Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tekirlimon DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar. Herkese iyi bayramlar diliyorum.

1. Ds-260 formunu unlock yapınca bütün ailenin ki mi açılıyor.
    2. Ve bütün bildiler yerinde kalıyor ve sadece düzelmeler yapıyoruz değil mi??

Hayir, genelde sadece talep edilen aile uyesinin formu aciliyor. Tum bilgiler ayni kaliyor, siz gerekli duzeltmeleri yapiyorsunuz.

• @knnrn teşekkürler

• Merhaba
    Eşim için DS260 formunu doldurmaya çalışıyoruz birkaç soruda kararsız kaldık tecrübeli arkadaşların yardımlarını rica ederim.

• Eşim normalde kızlık soyad kullanmıyor.
    • Kendisi için doldurduğumuz form da "surnames" ve "given names" kısımlarını kimlikte yazdığı şekilde doldurduk.Kızlık soyadı ise diğer isimleriniz kısmındaki "other surnames used" kısmına yazdık. "Other Given Names used " kısmını ise NOT olarak yazdık. ( doğru mu yaptık acaba ?)
    • "Full Name in Native alphabet" kısmını kimlikte yazıldığı şekilde mi doldurulmalı yoksa kızlık soyad da yazılması gerekir mi? (kızlık soyadı Türkçe karakterler içeriyor)
    • Eşim halen acık ögretim fakultesinde ögrenci ve çalışmıyor Meslek bilgileri kısmın da ögrenci olarak mı yazalım ev hanımı olarak yazalım kararsız kaldık .
      degerli devaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@arifcinar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells kcc ye mail attim ama bana degisimi olmuyacagi tarzinda msj geldi be yapsam bilemedim. Kcc nin cevabi bu;
    Thank you for your inquiry.

KCC does not have the ability to retrieve or make changes to the data that was provided on the original entry to the lottery.

Please complete the DS-260 form with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

Basvuru yaptiginizda verdiginiz bilgileri degistiremezsiniz, siz yanlis ifade etmissiniz sanirim, o nedenle yanlis anlasilmis.

Siz sadece iletisim icin kullanilacak email adresini degistireceksiniz, bilginize. Ilk basvuruda verdiginiz bilgilerin degismesi mumkun degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uoner01 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba
    Eşim için DS260 formunu doldurmaya çalışıyoruz birkaç soruda kararsız kaldık tecrübeli arkadaşların yardımlarını rica ederim.

• Eşim normalde kızlık soyad kullanmıyor.
    • Kendisi için doldurduğumuz form da "surnames" ve "given names" kısımlarını kimlikte yazdığı şekilde doldurduk.Kızlık soyadı ise diğer isimleriniz kısmındaki "other surnames used" kısmına yazdık. "Other Given Names used " kısmını ise NOT olarak yazdık. ( doğru mu yaptık acaba ?)
    • "Full Name in Native alphabet" kısmını kimlikte yazıldığı şekilde mi doldurulmalı yoksa kızlık soyad da yazılması gerekir mi? (kızlık soyadı Türkçe karakterler içeriyor)
    • Eşim halen acık ögretim fakultesinde ögrenci ve çalışmıyor Meslek bilgileri kısmın da ögrenci olarak mı yazalım ev hanımı olarak yazalım kararsız kaldık .
      degerli devaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
    • Ad kismina da ismini yazabilirsiniz. Eger gonderdiyseniz boyle kalabilir, gondermediyseniz duzeltin.

• Hayir, su anki ismi -varsa turkce karakterler ile- yazilmali.

• Ogrenci olarak yazabilirsiniz.

• Arkadaşlar tekrar selamlar henüz ds260 formunu doldurmadım ama internette arastirdigima göre mutlakat adresini değiştirmiyor muyuz? Soyleki başvuru yaptığım esnada trdeydim ve başvurudan sonra İngiltere ye tasindim ve oturum aldim (3ay oldu) bundan dolayı burda mülakata gitmek istiyorum mümkün müdür? Yoksa illa ankarada mi gireceğiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitsagun DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar tekrar selamlar henüz ds260 formunu doldurmadım ama internette arastirdigima göre mutlakat adresini değiştirmiyor muyuz? Soyleki başvuru yaptığım esnada trdeydim ve başvurudan sonra İngiltere ye tasindim ve oturum aldim (3ay oldu) bundan dolayı burda mülakata gitmek istiyorum mümkün müdür? Yoksa illa ankarada mi gireceğiz?

Eger Ingiltere'de yasiyorsaniz, o durumda DS-260 formunda size en yakin ABD konsoloslugunu secin mulakat yeri olarak. Mulakat yerinizi degistirmeniz mumkun.

• Arkadaşlar, Diplomada "Meslek yüksekokulu " nu İngilizce ye mi çevirip yazmalıyım ds 260 a. ? Türkçe olarak aynısını yazsam olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kenaniler DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar, Diplomada "Meslek yüksekokulu " nu İngilizce ye mi çevirip yazmalıyım ds 260 a. ? Türkçe olarak aynısını yazsam olur mu ?

iki turlu de yapabilirsiniz.

"vocational school" olarak yazabilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler. Meslek yüksekokulu nun İngilizce çevirisini merak ediyordum ki siz yazmışsınız .

• Associate's degree olarak yazabilirsiniz bitirma derecesini boylelike 2 yillik oldugu anlasilir.üniversitenin normal adını Sonuçta diplomanizda üniversitenin adı var
    MYO adını yazmanız gerek yok. direk bölüm adı Üniversitesi adı ve bitirme derecesi associate's degree yeterli olur

• Arkadaşlar kusura bakmayın size bir sorum daha olsa : önlisans Diplomada " işletmecilik " yazıyor. İngilizcesi nedir acaba ?

• @kenaniler Business Administration olarak yazabilirsiniz

• @air_technic Fakülte olarak da İşletme Bölümü "Finance " olarak yazmıştım. Onu da değiştirip " Business Administration " yazmak daha mantıklı değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@air_technic Fakülte olarak da İşletme Bölümü "Finance " olarak yazmıştım. Onu da değiştirip " Business Administration " yazmak daha mantıklı değil mi?

Finance, cok dogru olmaz. Business Administration ya da Management daha dogru olur.

• @crazycells Muhasebeciyim 31.05.2019 da işten çıktım. Haziran ayına geçtiğimizden dolayı Ds-260 formunda "not employed" yazdım. Sonraki soruda da ABD de yapmak istediğim işi soruyor. " Legal Profession " belirledim. Haliyle mantıklı olmuyor. Forumda bir arkadaşın da önerisi gibi çalışıyor olarak yazsam olur mu acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Muhasebeciyim 31.05.2019 da işten çıktım. Haziran ayına geçtiğimizden dolayı Ds-260 formunda "not employed" yazdım. Sonraki soruda da ABD de yapmak istediğim işi soruyor. " Legal Profession " belirledim. Haliyle mantıklı olmuyor. Forumda bir arkadaşın da önerisi gibi çalışıyor olarak yazsam olur mu acaba ?

Ben cevaplarinizda bir sorun goremiyorum.

• Merhaba @crazycells,schengen gibi vize türlerinde sponsor olarak babamın banka hesabını şirket imza sirküleri vb. belgeleri götürüyordum çünkü 19 yaşındayım.Greencard mülakatlarında belgelerde sponsor gösterebiliyor muyuz yoksa sadece kendimizin banka hesabı isteniyor ?

• @erdemdmrl sponsor sadece amerikadaki biri olabiliyor ailenin sponsorluğu kabil edilmiyor.

• Onunda baya formlu belgeli felan prosedurleri var. Sponsor kisiyle ilgili gelir beyanları vergiler bakmakla yükümlü olduğu kişiler genel ev giderleri vb. Pek çok kalemle ilgili bilgiler gerekiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |