Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yalta T.C. Pasaport Turleri içinde söyledi:

Öğrenciler okudukları okuldan öğrenci belgesi alarak başvuru yapıyor ve sadece defter bedelini yatırıyor. 6 yaşındaki oğlum devlet okulunda anasınıfına gidiyordu. Bu şekilde 108 TL ödeyerek 5 yıllık pasaport aldım onun için 🙂 Öğrenci belgesi alabilen ve 25 yaşına kadar olan herkes bu şekilde 5 yıllık pasaport çıkartabilir.

Harçsız öğrenci pasaportu başvurusunda istenen evraklar:
    Nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartı aslı
    Biyometrik fotoğraf (2 adet)
    Eski pasaport (varsa)
    Pasaport defter bedeli dekontu
    Öğrenci belgesi

bilgilendirme icin tesekkurler. ilk iletiye ekleme yaptim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@optimistic T.C. Pasaport Turleri içinde söyledi:

yeni habere göre gc başvurusu için pasaport bilgisi zorunluluğu olacakmış galiba. Şimdi ben 4 kişilik bir aileyim dv 2021 e başvuru yaparken hepimizinde pasaportu olması gerekiyor mu yoksa sadece asıl başvuru yapan kişinin olması yeterlimi ilk etapta ? Daha önce hiç yurtdışına çıkmadığım için pasaportumuz yok. Birde bu pasaport türlerinden hangisini çıakrtmamız gerekiyor?

bunun zaten ayri bir basligi var forumda, dolayisiyla sorunuzun ilk kismi bu basliga ait degil, aciklamalar icin bu konuyu incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2380/greencard-çekiliş-başvurusunda-pasaport-zorunluluğu-geliyor

Eger yesil pasaport hakkiniz yoksa, o durumda cikartabileceginiz tek pasaport Bordo Pasaport (Umuma Mahsus)'tur.

• @crazycells sayın @yalta nın açıklaması geçen senenin bilgisi 108 lira şuan 133.50 krş

• @aykman nüfüs dairesinden randevu alırsanız hiç beklemezsiniz,
    https://randevu.nvi.gov.tr/

• Öğrenciler için
    25 yaşının altında isen sadece cüzdan bedeli 133.50 krş ödüyorsun ziraat veya halk bankasından,25 yaşına ne kadar kalmışsa pasaport süresi 5 yılı geçmiyecek şekilde pasaportunuzu veriyorlar.Örnek 18 yaşında ve öğrenci isen 5 yıllık alırsın, 23 yaşında ve hala öğrenci isen 2 yıllık alırsın.
    Pasaport için parayı ödedikten sonra
    yanınıza pasaport için çektirdiğiniz yeni fotoğrafınız, öğrenci belgeniz ve bankadan aldığınız dekontla birlikte en yakın nüfus müdürlüğüne gidip pasaport başvurunuzu yapıyorsunuz, 2 yada 3 gün içinde pasaportunuz PTT ile geliyor
    NOT:Nüfus müdürlüğüne gitmeden önce randevu alırsanız iyi olur, randevu için aşağıdaki link
    https://randevu.nvi.gov.tr/
    NOT 2 :Çocuğunuz ilkokulda ise muhtemelen öğrenci belgesi istemezler
    Biz 3 kişi aldık banka dekontuda istemiyorlar, ama siz genede götürün
    Herhalde ekranlarında ödendi bilgisini görüyorlar,bunun için sorun çıkmasını istemiyorsanız halkbank yada ziraat gibi devlet bankalarından ödemeyi yapın,özel bir bankaya gittiğimde görevli ödeme aldıklarını ama sisteme geç düştüğünü bunun için devlet bankalarından ödeme yaparsanız daha iyi olur demişti

• 1,5 - 2 yaşındakilerin veya bebeklerin pasaport ücreti nekadar oluyor acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar?

• @topraxxx defter ve harç bedeli yatırıyorsunuz(Kaç yıllık pasaport istiyorsanız)

• @topraxxx T.C. Pasaport Turleri içinde söyledi:

1,5 - 2 yaşındakilerin veya bebeklerin pasaport ücreti nekadar oluyor acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar?

@topraxxx Ne yazık ki öğrenci belgesi yok ise harç ve defter ücretini tahsil ediyorlar.

• @muhtaradana

@muhtaradana T.C. Pasaport Turleri içinde söyledi:

@crazycells sayın @yalta nın açıklaması geçen senenin bilgisi 108 lira şuan 133.50 krş

Doğrudur, ben 2019 talihlisi olduğum için pasaportları 2018'de yaptırdım.

Konu hakkında en güncel bilgi için https://randevu.nvi.gov.tr/pages/sss

• @yalta @ikizbabasi teşekkür ederim. El kadar bebeden de faydalanıyorlar ya.... Neyse. Alalım on senelik. Sonrasında abd pasaportuyla devam ederiz artık 😅🇺🇸🗽👍🏻

• @topraxxx T.C. Pasaport Turleri içinde söyledi:

@yalta @ikizbabasi teşekkür ederim. El kadar bebeden de faydalanıyorlar ya.... Neyse. Alalım on senelik. Sonrasında abd pasaportuyla devam ederiz artık 😅🇺🇸🗽👍🏻

Ne yazık ki 10 senelik vermiyorlar. En fazla 5 senelik alırsınız. Benim naçizane tavsiyem 3 senelik alın. Sonrasında yenilersiniz.

• @yalta. Birde böyle bişey var yani. 😟 Bebeklerinde fotoğrafı olacak sanırım tabi durursa.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana tamamdir, bilgilendirme icin tesekkurler. Zaten ilk iletiye ben 2019 yilinin guncel bilgilerini ekledim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@topraxxx T.C. Pasaport Turleri içinde söyledi:

@yalta @ikizbabasi teşekkür ederim. El kadar bebeden de faydalanıyorlar ya.... Neyse. Alalım on senelik. Sonrasında abd pasaportuyla devam ederiz artık 😅🇺🇸🗽👍🏻

Ne yazık ki 10 senelik vermiyorlar. En fazla 5 senelik alırsınız. Benim naçizane tavsiyem 3 senelik alın. Sonrasında yenilersiniz.

max 5 yil, bebekler icin mi uygulanan kisitlama?
    Aslinda cok mantiksiz degil, cunku fotograftan dolayi 1 yil sonra bile taninmayacak olacak.

• Arakdaşlar bu 5 pasaport türünden gc için hangisinin olması gerekli kusura bakmayın bilgiler çok uzun tamamını okuyamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells T.C. Pasaport Turleri içinde söyledi:

@topraxxx T.C. Pasaport Turleri içinde söyledi:

max 5 yil, bebekler icin mi uygulanan kisitlama?
    Aslinda cok mantiksiz degil, cunku fotograftan dolayi 1 yil sonra bile taninmayacak olacak.

15 yaşından küçükler en fazla 5 yıllık pasaport alabiliyor.

https://randevu.nvi.gov.tr/pages/sss

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arakdaşlar bu 5 pasaport türünden gc için hangisinin olması gerekli kusura bakmayın bilgiler çok uzun tamamını okuyamadım.

Genel pasaportu almalisiniz, bordo olanini. Yesil pasaport hakkiniz varsa onu da alabilirsiniz, ama siyah ve gri pasaportlar zaten devlet gorevlilerine verilenler. Pasaportu, Green Card'a gore degil, kendi statunuze gore aliyorsunuz bu arada, bilginize.

• @crazycells T.C. Pasaport Turleri içinde söyledi:

Arakdaşlar bu 5 pasaport türünden gc için hangisinin olması gerekli kusura bakmayın bilgiler çok uzun tamamını okuyamadım.

Genel pasaportu almalisiniz, bordo olanini. Yesil pasaport hakkiniz varsa onu da alabilirsiniz, ama siyah ve gri pasaportlar zaten devlet gorevlilerine verilenler. Pasaportu, Green Card'a gore degil, kendi statunuze gore aliyorsunuz bu arada, bilginize.

Bilgilendirme için teşekkürler Ali Cihan bey.

• Diyelim ki güncel pasaportların özellikleri değişti (örneğin çipli pasaporta geçiş olduğu zamanki gibi) ve elimizde daha süresi dolmamış pasaportumuz var ama mecbur yenilememiz gerekiyor (veya gerekiyor mu?). Bu durumda yenilerken tekrar pasaport harcı yatırıyor muyuz yoksa yeni tipteki pasaport için sadece defter bedeli mi yatırıyoruz, işleyiş nasıl oluyor bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@azuleverde, içinde söyledi: T.C. Pasaport Turleri

Diyelim ki güncel pasaportların özellikleri değişti (örneğin çipli pasaporta geçiş olduğu zamanki gibi) ve elimizde daha süresi dolmamış pasaportumuz var ama mecbur yenilememiz gerekiyor (veya gerekiyor mu?). Bu durumda yenilerken tekrar pasaport harcı yatırıyor muyuz yoksa yeni tipteki pasaport için sadece defter bedeli mi yatırıyoruz, işleyiş nasıl oluyor bilgisi olan var mı?

Geçerlilik süresi içinde cüzdan yenilemek gerekirse (çok seyahat edenler için boş sayfa kalmaması, hasar görmesi gibi durumlarda) sadece cüzdan bedeli ödeyerek geçerlilik süresi aynı olan yeni bir pasaport alınıyor.

Benzer Başlıklar

• 8
  • 40
  • 4
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |