Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ONCE MULAKAT TARİHİNİ AL SONRA BİLGİLERİ DEĞİŞTİR BİZDE PASABORT EKLEYECEĞİM MULAKAT TARIHINI ALDIKTAN SONRA

• @Semihmete eğer dilde sorun yaşarsanız bir süre öyle gider ama eğer program bilginiz varsa (mesleğiniz üzerine) bu oldukça avantajdır tekniker olarak çalışabilirsiniz ve bu süreçte gerekli sınavlara girip diplomanızı aktif hale getirmeniz mümkündür. En kötü durumda orda toparlanmanız(maddi açıdan sıkıntı yaşamamanız) çalışkanlığınıza bağlı olarak max 5 yıl diyebilirim. Tabi o düzeni burda kurmak istiyorsanız saygı duyarım . Ben hayatıma orda devam etmek istediğim ve kaybedeceğim tek şeyin biraz zaman ve aileme olan özlem dışında bir şey şeyin olmadığını gördüğüm için sorun görmedim bunlar sizin kırmızı çizgilerinizse hayatta başarılar inşallah hedefleriniz kalbinize göre gerçekleşir 🙏🏼

Unutmadan ; Konu ne olursa olsun ,siz inanırsanız ,bütün dünya inanır...

• @nfs741 Yeni çıkan pasaportumuzun bilgilerini eklememiz şart mı? Veya bir avantajı falan var mı? Yalnızca mülakata giderken pasaportu yanımızda götürsek yeterli olmuyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

GC kazanip giden herkes ya taxicilik ya pizza dagitim vb.basit islerde calisiyor.

Dogrulugu olmayan bir cumle.

Ben yerinizde olsaydim yanlis fikirler uzerine plan insa etmezdim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runtothehills, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ben ds260 formunu doldururken engineering yapmak istiyorum dedim ama mühendislik son sınıf ögrencisiyim ve okulumu bitiremeden gitme ihtimalim ve başka işlerde çalısma durumum var. Herşey yolunda giderse dönüp okulu bitirmeyi düşünmüyorum. Formu gönderdim mail atıp kkc ye değiştirmeli miyim?

Gerek yok, bu sekilde kalabilir. Egitim ve tecrubeniz er ya da gec bu isi yapacaginizi soyluyor cunku...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ICu, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@nfs741 Yeni çıkan pasaportumuzun bilgilerini eklememiz şart mı? Veya bir avantajı falan var mı? Yalnızca mülakata giderken pasaportu yanımızda götürsek yeterli olmuyor mu?

Dediginiz sekilde de yapabilirsiniz.

• @crazycells Merhabalar,
    *formu doldururken meslek seçiminde mesleğim yoktu. Other deyip alt tarafa mesleğimi yazdım?
    *Ev adreslerini yazarken MAH. SOK. şeklinde yazdım bir yanlışlık var mıdır?
    çekilişi kazanan eşim, onun formunu doldururken konuşabildiğiniz dilleri sormuyor, fakat benim konuşabildiğim ve yazabildiğim dilleri soruyor. buna bilmiyorum dedim sizce eksi bir durum olur mu?

• Başvuruda "Doğum Yeri"ne Ankara , DS260 Formunda Altındağ yazmak problem midir ? (Ankara'nın İlçesi)
    Yaklaşık 10 yıl önce 3 yıl kadar sigortasız çalıştığım yeri forma yazmalı mıyım ? Sgk geçmişine paralel mi gitmeliyim ?
    Yetiş @crazycells üstadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhabalar,
    *formu doldururken meslek seçiminde mesleğim yoktu. Other deyip alt tarafa mesleğimi yazdım?
    *Ev adreslerini yazarken MAH. SOK. şeklinde yazdım bir yanlışlık var mıdır?
    çekilişi kazanan eşim, onun formunu doldururken konuşabildiğiniz dilleri sormuyor, fakat benim konuşabildiğim ve yazabildiğim dilleri soruyor. buna bilmiyorum dedim sizce eksi bir durum olur mu?

bir problem gorunmuyor.

Dil bilmemek DV icin problem teskil etmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanerM, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Başvuruda "Doğum Yeri"ne Ankara , DS260 Formunda Altındağ yazmak problem midir ? (Ankara'nın İlçesi)
    Yaklaşık 10 yıl önce 3 yıl kadar sigortasız çalıştığım yeri forma yazmalı mıyım ? Sgk geçmişine paralel mi gitmeliyim ?
    Yetiş @crazycells üstadım.

Problem olmaz ama reski kayitlarda nasil geciyorsa DS-260 formunu o sekilde doldurun.

Gercek deneyimlere paralel gitmelisiniz.

• @crazycells teşekkür ederim. en son aşamada submit ederken pdf çıktısı almalımıyız?

• @gezgin34, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells teşekkür ederim. en son aşamada submit ederken pdf çıktısı almalımıyız?

evet alın. mulakata goturmustuk hatta ama istemediler. yönergede istiyorlar diye hatırıyorum. ayrıca ilerisi için de iyi bir referans olarak elinizde kalıyor 🙂

• ⭐⭐⭐

Merhabalar,
    Ds-260 formunu doldururken add aplicant bölümünden eşimi ekledim, eklerken soy isimini tam tersini yazmışım. Fakat onun için açılan formda doğrusunu yazdım. Düzeltmenin bir yolu var mıdır? Ds-260 formunda dogrusunu yazmam yeterlimidir yoksa?
    (soy ismi x y mesela ben y x girmişim)

• Merhaba 2019 elimdeki çekilişler devam ediyorum? Birde bugün birsey öğrendim başvurular pasaportlu olucak mis dogru mu acaba pasaportu uzaticam günü bitikde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells teşekkür ederim. en son aşamada submit ederken pdf çıktısı almalımıyız?

kendi kayitlariniz icin almalisiniz. ama mulakat icin gerekli degil, sondaki barkodlu sayfa, konsoloslugun tum forma ulasmasi icin yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,
    Ds-260 formunu doldururken add aplicant bölümünden eşimi ekledim, eklerken soy isimini tam tersini yazmışım. Fakat onun için açılan formda doğrusunu yazdım. Düzeltmenin bir yolu var mıdır? Ds-260 formunda dogrusunu yazmam yeterlimidir yoksa?
    (soy ismi x y mesela ben y x girmişim)

Duzeltmenin kolay bir yolu yok, ama sorun degil. Bu sekilde kalabilir, siz DS-260 formuna en dogru ve resmi kayitlarda gectigi sekliyle yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nzn16, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba 2019 elimdeki çekilişler devam ediyorum? Birde bugün birsey öğrendim başvurular pasaportlu olucak mis dogru mu acaba pasaportu uzaticam günü bitikde

Cekilisler devam etmiyor, DV2021 Basvurulari Ekim-Kasim civari olacak, su konudan takip etmelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2213/dv2021-bekleme-odası

• Merhaba
    Ben dv2020 greencard tahlilisiyim. Eşim bu ay patronu tarafından işten çıkarıldı ve tazminatını alamadığından mahkemeye başvurdu. Greencard süresince bu bizim önümüzde bir sorun olurmu? Hakkını aramak için mahkemeye başvurması. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

• @crazycells selamlar, son soru 🙂 eski adresleri yazarken maps ten baktığımda şuanki sokak adları değişmiş adreslerim var, orada yaşadığım zamandaki adınımı yazmam lazım yoksa sokağın şuanki güncel adını mı yazmam lazım. Submit edeceğim bunu da netleştirmek istedim. bilgisi olan arkadaşlarım da cevap verirse çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐

Bilgileriniz için teşekkür ederim @crazycells
    Bir sorum daha olacaktı, şuan kamuda çalışıyorum fakat katip olarak görev yapmaktayım. Meslek kısmında government olarak seçip çalıştığım bakanlığı vs bilgilerini mi girmem gerekiyor. Yoksa other seçeğini seçip mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |