Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim?

• Arkadaşlar merhaba.Amerikadan T-mobile'dan cihaz almayı düşünüyorum ama bilindiği üzere t-mobile haricinde burdaki diğer hatlarla kullanamıyorum.Bu bloke sistemi türkiyede birisine vermem durumunda da geçerli mi acaba? Yoksa yalnızca amerikadaki hatlar için mi geçerli?Yani sözün kısası türkiyede turkcell vs gibi hatları çalıştırırmı? Pasaport kaydı olduğu takdirde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrblackwater Amerikadan aldığım Hat blokeli olan telefonu türkiyede kullanabilir miyim? içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba.Amerikadan T-mobile'dan cihaz almayı düşünüyorum ama bilindiği üzere t-mobile haricinde burdaki diğer hatlarla kullanamıyorum.Bu bloke sistemi türkiyede birisine vermem durumunda da geçerli mi acaba? Yoksa yalnızca amerikadaki hatlar için mi geçerli?Yani sözün kısası türkiyede turkcell vs gibi hatları çalıştırırmı? Pasaport kaydı olduğu takdirde.

Hayır, çalışmaz. Ben denedim, Vodafone hattımı taktım, "uyumsuz sim kart" mesajı çıktı ve şebekeye bağlanmadı. Telefonun tüm borcunu ödedikten sonra engeli kaldırmak için bir kod verdiler, ondan sonra sorunsuz çalıştı.

Özetle, borcu kapatıp sim kilidini açtırmadan çalışmaz.

• ⭐⭐

Tmobile dan kilitli olan telefonu unlocked yapmadan Turkiyede calistiramazsiniz. Ios kullanan iphone larda telefonun borcunu odeyip unlock yapmak en temiz yol. Androidlerde ise ebay de bazi saticilar unlock yapmak icin kod satabiliyorlar. Ebayden arastirabilirsiniz.

@knnrn senin tr de calismayan verizon telefonun android miydi iphone mu?
    Verizon in sattigi iphone lar factory unlock olarak geliyor. Ister herhangi baska bir amerikan hatti tak ister Turk hatti hepsi ile calisir. Android telefonlarda dedigin gibi calistirmak istersen borcu odemelisin. Hatta verizon hatli iphone larda soylede bir durum var. Bazi insanlar kendi hatlarinin bulundugu account dan telefon satin aliyorlar. Sonra borcu odememek icin kendi kendilerini telefonum calindi diye ihbar ediyorlar. Ben boyle birisinden jelatini uzerinde cok uygun fiyata verizon iphone 6s almistim. Adamin kimligi ile account ismi tutuyordu. Tahmin ettigim gibi bana sattiktan sonra calindi diye ihbar etti. Telefon verizon dan stolen seklinde blacklist e dustu. Tabi ben telefonu zaten Turkiye icin almistim ve Turkiyede calisti. Bu dedigim durum sadece verizon iphone larda gecerli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck Benim telefon Xfinity'den aldığım Samsung. Türkiye'ye zaten unlock ettikten sonra götürdüm, o yüzden hiçbir sorun yaşamadım. Vodafone ile denemeyi ABD'deyken yapmıştım.

• ⭐⭐

@knnrn

Vodafone yazmissin ben onu verizon gibi algilayip cevap verdim 😀 neyse fazla bilgi goz cikarmaz 😀

• https://www.bestbuy.com/site/apple-iphone-x-with-64gb-memory-cell-phone-unlocked-space-gray/6316064.p?skuId=6316064
    Açıkçası şunu almayı düşünüyorum ama aktifleştirme bugün ve daha sonra seçeneğinde 100 dolar oynuyor.Aktifleştirmekten kastı nedir? Aldığım an varolan hattımı takacağım zaten ki nakit alıyorum.Blokeli de değil unlocked yazıyor.Link üzerinden aydınlatırsa biri sevinirim.

• Sprint olarak aktifleştirmemde 650 dolarmış yeni gördüm.Soruyu güncelliyorum taksitli olarak almadan doğrudan unlocked sprint aktifleştirmeyle aldığım cihazı türkiyede kullanabilir miyim? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrblackwater Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim? içinde söyledi:

Sprint olarak aktifleştirmemde 650 dolarmış yeni gördüm.Soruyu güncelliyorum taksitli olarak almadan doğrudan unlocked sprint aktifleştirmeyle aldığım cihazı türkiyede kullanabilir miyim? Teşekkürler.

Sprint'ten yeni hat alirsaniz veya mevcut numarayi tasirsaniz 100 dolar indirimli veriyor. Bunu yapsaniz da yapmasaniz da telefon unlocked olacak, yani Turkiye'de calisir.

• https://www.bestbuy.com/site/apple-iphone-xs-64gb-gold-sprint/6009752.p?skuId=6009752
    Bu üründe şöyle bir kampanya yapmışlar.Yarın telefonu alacağım yalnız peşin ödemede 900 dolar sprint ile.Unlocked mı değil mi anlıyamadım.Aldığım takdirde peşin olarak sprint mi kullanmak zorundayım.Türkyiede çalıştırırmı?Aydınlatırsanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrblackwater Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim? içinde söyledi:

https://www.bestbuy.com/site/apple-iphone-xs-64gb-gold-sprint/6009752.p?skuId=6009752
    Bu üründe şöyle bir kampanya yapmışlar.Yarın telefonu alacağım yalnız peşin ödemede 900 dolar sprint ile.Unlocked mı değil mi anlıyamadım.Aldığım takdirde peşin olarak sprint mi kullanmak zorundayım.Türkyiede çalıştırırmı?Aydınlatırsanız sevinirim.

Unlocked ama bu fiyata alabilmek için yeni Sprint hat almak veya numarayı Sprint'e taşımak gerekiyor.

Taksitli seçenekler unlocked değil.

• Merhabalar Tr ye telefon göndereceğim üç çeşit gördüm sim unlocked factory unlocked ve fully unlocked tr hatları ile çalışabilecek olan hangisi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@shagydigy, içinde söyledi: Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim?

Merhabalar Tr ye telefon göndereceğim üç çeşit gördüm sim unlocked factory unlocked ve fully unlocked tr hatları ile çalışabilecek olan hangisi ?

Eger telefon Turkiye'de kullanilan frekanslari alabiliyorsa, ucunun de calisacagini dusunuyorum:

https://yesilkartforum.com/forum/post/6789

• @goodluck Merhaba, bugün ikinci el bir iPhone 13 aldım ve alırken satan adam bana unlocked olduğunu söyledi. Telefonu adamın yanında incelerken sim kart aparatını bi çıkardım içinden Verizon sim kartı çıktı ve işkillendim acaba sim kilitli mi diye ve Türkiye sim kartımı taktım şebeke geldi, şimdi sizin yazdığınızı okudum ve Verizon telefonlar zaten factory unlocked imiş. Ancak bu adamın neden bu telefonu bu kadar ucuza sattığınk falan pek sorgulamadım alırken ve şebeke geldi diye aldım çıktım. Şimdi biraz daha derin araştırma yaptım ve bu adam bu telefonun borcunu ödememiş ve çalıntı diye ihbar etmiş haliyle şuan blacklisted olarak gözüküyor. Telefon şuan Türkiyede benim Türk hattım ile sorunsuz çalışıyor ancak ilerde Türkiyede sorun olur diye korkuyorum ayrıca Amerikaya seyahete gidersem yine çalışmaz diye korkuyorum alırken blacklisted olabilceği aklımın ucundan bile geçmemişti. Bunu kullanayim mi uzun vadede sorun olur mu çalıntı sonuçta korktum. Biraz bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

• ⭐⭐

@cfranko, içinde söyledi: Amerika'dan aldığım blokeli telefon hattını Türkiye'de kullanabilir miyim?

@goodluck Merhaba, bugün ikinci el bir iPhone 13 aldım ve alırken satan adam bana unlocked olduğunu söyledi. Telefonu adamın yanında incelerken sim kart aparatını bi çıkardım içinden Verizon sim kartı çıktı ve işkillendim acaba sim kilitli mi diye ve Türkiye sim kartımı taktım şebeke geldi, şimdi sizin yazdığınızı okudum ve Verizon telefonlar zaten factory unlocked imiş. Ancak bu adamın neden bu telefonu bu kadar ucuza sattığınk falan pek sorgulamadım alırken ve şebeke geldi diye aldım çıktım. Şimdi biraz daha derin araştırma yaptım ve bu adam bu telefonun borcunu ödememiş ve çalıntı diye ihbar etmiş haliyle şuan blacklisted olarak gözüküyor. Telefon şuan Türkiyede benim Türk hattım ile sorunsuz çalışıyor ancak ilerde Türkiyede sorun olur diye korkuyorum ayrıca Amerikaya seyahete gidersem yine çalışmaz diye korkuyorum alırken blacklisted olabilceği aklımın ucundan bile geçmemişti. Bunu kullanayim mi uzun vadede sorun olur mu çalıntı sonuçta korktum. Biraz bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

Evet klasik yontemdir. Verizon dan alir telefonu sonra sen kontrol edersin calistigini gorunce alirsin. Adam sonra gider report eder. Sigortadan parasini alir. Blacklisted diye kullanmanda bir sorun olmaz ancak Abd’de ki hicbir hatla calismaz. Turkiyede kullanmaya devam edebilirsin. Turkiye’de kayit sisteminde degisiklikler oldu orada bir engel koydularsa o kadarini takip etmedim ama ben blacklist telefonu kaydettirmistim akrabam sorunsuz kullaniyor hala. Eger Amerika’ya doneceksen Turkiye’de sat o telefonu yada Abd’ye dondugunde bile blacklist haliyle eger iyi kondisyondaysa $300-$500 eder en az

• @goodluck Peki içinde Türkiye sim kartı ile 3-5 gün amerikaya gitsem amerikada çalışır mı? Yani hani yurtdışına gittiğinizde işte günde 30-40 liraya türkiyedeki internetinizi falan aynen kullanabiliyorsunuz ya aynı türkiyedeymiş gibi.

• @goodluck Yani bu telefonu bana satan adam bu telefonu bedavaya alıp bana 11.000 liraya sattı öyle mi?

• ⭐⭐

@cfranko

Hayir Abd’de calismaz. Adam alirken ufak bi pesinat vermistir. Sigorta odemistir. Toplam maliyeti $200 civaridir. Gecmis olsun oluyor oyle seyler. Bundan sonra telefon alirken settings>about>sim lock kismindan kontrol edebilirsin. Orada no sim restrictions yazmali.

• @goodluck Evet orada No SIM Resteictions yazıyor onu zaten almadan önce kontrol etmiştim ama blacklistli mi değil mi ona bakmak aklıma gelmedi neyse türkiyede çalışmaya devam etsin o bana yeter

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cfranko gecmis olsun. Maalesef oyle olmus gibi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck sayin @goodluck , cok seytani bir plan... benim de aklima gelmezdi ikinci eli satin alirken, bu konuda herkesi uyarmak icin suraya tasimaliyiz kanimca:

https://yesilkartforum.com/forum/category/144/sahtekarlık-ve-dolandırıcılık-yöntemleri

Benzer Başlıklar

• 19
  • 68
  • 22
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |