Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdemdmrl DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba @crazycells,schengen gibi vize türlerinde sponsor olarak babamın banka hesabını şirket imza sirküleri vb. belgeleri götürüyordum çünkü 19 yaşındayım.Greencard mülakatlarında belgelerde sponsor gösterebiliyor muyuz yoksa sadece kendimizin banka hesabı isteniyor ?

Maalesef bu tur bir sponsorluk kabul edilmiyor, siz ABD'ye gecici olarak degil yasamaya gidiyorsunuz. Dolayisiyla eger babaniz size boyle bir destek yapacaksa , bu destegi su an yapmali ve siz de buna gore banka hesabiniza bu paralari ekleyip mulakat gunu gosterebilirsiniz.

Eger kendi maddi kaynaklariniz yeterli olmayacaksa; ABD'de yasayan, ABD vatandasi veya Green Card sahibi birinin sponsorlugunu kullanabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @crazycells Hocam benim bir sorum olacak .

Şimdi sıralamam 34 binlerde açıkcası bana mülakat geleceğini düşünmüyorum .
    Sorularım ise şunlar .
    1 - abd mesela ben şu sıraya kadar toplam alacağım diye bir açıklama yapıyor mu ?
    2 - bu yıl tekrardan green card'a başvurabiliyor muyum =(kazandığım halde)
    3 - bu yıl çıktı ama seneye de çıkma durumu nedir ? yani 2.defa .Böyle bir şey daha önce hiç oldumu ? 1. green card çıktı ama mülakat sırası gelmedı . Tekrar başvurdu çıktı . yani bir öncelik oluyor mu böyle ?

Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

• Merhaba
    Benim devam eden bir davam var ve ds260 formunu doldurup gönderdiğimde bundan bahsetmedim arkadaşlar mülakat tarihim belli olunca konsolosluktan mı güncellemem gerekir?
    Not: dava devam ettiği için yurtdışı yasağım var ama kaldırtacağım inşallah
    Yanlış yerden sorduysam lütfen kusura bakmayın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utahlı-kedi DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Hocam benim bir sorum olacak .

Şimdi sıralamam 34 binlerde açıkcası bana mülakat geleceğini düşünmüyorum .
    Sorularım ise şunlar .
    1 - abd mesela ben şu sıraya kadar toplam alacağım diye bir açıklama yapıyor mu ?
    2 - bu yıl tekrardan green card'a başvurabiliyor muyum =(kazandığım halde)
    3 - bu yıl çıktı ama seneye de çıkma durumu nedir ? yani 2.defa .Böyle bir şey daha önce hiç oldumu ? 1. green card çıktı ama mülakat sırası gelmedı . Tekrar başvurdu çıktı . yani bir öncelik oluyor mu böyle ?

Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

1. hayir.
    2. evet.
    3. Oldu, bir kere cikma ihtimali ikinci kez cikma ihtimalini degistirmiyor. Hicbirinde oncelik olmuyor, bu yilin programi bu yili ilgilendiriyor sadece.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@manwe6265 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba
    Benim devam eden bir davam var ve ds260 formunu doldurup gönderdiğimde bundan bahsetmedim arkadaşlar mülakat tarihim belli olunca konsolosluktan mı güncellemem gerekir?
    Not: dava devam ettiği için yurtdışı yasağım var ama kaldırtacağım inşallah
    Yanlış yerden sorduysam lütfen kusura bakmayın

Evet, mulakat oncesi DS-260 formunuzu guncellersiniz. Yurtdisi yasaginiz varsa, vize sizi ulke disina cikarmaya yetmez, bilginize. Bu kisim onemli cunku... Turkiye'deki havalimanlarinda Turkiye kanunlari isliyor, bu konuda konsolosluk size yardimci olamaz.

• @crazycells ds-260 formunu doldururken ABD de yaşayan bir Türk arkadaş yardımcı oluyor. Ben muhasebeciyim arkadaş "legal profession" yazmış. Sözlükte baktım legal profession= hukuk mesleği yazıyor. " Legal profession" muhasebe için de kullanılıyor mu ? Ben another seçip " accounting " yazdım hem mesleği hem de ABD de yapmak istediğiniz meslek kısmını .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kenaniler DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells ds-260 formunu doldururken ABD de yaşayan bir Türk arkadaş yardımcı oluyor. Ben muhasebeciyim arkadaş "legal profession" yazmış. Sözlükte baktım legal profession= hukuk mesleği yazıyor. " Legal profession" muhasebe için de kullanılıyor mu ? Ben another seçip " accounting " yazdım hem mesleği hem de ABD de yapmak istediğiniz meslek kısmını .

Muhasebeci için "accountant" yazmak daha uygun olur.

• soyle bi sorum var:
    Arap ülkelerine giris cıkıs yapanların AP ye kalma durumları oluyormus diye duydum. Benim de Katar ve Birlesik Arap Emirlik lerine gitme dusuncem vardı gezme amaclı. Acaba bu ulkelere gittigim icin AP durumu olur mu?

• @utahlı-kedi neden böyle bir inancınız oluştu ki? 40 binleri geçik inancını yitirmemiş kişiler var.

• @mkonca ben bana geleceğini düşünmüyorum . Çünkü biraz araştırdım. Bugüne kadar hiç 30 bin üstünü mülakat geleni görmedim.
    İnşallah ben yanilirim.
    O yüzden fazla umut bağlamıyorum.
    Bu kişisel görüşüm . İnşallah yanilirim.

• Çok yanlış düşünüyorsunuz @utahlı-kedi 2018 kazananları hariç sanırım o sene 26K larda kaldı ama onun dışında bir çok sene numaralar current oldu.2019 da tüm numaralar current oldu.Siz de takip edersiniz hayırlısı ile herkes göçmen vizesini alacak.2020 için Ağustos ayı gibi bülten açıklanır devam eden aylarda siz de göreceksiniz sıranız gelecek.

• @utahlı-kedi dv2020 değişik bir sene farklı bir sistem olacakmış gibi ama en güzeli ekim ayınıın başlamasını beklemek. Biz bu sene kazanamadık ama takibe devam. Hatta 2021den bile umudum var. Umut olmazsa insan yaşayamaz bence 😊 umudunuzu kaybetmeyin

• @ikizbabasi numaraların current olması ne demek . İnşallah dediğiniz gibi olur 🙂

• @nilfersev güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

• @utahlı-kedi ilgili olan senede örneğin dv2020 için kazanan tüm numaraların görüşmeye çağırılması demektir

• @nilfersev hocam İnşallah dediğiniz gibi olur . İnşallah.

• @utahlı-kedi 30K üstü görmemeniz normal çünkü kadar yüksek numaralar yoktu sonuçlarda :)2014-15 te 43 binlerde bile giden vardı. son 2seneyi baz almayınız lütfen heleki 2018 i hiç almayın 🙂 bu seneki numaraların %40 ı 35K dosya numarasının üzerinde neredeyse. hatta bizim ülkemiz dışındaki avrupa kotası ülkelerinde bile 35K üstü dosya numarası aynı oranlarda.O yüzden iç karartmaya gerek yok.Sabırlı bir şekilde süreci takip edeceğiz.

• @crazycells @air_technic teşekkür ederim..

• Arkadaşlar merhaba ds 260 formuna 2013 senesinde ögrenim amaçlı 9 ay yurt dışında kaldım yaz tatilinde 3 ay memleketimde kaldım tekrar 9 ay öğrenim amaçlı yine yurt dışında kaldım bide aileden kaynaklı sorunların yüzünden okulu bitiremedim diploma alamadım şimdi bu durumu yazmam gerekiyormu şimdiden teşekkürler

• @utahlı-kedi en kötü senaryo 2018 gibi olsa ;

basit hesapla 2018' de %65 lik case number current oldu, siz ise şu anda %61 lik dilimdesiniz, en kötü senaryoda bile şansınız var,

Bence tadını çıkartın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |