Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar unganlar randevusundan once pasaport degisikligi problem olur mu.unganlar sitesinden pasaport bilgileri guncellemek gerekir mi.lutfen bu sekilde unganlara giden arkadaslar yazsinslar.ikinci sorum bes mali gecim.kaydi sayılır mi

• @Hawkerx ne güzel bir haber, hayırlı olsun vizeniz, yolunuz açık olsun..

Buaralar hesaptaki para konusunda üst üste yetersiz bulundu yorumları geldi. Ben de endişe ettim 4 kişilik bir aile için 20 bin dolar yeterli olurmu acaba? Arabayı da göstermek gerekir mi? Mülakat yarın heyecan dorukta 🤢

• @Hawkerx hayırlı olsun hocam yarın benimde mülakatı var yazınızda şu dikkatimi çekti 8500 dolar yetersiz mi dedi anlayamadım

• @frozen, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@Hawkerx ne güzel bir haber, hayırlı olsun vizeniz, yolunuz açık olsun..

Buaralar hesaptaki para konusunda üst üste yetersiz bulundu yorumları geldi. Ben de endişe ettim 4 kişilik bir aile için 20 bin dolar yeterli olurmu acaba? Arabayı da göstermek gerekir mi? Mülakat yarın heyecan dorukta 🤢

Hocam sen yinede gösterde yeterli gelir sanırım diyorlardı; 1 kişi için xxxx dolar her bir yeni kişi için +xxx dolar yeterli diye.

@hakanakin, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@Hawkerx hayırlı olsun hocam yarın benimde mülakatı var yazınızda şu dikkatimi çekti 8500 dolar yetersiz mi dedi anlayamadım

Onlar demedi ama geçen bir arkadaş için demişler . Ben önlem aldım arabayıda gösterdim.

• @Hawkerx anladım hocam teşekkürler 8500 var bendede gösterecek bir şey yok ıns bir sorun çıkmaz atlatırız.

• Hawkerx ruhsatin aslina gerek var mi ilk jez senden duydum.fotokopisini versek olmuyor mu?

• @Hawkerx haklısınız sağolun

• Selamlar @arnblt, öncelikle cok tesekkur ediyorum. Yapacagım plan tamamen buna baglı oldugu için yanıtlarınız benim için cok önemli ve sizde acıklamıssınız.

Gözlemlerinizden yola cıkarsam eger re-enrty almayacaksam iki durum söz konusu :

1. Her 4 ayda bir giriş cıkıs yapacagım, Master'ımı yeni bitirdim ben ancak yeni bir alanla alakalı oldugu, TR'de işe baslamıstım ciddi bir projedeydim hemen cıkamazdım dicem. GC'dan mı sonra basladınız derse ? Evet. Neden GC tercih ettiniz derse de ; yeni bir alan oldugu için US'de görüştügüm yerler benden hep iş tecrübesi istedi, bende TR'de iş tecrübesi yapıp gelmek istiyorum US'e. Bence benim durumumda makul bir cevap olabilir. Birde @crazycells 'e sormak istiyorum sizce cok suspect mi duruyor. Ancak dogrusu gercekten de bu + para biriktirmek.

2. İlk giriş yaptıktan sonra GC geldi diyelim. Sonra benm 1 seneyi gecmeyecek sekilde bir zamanım varsa, 1 senenin sonlarına dogru giriş cıkıs yaparım. Sonra da 4 ay sonra bir daha giriş cıkıs yaparım. En sonunda da temelli yerleşmeye giderim. Böylece cokta masraf olmaz toplamda 2 kere fazladan cıkmıs olurum.

Bu arada her giriş-cıkısta US'de şu kadar kalsanız iyi olur dediginiz dediginiz bir süre varmı, yoksa birkac gün yeterli mi ?

Birde her giriş-cıkıs aynı sehre mi olmak zorunda, ya da adresimi bildirdiğim yer mi olmak zorunda, yoksa her seferinde istedigim sehir olabilir mi ? Sonucta yerleşik görünmeyecek olucam ve sadece giriş cıkıs için gelmiş oldugum belli olacak.

@arnblt ve @crazycells sizin yorumlarınız çok önemli benim için? Tavsiyeleriniz ne olur. Zira re -entry permit ile vatandaslık için gerkli süreden calmak istemiyorum.

Sagolun.

• ⭐⭐

@se-du 6 ayı geçmeyecek şekilde giriş çıkış yapın. 6 ayı geçtiği zaman sıkıntı çıkıyor. 4 ay diye bir kural da yok ama 6 ay kabulü ilk 2 sene için sıkıntı çıkarmıyor.
    Her giriş çıkışta kalış süresi hiç önemli değil ama 1 hafta 10 gün kalıp dönmek daha mantıklı olur. En azından sorarlarsa iş arayışım var dersiniz ki zaten bu beklenen bir şey. Ben ilkinde NY den ikincisinde DC den girdim. İş yerindeki arkadaş 5 kez giriş çıkış yaptı 4 ü farklı yerden. Sıkıntı yok. Uygun uçak bileti nereden bulursanız oradan girersiniz.

Son olarak bunlar tecrübeler. Yazılı bir kural hiç bir yerde yok. Fakat USCIS in kendi sayfasında Vatandaşlık işlemleri için bu 6 aydan daha kısa süreli giriş çıkışların 1 den fazla olması durumunda memur tarafından sorgulanabileceği yazılmış.

• @necla343434 Merhabalar, öncelikle tebrik ederim, herşey gönlünüzce olsun. Bizim de 2 yaşında bir çocuğumuz var, acil ihtiyaçlarının olduğu çantayı (bez, ıslak mendil, su gibi) içeri alıyorlar mı?

• @arnblt selamlar, bir şeyi anlayamadım, vatandaşlık için toplam 5 senede 30 ay gerekiyor. ilk 2,5 senede 30 ayı doldursak diğer 2,5 senede 6 ayda bir giriş çıkış yapsak sıkıntı mı oluyor sizin açıklamanıza göre?

• @lilsam teşekkür ederim bebek ihtiyaclarıni alın guvenlikte bırakiyorsunuz.Rahatlikla isteyebiliyorsunuz

• @necla343434 su almaniza gerek yok iceride su var ama oyalanacagi bir yiyecek varsa mutlaka alın

• ⭐⭐

@rigsmaer ilk 2,5 sene 6 ayda bir giriş çıkış yapmak doğru olan. Diğer takdirde sizin Residence Continuity bozulmuş olur. Görevli sizin ABD de artık oturmadığınıza kanaat ediceği için Vatandaşlık sıkıntıya girer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eem1978 pasaport değişikliği olsa bile hatta vizeli basılmış bir pasaport olsun günü geçtiği için ikinci bir pasaport bile bastırsan kısacası her ne halde olursan olun her iki pasaportu da yanınızda taşıayacaksınız. BES birikim gösteren belge mali kaynak olarak geçiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen paraya bu kadar defalarca yazıldı takılmayın. Sonuçta öğrenci bir kimse orada hemen işe giremez. Çünkü okuyacak çok az zamanı kalır full time iş yapamaz. Kısacası senin mesleğin var ise ve de her an iş bulabilirsin diye bakıyorlar. Ondan dolayı öğrenci değilseniz paraya takılmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanakin şimdi 10 saniye önce @frozen yazdım mesleğin var ise bu kadar takılmayın. Meblağa sonuçta öğrenci değilseniz zaten meslekten dolayı hemen iş bulabilirsiniz. Ondan dolayı ne paralar geçti mülakattan ocak - mayıs arası en yoğun gidenlerin iletileri okuyun o zaman rahatlarsınız.

• @ayvalik10 Açıkcası bugüne kadar hiç takılmamıştım ama üst üste bu mevzuyla ilgili haberler alınca endişe ettim. Ben 36 yaşında 12 yıllık hekimim. Rahatlattığınız için sağolun 🙂

• @ayvalik10 şuanda maalesef öğrenciyim öğrenci belgem ile gidicem ama ağustosta mezun oluyorum onu belirtmem gerekirmi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen eğer üniversite diplomanız denklik var ise üstüne de 12 yıllık tecrübe saatlik ücret o kadar yüksek ki 1 yıla kalmadan artık bize sponsor olursunuz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |