Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba , dün kendim ve kızım için I130 ormlarını ve paketi dün yolladık. Bu süreçte tüm sorularımızda destke olan @crazycells e teşekkür ederim. Greencardlının eşi ve stepchild ı ile ilgili yürüttüğümüz bu süreçte gelişmeleri paylaşıyor olacağım.

• @crazycells merhaba , I130 form ve evrakları Phoenix, AZ 85036 adresine gönderdik.. Processing timing de AZ seçeneği yok I130 a baktığımızda. orayı dosyamız NVC ye geçtikten sonra takip etmemiz gerekecek sanırım, doğru mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells merhaba , I130 form ve evrakları Phoenix, AZ 85036 adresine gönderdik.. Processing timing de AZ seçeneği yok I130 a baktığımızda. orayı dosyamız NVC ye geçtikten sonra takip etmemiz gerekecek sanırım, doğru mu ?

surecinizde simdiden bol sanslar...

Phoenix, is yukune ve eyalete gore sizin dosyayi bir USCIS service center'a yonlendirecektir. Size 2-3 hafta icinde gelecek I-797 formunda hangi service center'a islemlerin yapilacagi yaziyor olacaktir, oradan da takibini yapabilirsiniz.

• Merhaba,

2013 yılında Green Card başvurusunda bulundum ve kazandım .2015 yılında Amerika ya ilk girişimi yaptım sonrasında ikinci girişimi 2016 yılında yaptım 1 er ay kaldım her seferinde.2.girişimde kartım kaybolduğu için tekrar çıkarsam giremem diye durumumu göçmenlik ofisine bildirdim ve 1 sene geçiçi oturum aldım sonrasında kardeşimde green card talihlisi olduğu ve benden sonra Amerika ya yerleştiği için kartımı ona gönderdiler ( 2018 yılında gönderildi kartım ) ve kardeşimden teslim aldım fakat ben 2017 yılında evlendim ve eşim Amerika ya gitmek istemediği için Tr de kaldım .Şimdi fikrimizi değiştirdik ve Amerika ya yerleşmek istiyoruz .2016 yılından sonra hiç giriş yapmadım .Zaten geçiçi oturum sürem dolduğu ve kartım henüz elimde olmadığı için de giremezdim.Şimdi eşim için F2A vizesine başvurmamız gerekiyor fakat aynı zamanda kendisi It sektöründe çalışıyor ve H1B vizesi alabilmek içinde Amerika daki iş ilanlarına başvuruda bulunuyor.Beraber gitmek istiyoruz.Amerika dan mı başvurmamız mı daha avantajlı olur yoksa Tr den mi F2A ya ? Yoksa H1B ye mi yoğunlaşmalıyız ? İş başvurularında bulunurken benim durumumu belirtmesi ne kadar hızlandırır süreci ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba,

2013 yılında Green Card başvurusunda bulundum ve kazandım .2015 yılında Amerika ya ilk girişimi yaptım sonrasında ikinci girişimi 2016 yılında yaptım 1 er ay kaldım her seferinde.2.girişimde kartım kaybolduğu için tekrar çıkarsam giremem diye durumumu göçmenlik ofisine bildirdim ve 1 sene geçiçi oturum aldım sonrasında kardeşimde green card talihlisi olduğu ve benden sonra Amerika ya yerleştiği için kartımı ona gönderdiler ( 2018 yılında gönderildi kartım ) ve kardeşimden teslim aldım fakat ben 2017 yılında evlendim ve eşim Amerika ya gitmek istemediği için Tr de kaldım .Şimdi fikrimizi değiştirdik ve Amerika ya yerleşmek istiyoruz .2016 yılından sonra hiç giriş yapmadım .Zaten geçiçi oturum sürem dolduğu ve kartım henüz elimde olmadığı için de giremezdim.Şimdi eşim için F2A vizesine başvurmamız gerekiyor fakat aynı zamanda kendisi It sektöründe çalışıyor ve H1B vizesi alabilmek içinde Amerika daki iş ilanlarına başvuruda bulunuyor.Beraber gitmek istiyoruz.Amerika dan mı başvurmamız mı daha avantajlı olur yoksa Tr den mi F2A ya ? Yoksa H1B ye mi yoğunlaşmalıyız ? İş başvurularında bulunurken benim durumumu belirtmesi ne kadar hızlandırır süreci ?

Su an resmi kayitlara gore Green Card statunuzu kaybetmis oluyorsunuz, 1 yildan uzun sure ABD disinda kalmissiniz, ABD'ye girerken sorun yasayabilirsiniz ve bir gocmenlik hakimine yonlendirilebilirsiniz. Bence F2A basvurusu yapmadan once Green Card ile ABD'ye girip statunuzu kesinlestirin. Eger kapida sorun yasamazsaniz o durumda esinize basvuru yapmanizi tavsiye ederim.

F2A icin su an ABD'den yapilan basvurularda tum numaralar aktif oldugundan bekleme suresi yok gibi bir sey... O nedenle ABD'den yapmaniz avantajiniza olur ama tabii esinizin vizesini almis olmasi gerekiyor. Green Card sahibi bir es avantaj olarak gorulebilir ise basvuru surecinde...

• Merhabalar, iyice okudum görmediyip tekrar soruyorsam özür dilerim.
    Ben şuan Türkiyedeyim kız arkadaşımla evlenip işlemlere başlasam current olma ihtimali var mı? en geç eylüle kadar mı başlamış olmak lazım?

• @hulyaek 5. gün USCIS den received ve case number text mesajı aldık. I797 yi bekliyoruz posta ile.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa-Koçakoğlu, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhabalar, iyice okudum görmediyip tekrar soruyorsam özür dilerim.
    Ben şuan Türkiyedeyim kız arkadaşımla evlenip işlemlere başlasam current olma ihtimali var mı? en geç eylüle kadar mı başlamış olmak lazım?

Daha cok bilgi vermeniz gerekiyor. Sizin statunuz nedir? Kiz arkadasinizin statusu nedir?

Bu konudan hareketle ilgili konulari bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• @crazycells Ben green cardlıyım lottery ile kazandım 2 yıldır abddeyim kız arkadaşımla 6 yıldır birlikteyiz o Türkiyede üniversite son sınıf şuan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa-Koçakoğlu, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells Ben green cardlıyım lottery ile kazandım 2 yıldır abddeyim kız arkadaşımla 6 yıldır birlikteyiz o Türkiyede üniversite son sınıf şuan.

O halde su sureci takip etmelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

F2A ile ilgili sorularinizi yukaridaki konuda sormalisiniz. O konuda da belirtildigi gibi su anki F2A surecindeki hizlanma ABD'den basvuru yapanlari ilgilendiriyor. Eger Turkiye'den basvuru yapiyorsaniz I-130 basvurunuzun onaylanmasini beklemelisiniz.

• @crazycells Selamlar, Uscis ten

• Fotograflarımızı bastırdığımız ama maalesef nedense ciltlediğimiz albümü geri yolladılar "as it's a format we can not place.... " Bu tarz belgeleri tekrar isteyecekler mi , veya bizim yollamamız gerekiyor mu ? ( Not : belgelerinizi zımbalamayın - bizim gibi ciltlemeyin )

• Bu evragı geri yollamalarına ragmen I797 kabul ulaştı, case miz CA ya yönlendirilmiş.

• Priority date 10July2019 / yani TR den takip edilen F2A sürecinde bir 24 ay sürecek gibi duruyor değil mi ?

• Merhaba , teşekkür ederim öncelikle sorularımı cevapladığınız için. Dediğiniz gibi amerikaya girişte sorun yaşamam olası ama deneyeceğim .H1 vizesi gerçekten eşim için çok düşük bir olasılık görüşmeler yapıyor fakat çalışma izni ilk istedikleri şey .Sadece çok büyük firmalarla şansı yüksek ama beklemek istemiyoruz .Bu yüzden Eylül ün son haftası Nyc e kardeşimin yanına gideceğim, buradaki işimden ayrılıp ve eşimi orada bekleyeceğim bunu göze alıyoruz artık (tabi girebilirsem ) ve herşeyin olumlu gittiği süreçte eşim için Nyc den hemen başvuruda bulunabilirim F2A vizesine doğrudur değil mi ? Kardeşim avukatlarla görüşecek herhangi bir aksilik çıkma ihtimaline karşı .Ben açıkcası bu kadar kısa sürede çalışma vizesi alabildiklerini bilmiyordum çok pişman oldum çok araştırdık hemen hemen her yerde 1-2 sene hatta 3 sene beklemesi gerektiğini okudum .F2A ya başvurduktan sonra tek yapmamız gereken beklemek o zaman.Bir sorum daha olacak .Evlendiğim için soyadım değişti pasaportumdaki, green card ım üzerinde hala kızlık soyadım var .Bu sorun yaratır mı Tr den çıkarken?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Selamlar, Uscis ten

• Fotograflarımızı bastırdığımız ama maalesef nedense ciltlediğimiz albümü geri yolladılar "as it's a format we can not place.... " Bu tarz belgeleri tekrar isteyecekler mi , veya bizim yollamamız gerekiyor mu ? ( Not : belgelerinizi zımbalamayın - bizim gibi ciltlemeyin )

• Bu evragı geri yollamalarına ragmen I797 kabul ulaştı, case miz CA ya yönlendirilmiş.

• Priority date 10July2019 / yani TR den takip edilen F2A sürecinde bir 24 ay sürecek gibi duruyor değil mi ?

1. Evet, bu fotolari mulakata goturebilirsiniz, ama daha standart formatlar secmelisiniz, siz fotograflarin ciktisini ya da bir A4 kagidina basilmis seklini kullanin bundan sonra.

2. 👍

3. Evet, ama buyuk ihtimal 24 aydan daha kisa surecek, yakinda surecte bir hizlanma bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba , teşekkür ederim öncelikle sorularımı cevapladığınız için. Dediğiniz gibi amerikaya girişte sorun yaşamam olası ama deneyeceğim .H1 vizesi gerçekten eşim için çok düşük bir olasılık görüşmeler yapıyor fakat çalışma izni ilk istedikleri şey .Sadece çok büyük firmalarla şansı yüksek ama beklemek istemiyoruz .Bu yüzden Eylül ün son haftası Nyc e kardeşimin yanına gideceğim, buradaki işimden ayrılıp ve eşimi orada bekleyeceğim bunu göze alıyoruz artık (tabi girebilirsem ) ve herşeyin olumlu gittiği süreçte eşim için Nyc den hemen başvuruda bulunabilirim F2A vizesine doğrudur değil mi ? Kardeşim avukatlarla görüşecek herhangi bir aksilik çıkma ihtimaline karşı .Ben açıkcası bu kadar kısa sürede çalışma vizesi alabildiklerini bilmiyordum çok pişman oldum çok araştırdık hemen hemen her yerde 1-2 sene hatta 3 sene beklemesi gerektiğini okudum .F2A ya başvurduktan sonra tek yapmamız gereken beklemek o zaman.Bir sorum daha olacak .Evlendiğim için soyadım değişti pasaportumdaki, green card ım üzerinde hala kızlık soyadım var .Bu sorun yaratır mı Tr den çıkarken?

Evet, bu surecte bir avukata danismanizi ben de tavsiye ederim.

Evet, ABD'ye girer girmez basvuru yapabilirsiniz F2A icin ve sonrasinda sadece beklemeniz gerekecek.

Giris-cikislarda evlilik belgenizi ve nufus kayit ornegini de yaninizda tasiyabilirsiniz, bu sekilde isimler birebir ayni olmasa da sorun yasamazsiniz (onemli olan iki ismin ayni kisi oldugunu gostermek).

• @crazycells Çok teşekkür ederim,iyi ki var bu forum gerçekten.
    Bu bekleme sürecinde zaten varolan kendimin ve kızımın daha önce de kullanılmış uzun süreli ABD tursit vizelerimizi kullanabiliyor olacağız değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Çok teşekkür ederim,iyi ki var bu forum gerçekten.
    Bu bekleme sürecinde zaten varolan kendimin ve kızımın daha önce de kullanılmış uzun süreli ABD tursit vizelerimizi kullanabiliyor olacağız değil mi ?

Evet, tarihi gecmemis vizeleri kullanabilirsiniz, ama unutmayin kapidaki CBP gorevlisi size ABD'ye gelis amacinizi sordugunda, kullandiginiz vizeye uygun bir amacla vizeyi kullandiginizi aciklayabilmeniz lazim.

Bu, sizin icin degil tabii, herkes icin gecerli 🙂 sadece vurgulamak istedim. Yani vizenizin olmasi, ABD'ye girisinizi %100 garantilemez, kapidaki CBP gorevlisi de ABD'ye girisinize izin vermeli.

Sizin durumunuzda da ABD'de kacak ya da amacina uygunsuz kalmayacaginiza ikna olursa girisinize izin vereceklerdir.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @crazycells, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@bmburcu I-130 formu ile ilgili sorular içinde söyledi:

Merhaba eşim ABD vatandaşı şu an da orda ben kızımla türkiyedeyiz ve benim green card süresi 2018 Temmuz da bitti yaklaşık 6 yıldır giriş yapmadım şu anki niyet ve gidişat ABD ye yedin yerleşmek bunun için nasıl bir yol çizmeliyiz yeniden ABD ye gidebiirmiyim,eşim kızımı ABD vatandaşı yapsa beni yanlarına almaları daha Kızım bu arada 12 yaşında onunda green cardı da benim le Ayni zamanda bitti
    Abd den USCIS basvuru yapsa I-130 formuy la kesin çözüm olurmu
    Bu durumda olan arkadaşlar varmı neler yapmalıyız şimdiden teşekkür ederim

Evet, esinizle evliliginiz resmi olarak devam ediyor degil mi?

Hem sizin icin IR-1, hem de kiziniz icin IR-2 kategorilerinde basvurulari yapmali, yani ikiniz icin de I-130 formunu ayri ayri doldurup USCIS'e gondermesi lazim esinizin. Ilgili konu surada, burayi iyice okumalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Evet, bu yontem sizin icin kesin cozum olur.

Sizin bir de haberdar olmaniz gereken SB-1 vizesi var, ama bu vizeyi almak cok kolay degil:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi

Dolayisiyla sizin icin IR1 ve IR2 yollari bence daha mantikli yollar.

Benzer Başlıklar

• 114
  • 6535
  • 2908
  • 1468
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |