Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@daphne77 ülakat tarihi ds 260 göre verilir tarih verildikten sonra pardon yanlış yapmışım deyip güncelleme olmaz çocuk oyuncağı değil ds260 kaydet gönderme eğer kuşkun varsa

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@daphne77 ülakat tarihi ds 260 göre verilir tarih verildikten sonra pardon yanlış yapmışım deyip güncelleme olmaz çocuk oyuncağı değil ds260 kaydet gönderme eğer kuşkun varsa

Fırça geliyor, hazırlıklı olun 🙂 @crazycells

Konsolosluk görüşmesi öncesi, güvenlik kontrolünden sonra kayıt alıp sıra numarası veren görevliye söylerek formda değişiklik yapılabilir. Neyse ki konsolosluk görevlileri forumdaki bazı arkadaşlar kadar katı değil.

• @ayvalik10 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

DS-260 Formu submit zamaniyla mulakat arasinda 15 aya kadar bir sure gecebilir. Bu zaman zarfinda insanlarin hayatlarinda ve DS-260’ta verdikleri bilgilerde -vize surecini etkileyebilecek- onemli degisiklikler olabilir.

Ote yandan, DS-260 submit edildikten sonra farkedilen, formu actirip surec akisini etkilemeye degmeyecek hatalar mulakatta duzeltilebilir..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilfersev DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells @atilla eski bir devlet hastanesi çalışanı olarak şunu diyebilirim ki içiniz rahat olsun 🙂 medula sağlık sistemi kullanıcısı değilseniz yani sağlık bkn. bağlı çalışmıyorsanız kimse bilgilerinize ulaşamaz. heleki 4-5 yıl önce sağlık provizyon sisteminden bahsediyoruz ki o kadar ilerlememişti. ama siz @atilla illa ki bulmak ve bilgilendirmek istiyorum derseniz ilacı yada tedaviyi aldığınız hastanenin arşivine yazılı olarak başvurup geçmişinizi çıkartabilirsiniz. her ne kadar pc ortamına da geçilmiş olsa da arşivlerde ki eski belgelerin 101 yıl saklanma zorunluluğu vardır. bilginize...

bilgilendirme icin tesekkurler, zaten aksi bir durum oldukca absurd olurdu (her isteyenin tum gecmise ulasmasi)... Ama isin icindeki birinden net bilgiler almak harika oldu, tamamen meraktan soruyorum, ayni 101 yil zorunlulugu ozel hastaneler icin de mevcut mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atilla eger sizi bu duruma sokan nedenler hala hayatinizdaysa, ABD'ye tasinmak sizin sagliginiz icin iyi olmayabilir, o durumda tabii ki her seyi soylemeniz en iyisi olur.

Fakat gecmiste kaldiysa ve artik tamamen durumlar degistiyse dediginiz gibi hareket edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@daphne77 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sitedeki çoğu mulakat deneyimini okudum fakat mulakat günü ds260 da bilgi güncelleyen birini görmedim. Mulakat günü hangi aşamada ds260 da yer alan herhangi bilgiyi güncelleme şansı bulabiliyoruz

Boyle bir bilgi guncellemesi yapmamalisiniz, sadece eksik bilgiler varsa bunu tamamlamalisiniz.

Eger vereceginiz bilginin cok onemli oldugunu dusunuyorsaniz o durumda mulakat oncesi email ile ya da mulakat zamani konsolosa bu durumdan bahsedebilirsiniz, gerekli gorurlerse degisiklik yaparlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Soru tam olarak bunu sormuyor 🙂

Ayrica soru bu baslik altinda sorulmaya uygun bir soru oldugundan bu sekilde cevap vermemelisiniz.
    Fakat gereksiz yeni baslik acan ya da sorulari yanlis baslikta soran uyelere sert cikisabilirsiniz.

• @crazycells tabiki tüm hastaneler için geçerli bir yasa. Amma velakin son 5 yılda hükümet bir değişiklik yaptıysa o konuda kefil olamam. 🙂

• @atilla DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Mülakata 23 kalmış halen mali durum gösterir belge için bankaya para yatırmadım, 60 bin TL degilde 30 bulsam bankanın birine yatırsam dökümanı alsam daha sonra o parayı başka bankaya yatırsam ordanda döküman alsam 60 bin TL yi böyle yapsam, dokümanın tarihlerden böyle birşey yaptığım anlaşılacak, an itibariyle 60 bin bulup hesaba yatırsam dökümanı alsam bile nereden çıktı biranda bu para denilecek, mülakıtm 1 temmuzda ve benşm moral yerlerde. Bu finansan durum işim ne olacak bilemiyorum. Kesin red alırım

Sayın @atilla burada aslolan, oraya gidildiğinde, düzenli bir gelir elde edene kadar, sizi idare edecek bir maddi varlığın bulunması. Kamuya yük olmamak, kendini idare edebilmek, bu nedenle, hangi seçeneğin sizi en iyi ifade edeceğini, sizden başka kimse bilemez. Fakat burada, kendinizi değil, konsolosluğu ikna edebilecek bir aksiyon almanızı tavsiye ederim. Fakat umutsuz da olmamanızı tavsiye ederim. Selamlar.

• @crazycells Merhabalar,

Ben belirttiginiz gibi KCC yi aradım. Bilgilerimi istedi telefondaki kişi. Belgelerimin hazır ve gecerli oldugunu ve mülakat için beklediğini söyledi, bu ayın sonunda tekrar kontrol edin statusunuzu vs. dedi.

Benden KCC belgeleri Mayıs basında istemişti. Sizin tecrübelerinize dayanarak sormak istiyorum sizce bu ay sonu bana mülakat tarihi verirler mi, yoksa sıra gelmeme olasılıgını da dikkate alın der misiniz? Belirttigim gibi sadece tecrübelerinize dayanarak ne olabilir merak ediyorum.

Birde mülakat tarihini kontrol için, green cardın cıktıgını ögrendigim sayfayı kontrol ediyorum. Sanrıım mülakat ile iligli seyler oraya yansıyacak degil mi?

Teşekkürler.

• @srpayd sayın @srpayd mayıs ayında evrak email i aldıktan kaç gün sonra evrakları gönderdiniz, onay e-maili ni ne zaman aldınız?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
    İnşaallah en kısa zamanda mülakat tarihi alırsınız

• @muhtaradana Merhabalar,

Aslında imzamda yer alıyor. Görüntüleyemiyor musunuz?

Teşekkürler hepimiz için en güzeli olması dilegiyle.

• @srpayd şimdi gördüm kusura bakmayın siz 25 binlerdeyken, 27 bindeki bir arkadaşın mülakat tarihi alması garibime gitti bunun için sordum, sebebi nedir bunu merak ediyorum

• @muhtaradana malesef bunun mantıklı bir sebebi yok bence.tek açıklaması şu olabilir: KCC belgeleri istemeden gönderenler oldu .belgeleri işlendi ve mülakat tarihi verildi.

• Sn @ayvalik10 bence siz yine de kimseye "sert cikismayin" ; hem insaniz hepimiz hata yapabiliriz hem de forumda, basta @crazycells 'in yerlestirdigi, herkese saygiyla nezaketle yaklasma kulturunu korumaliyiz. Sizden ricam, farkettiginiz yanlisliklarda bilgilendirme, yonlendirme ve -gerekiyorsa- hata tekrarinda yine de saygin bir dille uyarmayi tercih etmeniz. Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sharm bu forumda istenilen bilginin kolaylıkla bulunulması bilgi karmaşaşı olmadan uzun uğraş vermeden bilgiye ulaşılacak bir forum olması için saatlerce uğraşıyorsunuz. Fakat kızdığım nokta adam geliyor büyüteç arama butonuna basmıyor bile yada konu başlığına bakıyor yazılan yorum 500 adet neden arayım yapıştır bir başlık bana cevap yazsınlar yada ben aynı başlık adına sorumu yazıyım cevap yazsınlar mantığı ile geliyorlar. Siz çok eskisiniz sorulan soruların tamamı 2019 başlıklı yazılarda hepsi var. 2020 sorulan soruların tamamı silinmesi gerekiyor. Zaten aynı soru var. Ben buna kızıyorum. İnsanlar sizleri forumu ayakta tutan insanlara saygısızlık yapıyorlar. Yaptıklarının farkında değiller. Cevabı olan bir soruyu konu önemli değil sana 10 defa tekrar sorsalar sen ne düşünürsün. Hayatta sadece bu forum için demiyorum. Geçen gün de yazdım soruları bir tabloda yazalım cevap olarak bir köprü yaparız kardeşim soru mu soracaksın önce bu tabloya bak hemen gereksiz başlık atıp yada aynı soru yazıpta kalabalık yapma.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srpayd DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Merhabalar,

Ben belirttiginiz gibi KCC yi aradım. Bilgilerimi istedi telefondaki kişi. Belgelerimin hazır ve gecerli oldugunu ve mülakat için beklediğini söyledi, bu ayın sonunda tekrar kontrol edin statusunuzu vs. dedi.

Benden KCC belgeleri Mayıs basında istemişti. Sizin tecrübelerinize dayanarak sormak istiyorum sizce bu ay sonu bana mülakat tarihi verirler mi, yoksa sıra gelmeme olasılıgını da dikkate alın der misiniz? Belirttigim gibi sadece tecrübelerinize dayanarak ne olabilir merak ediyorum.

Birde mülakat tarihini kontrol için, green cardın cıktıgını ögrendigim sayfayı kontrol ediyorum. Sanrıım mülakat ile iligli seyler oraya yansıyacak degil mi?

Teşekkürler.

Buyuk ihtimal sira gelecek ve mulakat tarihi alacaksiniz, mulakat tarihi almama ihtimali tabii ki mevcut ama sizin durumunuzda bence oldukca dusuk.

evet, secildiginizi soyleyen mektubun bulundugu dvlottery sayfanizdan ogreneceksiniz.

• acaba excel listede ilk 27K evrak isteme tarihi ve mülakat tarihi bilgilerini girmeyen var mıdır ? O boşlukların hepsi gerçekçi değildir sanırım...

• @ayvalik10 insanlar kurallar çercevesinde konuyla alakalı soruları sormalarından doğal birşey olamaz. Arama olayına birazdan değineceğimki kimsede sorulara cevap vermek zorunda değildir olumlu ve ya olumsuz ama siz Garip bir uslupla tersleyerek amacınızın ne olduğunu düşündürüyorsunuz açıkçası. Yıllardır forum kullanmayı bilen biri olarak ( Yuvarlak büyüteci kulanmayı iyi bilen o adam ) genel cevaplarınızı incelediğimde aynı hadsiz üslupla yıllardır barınabilmişsiniz ilginç bu durum. Bana mzun forumunda ki insanları hatırlattı hatrlayan varsa çok ilginç bi topluluktu
    Arama bölümüne gelirsek sitede konu açılarak yapılan aramalar yönlendirmeye mağruz bırakılıp yok edilmeden kilitlendiğinden bir kopyasıda olması gereken yere açılıyor doğal olarak 2 katı kirlilik oluyor bu konu crazycell i ilgilendiriyor düzenleme yapılabilir

• @atilla medeczane adlı siteden tüm doktorlar tc no ile herkesin ilaç geçmişini görebilir. Ancak sadece son 6 ay içerisinde reçete edilen, son bir yıl içerisinde de raporu çıkartılan ilaçlar görülebilir. O yüzden endişe etmeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |