Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ak p si kampa giriyormuş. Kampçılıktan soğudum grrrrrrr

• Yasaklı

@gokcell iyi misin arki. 😃 1- tohum alıp topraksız tarım yapacaksın, 2- ulaşım derdin bitecek en fazla 180 metrekare bi odaya hapsolacaksın 3- ABD çökmüş sistem tamamen ortadan kalkmış olacagı için yerinde olsam altına yatırım yaparım tek genel geçer takas aracı o olacak. bir de ilaçlar ve su-yiyecek 4- filler geberince dünya bize kalacak. 🙂 gerçi biz de ölecegiz ama en azından huzurla ölebilecegiz. 🙂

• Yasaklı

5- greencard diye bişey kalmayacagından gitmekte ve yerleşmekte serbestsiniz tabii radyasyondn ve kimyasal biyolojik zehirlerden temizlendikten sonra

• ........

• Yasaklı

@gokcell DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem O degilde simdi hanim aradi dedi
    1-Yumurta
    2-Patates
    3-Havuc
    4-Sut
    5-Humus
    6-Ekmek,ama Tamimi ekmegi
    7-Birde tatli al gel dedi
    Sende hala siginak da takildin kaldin. Kafaya birde altini takmissin. Kocan evde yemek bekler git siraya gir 2 kilo ucuz patates al coluga cocuga bir yemek yap burda laklak yapacagina. Hem bu arada dolar cikinca sen cay ismarlayacaktin yattin cayin uzerinede cay acidi artik....Bu arada yarin hafta sonu ohhh soyle bir dinleneyim...

güzel kardeşim bnm ev bahçeli patates sogan sarımsak bende tarlada mevcut yemekler pişti çoktaaaan çocukları kapı önüne çıkardım evde keyif çatıyorum çayı dolar inmezse ısmarlıcam daha dur yeni çıktı. 😃 tamimi ekmegi de nedir?. 🙂 hanıma selam çocukların gözlerinden öperim

• ........

• şu forumda kimseyi kırmadım, elimden geldiğince kibar davrandım ki zaten gerekli olmadıkça bişey yazmadım, ama hakikaten @Sinem hn. dayanamadım artık. amacım sizi kötülemek fikirlerinize saygısızlık yapmak yada başka birşey değil kesinlikle öyle anlaşılmasın. Lütfen, bakın lütfen diyorum şuradaki ortamda insanları galeyana getirmeye çalışmak gibi paylaşımlarınızdan uzaklaşınız. ve samimi bir arkadaş tavsiye verim size, körü körüne bağlanmayı bırakın ve biraz araştırın. kaldı ki ne benim görüşim kimseyi alakadar eder nede diğer arkadaşlarımın görüşü. burada hep beraber bir gelecek hayali kurduk, hayatımıza sıfırdan başlamak istiyoruz ve bu paydada buluştuk. amacımız bir birimizin dinini, dilini, siyasi görüşünü, ten rengini umursamadan yardımlarımızı ve duygularımız paylaşmak. bu kadar insan size birşey söylüyor siz alay eder gibi cevaplar veriyorsunuz. o dolar öyle sizin dediğiniz gibi düşmez. kaldı ki devlet en basiti kendisi s400 leri tl ile mi alıyorda siz hala düşecek diyorsunuz ? bu konulara gerçekten girmek istemiyorum ama sadece son olarak şunu söylim, peşinden koştuğunuz siyasi görüşün 2004 te bi ilçede yönetiminde bulunmuş ve gördüklerimden sonra rest çekmek suretiyle ayrılmış biri olarak sizden naçizane ricam, at gözlüklerinizi çıkarın ya. inanın yazıp yazmama konusunda çok savaş verdim içimde. ve tekrar rica ediyorum, lütfen kişileri hassas oldukları konularda yaralamayın. bunca insan ki herkesin ekonomik durumu iyi olmayabilir, dolar ne olacak diye telaştayken siz dalga geçer gibi yazıyorsanız kur konusunda inanın ben bunda saygı görmüyorum. uzun yazı için herkesten ayrı ayrı özür dilerim. kimseyi ayırmadan hepimize bol şanslar. hakkımızda hayırlısı olur inşallah arkadaşlar.

• Yasaklı

• Forum muhtarı sayın Sinem hanım biraz müsaade eder ise dövizin yükselişi beklediğimiz gc ile doğru orantılı onu belki de tartışmak gerekir burada kalırsak ne gibi önlemler alınmalı veya çıkarsa paran yoksa niye başvuruyorsun dediğimiz insanların konumunda olur muyuz sorunsalı? Artık biraz goy goy a ara verebilir miyiz yoksa kendi ülkemiz için bir sığınağa ihtiyacımız olacak

• Dolar aldı başını gidiyor. 2 yıllık süre icerisinde 7.15 i aşar. Ytd. ( Yatirim tavsiyesi degildir) Bu arada dolar gordugu yeri unutmaz arkadaslar.

• Gerçekten ekonomi ile ilgili, bilgili arkadaşlar var ise yorum yapabilir mi? Gazeteler veya ülkenin gidişatını görmek harici ne öngörüyorlar?

• Henüz ekonomik krizi görmedi Türkiye..Anlayan anlamıştır umarım..

• Yasaklı

bbc ve the economist ciddiye alınmayacaksa ekonomist arkadaşlar ne desin...

• @mendebur DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Güncel kurla 4 kişik bir ailenin GC masrafı 180k TL oldu.

Demeyiinn, kalem kalem hepsini biliyorum ama korkudan altalta yazıp toplamadım 🙂 🙂

• @aysegul bu kurla kazanıp giden sayısı azalır.

• ........

• @gokcell vize ücretleri sağlık raporu ücreti green kart ücreti ucak bileti ücreti .rakamları bilen yazsın forumda var detayları

• @gokcell kişi başı 820 dolar bilet öncesi masraf .bilet yok araba alma kiralama iş bulana kadar geçinme yok onlar da kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

• ........

• @birumut DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@aysegul bu kurla kazanıp giden sayısı azalır.

Mutlaka, bu kur çok zorlar halihazırda birikimi olmayan aileleri, ve kur da artacak zaten, çünkü dolar dediğimiz vatandaş 2 ileri 1 geri hareket eder, illaki artacak, aksini söyleyip dalga geçmenin alemi yok böyle ciddi bir mevzuda..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |