Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cancakicitr anladım hocam teşekkürler şuanda 8k dolar anca toplayabildim 26 temmuz mülakat var bir sorun çıkmaz inş

• @hakanakin bence çıkmayacaktır. Çıksa dahi tamamlayıp tekrar gönderirsiniz belgeyi, bu durumdan red alan yok zaten.

• ⭐⭐⭐⭐

@hakanakin sorun olduğunu zannetmiyoruım 8K + araba /tapu gibi ek gibi ek gayrimenkul durumunda sorun olmayacaktır. İşin özü dikkat edilcek husus kısmında geçmişteki cezai davalara takılıyorlar.

• @cancakicitr sıkıntısız geçtiğin cok sevindim bundan sonrasi icinde bol şans.

• @frozen @arkben @Sefa @NeverGiveUP hepinize çok teşekkür ederim 🙂 Hepimiz için güzel başlangıçlar olması dileği ile

• @ewredlgr evet arkadaşlar bugün tekrar aradım. Durumu ilettim. Bu sefer dokümanlarimin ulaştıgını ve process'te olduğunu soylediler. Bu ayın sonunda da mülakata girip giremeyeğimim belli olacağını belirttiler.

Biraz önce de documents received maili aldım. Bu onay maili mi oluyor arkadaslar simdi?

Bunun yaninda şunu da görmüs olduk ki bu kcc'nin saği solu belli olmuyor. Ben dün tekrar maili atarken bir ay öncekinden farklı hicbir sey yapmadım. Bu kez sadece defalarca kez arayıp durumu sordum. Dün ilk aradigimda da yapacak bir seyin olmadiğini söylemislerdi, simdiyse en azından bir umut yine bekliyoruz.
    Öngörmesi cok zor biliyorum ama sizce hala ay sonunda eylule mulakat tarihi alma sansim var mıdır?
    Gercekten bu surec cok yipratti numarasi kritik noktada olanları. Sonunda ne olursa olsun umarim herkes icin hayirlara vesile olur.

• @ewredlgr evet onay maili almışsınız, ben hala şansınızın olduğunu ay sonunda size de mülakat günü verilebileceğini düşünüyorum. Takibe devam edin, yolunuz açık olsun

• @ewredlgr ben de mülalat tarihi alabileceğinizi ön görüyorum. Her şeyin hayırlısı olsun.

• mülakat için tarih bekleyen herkese sabırlar dilerim. süreç zor, umarım herkes istediğini elde eder.

• @cancakicitr Hayırlı Olsun 👏🏻👏🏻👏🏻

• Merhabalar,
    2019 talihlisi olarak dün eşimle Amerika’ya giriş yaptık. Pasaport kontrolünde sadece elçilikten verilen kapalı zarfları aldılar. Unganlardan aldığımız sağlık raporlarını ve USCIS fee payment belgesini 2 defa sormama rağmen gerek yok almadı görevli. Kartınız en geç 2 ay içinde elinize ulaşır dedi. Ama içime kuşku düştü. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Şimdiden teşekkürler.

• @ewredlgr on gün içinde mulakat maili size de gelecektir diye düşünüyorum. Keşke daha erken zorlasaydınız... Talihsiz bir durum olmuş gerçekten, umarım mutlu sonuçlanır.

• merhabalar,

Greencard'ın Amerikaya griş yaptıktan sonra ortalama adrese gelme süresi nedir?

• @ewredlgr bende mülakat tarihi alacağınıza inanıyorum, dualarım sizlerle

• Merhaba Aekadaşlar,

1-Geçen Hafta Perşembe evrak maili aldım ve dün evraklarımı gönderdim (sabıka kaydı, nufus kayıt ve pasaport fotosu) ardından hemen (Automatic Reply from KCC DV Documents) maili geldi. ve bugünde bugün bu adresten ( [email protected] ) Documents Received diye bir mail aldım. İçeriğide var. Bu tam olarak ne maili oluyor?

Askerlik durumu ile alakalı bir evrak göndermemiştim. onuda bugün gönderdim ve ardından yine (Automatic Reply from KCC DV Documents) maili hemen geldi. burada hata yapmadım umarım. 2 mail göndermiş oldum. Arada da bu şekilde mailler geldi kafam karıştı. Bundan sonraki adım ne olacaktır?

2- diğer bir sorum şu olacak: eğer başka ülkelerde 12 aydan fazla kaldı iseniz polis belgesi isteniyor. İngiltere için ise bu süre 6 ay. Ben Amerika da 4 yıl İngilterede ise 11 ay kaldım. bu durumda Amerika için polis belgesi göndermem gerekiyor mu? İngiltere için ise halihazırda bu ulkede kalmanın şartı var mı. yani 7 yıl önce kalmıştım. onun içinde bir polis belgesi gerekiyor mu? Evrakları mail ile gönderirken bunlar ile alakalı hiç bir şey göndermedim. Ne yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oceanman15 en yakın giriş yapanlardan @mhepekiz cevap verebilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@se-du 10 günde var 2 ay da var bunun kesinliği yoktur

• Suan Amerika'ya giris yapmis bulunmaktayim. Yolculukta bos durmaotansa tecrubemi paylasayim istedim. Hic sikilmadan sorularima cevap verip her zaman yardimci olan @crazycells ve arkadaslara cok teşekkür ediyorum 🙂 Benim surecim biraz atipikti. Gecen sene Amerika'da research yaparken bana green card cikmisti. J1li oldugum icin waibergerekiyodu, DS2019 formumda 2 yil kurali gecerli yazıyordu ancak pasaporttaki vizede gecerli degil yaziyordu. Once orada karisiklik oldu. Durumu DoS'e mektup atarak soruyorsunuz. Cevap gelmesi 2 ay aldi ve 2 yil kuralim vardi. Sonra waiver'a basvurmam soyle riskliydi, green card mulakatlari yavas giderde bana sira gelmezse ileriki amerika kariyerime etki edecekti cunku birdaha vize verilmeyecekti waiver yaptırdığım icin. Ondan dolayi birkac ay bekleyip mulakatim hizli verildiğinden emin olunca waivera basvurdum. Waiver da sancili gecti ama sonunda yaptırdim, 5 ay civari surdu. Waiverim gelince dS260i doldurdum. KCCden email beklemeden belgeleri atip kabul aldim. Sonrasinda mulakat tarihi verildi. Mulakatta hersey cok iyiydi, amerikada ne is yapacagimi sordular bir tek. Pasaportum mulakattan sonra 2. Gunde geldi bana. Az once amerika da gumruktrn gecerkende birsey sormadilar, sadece muhur bastilar. Darisi bekleyenlerim basina 🙂

• @doctor Gözünüz aydın. Bol şanslar.

• @doctor zor olmuş ama sonunda güzel bitmiş, herşey sizin için dahada güzel olur bu aşamadan sonra inşallah

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |