Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Bu ileti silindi!

• @cooper1524 sen deport mu oldun

• @Derya1112 Bu durumda belirtilen süreyi geçen case'ler , Supervisor'e aktarılıyor. NVC ile telefonda görüşebilirsiniz. Supervisor'e aktarılan case'in de 42 gün bekleme süresi var. O sürede dönüş olmazsa 42 gün daha başlıyor. Biraz kabus bir süreç maalesef

• @hüseyin evet daha önce Amerikada idim ama sınırdışı biteli 3 sene oldu.

• @cooper1524 benimde 10 yıllık sınırdışı biteli 10 ay oldu

• Hüseyin bana wattssup dan ulaşsana

• @cooper1524 sen nerede sin şimdi

• @hüseyin Antalya da sen neredesin?

• @cooper1524 normal numaranı yaz

• @hüseyin buradan yazılmaz ama memleket neresi senin Facebook görüşelim

• @berry Merhaba, gecmis gonderilerinizde randevunuzun iyi geçtiğini yazmistiniz, görüşme gününüzden kac gun sonra pasaportunuz gonderildi acaba?

• @dnzzzsvr forumda keramet var dediler bende geldim:) Biz hala eşim için NOA2 bekliyoruz 9 ay olacak henüz bir bilgilendirme gelmedi.İnşallah bizede yakın zamanda bir haber gelirde üzerimizdeki stres bir nebze aalır.Amerika'da yaşamaya göç etmeye adapte olmuşken sürecin uzunluğu insanı sıkıyor.Bekleyen herkeze sabır ve güzel haberler diliyorum.

• Merhaba, biz de 16 Temmuz’da DQ mailini aldik, mulakat tarihi bekliyoruz. Bir sorusu olan varsa yardimci olmaya calisirim bu surece kadar olan kisimda elimden geldigince

• @pyori tesekkurler!

• @crazycells merhabalar,forumu sessizce okuyan gruptanım bende.
    Eşim Abd vatandaşı ekim 2018 tarihinde türkiye de evlendik.aralık 2018 de turist vizesine başvurdum,ve 10 yıllık turist vizemi aldım.abd ye gitmek gibi bir düşüncem yoktu çünkü eşim türkiyeye yerleşecekti,ben de türkiyede hala çalışmaya devam ediyordum,ilk olarak şubat 2019 da turist vizesiyle eşimin yanına tatile gittim 15 günlüğüne.bana ne zaman geri döneceğimi sordu abd ye giriş yaparken karşılayan polis.dönüş biletimi gösterdim sorun olmadı.derken ikinci defa mayıs 2019 da girdim girerken sıkıntı çıkardı polis dönüş biletimi sordu biraz sıkıntılı süreçle yine girdim derken şartlar değişti ve biz abd de yaşama kararı aldık ve ben abd iken göçmenlik avukatı tuttuk işlemlere başladık haziran 2019 da,şimdi benim sormak istediğim şu ağustos ayında tekrar Abd ye turist vizesi ile giriş yapıp 6 ay dolmadan tekrar türkiyeye geri dönüp,sonra tekrar abd ye girmek,
    Evlilik sebebiyle başvurduğumuz green kart sürecini bu şekilde tamamlamak istiyoruz,bir sorunla karşılaşırmıyız acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seznec, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells merhabalar,forumu sessizce okuyan gruptanım bende.
    Eşim Abd vatandaşı ekim 2018 tarihinde türkiye de evlendik.aralık 2018 de turist vizesine başvurdum,ve 10 yıllık turist vizemi aldım.abd ye gitmek gibi bir düşüncem yoktu çünkü eşim türkiyeye yerleşecekti,ben de türkiyede hala çalışmaya devam ediyordum,ilk olarak şubat 2019 da turist vizesiyle eşimin yanına tatile gittim 15 günlüğüne.bana ne zaman geri döneceğimi sordu abd ye giriş yaparken karşılayan polis.dönüş biletimi gösterdim sorun olmadı.derken ikinci defa mayıs 2019 da girdim girerken sıkıntı çıkardı polis dönüş biletimi sordu biraz sıkıntılı süreçle yine girdim derken şartlar değişti ve biz abd de yaşama kararı aldık ve ben abd iken göçmenlik avukatı tuttuk işlemlere başladık haziran 2019 da,şimdi benim sormak istediğim şu ağustos ayında tekrar Abd ye turist vizesi ile giriş yapıp 6 ay dolmadan tekrar türkiyeye geri dönüp,sonra tekrar abd ye girmek,
    Evlilik sebebiyle başvurduğumuz green kart sürecini bu şekilde tamamlamak istiyoruz,bir sorunla karşılaşırmıyız acaba

Bu sefer ilk girislerden farkli olarak, artik bekleyen bir gocmenlik dosyaniz var.

Tam emin degilim ama kapidaki CBP gorevlisi sanirim bu bilgiyi hemen goremeyecek ama secondary passport control'a giderseniz onlarin cok buyuk ihtimal gorebilecekler. Siz tabii ki hicbir sekilde yanlis bilgi vermemelisiniz ve Turkiye'ye de donmeyi dusundugunuzden bu ziyaretiniz icin turist vizesini kullanabilirsiniz. Fakat bu sefer daha ciddi bir sekilde Turkiye'ye yakin zamanda doneceginizi gostermeniz gerekecek. Bence yine kisa sureli bir seyahat plani yapip, dokumanlari yaninizda goturun. Gerisi biraz sansiniza bagli, siz hicbir seyi yanlis yapmasaniz da, bu turist vizesini ABD icinde gocmenlik arayisi olarak degerlendirip sizi ABD'ye almama ihtimalleri hala mevcut. Fakat bunu denemeden bilemezsiniz.

Eger ABD'den geri donseniz bile, merak etmenize gerek yok. Bu durum sizin gocmen vize basvurunuzu hicbir sekilde olumsuz etkilemez. Bol sanslar dilerim simdiden!

• @crazycells düzeltme yapmak istedim.avukatla görüşme yaptık fakat eşim henüz I130 formunu imzalayıp avukata vermedi.bundan dolayı abd ye gidip orada işlemlere başlayıp dönmesem olurmu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seznec, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells düzeltme yapmak istedim.avukatla görüşme yaptık fakat eşim henüz I130 formunu imzalayıp avukata vermedi.bundan dolayı abd ye gidip orada işlemlere başlayıp dönmesem olurmu

Eger formlari gondermediyseniz, once ABD'ye girin. Fakat turist vizesini gocmenlik islemlerini baslatma amaciyla kullanmaniz uygun olmaz, o nedenle ABD'ye girdikten sonra belli bir sure bekleyin ve sonrasinda eger ABD'de islemleri baslatma amaciniz varsa baslatabilirsiniz.

Eger 90 gun gibi bir sure beklerseniz, USCIS turist vizesini yanlis amacla kullandiginiza kanaat getirmez, siz de bu durumda sorun yasamamak icin planlarinizin daha sonra degistigini ve islemlere bir nedenden dolayi ABD'de baslamak istediginizi belirtebilirsiniz. Artik kisisel olan nedenleriniz size bagli 🙂

Eger boyle bir basvuru yapmaya karar verirseniz, su konuyu takip etmelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

• selam arkadaşlar,cr1 süreci için başvuru yapmaya hazırlanıyoruz,öncelikle gerekli belgelerin neler olduğunu inceledim( hazırlayanın ellerine sağlık) fakat bazı arkadaşlar ilk gönderilecek olan evrakların (uscis'e) apostille yaptırdığını yazmış,apostille şart mıdır? şart ise hangilerine gerekli? türkçe olan evrakların sadece yemeninli tercümesi ve fotokopileri yeterli midir? örneğin 12 yıl önce boşanmıştım,bu belgeyi sadece yeminli tercümesini yaptırmam yeterli midir? tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum,teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 2938
  • 9
  • 2
  • 18
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |