Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells anladım. Aslında net sorum su yonde: Suan bi arkadasım turist vizesiyle Abd de ve kacak calısıyor. 6 aylık yasal kalıs süresine kadar kalıp donecek. Bu esnada da cekilisi kazandıgını ogrendi. Eger ki calısırken yakalanırsa deport edilir mi ve bu kartı ne yonde etkiler?

6 aylik kacak sureyi gecirmeden ABD'den disari ciksin. 3 yillik ban almayacagi icin hicbir sorunla karsilasmamasi lazim.

Kacak calismasin, boyle bir seyi tavsiye etmem. Eger calisiyorsa yakalanmasin 🙂

yani calısırken yakalanıp deport edilirse kazandıgı cekiliş yanar diyorsunuz?

• esranboylu

16 May 2019 22:54

@crazycells tekrar merhaba 😊 green card bana çıktı. ben şuan çalışmıyorum ds260 da çalışmadığımı belirttim. Bu arada iş arıyorum tekrar işe girersem güncellemeyi düşünüyorum. Suan çalışmıyor olmam ve o zaman eğer hala işsiz olursam işsiz olmam vize sürecinde sıkıntı olur mu ?

• Biraz önce yeni bi haber okudum Trump greencard ı kaldırmak icin senatoya teklif vermis. Bu konuda yorumları,bilgisi olan varsa yazabilir mi? Eger kalkarsa bu degisiklik ne zaman baslar ve bu yılki kazananları etkiler mi?

• @crazycells Merhaba.Çok acil öğrenmem gereken birşey var.Sanırım doğum tarihimi green card başvurusu yaparken yanlış yazmışım.Gün ve ay olarak yerleri değişik olmuş.Bu sebeple case number does not match hatası alıyormuşum sanırım.Çok deneme yaptığım için şuanlık deneyemiyorum.Sizce bu yüzden dolayı hakkım elimden gidebilir mi?Düzeltmek için elimden birşey gelir mi? Ne yapmalıyım lütfen cevap verirseniz çok sevinirim...

• @crazycells yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Merhaba,
    DV2020’de seçildim ve DS260’ı formlarını eşim ve kendim için doldurdum. Aile bilgileri kısmında annenin doğumdaki soyadı sorulmuş ben evlilik soyadını girdim ve formu da onayladım. Sizce problem oluşturur mu? Konsolosluğu aramalı veya KCC’ye mail atmalı mıyım?

• @crazycells cok tesekkür ederim verdiğin bilgiler için.Emeğine sağlık..

• Mrb ds 260 formunda Is tecrübelerimizde adresleri yazarken geçmişte çalıştığımız yerler sirketler kapandiysa.bunlari belirtmek gereklimi?mutlaka yazilmalimi.?
    Formları okudum önlisans açıköğretim aof öğrencisiysek school yerine mi bilgi girmeliyiz.?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

selamlar.
    eski çalıştığımız yerlerin çoğu kapanmış. o zamanki telefon numaraları ve adreslerini yazıyoruz ama hiç bir işe yaramaz aslında.

sorun degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells anladım. Aslında net sorum su yonde: Suan bi arkadasım turist vizesiyle Abd de ve kacak calısıyor. 6 aylık yasal kalıs süresine kadar kalıp donecek. Bu esnada da cekilisi kazandıgını ogrendi. Eger ki calısırken yakalanırsa deport edilir mi ve bu kartı ne yonde etkiler?

6 aylik kacak sureyi gecirmeden ABD'den disari ciksin. 3 yillik ban almayacagi icin hicbir sorunla karsilasmamasi lazim.

Kacak calismasin, boyle bir seyi tavsiye etmem. Eger calisiyorsa yakalanmasin 🙂

yani calısırken yakalanıp deport edilirse kazandıgı cekiliş yanar diyorsunuz?

hayir, buyuk ihtimal sorun olmaz; ama 6 ayi gecirmesin cunku o zaman 3 yil ban baslar, bu durumda konsolos inisiyatifine kalabilir, boyle seylere gerek yok. Zaten numarasi cok buyuk degilse buyuk ihtimal 1 yil sonra yasal gocmen olacak ABD'de...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esranboylu DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

esranboylu

16 May 2019 22:54

@crazycells tekrar merhaba 😊 green card bana çıktı. ben şuan çalışmıyorum ds260 da çalışmadığımı belirttim. Bu arada iş arıyorum tekrar işe girersem güncellemeyi düşünüyorum. Suan çalışmıyor olmam ve o zaman eğer hala işsiz olursam işsiz olmam vize sürecinde sıkıntı olur mu ?

sorun olmaz, formu bu nedenle guncellememelisiniz. Onemli olan formu doldurdugunuz gunku bilgiler, daha sonra bu tur kucuk ayrintilar icin formu guncellememelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Biraz önce yeni bi haber okudum Trump greencard ı kaldırmak icin senatoya teklif vermis. Bu konuda yorumları,bilgisi olan varsa yazabilir mi? Eger kalkarsa bu degisiklik ne zaman baslar ve bu yılki kazananları etkiler mi?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2264/greencard-çekilişi-kalkıyor-mayıs-ayı-yasa-tasarısı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macit DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Merhaba.Çok acil öğrenmem gereken birşey var.Sanırım doğum tarihimi green card başvurusu yaparken yanlış yazmışım.Gün ve ay olarak yerleri değişik olmuş.Bu sebeple case number does not match hatası alıyormuşum sanırım.Çok deneme yaptığım için şuanlık deneyemiyorum.Sizce bu yüzden dolayı hakkım elimden gidebilir mi?Düzeltmek için elimden birşey gelir mi? Ne yapmalıyım lütfen cevap verirseniz çok sevinirim...

DS-260 formuna dogru bilgileri yazmalisiniz. Eger masum bir hataysa sorun olmamasi lazim, buna konsolos karar verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunaltay58 bol sanslar.

• @crazycells tamamdır teşekkür ederim 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceyhanan DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    DV2020’de seçildim ve DS260’ı formlarını eşim ve kendim için doldurdum. Aile bilgileri kısmında annenin doğumdaki soyadı sorulmuş ben evlilik soyadını girdim ve formu da onayladım. Sizce problem oluşturur mu? Konsolosluğu aramalı veya KCC’ye mail atmalı mıyım?

Sorun degil, mulakat gunu guncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope78 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Mrb ds 260 formunda Is tecrübelerimizde adresleri yazarken geçmişte çalıştığımız yerler sirketler kapandiysa.bunlari belirtmek gereklimi?mutlaka yazilmalimi.?
    Formları okudum önlisans açıköğretim aof öğrencisiysek school yerine mi bilgi girmeliyiz.?

Eger sizin icin onemli deneyimler degilse sorun olmaz.

Evet, o kisma yazin.

• @crazycells 1)Şuan denedim ve evet doğum tarihimi yanlış yazmışım.MM/DD yazmam gerekirken DD/MM yazmışım.Bunun düzeltilmesi lazım mı? Mail veya telefon yoluyla bildirmeli miyim?
    2)Şuan Estonya'da yaşıyorum.İkametkahım hala türkiye de gözüküyor.Adres olarak ne yazmam gerekiyor?
    Cevabınız için teşekkürler...

• bu arada crazycells yardımların için çok teşekkür ederim...

• 2 senelik iş tecrübesi olmadığı ve soruyu yanlış cevaplayıp lise diploması yok olarak işaretlediğimiz ve formu yolladığımız için, diskalifiye olma gibi bir durum söz konusu olmaz mı ?

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@befe DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Sorun şu ki, formu çoktan gönderdik bile. Formu gönderdikten sonraki süreç nasıl olmalı ? Ne yapmamız gerekiyor? Formu gönderdiğim halde review kısmında edit seçeneği çıkıyor.

Mulakat tarihi aciklandiktan sonra eklemeleri yapabilirsiniz.

Eger formu gonderdiyseniz edit etmek mumkun olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |