Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Lütfen sponsorluk belgeleri (i-134 vs.) taranıp e-posta ile gönderirlerse ve sonra ben bastırırsam (yani postaya göndermek yerine eğer sponsorum evraklarını bana e-posta ile gönderirse) mülakatta o evraklar/belgeler geçerli mi kabul edilir mi?
    Teşekkürler

DV 2019
    Case number: 2019AF41***
    Mülakat tarihi: 01 Temmuz 2019

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre2019 Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Merhaba,
    Lütfen sponsorluk belgeleri (i-134 vs.) taranıp e-posta ile gönderirlerse ve sonra ben bastırırsam (yani postaya göndermek yerine eğer sponsorum evraklarını bana e-posta ile gönderirse) mülakatta o evraklar/belgeler geçerli mi kabul edilir mi?
    Teşekkürler

DV 2019
    Case number: 2019AF41***
    Mülakat tarihi: 01 Temmuz 2019

Evet, konsolosluk bu sekilde de kabul ediyor. Mumkun oldugu kadar kaliteli sekilde tarayip size gondersinler ve imzalamayi unutmasinlar.

• Arkadaşlar selam ben nişanlılık vizesi ile geldim Amerika’da evlendim ı 485 formu doldurdum gönderdim . Resim ve parmak izi için çağırdılar bir ay sonra bir sarı kağıt göndermişler ı 864 formu birde ı 129 yada ı 130 doldurmadıysanızın bu iki belgeyi doldurup sponsor bütçeni gönder demişler . Biz nişanlılık viezesinde ı 129 formu doldurduk doldurduysanızın ikisinden birini sadece ı 864 formu doldurup gönderin dedi telde sorduğumuz kişi . Sorum tekrar ı 130 ı 129 gibi ücreti 535 dolar olarak evrakları doldur muyoruz değil mi ?
    Açıklayıcı yazabilir misiniz . Tşk ler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@özgür Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Arkadaşlar selam ben nişanlılık vizesi ile geldim Amerika’da evlendim ı 485 formu doldurdum gönderdim . Resim ve parmak izi için çağırdılar bir ay sonra bir sarı kağıt göndermişler ı 864 formu birde ı 129 yada ı 130 doldurmadıysanızın bu iki belgeyi doldurup sponsor bütçeni gönder demişler . Biz nişanlılık viezesinde ı 129 formu doldurduk doldurduysanızın ikisinden birini sadece ı 864 formu doldurup gönderin dedi telde sorduğumuz kişi . Sorum tekrar ı 130 ı 129 gibi ücreti 535 dolar olarak evrakları doldur muyoruz değil mi ?
    Açıklayıcı yazabilir misiniz . Tşk ler

Hayir, I-864 formunu gondermeniz yeterli. Bence I-129'un kopyasini istemislerdir, daha once gonderdiginiz formun kopyasini gonderebilirsiniz. Bir daha I-129 ya da I-130 doldurmaniza gerek yok. Bilgiler su konuda:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• Selam arkadaşlar,
    benim bir sorum olacak. i864 formunda belirtilen tutarlar aylık bazda poverty liminiti geçtiği halde, ( son 5 aydır böyle öncesinde part time vardı ), şu an limitlerin altında kalıyorsunuz konsoloslukta sizden joint sponsor isteyebilirler şeklinde yorum gelmiş ( Vizeyi alacak kişinin hesabında da para mevcut i864 formuna yazılmıştı). Bu durumda nasıl ilerlesek mantıklı olur ? ( amerika'ya yerleşeli 1 yıl olmadıği için düzenli ve poverty üstü limit yeni oluştu)
    Saygılar,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pyori Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

Selam arkadaşlar,
    benim bir sorum olacak. i864 formunda belirtilen tutarlar aylık bazda poverty liminiti geçtiği halde, ( son 5 aydır böyle öncesinde part time vardı ), şu an limitlerin altında kalıyorsunuz konsoloslukta sizden joint sponsor isteyebilirler şeklinde yorum gelmiş ( Vizeyi alacak kişinin hesabında da para mevcut i864 formuna yazılmıştı). Bu durumda nasıl ilerlesek mantıklı olur ? ( amerika'ya yerleşeli 1 yıl olmadıği için düzenli ve poverty üstü limit yeni oluştu)
    Saygılar,

Mulakat tarihiniz ne zamandi? Surecinizi hatirlatir misiniz?

• @crazycells çok iyisin sağol ı 864 dolduruyorum ancak bir yerde takıldım .
    1a. I am the petitioner. I filed or am filing for the immigration of my relative.
    Ben nısanlılık vizesi ile geldim formun ilk kutusu bu yazı bunu işaretleyeceğim ? Yoksa diğer şıklarımı evlendim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@özgür Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@crazycells çok iyisin sağol ı 864 dolduruyorum ancak bir yerde takıldım .
    1a. I am the petitioner. I filed or am filing for the immigration of my relative.
    Ben nısanlılık vizesi ile geldim formun ilk kutusu bu yazı bunu işaretleyeceğim ? Yoksa diğer şıklarımı evlendim ?

Evet, I-129F ve I-130 basvurulari icin "1a" uygundur, formu doldururken su formdan yararlanabilirsiniz: https://www.uscis.gov/system/files_force/files/form/i-864instr.pdf

• @crazycells CR1 tarafında cevabı aldım sizden teşekkürler 🙂

• @ntosun merhaba i864 formunda part 6 question 23 ve 25 i nasıl doldurdunuz acaba?

• @crazycells cevaplar için teşekkür ederim, süreçle ilgili aklımıza takılan bir şey daha var. Eşimin kuzeni ve eşi de ABD vatandaşı, sponsor olabilirler ama onlara herhangi bir eksisi olmayacak olsa da kendilerini sorumluluk altında hissetmelerini pek istemiyoruz. Bu durumda ikisinden birini I-864 formunu doldurarak sponsor göstersek (imzalı ve tüm doğru bilgiler ile tabii) vize görüşmesinde de bu belgeyi ibraz etsek, ancak sonrasında formu işleme koymasak; acaba mümkün müdür?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) içinde söyledi:

@crazycells cevaplar için teşekkür ederim, süreçle ilgili aklımıza takılan bir şey daha var. Eşimin kuzeni ve eşi de ABD vatandaşı, sponsor olabilirler ama onlara herhangi bir eksisi olmayacak olsa da kendilerini sorumluluk altında hissetmelerini pek istemiyoruz. Bu durumda ikisinden birini I-864 formunu doldurarak sponsor göstersek (imzalı ve tüm doğru bilgiler ile tabii) vize görüşmesinde de bu belgeyi ibraz etsek, ancak sonrasında formu işleme koymasak; acaba mümkün müdür?

Vize gorusmesinde kullanacaginiz belge dosyaniza eklenecektir. Sizin dediginiz belge sahteciligi gibi bir sey oluyor 🙂 size guvenip sponsor olmak istiyorlarsa o durumda bu belgeleri ibraz edebilirsiniz, ama sponsor olmak istemiyorlarsa o durumda kendi bilgileriyle bir form doldurmamalisiniz.

Siz devlete yuk olmadiginiz surece, kendilerinin bir sey yapmasina gerek olmayacak zaten. Ama eger devlet yardimlarindan faydalanirsaniz o durumda -programina gore- kendilerinden bu para devlet tarafindan istenebilir.

• @crazycells yanlış anladınız.. tabii ki kendilerinin bilgisi ve izni dışında böyle bir şey yapmak amacında değiliz. Benim sorduğum bu belge onlar tarafından doldurulsa ve görüşmede gerektiği şekilde sunsak, sonrasında sponsorluk işlemi kullanılmak zorunda mıdır?

• @crazycells. Tamamdır. Teşekkürler

• @crazycells iyi gunler. Size bir spring olucak. Insallah cevaplarsiniz. Biz 24 Mayis da amerika da parmak izini verdik. Bu gun sari bir kagit geldi. I -864 formu ile ilgili. Size ingilizce olarak yaziyorum. Biz me istediklerini. Anlayamadik. Insallah yardimci olursunuz.

The petitioning sponsors form I -864, Affidavit of support, must submit a complete Federal income tax return submitted to the Internal Revenue Service for the most recent tax year. If you were not required to file a Federal income tax return under U.S. tax law , attach a written explanation of why you are not required to file. See ‘ filing requirements ‘ in IRS form 1040 filing instructions to determine whether you were required to file.

• Selam Dostlar,

Amerikada yasan greencard sahibi olarak amerikada bulunan J-1 ile kiz arkadasimla evleniyor ve F2A surecini Temmuz da baslatiyoruz. Dolduracagimiz formlardan i-864 de cekimser kaldik.i-130 i-130A ve i-485 i yaninda i-864 de doldurmam gerekiyor mu ? Yoksa o sadece Nisanlilik ve ya Abd vatandaslari ile olan evliliklerde mi gerekli ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells yanlış anladınız.. tabii ki kendilerinin bilgisi ve izni dışında böyle bir şey yapmak amacında değiliz. Benim sorduğum bu belge onlar tarafından doldurulsa ve görüşmede gerektiği şekilde sunsak, sonrasında sponsorluk işlemi kullanılmak zorunda mıdır?

"Sponsorluk islemi" dediginiz tam olarak nedir?

Bu belgeyi imzaladiktan sonra ben sponsor olmaktan vazgectim diyemezler. Eger maddi olarak devlet olanaklarindan yararlanirsaniz (bazi programlar icin) bu durumda kendileri yasal olarak bunu odemek zorundalar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@agasarli, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells iyi gunler. Size bir spring olucak. Insallah cevaplarsiniz. Biz 24 Mayis da amerika da parmak izini verdik. Bu gun sari bir kagit geldi. I -864 formu ile ilgili. Size ingilizce olarak yaziyorum. Biz me istediklerini. Anlayamadik. Insallah yardimci olursunuz.

The petitioning sponsors form I -864, Affidavit of support, must submit a complete Federal income tax return submitted to the Internal Revenue Service for the most recent tax year. If you were not required to file a Federal income tax return under U.S. tax law , attach a written explanation of why you are not required to file. See ‘ filing requirements ‘ in IRS form 1040 filing instructions to determine whether you were required to file.

Sponsorunuz 2018 ve oncesinde dair vergi bildirim dokumanlarini I-864'e ekledi mi?

Bu konunun ilk iletilerini gozden gecirip hangi belgelerin gerekli oldugunu belirleyin. Sponsorunuzun bu belgeleri hazirlayip I-864 ile gondermesi gerekiyordu ama sanirim 2018 yilina dair vergi bildirimi kayitlarini gondermemis. Eger 2018'de henuz vergi bildirimi yapmadiysa neden yapmadigini aciklayan bir mektup gondermeli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GMAN, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Selam Dostlar,

Amerikada yasan greencard sahibi olarak amerikada bulunan J-1 ile kiz arkadasimla evleniyor ve F2A surecini Temmuz da baslatiyoruz. Dolduracagimiz formlardan i-864 de cekimser kaldik.i-130 i-130A ve i-485 i yaninda i-864 de doldurmam gerekiyor mu ? Yoksa o sadece Nisanlilik ve ya Abd vatandaslari ile olan evliliklerde mi gerekli ?

F2A icin de gecerli. Doldurmaniz lazim. AOS icin su konuyu incelemeyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• @crazycells teşekkür ederim 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |