Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sash AAA CA icin yaptirinca diger eyaletlerde ya da icinden gecilen eyaletlerde nasil bir uygulamayi takip ediyor acaba? CA'dan cikacagim sonra TX a kadar yolda sikinti olursa ne yapacagiz?
    TX ayri konu 🙂

• @caglaror Northern California, Nevada & Utah bolgesinde gecerliymis. Ee simdi yol boyunca tum eyaletler icin gecerli degil bu o zaman 😕

• @sash biz konuyu yanlış anlamışız😜

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Optima batteries veya paranız yoksa duralast. interstate almayın bence

Ben walmart everstart oneriyorum. Garantisi cok iyi digerleirne gore. Aklinizda olsun. aldiginiz arabada bile ciksa fatura sormuyorlar. Duralast sadece autozone da satilmasina ragmen, garantiye sokmuyorlar fatura yoksa...

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi Bizim çivilerle başımız belada. İki aracın toplamda 4 lastiğine çivi girdi, sadece biri tamir edilebildi. Her lastik için 150-200 dolar civarında para gidiyor.

Maalesef ciddi bir civi ve vida problemi var 🙂

Verdigin paraya mi yanarsin, harcadigin zamana mi...

• @semavi, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@The-Black-Eagle, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@sash hareket eden araçta açık far nedeniyle akü bitmez. Zaten akü araç hareket halindeyken şarj olur benim bildiğim 😁. Akü başka nedenle bitmiştir bence. İşşn uzmanı değilim ama uzmanları da elbet yorum yapacaktır 😁 @semavi

Sash arabalar konusunda gerceekten bilgili bir arkadas 🙂 Muhtemelen esinin okula vs girince farlari acik biraktigini ima etmis aslinda...

Bir cok avrupa araba da otomatik far olmasa da kontak kapandiginda farlar kapaniyor. Ama park lambalarini actiginizda kontak kapansa da parklar kapanmiyor...

Bazi japonlarda ise farlar acikken araci kapatirsaniz park lambalarina dusuruyor araci ve yavas yavas bitiriyor akuyu 🙂 Benim cok bitirmisligim vardir cunku cok fazla araba degistirdim ve hepsinin huyu suyu farkli. O yzuden jumper tutarim her zaman kenarda... videosunu bile cektim 🙂

Aku olayina gelince...

Burada hayat sartlari cok zorlu ve akuler Turkiye kadar dayanmiyor... Ilk soguk vurdugunda yada ilk sicaklar geldiginde patir patir dokuluyor akuler... En canli ornegi @mhepekiz mesela...

1 ay test edip kullandigim arac, muhtemelen icerisi temizlenirken acik birakilmis isiklardan dolayi aku bosalmis ve aktarma yaptik... Kullanmamiza ragmen mars almadi ve aku testi gecemedi, yeniledik... Ayni hafta 5 aku daha yenilemek zorunda kaldik geleride ki araclar icin... Sicak ve nemin ilk vurdugu haftaydi cunku... Benzerini kista da yasiyoruz... Lastikte cok patliyor burada... Yollar iyi degil, iklim sartlari zorlu...

Kesinlikle yollar ve iklim şartları arabaları çok zorluyor Houston'da.

• ⭐⭐

2017 jeep renegade altitude hakkinda dusunceleriniz nedir? 20000 mile da

• Merhaba, araç satın alırken VIN number ile ücretsiz sorgu yapabileceğim siteler var mıdır?

• ⭐⭐

@mara cars.com da history kisminda cogu dealer ucretsiz olarak carfax yada autocheck raporunu ucretsiz sagliyorlar. Bunun disinda carfax uada autocheck gibi firmalardan online ucret odeyerek kendiniz de rapora ulasabilirsiniz

• @mara
    Detaylı olmasa da bi fikir alabilirsiniz bu siteden.

• sarj dinamosu bozuksa biter.
    ;)))))

• @gkhanfeez, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

sarj dinamosu bozuksa biter.
    ;)))))

Yok bundaki sorun elektronik kilit idi.

Sarz dinamosu olayı çok kolay... Tamirciye gitmenize bile gerek yok. AutoZone a gidersiniz akü ve dinamonuzu ölçerler.

Dinamo ölçüldü tam çıktı, akü sarz edildi ve testi geçemedi
    ...

O kadar çok akü satılıyor ki bunların testi hatta akunuzun sarz edilmesi falan hep ücretsiz .

• @goodluck FCA (Fiat-Chrysler) grubuna ait markalardan uzak durulması gerektiğini düşünüyorum şahsen.

• @MegaShintai, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@goodluck FCA (Fiat-Chrysler) grubuna ait markalardan uzak durulması gerektiğini düşünüyorum şahsen.

Caner Bari sen yapma ya 🙂
    2 seneye yakın kullandın Chrysler. Kullandığın araba O grubun en ucuz arabası sayılır. Hiç yolda bıraktı mı seni 🙂

• @semavi Fiat öncesi ve Fiat sonrası Chrysler arasında fark olduğunu benden daha iyi biliyorsun abi. Elbette isteyen alır kullanır ama ben uzun dönemli kullanım için uygun olduğunu düşünmüyorum. Evet, PT Cruiser yüksek mileage olduğu halde iyi götürdü ama 2002 model, yani Fiat öncesi üretilmiş araç.

• Bu arada bahsetmeden geçmeyeyim, @semavi sağolsun ikinci aracımı da ondan aldım ve sorunsuz kullanmaktayım (2008 Mazda 6). Houston ve civarı ikinci el araç arayanlar varsa, kendileri ile iletişime geçmelerini öneririm.

• ⭐⭐

Jeep renagade yi eledik o zaman zaten cok gonlum yoktu. 2016 x5 bakarken 2013 x3 e dustum ama 2013 x3 u begenmedim. 2016 tiguan s var bi tane bende hem daha iyi kalkiyor hem surusu daha iyi. Gidip gene tiguan alcam galiba fiyatlar hemen hemen ayni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck gözünü sevdiğim amerikası burada 2. El oto pazarındaki konuşulan arabalara bak clio accent senin konuştuğun arabalara bak. Burada bu sohbeti yapsan zengin ... zaten züppe görgüsüz ALLAH ne varsa bütün sıfatları yersin

• Biraz daha soru soracağım;

1. Sahibinden araç aldığımızda plakasız ve sigortasız şekilde (ilk araç alımımız olacak) yol yapmamızda yasal olarak sakınca var mıdır? Örneğin Houston'dan araç aldık diyelim, Dallas'a gideceğiz. Highway'de patrol durdurur mu? Durdurursa aracı yeni aldığımızı söylersek sorun olur mu?
    2. Dealer'dan aracı alırsak ne olur? (aynı soru)
      Yani kısa zamanlı bir sigorta(3-5 günlük) yada geçici bir plaka gibi bir şeyler veriyorlar mı?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@goodluck gözünü sevdiğim amerikası burada 2. El oto pazarındaki konuşulan arabalara bak clio accent senin konuştuğun arabalara bak. Burada bu sohbeti yapsan zengin ... zaten züppe görgüsüz ALLAH ne varsa bütün sıfatları yersin

Benim Turkiyede tatam vardi. Ogrenciyken almistim. Evlenincede degistirmedim. Degistircek durumumda yoktu. Tiguan burda basit mantikla $14000 yani tr de alsan 14000 lira. Bizler biraya sifirdan baslayarak geliyoruz. Benim Turkiyedeki meslegime abd de ayni yerden devam edebilseydim. Q7 mi q8 le mi degistirsem diye dusunuyordum. Abd de 3-5 yilda finansal sistemi anlayip kredi skorunuzu gelistirirseniz hicbir araba hayal degil

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |