Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bazi sorularim var.yardimci olabilirmisiniz rica etsem.
    1-Yaklasik 2.5 yildir yurt disinda oturuyor ve calisiyorum.Ama 2-3 ay sonra Turkiyeye kesin donecegim..DS-260 formunu doldururken suanki adresimimi yazmaliyim yoksa Turkiye adresinimi yazmaliyim.
    2-Eski adreslerimden hatirladiklarimi yazsam yeterlimi.Suan icin Turkiyede resmi olarak birinin yaninda misafir ikamet gozukuyorum ama o Adreste yasamiyor ve oturmuyorum.Bu bir sorun olurmu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semihmete DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Abi eminmisiniz..Youtube vb. yerlerde evlendikten sonra doldurun diyorlar ..kafam cok karisti simdi ..

yok, problem olmaz. Evlilik tarihiniz ne zaman tam olarak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bazi sorularim var.yardimci olabilirmisiniz rica etsem.
    1-Yaklasik 2.5 yildir yurt disinda oturuyor ve calisiyorum.Ama 2-3 ay sonra Turkiyeye kesin donecegim..DS-260 formunu doldururken suanki adresimimi yazmaliyim yoksa Turkiye adresinimi yazmaliyim.
    2-Eski adreslerimden hatirladiklarimi yazsam yeterlimi.Suan icin Turkiyede resmi olarak birinin yaninda misafir ikamet gozukuyorum ama o Adreste yasamiyor ve oturmuyorum.Bu bir sorun olurmu.

1. Su anki bilgiler ile DS260 formunu doldurmaniz yeterli. Yasadiginiz adresi yurtdisi adresi, posta adresini ise turkiye adresi olarak yazabilirsiniz.

2. yeterli. elinizden gelenin en iyisini yapin. hicbir sorun olmaz. cok kisa sureligine kaldiginiz adresleri yazmasaniz da olur.

• @crazycells Evliligimi en erken resmi olarak belki 22 haziran yapabilirim.

Abi birde bazi youtube videolarinda aman DS-260 da guncelleme yapmayin falan diyorlar..

• @yapay-zeka @crazycells Cevaplar için teşekkürler 🙂

• Selamlar banada 25 binlerde bir rakam cikti acaba bu sayi randevu icin yeterli olurmu? Birde DS 260 Formunu dolduruyorum suan icin 2017 de Universitemden mezun oldum freelance olarak calisiyorum, Universitede okurken uzun sureli calismisligim var fakat suan icin calismadigimdan is bilgileri kismina bunu nasil belirtebiliriz Present Employer or School Name kismi icin diyorum. Simdiden cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Evliligimi en erken resmi olarak belki 22 haziran yapabilirim.

Abi birde bazi youtube videolarinda aman DS-260 da guncelleme yapmayin falan diyorlar..

Evet, DS-260 formunda guncelleme yapmayi ben de normalde tavsiye etmiyorum ama sizin durumunuz farkli.

Su an formu gonderip sonra guncellemek sizin icin daha iyi bir secenek, obur turlu 2 ay beklemis olacaksiniz formu gondermek icin. Zaten guncellemeyi ancak KCC size email gonderince yapacaksiniz dolayisiyla dosyaniz mulakat sirasi icin secilmis olacak bile.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berdersan DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selamlar banada 25 binlerde bir rakam cikti acaba bu sayi randevu icin yeterli olurmu? Birde DS 260 Formunu dolduruyorum suan icin 2017 de Universitemden mezun oldum freelance olarak calisiyorum, Universitede okurken uzun sureli calismisligim var fakat suan icin calismadigimdan is bilgileri kismina bunu nasil belirtebiliriz Present Employer or School Name kismi icin diyorum. Simdiden cok tesekkurler

O kisma self-employed olarak yazabilirsiniz, okul sirasindaki is deneyimlerini de previous work kismina yazarsiniz.

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@berdersan DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selamlar banada 25 binlerde bir rakam cikti acaba bu sayi randevu icin yeterli olurmu? Birde DS 260 Formunu dolduruyorum suan icin 2017 de Universitemden mezun oldum freelance olarak calisiyorum, Universitede okurken uzun sureli calismisligim var fakat suan icin calismadigimdan is bilgileri kismina bunu nasil belirtebiliriz Present Employer or School Name kismi icin diyorum. Simdiden cok tesekkurler

O kisma self-employed olarak yazabilirsiniz, okul sirasindaki is deneyimlerini de previous work kismina yazarsiniz.

Ustadim cok tesekkur ederim.

• @crazycells Tesekkur ediyorum.Yani anladigim hemen hizli birsekilde DS-260 bekar olarak doldurmak ve daha sonra email bekliyecegim.Mulakat tarihi email gelince,mulakata gitmeden once Ds-260 Formumda guncelleme yapacagim..
    dogrumu anladim acaba.

• @crazycells kardeşim yardımınız gerekli. Klavuzdaki ;

Present Employer or School Name (su anki isvereninizin ya da
    okulunuzun ismi)
    Present Employer or School Address (su anki isvereninizin ya da
    okulunuzun adresi)
    Street address (Line 1): sokak, cadde adi, ev/bina numarasi
    Street address (Line 2)*Optional: bu kisma bir sey yazmak
    zorunda degilsiniz, ama adresin ilk satira sigmayan
    kisimlarini buraya yazabilirsiniz. (semt ismi , belde ismi vs.)
    City: ilce
    State/province: il
    Postal zone: posta kodu
    Country/region: ulke

gibi sorulara nasıl cevap verelim?

1-)Ben kendi çapımda ticaret ve al sat yapıyorum :). Dolayısı ile kendi adıma şirketim ve işverenim yok. Buraları nasıl doldurmamı tavsiye edersin?
    2-)Bir de okul dediği üniversite mi? Onunla ilgili aşağıda sorular var çünkü.

• Arkadaşlar DS-260 formunu şimdi göndersem önümüzdeki ay askerde olacağım 20 gün ve o sırada bana evrak talebi için mail gelse cevap veremeyeceğim için sıkıntı olur mu? Sizce askerden sonra mı gondermeliyim DS-260 ı ?

• @marvin bence bir an önce doldurup gönderin. evrak maili süreç başladığında geliyor yani geçen sene öyle oldu. ekim ayından sonra. zaman kaybetmeyin.

• @marvin sayfanın başında yazan talimatları da incelemeyi unutmayın

• Merhaba, bu sene yeşil kart çıkmışlardan biriyim. fakat başvuru zamanında adresimde kapı numaramı yazmayı unutmuşum sanırım. Kazandıktan sayfasında en başta bulunan isim soyisim ve adres kısımda kapı numaramın eksik olduğu fark ettim. Eksik bilgiden dolayı iptal mi olacak şimdi bu konuda bir bilginiz var mı?

• @omertug hatirladigim kadari ile ds260 i submit etmek icin pasaport nosuna ihtiyac var. formu doldurup kayit edebilirsiniz ama submit edemezsiniz die hatirliorum.

• Merhabalar tekrardan, ds-260 ı doldurup confirmation mailini aldıktan sonra yapmamız gereken nedir lütfen biri söyleyebilir mi? saygılar

• @crazycells tamam yapıyorum efenim... peki sorularıma ma cevap verebilir misiniz?

1 sorum lütfen mailing and permanent adress information bölümümü kontrol edebilir misiniz > http://prntscr.com/nmsf8f bu şekilde yazarak diğer sekmeye geçebilir miyim? bu şekilde doğruysa, adres bulduğumuzda onu ds 260 formuna işlememize gerek yok değil mi... mülakatta söyleyeceğiz veya yazacağız? ds 260 formu tekrar editlenmesi doğru değil?

2 sorum biliyorsunuz nişanlım için dolduruyorum. 2 üniversite mezunu... bir örgün, bir aöf lisans... lise bilgileri de eğitim kısmına yazmalı mıyız?

3 sorum ds 260 formunu tamamlıyoruz artık neredeyse. şimdi size spesifik durumumuzu paylaşmıştım. biz evli değiliz, ancak mülakat tarihi kesinleşirse nikah yapacağız, türkiye'de kalmak zorunda kalırsak evliliğimize daha var, ama abd'de bizim her şey daha iyi olacağını düşündüğümüz için green kart mülakatı kesinleştiğinde evliliğimizi hemen yapacağız.

şimdi, ds 260 formuna single yazdım. sonrası nasıl olacak, formu editleyecek miyiz sıra numarası bize yanarsa, ( ama siz ds 260 formunu complete ettikten sonra revize etmeyi önermiyorusunuz )

• @ufuk-kaya bir soru daha eklemek istedim. KCC den bir mail gelmesini bekleyeceğiz sanırım ancak bu mailin takribi zamanı ne zaman oluyor (en erken-en geç ne zaman oluyor) başka bi ülkede yaşadıgımdan o ğlkeden adli sicil kaydı almam lazım (uzun bir prosedür bulundugum ülkede ondan soruyorum) bir de Amerika yasalarına göre aşı dökümantasyonunuz var mı sorusuna "hayır yok ama mulakat esnasında hazır olacak yazdık" onu nerde nasıl tamam ediyoruz bilen varsa lütfen yanıtlasın.

• @crazycells normalde sürece ABD'de devam ediliyor mu? Vizeyi alıp gittikten sonra, Birleşik Devletler'de bu süreç devam mı ediyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |