Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hyk ben ilk etapta turist vizesi ile girip daha sonra iceride community college e gecmeyi planliyorum acikcasi. STEM yani muhendislik alaninda olan okullar olursa 2 yillik egitim sureci sonunda 3 yillik calisma izni de alabiliyorsun. Ise basladigin bir firma olursa zaten 1-2 sene calisabilirsen sirket uzerinden de GC basvurusunu ilerletebilirim diye dusundum. Ama belirsizlikler cok tabii ki bu sadece kaba plan 🙂 Ayrica F vizesini belki 3-5 aylik dil okulu icin almak daha basit olabilir ama 2 yillik CC icin oldukca zor gibi geliyor bana. B2 ile girmeden TR" den denemek daha mantikli geliyor aslinda hali hazirda TR" de calisiyorken is yerinden yazi alarak.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @hedonicus Çok iyi bir karar bence, ben de bu yıl içerisinde bunu yapacağım. Eskiden (toy zamanlarımda) GC ile işi çözerim hayallerim vardı 🙂 geçen yıl kısmen, bu yıl da tamamen yeni yollara yöneldim bakalım. Umarım siz, ben ve diğer tüm isteyenler bir şekilde gideriz.

• @stardium O kadar haklısın ki ilk sonucu gördüğümde bunların aynısını ben de hissettim. Ama green card en kesin ve en kolay çözüm denemeye devam diyelim elbet bir gün....

• ⭐⭐⭐⭐

Ben geçen seneden beri söylüyorum. Greencard a umut bağlarsanız olmaz asla... alın tursit vizesini gelin abd ye tanıdıklarla görüşün buradaki insanlarla tanışın mutlaka siz bir yol açılacaktır. Bizim abd deki 8.günümüz şimdiye kadar 10 yakın kişi ile tanıştık hiç alakamız olmadan... bunun için de Türk de var İtalyan da var Abd li de var. Sağolsun bazı arkadaşlarım mesajlar atıyorlar benim orada eniştem var ya da çok samimi bir amerikalı arkadaşım var ona da uğra diye öyle öyle network ümüz0 geliştiriyoruz yani özet olarak demem o ki üzülmeye gerek yok buraya gelin mutlaka size yeni kapılar açılacaktır.

Dv2022 sonrası yazmıştım taktik maktik yok bam bam bam...

• ⭐⭐ Yasaklı

ABD turist vizasına kanada dan mi basvurmali yoksa türkiye'de mi. Kanada da pgwp m yeni bitti turkiyede yim suan

• @denizci10, içinde söyledi: Kaybedenler Kulübü (Geleneksel isyan konusu açmasam olmazdı)

Ben geçen seneden beri söylüyorum. Greencard a umut bağlarsanız olmaz asla... alın tursit vizesini gelin abd ye tanıdıklarla görüşün buradaki insanlarla tanışın mutlaka siz bir yol açılacaktır. Bizim abd deki 8.günümüz şimdiye kadar 10 yakın kişi ile tanıştık hiç alakamız olmadan... bunun için de Türk de var İtalyan da var Abd li de var. Sağolsun bazı arkadaşlarım mesajlar atıyorlar benim orada eniştem var ya da çok samimi bir amerikalı arkadaşım var ona da uğra diye öyle öyle network ümüz0 geliştiriyoruz yani özet olarak demem o ki üzülmeye gerek yok buraya gelin mutlaka size yeni kapılar açılacaktır.

Dv2022 sonrası yazmıştım taktik maktik yok bam bam bam...

Peşinden geleceğiz umarım Orçun bey🙏🏻💪🏻🙋🏻♀

• ⭐⭐⭐⭐

@dytmelek önce ben gideyim sonra herkesi beklerim

• @hedonicus aynj sekilde bende cc basvurmayi dusuniyorim stem mesleklerinde ses muhendisiligi okusam oda olur mu? 🥲🥲 bilim mudendislik teknoloji meslekleri denmis ama bilemedm zatem green card.cikmadigi icin o ladar.mutsuzum ki aglicam neredeyse

• @deniz19 umudu kesmek yok tekrar başvurmak lazım 🙂 ama alternatif yollar da incelenmeli. Gitmeyi planladigin şehirlerde ki CC ler ile mail ile iletişime gecebilirsin istediğin bölümün çalışma izin süresini öğrenmek için 😉

• @stardium sonuçta alternatifler yaratıp, denememiz lazım çok istiyorsak 🙂 umarım dediğin gibi, bir yerinden tutar ve başarırız tüm isteyenler

• Arkadaşlar bana da çıkmadı ancak şunu anladım ki çekilişe katılırken çok hayal kurmasam da Türkiye' deki bazı şartlar bilinç altımda bu çekilişi kazanmamı istemiş , çıkmadığı için benim de canım sıkkın .

1-2 gündür benim de moralim bozuk ancak hayat devam ediyor - ne yapalım , mücadeleye - çalışmaya devam etmeliyiz

*** 50 yaşında green card çıkan gördüm
    *** 19 senedir katılıp da çıkmayan gördüm
    *** ilk başvurusunda çıkan gördüm
    *** turist vizesiyle Amerika'ya gidip orada green card kazanan gördüm
    *** Green card kazanıp da yanlış bilgiden dolayı evrak aşamasında elenen de gördüm .

Green Card bekleyip de ömrümüzden zaman harcamamalıyız , bunun yerine bir çok yasal olarak vizeden nasıl faydalanırız onu kollamalıyız .

Ben bu sene ilk defa başvurdum ancak keşke daha önceki yıllar başvursaydım belki çıkardı ama geçmiş senelerde de Türkiye bu kadar Liyakata dikkat etmeyen bir ülke değildi böylece hiç gitmeyi düşünmemiştim .

Hakkımızda hayırlısı olan olsun artık ne diyelim

Bize düşen çalışmaya ve mücadele etmeye devam etmek inşallah bir gün bize de çıkar .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |