Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

@crazycells anladım teşekkür ederim, peki o zaman ağustos 15 te, 2020 talihlileri için ilk bülten yayınlanacak, öyle anlamamız gerekiyor dimi?

evet, Agustos ayinda Eylul bulteni aciklanacak ve Eylul bulteninde Ekim ayina ait bilgi de yer alacak.

• ilk etapda acaba 0 ile .....cağırmışlar bilen varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nfs741, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

ilk etapda acaba 0 ile .....cağırmışlar bilen varmı

dosya numaralarini aciklanan bultenlerden ogrenecegiz.

• Herkese merhaba. Dv2020 talihlisi olarak ilk günden beri forum sitesini beğenerek takip ediyorum ve herkesi çok anlayışlı buldum öncelikle bunun için teşekkürler. İmzamda da görüldüğü üzere 27xxx sıralamasındayım. Ds-260 formumu gönderdim ve o herkesin söylediği uzun sürece girdim. Eşim ve küçük kızım ile bu maceraya başlıyoruz inşallah. Şuan yapabildiğim tek şey hesabımda göstermem gereken parayı periyodik olarak ayarlamaya çalışmak. Sizce sıramda bir problem yaşar mıyım ? 30 Bin liralık bir arabamız var eşimin adına onu göstereceğiz. Geriye sizce ne kadar bir para atmalıyım hesabıma ? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih2825, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

Herkese merhaba. Dv2020 talihlisi olarak ilk günden beri forum sitesini beğenerek takip ediyorum ve herkesi çok anlayışlı buldum öncelikle bunun için teşekkürler. İmzamda da görüldüğü üzere 27xxx sıralamasındayım. Ds-260 formumu gönderdim ve o herkesin söylediği uzun sürece girdim. Eşim ve küçük kızım ile bu maceraya başlıyoruz inşallah. Şuan yapabildiğim tek şey hesabımda göstermem gereken parayı periyodik olarak ayarlamaya çalışmak. Sizce sıramda bir problem yaşar mıyım ? 30 Bin liralık bir arabamız var eşimin adına onu göstereceğiz. Geriye sizce ne kadar bir para atmalıyım hesabıma ? Teşekkürler.

Sanirim dosya numaranizda ufak bir yanlislik var 🙂 onu duzeltin isterseniz...

Bol sanslar. Mulakatla ilgili tavsiye ve bilgilere su konudan ulasabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

Sira da problem yasayacaginizi sanmiyorum.

• @crazycells Evet farkettim ve düzelttim. O zamandan bugüne kadar görüşme bekliyor olamazdım 🙂 Teşekkürler

• Salam Eleykum(Bakidan) izliyorum bu siteni. Ds-260 formunu doldurub onayladikdan soram ancaq beklemek gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Amin, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

Salam Eleykum(Bakidan) izliyorum bu siteni. Ds-260 formunu doldurub onayladikdan soram ancaq beklemek gerekiyor?

Evet, sadece beklemeniz gerekiyor. Ne kadar bekleyeceginizi "case number" yani dosya numaraniz belirleyecek.

• Merhaba 41bin küsürlerde numaramız ve danışmanlık adı altında iş yapan bir dünya kirli bilgi yayan firma var. Kafamız allak bullak oldu gidemezsiniz diyen var kesin gidecen diyen var hallederiz diyen var. Eski danışmanımıza 4000 tl gibi bir para kaptırdık. Şimdi farklı bir firmaya 2000 daha verdik 🙂 daha yolun başındayken bile ciddi yorulduk, herneyse sizce bizi çağırma ihtimalleri % kaç olur

• @crazycells, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

@Aristoi, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

merhaba

@crazycells yorumunuzu merakla bekliyoruz:)

Toplam seçilen : 83.884
    Türkiye'den seçilen : 2.709

dikkatimi çeken bir şey daha var, önceki yıllarda vize sayısı 50.000 iken bu sene için 55.000 yazıyor.

2020:

Immigration and Nationality Act and makes available up to 55,000 permanent resident visas annually to persons from countries with low rates of immigration to the United States. Approximately 83,884 applicants have been registered and notified and may now make an application for an immigrant visa

2019:

Immigration and Nationality Act and makes available *50,000 permanent resident visas annually to persons from countries with low rates of immigration to the United States. Approximately 87,610 applicants have been registered and notified and may now make an application for an immigrant visa.

Her yil 55.000 aslinda, ama 5.000 vizeyi NACARA icin ayiriyorlar ve bu vizeler NACARA programinda kullanilmamis olsa bile, KCC o vizeleri DV'ye vermiyor. Normalde vermesi lazim ama DV2018'de deneyimimiz o sekilde oldu. O nedenle siz de 50.000 vize gibi dusunun.

Merhabalar,
    Britsimon aşağıdaki paylaşımı yapmış, NACARA için ayrılan kotanın DV programı için kullanılacağından bahsediliyor, 2020 için güzel bir haber diyebilir miyiz?

“Since 1999, 5,000 DV numbers were offset to support the NACARA program. As there are very few remaining NACARA matters, going into 2020, the vast majority of these previously diverted 5,000 numbers will once again be available for usage under the DV program. “

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Spakender, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

Merhaba 41bin küsürlerde numaramız ve danışmanlık adı altında iş yapan bir dünya kirli bilgi yayan firma var. Kafamız allak bullak oldu gidemezsiniz diyen var kesin gidecen diyen var hallederiz diyen var. Eski danışmanımıza 4000 tl gibi bir para kaptırdık. Şimdi farklı bir firmaya 2000 daha verdik 🙂 daha yolun başındayken bile ciddi yorulduk, herneyse sizce bizi çağırma ihtimalleri % kaç olur

Boyle bir ihtimali veren kisilerden uzak durmaniz lazim bence 🙂

Bir de size tavsiyem; boyle bir soruya cevap aramak yerine vizeyi alana kadar ABD'ye karsi hayal ve beklentileri minimumda tutmaniz sizin yarariniza olur. Su konudan ayrintili bilgi edinebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

Size sira gelip gelmeyecegini vize bulteni gosterecek, maalesef surecin sonuna dogru bunu ogreneceksiniz.
    https://yesilkartforum.com/bulten/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

merhaba

@crazycells yorumunuzu merakla bekliyoruz:)

Toplam seçilen : 83.884
    Türkiye'den seçilen : 2.709

dikkatimi çeken bir şey daha var, önceki yıllarda vize sayısı 50.000 iken bu sene için 55.000 yazıyor.

2020:

Immigration and Nationality Act and makes available up to 55,000 permanent resident visas annually to persons from countries with low rates of immigration to the United States. Approximately 83,884 applicants have been registered and notified and may now make an application for an immigrant visa

2019:

Immigration and Nationality Act and makes available *50,000 permanent resident visas annually to persons from countries with low rates of immigration to the United States. Approximately 87,610 applicants have been registered and notified and may now make an application for an immigrant visa.

Her yil 55.000 aslinda, ama 5.000 vizeyi NACARA icin ayiriyorlar ve bu vizeler NACARA programinda kullanilmamis olsa bile, KCC o vizeleri DV'ye vermiyor. Normalde vermesi lazim ama DV2018'de deneyimimiz o sekilde oldu. O nedenle siz de 50.000 vize gibi dusunun.

Merhabalar,
    Britsimon aşağıdaki paylaşımı yapmış, NACARA için ayrılan kotanın DV programı için kullanılacağından bahsediliyor, 2020 için güzel bir haber diyebilir miyiz?

“Since 1999, 5,000 DV numbers were offset to support the NACARA program. As there are very few remaining NACARA matters, going into 2020, the vast majority of these previously diverted 5,000 numbers will once again be available for usage under the DV program. “

Sayin @Aristoi , DV2018 surecinden arkadaslar iyi hatirlar... Tam da bu 5000 vizeye talip oldugumuzu belirten bir mektup yazmistik KCC'ye ve sagolsunlar Rusya ve Azerbaycan'dan arkadaslar da bizi desteklemislerdi, ama degisen bir sey olmadi maalesef.

Yasal olarak da 5000'e kadar vize NACARA'ya ayrilacak diyorlar zaten, yani bu vizelerin kullanilmayanlarini DV'ye aktarmakta su anda da bir yasal engel yok (ki gercekten son yillarda NACARA programi icin 1000'den az vize kullaniliyor, programin bitmesi sasirtici degil). Fakat DV programini yuruten KCC boyle bir inisiyatif almiyor, umarim sizin yaptiginiz bu aciklama DOS ya da KCC'den gelmistir de gercekten bu vizelerin bosa harcanmasini engellemis olurlar.

https://yesilkartforum.com/forum/post/21374

Sizin sorunuza gelirsek, eger gercekten de bu vizeleri DV icin kullanacaklarsa tabii ki DV2020 ve sonrasi icin iyi haber demektir. Toplamda 50.000 yerine 55.000 kisi vize alabilir demek oluyor bu...

• ⭐⭐⭐

@Spakender Bu forum yardımı ile her türlü işinizi kendiniz yapabilirsiniz bence. Boşuna kimseye para kaptırmayın. Süreçte o paralara ihtiyacınız olacak. 🤕

• @crazycells dept of state den bu durumla ilgili açıklama gelmiş sayın @crazycells siz ulaşabildiniz mi bu yazıya

• @keysnambır Bizi inanılmaz korkuttular yok bir harf hatası yaparsın yanlış bilgi doldurursun iptal olur çağırmazlar vs vs. bizde bir danışmanla ilerleyelim dedik sürece. bu forumuda geç bulduk işin doğrusu. Şimdi hem burdan hem ordan takip edeceğiz. @crazycells bilgilendirme için teşekkür ederim

• @Muhtaradana State Department kurumsal olarak böyle bir açıklama yapmış denebilirmi bilmiyorum ama State Department'dan üst düzey bir yetkili American Immigration Lawyers Association'ın yayınına aylık vize bültenini değerlendirirken yukarıda bahsedilen çerçevede şeyler söylemiş.
    Şu sayfanın sonunda değerlendirmelerini okuyabilirsiniz: https://www.shusterman.com/visa-bulletin-predictions/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

@crazycells dept of state den bu durumla ilgili açıklama gelmiş sayın @crazycells siz ulaşabildiniz mi bu yazıya

Hayir, arastirmadim. Ama yazdigim gibi, zaten yasal olarak bu vizeleri DV'ye aktarmalarinin onunde su anda da bir engel yok. Bugune kadar yapmamalarinin nedenini de bilmiyorum, son yillarda NACARA programi icin cok az vize kullaniliyor. Yasalarda da "up to 5000" diyor, yani 5000'inin tamamini NACARA'ya aktarip DV icin kullanilmasini engellemek zaten cok da mantikli bir yol degil ama bu sekilde uyguluyorlar. Eger NACARA programi biterse, bu DV icin iyi haber. o 5000 vize artik kullanilabilir demektir...

DV2020 resmi yonergesinden:

37. How many visas will be issued in DV-2020?

By law, a maximum of 55,000 visas are available each year to eligible persons. However, in November 1997, the U.S. Congress passed the Nicaraguan Adjustment and Central American Relief Act (NACARA), which stipulates that beginning as early as DV-1999, and for as long as necessary, up to 5,000 of the 55,000 annually-allocated DVs will be made available for use under the NACARA program. The actual reduction of the limit began with DV-2000 and will remain in effect through the DV-2020 program, so 50,000 visas remain for the DV program described in these instructions.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Spakender, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

@keysnambır Bizi inanılmaz korkuttular yok bir harf hatası yaparsın yanlış bilgi doldurursun iptal olur çağırmazlar vs vs. bizde bir danışmanla ilerleyelim dedik sürece. bu forumuda geç bulduk işin doğrusu. Şimdi hem burdan hem ordan takip edeceğiz. @crazycells bilgilendirme için teşekkür ederim

Oyle bir surec degil bu 🙂
    sizi kandirmak icin biraz yalan soylemisler diyebilirsiniz 🙂

• DV2020 ilk bülteni açıklandı

AFRICA 2,500 Except: Egypt 1,500
    ASIA 1,300 Except: Iran 750
    Nepal 1,000
    EUROPE 2,100
    NORTH AMERICA 2
    (BAHAMAS)
    OCEANIA 175
    SOUTH AMERICA and the CARIBBEAN, 225

• DV2020 ilk bülten açıklandı hayırlı uğurlu olsun 🙂

@crazycells mantıklı bir açıklama yapabilir diye düşünerek etiketliyorum 🙂

DV2019'da current olma tarihleriyle ilgili şöyle bir sıkıntı var;
    Froumdaki şu listeden baktığımzda 19xxx'lerde birisi Mart, Nisan gibi current olmuş fakat visa bulletin incelendiğinde görüyoruz ki bu arkadaşlar aslında Mayıs ayında current olmuş. Peki neden current oldukları aya mart yazmışlar? Forumdaki listeye yanlış yazdıklarını düşünüyorum, gerçi 1 - 2 kişi de değil 19xxx'lerdeki herkes aynı şekilde yazmış ama Mart'ta current olup Temmuz'da mülakat tarihi almak da garip değil mi, yani Mart'ta current oluyosan Mayıs'ta mülakatın olması lazım. Burda benim kaçırdığım nokta nedir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |