer sonuçlar verdi. Ancak yine de paylaşmak istedim. Farklı yorumları okumak zevkli oluyor 🙂

• az önce ceac siteye bir göz attım İn Transit yazıyor. herhalde tarih verilmesine az kalmıştır.

• @osmanqdenizli haberdar ettiğiniz için teşekkürler. aynen benimki de in transit gösteriyor artık. Hayırlısı bakalım.

• Merhabalar. Arkadaşımın bir sorusu var; kendisinin yeşil pasaportu var, acaba greencard yıl kazandığında yeşil pasaport ile başvuru ve mülakata gidip onunla süreci tamamlayabilir mi?

• Evet. Ama yeşil pasaportun süresi 5 yıldır. Mülakata girdiğinde bitmesine en az 8 ay kaldıysa sorun yok. Bununla birlikte GC vizesi açısından bir ayrıcalık oluşturmuyor. Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkelere sıklıkla gidip gelecek ise kullanmaya devam edebilir.
    Çalışan yeşil pasaportunun aylıksız izindeki durumu ve emekli memurların yeşil pasaportunun geçerlilik süresi bir de OHAL şartlarını göz önünde bulundurmakta fayda var.
    Turistik pasaport eişkinlerde 10 yıl 16 yaş altı çocuklarda (çocuk yaş sınırı konusunda emin değilim) 5 yıl geçerli.
    US'e gidiş gelişlerde GC açısından pasaport türü önemli değil.
    Düzeltme: Turistik pasaport maksimum 10 yıllık alınabiliyor. 5 yıl da alınabilir. 18 yaş altı çocuklar için en fazla 5 yıl geçerli pasaport alınabiliyor.
    Pasaportlar hakkında detaylı bilgi: http://www.mfa.gov.tr/pasaport-ile-ilgili-bilgiler.tr.mfa

Ek: Resmi olmamakla birlikte yeşil pasaporta vize sitemeyen ülkeler: https://www.bizevdeyokuz.com/yesil-pasaport-vize-istemeyen-ulkeler-yesil-pasaportun-avantajlari/

Not: ABD komşu ülkeler ve genelinde Kuzey Amerika civarı ülkeler ise Yeşil pasaport dışında GC sebebiyle vize kolaylığı veya kapıda vize gibi kolaylıklarla gidilebiliyor. Böyle bir başlık vardı sanırım ama şimdi hatırlayamadım.
    Sayın @crazycells 'den rica etsek linki buraya ekleyebilir.

Kişisel not: Biz Turistik pasaport aldık (yeşil hakkımız olduğu halde). Ayrıcalık gibi geliyor ve bizi rahatsız etti, üstelik süresi de kısa.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |