Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells KCC'ye mail attım, haber bekliyorum. Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için

• Arkadaşlar az önce "Records indicate..." maili 2.kez geldi bana. Böyle bir şey olan var mı başka? Biz uzun süre ses çıkmayınca yeniden mail atmıştık; muhtemelen o saçma davranışın bir neticesi oldu.

• @nakalakev banada şimdi geldi.Bizde 2 kere gönderdik.Şimdi haziranda randevu alamıyacakmıyım

• @necla343434 Bilemiyorum, ama alamazsak kendi kurtluluğumuzun bir neticesi olacak. Umarım alabiliriz.

• @nakalakev ufff aynen öyle sabredemedim.Benim internette sorun vardı son gönderdigimde 3 kere göndermişim sonradan fark ettim geride alamadım😊

• @nakalakev Aynı durum bizde de oldu:(
    7 Mart tarihinde "records indicate" ile başlayan maili almıştık ve Haziran'a randevu gelecek diye bekliyorduk.
    Ancak aynı "records indicate" maili az önce yine gelince KCC'yi aradık ve "sizin süreç yeni tamamlanmış, temmuza randevu alacaksınız" dediler.

Sorun şuki temmuzda bedelli askerlikte olacağım. Randevuya gitmeyerek sonrasında konsolosluktan erteleme isteyeceğiz gibi görünüyor ama Eylül'e kadar bu işlemler tamamlanır mı sizce?

• Merhaba,
    10 Nisanda Atlantaya giris yapmistim. Ilk deneyimlerimi paylasmistim. Simdi yine biraz yasadiklarimizi aktarayim.
    4 kisilik bir aileyiz. Talihli benim. Ben yalniz olarak giris yaptim. Ailem 30 haziranda gelecekler insallah.
    Amerikada araba olmadan hic yerinden kipirdanamiyor. Eger cok buyuk sehirde degilseniz.
    En zor ve en pahali olan sey ev kiralamaktir. Genellikle kredi history ve SSN istiyorlar. Ben bir suru yere baktim hepsi boyle idi. En sonar baktigim yer job offer letter (is teklifi mektubu) ve Turkidedeki firmanin en son iki adet maas bordrounu getirirseniz Kabul ederiz dediler. Ben bir arkadasiminda firmasindan job offer mektubu aldim. Bunu verince Kabul ettiler. Bir depozito da aldilar. Kiralamayi tamamlayip otele esyalarimi toplamak icin gittigimde SSN kartimin belirttigim adrese geldini ogrendim. SSN olmadan bir cok sey yapilamiyor.
    Yavas yavas evimizi diziyorum. Hem gida hemde digger seylerin turkideden daha ucuz oldugunu gozlemledim. Kiralar pahali. Ornegin ben 1+1 bir daire kirasi 700-1500 USD arasi.
    IT secktorundeyim sauna kadar yani 2 hafta icinde 6 firmanin isine basvurdum henuz arayan sorun yok.
    Buradaki siralama soyle olmali

1. Araba kiralama
    2. Cep telefonu alma
    3. Ev tutma
    4. Banka hesabi
    5. Ehliyet alma
    6. Islere bakma ve basvuru yapip takip etme.

Ben suanda 5. Ye geldim.

• @gunesdogdu Allah yardımcınız olsun.

• @gunesdogdu teşekkür ederiz verdiginiz bilgiler için. Ama suna emin olun hayatinizin kalitesi kat be kat artacaktir. Yaptıklarıniz boşa değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grkmtpc DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@nakalakev Aynı durum bizde de oldu:(
    7 Mart tarihinde "records indicate" ile başlayan maili almıştık ve Haziran'a randevu gelecek diye bekliyorduk.
    Ancak aynı "records indicate" maili az önce yine gelince KCC'yi aradık ve "sizin süreç yeni tamamlanmış, temmuza randevu alacaksınız" dediler.

Sorun şuki temmuzda bedelli askerlikte olacağım. Randevuya gitmeyerek sonrasında konsolosluktan erteleme isteyeceğiz gibi görünüyor ama Eylül'e kadar bu işlemler tamamlanır mı sizce?

Butun islemler 30 Eylul'e kadar tamamlanmis olmali, son aylarda size verilen tarihleri kacirmamanizi ve ertelememenizi tavsiye ederim. Size sadece o ay icin bir vize numarasi ayrilmis olacak, diger aylarda bir vize ayrilacaginin garantisi yok.

• @crazycells askerde olacağım için temmuzdaki randevuya benim gitmem mümkün değil:( Asıl talihli olan eşim gitse yine olmayacak, sizin tecrübelerinize dayanarak bir çözüm öneriniz veya tavsiyeniz olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunesdogdu DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba,
    10 Nisanda Atlantaya giris yapmistim. Ilk deneyimlerimi paylasmistim. Simdi yine biraz yasadiklarimizi aktarayim.
    4 kisilik bir aileyiz. Talihli benim. Ben yalniz olarak giris yaptim. Ailem 30 haziranda gelecekler insallah.
    Amerikada araba olmadan hic yerinden kipirdanamiyor. Eger cok buyuk sehirde degilseniz.
    En zor ve en pahali olan sey ev kiralamaktir. Genellikle kredi history ve SSN istiyorlar. Ben bir suru yere baktim hepsi boyle idi. En sonar baktigim yer job offer letter (is teklifi mektubu) ve Turkidedeki firmanin en son iki adet maas bordrounu getirirseniz Kabul ederiz dediler. Ben bir arkadasiminda firmasindan job offer mektubu aldim. Bunu verince Kabul ettiler. Bir depozito da aldilar. Kiralamayi tamamlayip otele esyalarimi toplamak icin gittigimde SSN kartimin belirttigim adrese geldini ogrendim. SSN olmadan bir cok sey yapilamiyor.
    Yavas yavas evimizi diziyorum. Hem gida hemde digger seylerin turkideden daha ucuz oldugunu gozlemledim. Kiralar pahali. Ornegin ben 1+1 bir daire kirasi 700-1500 USD arasi.
    IT secktorundeyim sauna kadar yani 2 hafta icinde 6 firmanin isine basvurdum henuz arayan sorun yok.
    Buradaki siralama soyle olmali

1. Araba kiralama
    2. Cep telefonu alma
    3. Ev tutma
    4. Banka hesabi
    5. Ehliyet alma
    6. Islere bakma ve basvuru yapip takip etme.

Ben suanda 5. Ye geldim.

elinize saglik, lakin bundan sonraki guncellemeleri su konuda yapmalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/90/amerika-da-green-cardla-yaşayanların-tecrübeleri

Bu deneyimlerinizi de aktarirsaniz o konuya sevinirim.

• @nakalakev Merhabalar, biz de aynı durumu yaşıyoruz. Mülakat tarihimizin gecikmesi için ds260 formumuzu kasım ayında doldurmuştuk. Belgelerimizi 4 Mart’ta istediler 12 Mart’ta onay cevabı gelmişti. Dün ikinci kez onay maili gönderdiler.
    Buarada forumu hazırlayan ve yazıları ile bilgilendirme yapan herkese çok teşekkürler. Hep takip ediyordum üye olmak bugüne kısmet oldu.

• Merhaba, üniversitede henüz 3. sınıfım. Mülakatı geçebilirsem bu yaz giriş çıkış yapıp okulu bitirdikten sonra tamamen gitmeyi düşünüyorum. 4. sınıf için 6 aydan fazla ABD dışında kalıcam, geri dönüşte ne gibi sorunlar yaşarım? İptale kadar gider mi?

• @pistolstar geçerli bir sebebiniz olduğu için re-entry permit alabilirsiniz, sıkıntı olmaz.

Forumda konuya ilişkin başlık var, onu incelemenizi öneririm.
    Edit: Başlığı da buldum;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, üniversitede henüz 3. sınıfım. Mülakatı geçebilirsem bu yaz giriş çıkış yapıp okulu bitirdikten sonra tamamen gitmeyi düşünüyorum. 4. sınıf için 6 aydan fazla ABD dışında kalıcam, geri dönüşte ne gibi sorunlar yaşarım? İptale kadar gider mi?

Su konuyu incelemelisiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• @crazycells merhabalar, formum açıldı güncellememi yaptım ve formu yeniden submit ettim. Bu durumda benim formu doldurma tarihim 25 nisan 2019 olarak mı güncellenmiş oldu, yoksa 30 mayıs 2018i mi referans alıyorlar? Her şeyden önce bunun bir önemi var mı? Sıra numarasına göre ilerlemiyor mu? Deneyimlerinizi, duyduklarınızı paylaşabilirseniz çok sevinirim. Bir de Excel’de gördüğüm kadarıyla numarası 27.000lerde ve 30.000lerde olan iki kişiden evrak istenmiş, bu normal mi? Birisi Türkiye’de yaşıyor, diğeri ise Almanya’da.

• @buseerdinc normal mi, değil mi? kimse bilmiyor. çünkü KCC'nin bu süreçteki çalışma şeklinin nasıl olduğunu bilmiyoruz. bana henüz evrak talep maili bile gelmedi mesela. ama 30K'daki talihliler mail geldiğini söylüyor. KCC'ye sorduğumuzda ise, DS-260 process ediliyor, tamamlandığında alırsınız evrak talep mailini diyor.. beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor. Kime ne zaman mail gelmiş, randevu almış mı, evrakları onaylanmış mı bunları çok dikkate almamak gerekiyor. her case numarası farklı bir vaka ve kendi içerisinde değerlendiriliyor. henüz zaman var, o yüzden çok stres yapacak bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buseerdinc DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhabalar, formum açıldı güncellememi yaptım ve formu yeniden submit ettim. Bu durumda benim formu doldurma tarihim 25 nisan 2019 olarak mı güncellenmiş oldu, yoksa 30 mayıs 2018i mi referans alıyorlar? Her şeyden önce bunun bir önemi var mı? Sıra numarasına göre ilerlemiyor mu? Deneyimlerinizi, duyduklarınızı paylaşabilirseniz çok sevinirim. Bir de Excel’de gördüğüm kadarıyla numarası 27.000lerde ve 30.000lerde olan iki kişiden evrak istenmiş, bu normal mi? Birisi Türkiye’de yaşıyor, diğeri ise Almanya’da.

Net bilmiyoruz maalesef, tarihlerin ikisi de onemli olacaktir diye dusunuyorum. Hem DS260 formunun gonderildigi tarih hem de dosya numaranizin onemi var. Tabii ki ikinci gonderinizi formu doldurdugunuz gun olarak almayacaklardir.

Mumkunse ve zorunlu kalmadikca DS260 formunu sadece bir kez doldurup gonderin ve ondan sonra bir daha actirmayin, bunun disindaki hicbir durumun ne olacagini kesin olarak bilmiyoruz. Siz evlilikten dolayi actirmistiniz degil mi?

• Merhabalar arkadaşlar , case number 15 binde 15 mart ta kcc den evraklar tamam maili geldi. 24 nisan tarihinde tekrardan kcc den ikinci bir evraklarınız tamam mail i geldi. Bu nedendir. Kcc ye ekstra bir mail atmam mı gerek mülakat tarihi de gelmedi ve normalden biraz uzadı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |