Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Son haftaya girdik artık. Planımız Salı öğleden sonra İzmir'den arabayla çıkıp Ankara'ya gelmek, Çarşamba sabah Unganlar, perşembe rapor alımı Cuma da mülakat...

Ben 10 kere yaptım da birlikte bir check yapsak yardım etseniz 🙂

Unganlar için :

Randevu onay belgesi
    Pasaportlar
    Aşı kartımız, ekstra bir sağlık raporumuz falan yok

Mülakat için (Asıl talihli benim)

Randevu onay belgesi
    AIS kayıt belgesi
    Pasaport
    Mezuniyet belgesi (Diploma kayıp resmi kaşeli ve elektronik imzalı olarak verdi okul) ve fotokopisi
    Ayrıca ek olarak benim 2 üniversite terk yazım da var barkodlu onları da aldım
    Arşiv dökümlü adli sicil kaydı
    Evlilik cüzdanı ve fotokopisi
    Vukuatlı nüfus kayıt örneği
    Maddi bilgiler (Hesap dökümleri TL ve USD olarak ayrı ayrı, araç değer bilgileri, ruhsat fotokopileri toplam 3 tane ayrıca ek olarak eşimin maddi varlıkları ve araç ruhsatlarına ait değer bilgileri)

Eşime ait
    Pasaport
    Arşiv dökümlü adli sicil kaydı
    1 yıldan fazla yurtdışında kaldığı için Hollanda'dan alınmış polis kaydı ve fotokopisi (Çevirisi yok zira kendi içinde ingilizce çevirisi var orjinal evrak hem Dutch hem İngilizce)
    Evlilik cüzdanı ve fotokopisi
    Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Sağlık raporları bir aksilik olmazsa Perşembe günü elimizde olacak
    Fotoğrafları da yine Perşembe günü Ankara'da çektirme kararı aldık

Eksik gedik var mı? Varsa uyarırsanız sevinirim bir hata yapmayalım. KCC'ye yollamış olduğum "Askerlik durum belgesini" eklemeye gerek var mı bilemedim...

• ⭐⭐

@mhepekiz ne heyecan verici. Nasıl mutlusunuzdur. ✨ Bol sans. Ek olarak sizin için askerlikle alakalı bir belge gereklimidir acaba?

• Yasaklı

@hockeyumpire2 askerlik durum belgesi gitmesi gereken belgeler listesinde yok da KCC'ye istemişlerdi ondan arada kaldım. Mutlu mu 🙂 Çok gerginim bilakis

• @mhepekiz bence yanınızda bulunsun. Dosyada bir fazla evrak kalması, istenen bir evrakın olmamasından daha iyidir. Bol şans şimdiden, güzel haberlerinizi bekliyoruz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orlandohan DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

randevu saati 8'de. Yurtdışından geleceğim. Tam saatine yetişemezsem, mesela saat 10'da varabilirsem, ne oluyor? Bilgi olan var mıdır?

Sorun olmaz, hala mulakata katilabilirsiniz.

• @mhepekiz güzel haberlerinizi bekliyoruz.

• ⭐⭐

@mhepekiz askerlik durum belgesi istenmiyor mülakatta.Ama e devlet tem diplomanızı alabilirseniz alın.

• Yasaklı

@arnblt üniversite terkim ben o nedenle e-devlette öyle bir döküm yok. Liseden mezuniyet belgesi aldım ıslak mühürlü (e-imzalı veriyorlar ıslak imza yok :)) ayrıca hem Dokuz Eylül Üniversitesi hem de Anadolu Üniversitesi terk yazılarım var barkodlu olarak.. Yeterli olur diye düşünüyorum..

• @redsat2000 merhaba iletinizde bisey dikkatimi cekti. ben bosanmis olarak greencarda basvurmustum. Bosanma sonrasinda bana bi belge verdiler. Kesinlesmis bosanma derken kastettiginiz tam olarak nedir? Su yuzden soruyorum bana verilen belgedeki tarihle vukuatli nufus ornegindeki bosanma tarihi farkli. Vukuatlida 1 ay sonrasinin tarihi girilmis. Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐

@harun-dv2019 boşanma davasından sonra öncelikle bir mahkeme kararı çıkar. Ancak bu kesin karar değildir. Çünkü tarafların temyiz gitmesi için bir ay ek süre tanır. Ondan sonra mahkemenin kesin kararı çıkar. Burada geçerli olan evrak kesin kararlı olan evraktır. Bu açıdan vukuatlıdaki tarih sizin boşanma tarihinizdir. Eğer boşanma evrağınızın üzerinde kesin karar metni yok ise ilgili mahkeme kaleminden aslının kopyasıdır mühürlü kaydınızı almanız gerekmektedir. Eğer tercüme yapılacak ise yeminli tercüman çoğunlukla bu kararıda sizden ister. Aynı şekilde konsoloslukta .

• @mhepekiz hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun. başarılar ve kazasız belasız yolculuklar.

• @redsat2000 anladim, benim durum o halde iyice karisti. cunku ben greencard basvuru zamanlarinda bosandim. ve mahkeme kararindaki tarihi ds260 formuna yazdim. ozetle basvuru yaparken kesinlesmis karar cikmamisti. kesinlesmis karar ciktiginda cekilis basvurulari coktan kapanmisti. umarim olumsuz bi durumla karsilasmam.

• ⭐⭐⭐⭐

@harun-dv2019 DS-260 formun doldurulması zamanı Siz gerçek bilgi verdiniz. Kesin karar DS-260 başvuru sonrası olduğundan dolayı SORUN OLMAZ. Ancak Kesin karar Bilginizi Mülakatta beyan etmenizde fayda var. Zeyil düşülmesi lazım.

• @crazycells yeni doğan oğlumu evlilik cüzdanına işletmedim, isletmem gerekir mi

• @sfati Genel kural olarak işletmek gerekiyor zaten. Konsoloslukta cüzdanı detaylı incelemiyorlar. Ama US gelince gerekirse konsoloslukla vb uğraşmadan çözmüş olursunuz. Nüfus bu işlem için para almıyor. Biz 2 yaşındaki kızımızın kaydını yaptırmıştık. Bununla birlikte US de henüz gerektiğini duymadım.

• ⭐⭐

@sfati biz işlettik, işlenmesi daha iyi, zaten bes dakikalık bir sürec ve ücretsiz.,

• Çok şükür email i gönderdik ve 5 dk sonra cevap geldi şimdi sıra randevu tarihini beklemek inşallah herkes sorunsuzca atlatır bu süreci

• @yılmaz size gelen mail otomatik mail, yani evrakların ellerine ulaştığını söyleyen mail. Randevu maili beklemeniz için, evrakların onaylandığına dair "records indicates" diye başlayan maili de almanız gerek. Eğer belirli bir süre zarfı içerisinde (15-20 gün) bu maili almaz iseniz arayıp evraklarınızın durumunu sorun. Zira evrakları ellerine ulaşmayan ve 1 ay boşuna bekleyen insanlar var. Böyle hatalar olabilir beklemek yerine sürekli kontrol etmelisiniz.

• @gunesdogdu acaba eşinizin turistik vizeside iptal ettirmeseydiniz de bir sıkıntı olur muydu ?

• @hockeyumpire2 @caglaror teşekkürler bilgilendirme için..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |