Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @birumut ne guzel soylediniz. Sizin de fikirleriniz var boyle boyle yakinda sirketleri birlesrirebilirz. Fikirleri birlestirebiliriz. Benim ingilizcem faLa yok ve emekliyim sirket yonetici pozisyonu sartlarini Amerika icin saglamiyor olabilirim ama bunu benim adima baskasi yapabilir ben de farkli bir pozisyonda gidebilirim ya da sizin icin durum farklidir bir dusuncenizi paylasirsiniz o dusunce bizi bir yere goturur mesela. Herkes kendi isini yapmaya calisiyor tabi ama yeni bir ulke ekonomik sartlar riski ikiye katliyor.

• @chromium DV2020 Kaybedenler Kulübü (Kulüp Üyelerine Özeldir) içinde söyledi:

Ya green card çekilişi resmen hayatta insana bir amaç veriyormuş. Sonuç açıklandığından beri bir boşluğa düştüm. Hala elim foruma gidiyor ama sonra aklıma çekilişin açıklandığı artık sayılacak bir zaman olmadığı geliyor...

Dün tüm YouTube kanallarından aboneliğimi kaldırmıştım. Gerçekten boşluğa düşüyor insan bugun istemsiz açıp yeni bir şeyler çıkmışım diye bakıyorum daha çok sinirim bozuluyor..

• @topraxxx DV2020 Kaybedenler Kulübü (Kulüp Üyelerine Özeldir) içinde söyledi:

@chromium yeni zaman sayma heyecanı 2021 başvuru tarihi için... 🗽🇺🇸👍🏻 Ekim ayına kaldı şunun şurasında 5 ay - 150 gün... Sayılı zaman çabuk geçer.... Tecrübeli değilmiyiz? 🤗

Günaydın millet selamlar. Aslında sayaç vs zaten dediğin gibi hazırlıklıyız @topraxxx bana kalırsa başlığı 2021 kazanacaklar kulübü mü yapsak. Benimki sadece bir öneri. Pesimist olmamak adına diyorum ne dersin @crazycells ✌

• @mendebur ben bugun 2 kre kintrol ettim bir de com. Number dan unuttum secenegini tiklayip bir daha aldim numarami bir daha baktim. Sonuc ayni ama sanirim ucu ucuna kaybettim. 😂

• @uysalkedi görüştüğümüz avukat ve danışmanlar b2 vizesi alıp gitmeden pek bir adım atılmıyor yada orada güvenlir biri sizin adınıza hesap acma şirket kurma parayı gönderme gibi işlemler yapmalı .biraz daha araştırma yapalım.

• @murat34 sagolun her pazar izliyordum uzun suredir giremedim iyi olsu. aboneyim. Adam sıkılmadan anlatiyor ayni seyleri. Crayzcell de form yoneticileri de oyle. Sabirlilar.

• @topraxxx DV2020 Kaybedenler Kulübü (Kulüp Üyelerine Özeldir) içinde söyledi:

@uysalkedi bahsettiğim schindler list olayı buydu zaten. Hali hazırdaki şirket yöneticileri böyle bir hakka sahip olabiliyor. Şirket 3 senelik en az olacak ve gidecek kişi yönetici pozisyonunda olacak en az 1 sene. Benim şartlarım şuanda buna uyuyor aslında. Abd de fiziki bir ofis bile açmam yeterli sanırım. Kendimi transfer edebiliyorum. Aile üyelerimide götürebilirim. Sadece eşim çalışma izni alamıyor. Ben bir senelik yeterli ofis masrafını ödeyebileceğimi göstermem gerekli. 3 senelik ilk vize alınıyor. Ardından 2 şer senelik toplam 7 sene hakkın oluyor. Ama bu süreç içindede gc ye başvurabiliyorsun... E2 de ise 2 şer senelik hakların var 5 sene için . Gc ye başvuramıyorsun. L1 yolu oturum izni için daha uygun gibi geldi bana. Tabi L1 için türkiyede ki şirketininde açık ve çalışıyor olması gerekiyor. Biraz daha ayrıntılı araştıracağım.ayrıca sayın crazycells de bunlar hakkında bir konu başlığı oluşturacak yakında. Nasıl yasal gidilir gibi. Araştırma yapıp kısa zamanda yayınlarım dedi.

Detayları senden ve @crazycells den bekliyoruz @topraxxx 🖐

• @crazycells bişi sorucam bu sene toplam başvuru sayısı geçen senelere göre nedir istatitik olarak??

• @birumut bahsettiiğiniz vize türü e5 ve sonunda green card'a dönebiliyor ama minumum yatırım miktarı 500k olmak zorunda.

• @topraxxx sizi cok iyi anliyorum . Ben de keskelerle ugrastim yillarca. hicbirsey kazandirmiyor denemek lazim , onumuze bakmamiz lazim cok gec olmadan. Ve bekliyoruz dikirlerinizi ve siger arkadaslarin onerilerini....👏

• @uysalkedi anladıpım kadarı ile abd ye uzantı açtığımızda, hem yönetici olarak kendimizi hemde çalışacak vaSıflı eleman transferi yapılabiliyor. Sonrasında bu kişi benim işime çok yarıyor deyip onun için gc başvurusu yapılabiliyor. Bir nevi sponsor onuyor sanırım. Abd de bir sene civarı aynı şirkette firmada çalışma koşulu ile.

• @deadboy1903 e2 yatırımcı vizesinden bahsediyorum .500 veya 1milyon ile yapılan yatırım e5 vizesi farklı .e2 de green card alamıyrosunuz e5 te alıyorsunuz.

• Ben de geldim kulübe. Seneye katılırsam da ne olayım. Yok arkadaş şans olsa zaten ortadoğu çöplüğünde doğmaz çöllü aptal isnaların bol olduğu mitlerin hakim sürdüğü bu saçma coğrafyada olmazdım. Sayfalar ca yazdım yazdım sildim, o kadar çok isyan ve küfür edeceğim konu var ki. Kısaca LANET OLSUN SANA ORTADOĞU.

• dolar oldu 622 kazanıp gidecek olanında gitmek için yol arayanında işi zorlaşıyor.

• @topraxxx sanirim oyleydi. Baska bir durum daha var. sirket kurarken Amerika da ilan veriyorsunuz girusmeye cagiriyorsunuz kisileri. Ayni pozisyon icin ya da yaratialan pozisyon icin o kisilerle gorusme yapacaksiniz mutlaka. Sonra da kriterler uymadigi icin işe alacaginiz kisiyi transfer yapabiliyorsunuz. Ilkay Zaman in ve Serkan Yurekli nin bir videosunda izlemistim. bir diger yontem de buydu.Avukatlar gocmenlik kosullarinda uzman olanlar bu isi daha iyi biliyor. Kucuk puf noktalari da var tabi.

• Ne bana ne eşime nede yeğenlerime ve onların anne ve babalarına çıkmadı. Yani bizim sülale pas geçti

• Başka alternatifler bulmalı
    Mesela önce dil okulu ile bir yıl
    Sonra master ile iki yıl
    Sonra opt ile üç yıl
    Al sana altı yıl Amerika’da yaşama şansı

• Bunu ciddi ciddi araştırmalıyım

• Ama en büyük sorun para 💴

• @mehmet-js Ağa bu dediklerine para dayanmaz. Sonuçta çalışma iznin olmayacak.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 32
  • 211
  • 992
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |