Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre2019 zaten istenen 5-6 belge vardı

• @atilla Gerçekten Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Kaydı arasındaki fark gözümden kaçmış.
    Hemen Adli Sicil Kaydı alınca doğru belge olduğunu sandım.
    Ama bakalım. Umarım bu İdari İşlemler uzun süre almayacağını.

• @ayvalik10 son mezun olduğum üniversiteyi zaten yazdım, diplomamı götüreceğim onda sıkıntı yok. Fakat ds260 ı doldururken meslek bilgisinde çalıştığım yeri ve aynı zamanda açıköğretim öğrencisi olduğumu yazdım ama 2019 yılında okulun harcını yatırmadığım için pasif öğrenci duruma düştüm.. Bu yüzden sanırım transkript götürmeme gerek yok. Neyse uzun uzun anlatmaya gerek yok. Pazartesi günü göreceğiz sonucu. :))

• @ksezen92, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10 son mezun olduğum üniversiteyi zaten yazdım, diplomamı götüreceğim onda sıkıntı yok. Fakat ds260 ı doldururken meslek bilgisinde çalıştığım yeri ve aynı zamanda açıköğretim öğrencisi olduğumu yazdım ama 2019 yılında okulun harcını yatırmadığım için pasif öğrenci duruma düştüm.. Bu yüzden sanırım transkript götürmeme gerek yok. Neyse uzun uzun anlatmaya gerek yok. Pazartesi günü göreceğiz sonucu. :))

Mülakatınızda, başarılar dilerim. Green Card talihlisinin, resmi yönergede yer alan ve kesin olarak karşılaması gereken bazı kriterleri var. Bunlardan birisi de en az lise veya dengi bir eğitim görmüş olmak veya son 5 yıl içinde eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 yıllık bir
    iş deneyimine sahip olmak. Anladığım kadarıyla liseden mezunsunuz. Dolayısı ile bu kriteri karşılıyorsunuz. Yine doğru anladıysam, Ds260 formunu doldurduğunuzda, aktif olarak Açıköğretim Fakültesi'nde öğrenim görüyordunuz fakat şimdi ise kayıt yeniletmediğiniz için öğrenciliğiniz pasif durumda.

Kanâatimce, endişe edilecek bir durum yok. Formu, olması gerektiği gibi doldurmuş görünüyorsunuz. Resmi yönergede yer alan belgeleri belirtildiği biçimde tedarik etmeniz yeterli olacaktır.

Bir çırpıda vizenizi/vizelerinizi almanızı temenni ederim. Bol şanslar.

• @ksezen92 lise mezuniyet yetiyor başvuru için, gorusmeye gittignizde lise diploması ile gider , ayrıca transkript götürebilirsiniz ama unutmayın son mezun olduğunuz okulun belgesini istiyorlar, AÖFden mezun belgeniz yok ise kullanamayacaksınız.

• Merhaba,
    Randevu mektubunu aldığım zaman dikkat etmemiştim ama şimdi evrakları toplarken incelediğimde gördüm benim evlenmeden önceki soyadim yazılmış ancak eşim normal şekilde eklenmiş. (Talihli benim) Ds260i evlendikten sonra doldurup yollistim onun onay sayfasında yeni soyadım yazıyordu. Bu bı problem midir? Randevu mektubunda eski soyadimin yazıyor olması ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslierdem konsoloslukta bunun gibi ufak gözden kaçan hataları hemen düzeltiyorlar. Yeter ki hangi hata olursa olsun sen dürüst ol samimi doğruyu söyle zaten onlar senin ailenden çok gitmen için ellerinden geleni yapıyorlar

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@aslierdem konsoloslukta bunun gibi ufak gözden kaçan hataları hemen düzeltiyorlar. Yeter ki hangi hata olursa olsun sen dürüst ol samimi doğruyu söyle zaten onlar senin ailenden çok gitmen için ellerinden geleni yapıyorlar

Teşekkür ederim 🙂

• @ayvalik10 ds260 ı doldurduğumda lise mezunu olarak belirtmiştim.Şimdi üniversitem bitti ve üniversiteden geçici mezuniyet belgesi aldım.Ne yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Basak mülakat maili daha gelmedi dimi size. Keşke DS260 doldururken mezun olma ihtimaliniz varsa direk üniversite mezunu girseydiniz. Fakat şu anda DS260 açtırmayın çünkü sıkıntı olur konsolosluğa mail atın

• @ayvalik10 evet mülakat maili gelmedi.Bir aksilik olur ve mezun olamazsam diye lise mezuniyetimi yazmıştım.Mülakat günü lise ve üniv mezuniyet belgemi götürsem olmaz mı?Konsolosluga yazmasam..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@engineer, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells tesekkurler.yani ilk giriste 2 pasaportla birden girebiliriz o zaman dogru anladiysam değil mi?

Evet, girebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ksezen92, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Yine bambaşka bir soruyla karşısınızdayım. Da-260 formunu doldurduğumda açıköğretim fakültesinde okuduğumu bildirmiştim. Fakat bu yıl kayıt yenilemedim, şu an pasif öğrenci olarak görünüyorum. Yine de transkript götürmeli miyim?

universite ogrenci belgesi ya da lise diplomasi yeterli olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 soru aslinda tam olarak bunu sormuyor sayin @ayvalik10 . Mulakatta hangi belgenin en uygun olacagini soruyor.

Ayrica eger cevaplamak istemezseniz, cevap vermemeyi tercih etmelisiniz. Bu baslik altinda DV2019 mulakatlarina dair sorularin sorulmasi kabul edilebilir, dolayisiyla bu tur sorular soran kisileri azarlamayin lutfen. Siz pas gecin boyle sorulari, baskalari cevaplar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslierdem, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,
    Randevu mektubunu aldığım zaman dikkat etmemiştim ama şimdi evrakları toplarken incelediğimde gördüm benim evlenmeden önceki soyadim yazılmış ancak eşim normal şekilde eklenmiş. (Talihli benim) Ds260i evlendikten sonra doldurup yollistim onun onay sayfasında yeni soyadım yazıyordu. Bu bı problem midir? Randevu mektubunda eski soyadimin yazıyor olması ?

problem degil, o bahsettiginiz iki kisi de sizsiniz 🙂 mulakata en guncel belgeleri getirmeniz yeterli olacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Basak, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10 ds260 ı doldurduğumda lise mezunu olarak belirtmiştim.Şimdi üniversitem bitti ve üniversiteden geçici mezuniyet belgesi aldım.Ne yapmalıyım?

gecici mezuniyet belgesini goturmeniz yeterli olur. Mezuniyetinizin e-devlette de gorundugunu kontrol edin isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@Basak mülakat maili daha gelmedi dimi size. Keşke DS260 doldururken mezun olma ihtimaliniz varsa direk üniversite mezunu girseydiniz. Fakat şu anda DS260 açtırmayın çünkü sıkıntı olur konsolosluğa mail atın

hayir, bu sekilde doldurmamali. DS-260 formunu, formu doldururken durum neyse o sekilde doldurmalilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells şu anda mezun oldu zaman çok kısıtlı DS260 açtırsa ozaman randevu maili gelmemiş ozaman hiç gelmeme ihtimali de var. Konsolosluğa mail atsa mı yoksa gittiği zaman mı durumu anlatsa daha kısa yol alır ki @Basak ne yapsın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells şu anda mezun oldu zaman çok kısıtlı DS260 açtırsa ozaman randevu maili gelmemiş ozaman hiç gelmeme ihtimali de var. Konsolosluğa mail atsa mı yoksa gittiği zaman mı durumu anlatsa daha kısa yol alır ki @Basak ne yapsın

Bu sekilde bir bilgi guncellemesi yapmasina gerek yok. DS-260 formunun, formun doldugu gune gore dogru ve tam bilgileri icermesi yeterli. Daha sonra cok onemli olmayan konularda (evlilik, bosanma, olum, isim degisikligi gibi durumlar disinda) bir guncelleme yapilmasina gerek yok.

• @crazycells teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |