Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @daydreamer DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@denizaydinli DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Foruma yeni üye oldum, bu ilk mesajım. Bana çıkmadı ancak 69 yaşındaki babama ilk başvuruda çıktı. Annemi ikna etmek kolay olmadı, pasaportları çıkartıp DS260 formunu doldurmaya bu sabah başladım, an itibariyle DS260 formu onaylanmaya hazır. Şu saatlerde sistem bakıma alınacaktı, TSI gece yarısında sistem açılınca son bir kontrol daha yapıp 29 Nisan 2019 itibariyle DS260'ı onaylamayı planlıyorum.
    Expiration date olarak 30 Nisan 2019 diye bir tarih var DS260'ta. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilmememe rağmen bu tarihi deadline olarak kabul ediyorum. Bilen varsa cevap verebilir. Case no 3xx'lerde yani başvuruyu yapmış olsaydık muhtemelen Kasım'da hatta ilk gün vizeyi alabilirdik ancak ailevi durumlardan dolayı Ağustos/Eylül ayları bize ancak uyuyordu bu yüzden bu tarihe bırakmak istedim case number'ın düşüklüğü de bu konuda cesaret vermedi değil.
    Tahminime göre Mayıs ayında evraklar istenecek KCC'den ve Haziran yada Temmuz'da Ağustos yada Eylül için mülakat günü verilecek diye umuyorum.
    Bilgi ve tecrübe olması açısından buraya bırakayım "69 yaşında lise mezunu emekliye de GC çıkabiliyor"..
    Forum katılımcılarına teşekkürler..

Aileniz adına çok sevindim. Siz faydalanabilecek misiniz babanızla birlikte?

Malesef.. Ancak export import vb işler için şirket kurmak iş geliştirmek vs için dolaylı da olsa yararlanmış olacağız.

• @denizaydinli DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@daydreamer DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Foruma yeni üye oldum, bu ilk mesajım. Bana çıkmadı ancak 69 yaşındaki babama ilk başvuruda çıktı. Annemi ikna etmek kolay olmadı, pasaportları çıkartıp DS260 formunu doldurmaya bu sabah başladım, an itibariyle DS260 formu onaylanmaya hazır. Şu saatlerde sistem bakıma alınacaktı, TSI gece yarısında sistem açılınca son bir kontrol daha yapıp 29 Nisan 2019 itibariyle DS260'ı onaylamayı planlıyorum.
    Expiration date olarak 30 Nisan 2019 diye bir tarih var DS260'ta. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilmememe rağmen bu tarihi deadline olarak kabul ediyorum. Bilen varsa cevap verebilir. Case no 3xx'lerde yani başvuruyu yapmış olsaydık muhtemelen Kasım'da hatta ilk gün vizeyi alabilirdik ancak ailevi durumlardan dolayı Ağustos/Eylül ayları bize ancak uyuyordu bu yüzden bu tarihe bırakmak istedim case number'ın düşüklüğü de bu konuda cesaret vermedi değil.
    Tahminime göre Mayıs ayında evraklar istenecek KCC'den ve Haziran yada Temmuz'da Ağustos yada Eylül için mülakat günü verilecek diye umuyorum.
    Bilgi ve tecrübe olması açısından buraya bırakayım "69 yaşında lise mezunu emekliye de GC çıkabiliyor"..

Malesef.. Ancak export import vb işler için şirket kurmak iş geliştirmek vs için dolaylı da olsa yararlanmış olacağız.

Üzüldüm. Keşke size çıksaymış. Hayırlısı...

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DS260'ta city of birth ve state/province kısmı nasıl doldurulmalı, farklı örnekler görüyorum. Doğum yeri olarak köy ismi var ve neredeyse tüm resmi evraklarda bu böyle özellikle pasaport. Resmi evraklarda yazdığı gibi köy ismini yazı state/province'e şehir mi yazılmalı yoksa direkt şehir yazılıp state/province kısmı boş mu bırakılmalı?

DS260 formunu doldururken imzamdaki paketi ve forum video'sunu kullanabilirsiniz.

Province kismina sehir ismini yazip, city of birth kismina da resmi evraklardaki dogum yerini yazabilirsiniz.

Bir diğer sorum previous adresses kısmında askerlikte geçen 1.5 yıl gibi bir süre var, bu süreyi boş geçince sistem kabul etmiyor, askerlik yapılan yerlerin adresleri de mi girilecek yoksa önceki adres mi uzatılacak "gap" oluşmaması için?

Evet, onceki adresi uzatin da bosluk kapansin.

Teşekkürler, tamamını 24 saat içinde hallettim ve onayladım, 4-5 kez review ettim umarım yanlışım yoktur. Confirmation pdf'ini maile gönderttim. Bundan sonra KCC'den gelecek mailleri bekliycem sanırım. Evrakları da hazırlamaya başlıyayım. Başka bir öneriniz ya da yapmam gereken bir şey var mı kaçırdığım?

• @daydreamer DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@daydreamer DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Üzüldüm. Keşke size çıksaymış. Hayırlısı...

Bu yıl çıkar belki de hayırlısı diyelim. Bu yıl çıkarsa annem ve babamla birlikte aynı anda ABD'ye gitme ihtimalimiz bile olabilir.

• 2 sorum olacak:
    Önceden istenen evraklarda vukuatlı nüfus kayıt örneği yanında hastaneden aldığımız doğum belgesini de göndermeye gerek var mı? Vukuatlı evrağı kendi anne babamızın bilgilerini de ekleyerek mi alalım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tairanu DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

2 sorum olacak:
    Önceden istenen evraklarda vukuatlı nüfus kayıt örneği yanında hastaneden aldığımız doğum belgesini de göndermeye gerek var mı? Vukuatlı evrağı kendi anne babamızın bilgilerini de ekleyerek mi alalım?

TC vatandasiysaniz dogum belgesine gerek yok.
    Dediginiz sekilde alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@cnpist @denizaydinli Klavyelerin buyuk kucuk harfe karsı duyarlılıgı nedeniyle eğer q klavye formunda kücük i veya büyük I ile yazarsanız error vermez. sistem kücük yazssanız bile buyuk forma dönüştürdüğünden farkında olmadan hata yapabiliyorsunuz.

• @crazycells çok teşekkürler 😁

• merhabalar,2 hafta önce işten ayrıldım.şuan işsizim.DS260 formuna yazdığım işyeri bilgileri artık geçersiz bunu güncellemem gerekirmi formu açtırıp?yoksa mülakatta belirtmem yeterlimi?daha önce sorulmuştu buna benzer bir soru ama bulamadım.

• @nwtzki DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar,2 hafta önce işten ayrıldım.şuan işsizim.DS260 formuna yazdığım işyeri bilgileri artık geçersiz bunu güncellemem gerekirmi formu açtırıp?yoksa mülakatta belirtmem yeterlimi?daha önce sorulmuştu buna benzer bir soru ama bulamadım.

DS-260 Formunu actirmaniza gerek yok. Isinize dair guncel bilgilerinizi mulakatta paylasirsiniz.

Tez vakitte KCC emailini alip sonrasinda mulakatinizi kolaylikla atlatmanizi dilerim.

• sayın @sharm teşekkür ederim.umarım herkes tez vakitte alır.

• Merhaba@crazycells,
    Case numaram 26k. Numaramız bu ay açıklandı. Hala evrak maili almadım. Bu normal mi? Formu Ağustos'ta doldurmuştum. Evrak maili gelmeden, mülakat tarihi gelme ihtimali var mı?
    Teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nwtzki guncel bilgilerle ilgilenmiyorlar, formu doldurdugunuz zamanki bilgilerle ilgileniyorlar. Dolayisiyla boyle bir guncelleme yapmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfkts DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba@crazycells,
    Case numaram 26k. Numaramız bu ay açıklandı. Hala evrak maili almadım. Bu normal mi? Formu Ağustos'ta doldurmuştum. Evrak maili gelmeden, mülakat tarihi gelme ihtimali var mı?
    Teşekkürler,

Normal ya da anormal demek yanlis olur. KCC siraniz gelince size formu gonderecektir. Eger numarasi sizden buyuk olup, formu sizden sonra gonderen birine evrak emaili gelmisse o durumda KCC'ye ulasmanizi tavsiye ederim, aksi durumda sadece beklemelisiniz.

Mulakat tarihini artik o sekilde vermiyorlar, dolayisiyla evrak emaili gelmeden mulakat tarihi alacaginizi pek sanmiyorum, bence boyle bir beklentiniz olmasin. Belki sadece en son ay eger ellerinde yeteri kadar vize varsa istinasna yapabilirler, fakat bu sadece spekulasyon, gerceklesme ihtimali de oldukca dusuk.

• tüm arkadaşlara merhaba, forumda daha önce defalarca sorulmuş bir soru olabilir. o yüzden kızmayın olur mu 🙂 cevap verebilecek arkadaşlar olur ise sevinirim.
    sorum şu; ds 260 forumunu dolduruken geçerli bir pasaportum olmadığı için other travel document şeklinde işaretleyip submıt etmiştim. daha sonra pasaportumu aldım ve güncelleme yapmak için mülakat tarihinin verilmesini bekledim. ancak yeni sistemde evrakların bir kısmını önceden talep ettikleri için pasaport numarasının olduğu ilk sayfayı kcc ye göndermiştim. şimdi mülakat günü gönderdiğimiz bu evraklarda yanımızda olacağı için, ds 260 formunu açtırıp güncelleme yapmaya gerek varmı ya da mülakat günü zaten bizden istenilen evrakları vereceğimiz için güncelleme yapmaya bilirmiyiz. şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

• @emre DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

tüm arkadaşlara merhaba, forumda daha önce defalarca sorulmuş bir soru olabilir. o yüzden kızmayın olur mu 🙂 cevap verebilecek arkadaşlar olur ise sevinirim.
    sorum şu; ds 260 forumunu dolduruken geçerli bir pasaportum olmadığı için other travel document şeklinde işaretleyip submıt etmiştim. daha sonra pasaportumu aldım ve güncelleme yapmak için mülakat tarihinin verilmesini bekledim. ancak yeni sistemde evrakların bir kısmını önceden talep ettikleri için pasaport numarasının olduğu ilk sayfayı kcc ye göndermiştim. şimdi mülakat günü gönderdiğimiz bu evraklarda yanımızda olacağı için, ds 260 formunu açtırıp güncelleme yapmaya gerek varmı ya da mülakat günü zaten bizden istenilen evrakları vereceğimiz için güncelleme yapmaya bilirmiyiz. şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

DS-260 formunu actirmaniza gerek yok. Mulakat tarihi aldiginiza gore su anda dosyaniz ABD Ankara Buyukelciliginde, KCC uzerinden bir islem yapmaya calismayin. Mulakatinizda pasaportunuzu paylasacaksiniz, durumdan bahsedersiniz.

Yine de icinizin rahat etmesi icin, mulakatiniz oncesinde, ABD Ankara Buyukelciligine asagidaki linkten kisaca durumu aktarip pasaport bilgilerinizi iletebilirsiniz(pasaportunuzun ilk sayfasini iceren dosyayi da yukleyebiliyorsunuz):

• merhaba @sharm, cevabınız için teşekkür ederim.

• sayın @sharm tez vakit dediniz 2 saat sonra KCC evrakları isteyen maili gönderdi bugün 😃
    15 gün daha bekleyip KCC ye mail atacaktım evraklarla ilgili ama gerek kalmadı sayın @crazycells sabredin gelir demişti.

• @nwtzki DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

sayın @sharm tez vakit dediniz 2 saat sonra KCC evrakları isteyen maili gönderdi bugün 😃
    15 gün daha bekleyip KCC ye mail atacaktım evraklarla ilgili ama gerek kalmadı sayın @crazycells sabredin gelir demişti.

Oyleyse tez vakitte mulakat ve vize alasiniz! 🙂

• @sharm 😀 her aşamada size mesaj atcam süreç hızlanıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |