Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@muhtaradana PDF'in linki var mı acaba?

linke imzamdan ulasabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blackeagle DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, öncelikle @crazycells e ve diğer tüm arkadaşlara yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Ben de 17. katılışımda sonunda kazandım. Şimdi sıra geldi Case Number'ın current olması. Umarım herkes gönlüne göre istediği hayatı yaşar. Benim passportla ilgili bir sorum olacaktı. Oğlum 3 yaşında ve passport geçerlilik süresi Eylül 2020. Şimdiden uzatmamın bir anlamı yok sanırım değil mi? Mülakat sırası gelince mülakatta uzatılmış pasaportu yanımda götürsem ve DS-260 formunu güncellesem olur mu? Yoksa şimdiden yeni pasaport mu almam gerekir? Yardımlarınız ve cevabını için çok teşekkürler.

KCC istedigi zaman da belgeleri onlara gondermeniz gerekecek. O sirada pasaportun gecerli olmasi yarariniza olur, KCC aksi durumda kabul etmeyebilir. Bu asama mulakattan once olacak, bilginize.

Ya KCC email gonderdiginde pasaport cikartabiilrsiniz ya da 2020 yili baslayinca cikartip emaili bekleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Burdaki deneyimli arkadasların tahminlerine göre mulakata giren bir kişinin vize alma ihtimali ortalama % kaçtır? Ve red alan kisilerin red alma nedenleri genellikle nelerdir?

Oncelikle soru yanlis 🙂 cunku vizeler rastgele verilmiyor. Dolayisiyla bazi durumlarda kisinin alma ihtimali ~%0 iken, bazi durumlarda ~%100. Ama sormak istediginizi anliyorum, red orani TC vatandaslari icin %2-3 civarinda olsa gerek. Genelde su arkadaslar red aliyorlar:

adli sicil kaydinda sucu olan ve 6 aydan uzun hapis yatan arkadaslar, ya da para cezasina cevrilmesine ragmen 1 yildan fazla ceza alan arkadaslar, (eger adli sicil kaydinizda suc varsa, mahkeme kayitlarini ve ingilizce tercumelerini de konsoloslukta yaninizda goturmelisiniz, vizeye uygunluk durumunuza dosyaniza bakan konsolos karar verecek) (ilgili forum konusu), basvuru sirasinda GC alacak bir aile uyesini basvuruya eklememis olan arkadaslar, basvuru sirasinda medeni durumunu yanlis olarak evli/bekar belirten arkadaslar, formlarda ya da belgelerde sahtecilik yapan arkadaslar, yanlis bilgi veren ya da bilgi saklayan arkadaslar (bu ortaya cikarsa)...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells önceki yıllarda case numarasının yüksek olmasından dolayı sıra gelmediğini bildiğimiz birileri var mı?

Evet, DV2018 konularini incelerseniz farkedersiniz, forumda cok fazla magdur olan arkadas var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@avesta48 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba iyi forumlar, ds 260 formunu bu videodaki gibi doldurmak istiyorum ancak "sign in" kısmında case number girdiğimde sistemimizde kayıtlı değildir diyip girmiyor
    case numarası doğru. ekstradan confirmation numarası istiyor doğum tarihinin hemen üstünde bu videodaki gibi değil neden giremiyorum ?

Eger her seyi dogru giriyorsaniz, daha sonra tekrar deneyin. Gecen yil da formuna erisemeyen arkadaslar olmustu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xapmaz DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@mefese Merhaba, sign ettikten sonra barkodlu bir sayfa çıkıyor ve işlem bu noktada tamamlanmış oluyor mu? Ben sizden önce göndermiş olmama rağmen henüz confirmation maili alamadım? Eksik birşey mi yaptım sizce @crazycells ?

bu asamada email confirmation diye bir sey yok, onu insanlar siteden kendilerine gonderiyorlar. Video'nun son kisminda da anlatiyor zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyink DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba, ben eşimin ve oğlumun formalarını doldurdum göndermeye gelince kendi formumu gönderdim pasaport numarası istedi benim vardı sorun olmadı.ama eşim ve oğluma henüz pasaport çıkartmadım şimdi pasaportlarını çıkartmadan formları gönderemiyormuyuz.

O kisma 0 yazarak gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

iyi günler. ds 260 formuyla ilgili bir kaç sorum olacak
    1- family kısmında anne babanın bilgilerini girerken annenin kızlık soyadını soruyor sanırım. videoda bundan bahsetmiyor ama yanlış yapmayalım sonra.
    2- çocukların bilgilerini girerken telefon ve mail adresleri olmadığı için kendimizinkini giriyoruz sanırım.
    3- çocukların aşı kartları var ama istedikleri gibi midir değil midir nasıl anlayacağız. var mı diyelim.
    4- çocukların pasaportu yok en sonra confirm sayfasında pasaport numarası soruyor sanırım. onu girmeden nasıl onaylayacağız formu.
    teşekkürler

DS260 formundaki sorularin Turkce karsiliklari icin imzamdaki belgeyi inceleyebilirsiniz.

1. Evet, kizlik soyadi.
    2. Girebilirsiniz.
    3. Bunu sizin yapmaniz zor, ama cok kararliysaniz gocmenlik yasalarini incelemeniz gerekir 🙂
    4. 0000 yazabilirsiniz.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@deathzombie DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    -mühendislik mezunuyum. ve şu an açık öğretimde aşçılık okuyorum. ama bitirip bitirmek benim için herhangi bir önemi yok. öğrenim durumuna şu ana devam ediyor şeklinde yazmamamın bir sorunu olur mu acaba?(hiç belirtmemek)
    -2012 yılında Türkmenistan da 5 ay kadar bir projede çalıştım. kaldığımız yer şantiyenin kampı idi ve çölün ortasında. adresini de ne yazık ki varsa da bilmiyorum.
    acaba şirket ismi ve projenin ismini yazıp kamp alanı desem. il, eyalet ve ülke kısmını doldursam yeterli olur mu?

1. Sorun olmaz.
    2. Hatirladiginiz kadariyla yazmaniz yeterli olur. Dediginiz sekilde yazabilirsiniz.

• @crazycells o zaman bu dediklerinizin olmamasi haricinde % 99 gibi birsey diyebilir miyiz? 🙂
    diger bi soru da: Abd den deport yemis kisiler bu vizeyi alabiliyor mu?

• @xapmaz Merhaba..
    Bana şöyle bir mail geldi:Tr saati ile Mayıs 16, Abd de 15 i.
    e-mail adresinizin güncel olduğundan emin olmalı.
    Spam ya da junk kutusuna düşmüş olmasın, kontrol etmenizi öneririm..

From: [email protected] to: [email protected]

Dear Applicant,

Thank you for being a valued U.S. Consular Electronic Application Center (CEAC) customer. Your online Immigrant Visa and Alien Registration Application Form(DS-260) has been submitted.

Name Provided: SXX, MXX FXX
    Completed On: 15 MAY 2019 20:34:25 EST

Case Number: 2020EU33xxx

YOUR CONFIRMATION PAGE IS ATTACHED TO THIS EMAIL IN A PDF FILE!

You must follow the instructions on the confirmation page in order for the U.S. Department of State to continue processing your visa application.

How to print your Confirmation Page:

1. DOUBLE CLICK on the attached file.
    2. From within Adobe Reader, go to FILE and select PRINT

Please double check to see that you indeed have Adobe Acrobat installed on your system. If you do not have Adobe Acrobat Reader, you may download it for free at: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html

***Important: Please do not reply to this email. This mailbox is not set up to receive email

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells o zaman bu dediklerinizin olmamasi haricinde % 99 gibi birsey diyebilir miyiz? 🙂
    diger bi soru da: Abd den deport yemis kisiler bu vizeyi alabiliyor mu?

Evet, bunlar yoksa oran oldukca yuksek. %99 kanimca gercekci bir oran 🙂 ama iste mulakat tarihi almak kesin degil.

Evet, deport edilmeniz DV almanizi engellemiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mefese Siz DS-260 formunun son kisminda email confirmation secenegine tikladiniz mi?

• @crazycells evet hocam DS-260 formununda email confirmation seçeneğini tıkladım.

• Crazcells by kadar yüksek numaralar ilk defa oluyor ne olacak acaba çok mu boşluk var.Sira 50 binde ama sıra gelirmi gelmez mi tahmin edemiyorum artık
    Aklıma gelen Trump hükümeti zaten green cart istemiyordu çok boşluk koydular belki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mefese DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells evet hocam DS-260 formununda email confirmation seçeneğini tıkladım.

peki, bu cok onemli ayrintiyi vermeden form tesliminden sonra email geldigi bilgisini ve emaili foruma yazinca, sizce yorumlarinizi okuyanlar DS-260 formunu doldurduktan sonra otomatik olarak email geldigi algisina kapilmaz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmeter32 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Crazcells by kadar yüksek numaralar ilk defa oluyor ne olacak acaba çok mu boşluk var.Sira 50 binde ama sıra gelirmi gelmez mi tahmin edemiyorum artık
    Aklıma gelen Trump hükümeti zaten green cart istemiyordu çok boşluk koydular belki

Henuz bilmiyoruz maalesef.

• Merhaba,

Öncelikle kazanan bütün arkadaşları tebrik ederim ve kazanamayanların umudunu yitirmemelerini öneririm.

Bir kaç sorum var deneyimli olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

1.Ekim ayında başvururken hangi doğum yerimi verdiğimi tam hatırlamıyorum ancak şimdi ds260 doldururken doğum yerine şehir ismini yazmışım sadece, fakat pasaport ve diğer belgelerde hep ilçe ismi çıkıyor. Bir tek eski nüfus cüzdanında ve ehliyette il ve ilçe yazıyor. Sizce belgelerim istendiğinde KCC’ye eski nüfus cüzdanımı ve ehliyetimi nüfus dökümü ile birlikte göndermem bu sorunu çözer mi, yoksa dosyamı tekrar açtırıp bunu düzeltmeli miyim? Bu sefer de ilçe ve il berteceğim. Bu arada aslında eşime çıktı ve onun bilgilerinde her hangi bir sorun yok, zaten direk il ismi yazıyor.

2.Oğlumuz zaten Amerikan vatandaşı olduğu için onu Ekim ayındaki başvuruya eklememiştik, ancak şimdi eklememiz gerektiğini düşündük fakat Is this child immigrating to the U.S. with you? NO — Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you? NO dedik. Ne dersiniz çünkü visaya ihtiyacı yok.

3.Gene benim ile ilgili bir sorun, liseyi iki farklı okulda bitirdim, ve ilk ayrıldığım lisenin degree kısmına NA yazıp geçtim sonra diplomamı aldığım liseyi ekleyip degree HIGGH SCHOOL DIPLOMA yazmışım, evet aynen gördüğünüz gibi. Ama en yüksek degree neyse onu işaretledim. Sorun olur mu?

4.Sizce mülakat şansımız ne kadardır ve ne zaman çağrılırız acaba? Case numarası EU8XXX

5.Ds260 açtırmak bir gecikmeye neden olur mu? Duyduğum kadarı ile insanlar açtırıyorlarmış. Ds260 hemen doldurmakla randevu almak arasında bir bağ var mı?

• Merhabalar
    Öncelikle bu forumun kurulmasında,geliştirilmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.Benim 2 sorum olacak.
    1)Ben şu anda nişanlıyım nikah tarihimizde eylülde şu anda henüz DS-260 ı doldurmadım,nikah yaptıktan sonra mı eşimi eklemeliyim,yoksa şu anda ekleyebilirmiyim ve DS-260 ı doldurup onaylayıp konsolosluğa gönderdikten sonra tekrar eklemek için hangi kanalla irtibata geçmeliyim?
    2)Konsololuktan vize aldıktan sonra 6 ay içerisinde eşimle birlikte mi amerikaya giriş yapmak zorundayım,önce ben gidip sonrasında(1 yıl sonra) o da gelebilirmi?

Çok teşekkürler.Herkes için hayırlısı olsun.

• Merhaba. Kız arkadaşım da 2020 talihlisi fakat bir kaç gündür forumu takip etmemize rağmen DS-260’ da heyecanımız dolayısıyla bir hata yaptığımızı henüz farkedebildik. Öncelikle üniversite öğrencisiyiz ve mevcut meslek yahut öğrencilik durumu sorusuna “öğrenci”cevabını verdikten sonra gelen soruda “Have you attended any educational institutions at a secondary level or above?” No cevabını verdik. Hali hazırda lise diplomamız ve devam eden üniversitelerimiz var. Dolayısıyla daha önceden 2 yıllık bir çalışma deneyimi de olmadığı için, formun tekrar gönderimi konusunda nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Her bölümün üzerinde edit seçeneği var fakat buraya danışmadan bir şey yapmak istemedik. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |