Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Beni de unutma sayın @Sharm 😊

• @cenkay DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Beni de unutma sayın @Sharm 😊

Tez zamanda mulakatiniza ve vizenize kavusasiniz 🙂

Keske oyle bir gucum olsa da tum YesilkartForum ailesinin kolaylikla green card almasini saglayabilsem 🙂

• @nwtzki DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

sayın @sharm tez vakit dediniz 2 saat sonra KCC evrakları isteyen maili gönderdi bugün 😃
    15 gün daha bekleyip KCC ye mail atacaktım evraklarla ilgili ama gerek kalmadı sayın @crazycells sabredin gelir demişti.

Bir gün gelecek @crazycells @Sharm @knnrn filan çıkacaklar, "şakaa biz aslında USCIS, KCC, Ankara Konsolosluğu çalışanıyız" deyiverecekler diye çok pis huylanıyorum ara ara...

• @daydreamer 😃 gerçekten öyle ya dedeleri ermiş insanlar yada gerçekten KCC çalışanları 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@daydreamer E tabii, yoksa niye "USCIS'e, KCC'ye, Ankara'ya gereksiz mesaj gondermeyin, calisanlari darlamayin" diye yazalim 🙂

• Bende mail attim doküman maili için ve gelen cevap daha DS-260 formunuz inceleniyor dediler . Yani onlardan mail gelmesini beklemekten başka çare yok 😁
    Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

• 29 Nisan'da ds260'ı submit etmiştim 3 gün sonra bugün, 2 Mayıs'ta evrakların istendiği mail geldi. Forumda biraz okuma yaptım. Şuradaki https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri yazılanları okudum. Emin olmak için tekrar sormak istiyorum.

1. Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin çeşidi ne olacak? Islak imzalı mı olmalı yoksa e-devletten alınan yeterli mi?
    2. Adli sicil kaydı e-devletten alınan yeterli mi yoksa ıslak imzalı mı alıp göndericez?
    3. Askerlik durum belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydı için türkçe olmasında sıkıntı yok olarak anladım, ingilizce çeviriye ihtiyaç var mı?

Başka öneri ve tavsiyeniz varsa lütfen yazın..Şimdiden teşekkürler..

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@denizaydinli DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DS260'ta city of birth ve state/province kısmı nasıl doldurulmalı, farklı örnekler görüyorum. Doğum yeri olarak köy ismi var ve neredeyse tüm resmi evraklarda bu böyle özellikle pasaport. Resmi evraklarda yazdığı gibi köy ismini yazı state/province'e şehir mi yazılmalı yoksa direkt şehir yazılıp state/province kısmı boş mu bırakılmalı?

DS260 formunu doldururken imzamdaki paketi ve forum video'sunu kullanabilirsiniz.

Province kismina sehir ismini yazip, city of birth kismina da resmi evraklardaki dogum yerini yazabilirsiniz.

Bir diğer sorum previous adresses kısmında askerlikte geçen 1.5 yıl gibi bir süre var, bu süreyi boş geçince sistem kabul etmiyor, askerlik yapılan yerlerin adresleri de mi girilecek yoksa önceki adres mi uzatılacak "gap" oluşmaması için?

Evet, onceki adresi uzatin da bosluk kapansin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

29 Nisan'da ds260'ı submit etmiştim 3 gün sonra bugün, 2 Mayıs'ta evrakların istendiği mail geldi. Forumda biraz okuma yaptım. Şuradaki https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri yazılanları okudum. Emin olmak için tekrar sormak istiyorum.

1. Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin çeşidi ne olacak? Islak imzalı mı olmalı yoksa e-devletten alınan yeterli mi?
    2. Adli sicil kaydı e-devletten alınan yeterli mi yoksa ıslak imzalı mı alıp göndericez?
    3. Askerlik durum belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydı için türkçe olmasında sıkıntı yok olarak anladım, ingilizce çeviriye ihtiyaç var mı?

Başka öneri ve tavsiyeniz varsa lütfen yazın..Şimdiden teşekkürler..

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DS260'ta city of birth ve state/province kısmı nasıl doldurulmalı, farklı örnekler görüyorum. Doğum yeri olarak köy ismi var ve neredeyse tüm resmi evraklarda bu böyle özellikle pasaport. Resmi evraklarda yazdığı gibi köy ismini yazı state/province'e şehir mi yazılmalı yoksa direkt şehir yazılıp state/province kısmı boş mu bırakılmalı?

DS260 formunu doldururken imzamdaki paketi ve forum video'sunu kullanabilirsiniz.

Province kismina sehir ismini yazip, city of birth kismina da resmi evraklardaki dogum yerini yazabilirsiniz.

Bir diğer sorum previous adresses kısmında askerlikte geçen 1.5 yıl gibi bir süre var, bu süreyi boş geçince sistem kabul etmiyor, askerlik yapılan yerlerin adresleri de mi girilecek yoksa önceki adres mi uzatılacak "gap" oluşmaması için?

Evet, onceki adresi uzatin da bosluk kapansin.

1. farketmez, ikisi de olur.
    2. farketmez, ikisi de olur.
    3. ceviriye gerek yok, turkce de olur.

• @crazycells teşekkür ederim 🙂

• Merhaba @nwtzki,

Hayırlı olsun en yakın zamanda vizeninizi alırsınız. Ben de evrak maili bekliyorum. Siz ds260 formunuzu ne zaman doldurmuştunuz acaba?

İyi günler

• merhaba @sfkts umarım sizinde vizenizi alırsınız biran önce.
    ben 27.09.2018 tarihinde gönderdim ds260. case number,ds260 gönderme zamanı gibi bilgileri alt tarafa imza kısmına taşırsanız daha kolay yardımcı olabilir herkes.

• Arkadaşlar bugün itibari ile KCC Dv den mail geldi belgeleri mail olarak bize gönderin diye.Tam olarak 5 maddelik göndermem gereken evrak var fakat doğum belgesini nereden alacağımı bilmiyorum.Bu 5 maddeyide tam olarak süreçte yapan arkadaşlar sırasıyla açıklayabilirmi nerenden nasıl yaptığını.Pasaport ön nüshası kopyası kolayda diğerleri için yardımcı olursanız çok çok sevinirim.Herkesin hayallerinin bir gün gerçekleşmesi dileğiyle

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macarovski DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar bugün itibari ile KCC Dv den mail geldi belgeleri mail olarak bize gönderin diye.Tam olarak 5 maddelik göndermem gereken evrak var fakat doğum belgesini nereden alacağımı bilmiyorum.Bu 5 maddeyide tam olarak süreçte yapan arkadaşlar sırasıyla açıklayabilirmi nerenden nasıl yaptığını.Pasaport ön nüshası kopyası kolayda diğerleri için yardımcı olursanız çok çok sevinirim.Herkesin hayallerinin bir gün gerçekleşmesi dileğiyle

Bu konunun ilk iletisini inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macarovski doğum yeri Türkiye mi yoksa yurtdışı mı

• @srpayd merhaba, emailinize donus oldu mu acaba? teşekkürler

• @nwtzki merhba evrak talebi doğrudan KCC den geldi değil mi? siz göndermediniz anladığım kadarı ile...

• @freelander merhaba, aynen evrak talebi KCC den geldi.ben hiç mail atmadım.KCCnin isteği doğrultusunda haraket ettim hep

• @nwtzki @crazycells o zaman bu ay açıklanana kadar bize de mail atmaları ihtimal dahilinde diye düşünebiliriz değil mi ?

• @freelander açıkcası numaranız henüz aktif değil.benim numaram aktif olduktan 15 gün sonra evrak maili geldi.bu bültendede sizin numaranız yüksek ihtimal aktif olur ve 15 gün sonrada KCC evrak istese 1 hazirandada evrak işlemlerinzi bitirirsiniz diye düşünüyorum.sonrası mulakatı beklemek.

• @nwtzki bu durumda sizin de dediğinizgibi bültende aktif olduktan sonra gelecek bizim de...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |