Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Egemen-0 merhaba. Teșekkür ederim. Kaynım yapmıștı bașvuruyu. I 130 formunu doldurduğunu hatırlıyor. Çok uzun zaman önceydi. Fakat ben yıllardır șuradan takip ediyorum.Tüm süreç açîklanıyor adım adım

• Merhaba,

Nişanlımın ablası ABD vatandaşı oldu, kardeşi için oturum izni almak istediğini bize söyledi. Biz de bu konuda gayet hevesliyiz. Profesyonel yardım da almayı düşünüyoruz.
    Ben ne kadar bu sürecin çook uzun seneler süreceğini bilsem de başlangıçta kafamda bir sorum var. Nişanlım ile yazın evleneceğiz, evlilik durumu oluştuktan sonra eğer eşiniz green card sahibi olursa kocası olarak ben de hak sahibi olabilir miyim? Yoksa benim için bambaşka bir süreç mi bekliyor?

• @Kurt-Knispel Vatandasliga gectikten sonra sizde basvuruda bulunabilirsiniz.

• @Kurt-Knispel Sizde eşinizle aynı anda green kartınızı alıyorsunuz

• Ben f4 basvurusu bulunmak icin vatandaslik gerekli demek istemistim. Evet esiyle birlikte green kartini alir.

• @Zeyno Çok teşekkür ederim.

Umarım hayırlısı ile sonuçlanır. İyi günler..

• Çok kısa bir sorum var.

10 yıllık ABD vizem var. Çalıştığım firmamızın New York'ta ofisi var. Ve iş icabı sürekli Amerika'ya gidip geliyorum. Şayet ABD vatandaşı abim sponsorluk için başvuru yaparsa bu ABD'ye giriş çıkışımı etkiler mi?

• @Egemen-0 Giriş çıkışı etkilemiyor. 2007’de F4’e başvurduk, 2016da B1B2 vizem bitene kadar bir kaç kez giriş çıkış yaptım.

• @Egemen-0 Etkilemez biz uc kez giris yaptik 2014 -2016-2018

• @eeken Çok teşekkür ederim.

• İlerleme yine bir aylıkmış. Bu ay değişim olmadı 😕

• @eeken maalesef bize randevu Temmuz ayi gibi gelir diye umut ediyorum

• @oprmngr Geçen yıl gibi olmasın, yaza kadar ilerlesin en azından, ümidim o yönde. Gerçi yaş oldu 44, bu yaştan sonra nasıl sıfırdan başlanır onu da hiç bilmiyorum.

• @eeken Benim yasim 54 hala umidim var, en azindan ailem icin , cikana kadarda gemide calisacagim

• 17 gün ilerlemiş, 8 haziran 2007. Bu ay randevusu olan arkadaşların randevusu geldi mi? Biraz bilgi verip bizi ümitlendirseniz 🙂

• Uzun bir bekleme süreci ardından, sonunda sıramız geldi. Tahminimce 1-2 hafta sonra gelecek mülakat tarihi. Diğer sırası gelen arkadaşlara da hayırlı olsun. 🙂

• @eeken benim randevu aysonuna doğru çıkışta mutlaka yazarım buraya da neler sorulduğunu.

• @eeken bizimde henüz gelmedi görüșme tarihimiz ama az kaldı. Ben de çıkıșta anlatırım ins. olup biteni

• Herkese merhaba görüşmem sorunsuz bir şekilde geçti nihayet. Umarım bekleyen diğer arkadaşlar da aynı şekilde geçirir. Randevum sabahtı konsolosluk kapısı açılana kadar polisler dış kapıyı açmıyorlar orada bekledik kalabalık bir grupla birlikte. Bahçeye girdikten sonra randevu saatine göre güvenlik girişine yönlendirdiler sıra ile alıyorlar. Oradan sonra pasaportunuza bir etiket yapıştırıyorlar bekliyorsunuz arka arkaya iki görüşme oluyor. İlkinde yalnızca evrakları istiyorlar sizden burada tüm evraklarınızın asıllarının ve varsa İngilizce çevirilerinin hazır olduğundan emin olun eksik evrak en büyük problem. İkinci görüşmede kardeşime dair sorular sorular nerede yaşadığını ne iş yaptığını vs. İkinci görüşmeyi mümkünse İngilizce yapmanızı öneririm oldukça anlayışlıydı zaten gayet açık ve kolay anlaşılır şekilde konuşuyordu. Evraklarınız eksiksiz olduğu sürece hiç merak etmenizi gerektirecek bir durum yok benim tüm işlemlerim 1 saat içerisinde tamamlandı pasaportu da bir hafta içerisinde gönderecekler diye umuyorum.

• @barisk Çok sevindim, hayırlı uğurlu olsun. Sonunda burada birinin görüşmeye girebilmesine sevindim 🙂

Forumda daha önce bir soru sormuştunuz, evrakların güncelliği ile ilgili. Tüm evrakların güncel hali mi gerekiyor? Ayrıca DS formunu bir şekilde güncellemek mi lazımmış?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |