Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @özgür merhaba etkileyecegini sanmiyorum zaten noel tatiline girdiler çalışmıyorlar bildiğim kadarıyla zamanlama konusunda endişe etmenize gerek yok çünkü henüz haziran ve temmuz ayı tam olarak sonuçlanmadi. Herkes bekliyor.

• Sayın @özgür geçen senede aynısı bizim başvurumuz için olmuştu hükümet kapatılmıştı ona rağmen normal diyebiliceğimiz zaman aralığın da sonuçlanmıştı @graombze nin de dediği gibi içiniz rahat olsun uzatmaz.

• Merhaba; Bu sabah itibariyle onaylandığımızı bildiren NOA2 nişanlama ulaştı. Merakla ve endişe ile bekleyen arkadaşlarımız olduğu için konuyu güncel tutmak istedim.
    NOA1= 7 Mayıs
    RFE= 19 Kasım
    RFE Cevabının ofise ulaşımı = 4 Aralık
    NOA2 onay= 18 Aralık
    NOA2 letters= 24 Aralık
    *Note= Eminim bazı arkadaşlar soracaktır RFE nedenini bu yüzden şimdiden yanıtlayayım. 2 inch x 2 inch (5x5) olması gereken pasaport fotoğraflarımızın boyutlarının yanlış olması. Ve nisanlimin bir dava dosyasının sonuçlandığının bilgilendirilmesi. ( RFE cevap verildiği tarihten itibaren RFE sonucu genel olarak 2-3 hafta sürüyor.) Bizim RFE 14 günde sonuçlandı.
    *Note= Amerikan vatandaşı olan kişinin adına daha önceden açılan bir dava dosyası varsa bununla ilgili mahkemeden alınan belgenin I-129F ile gönderilmesi gereklidir. Dava dosyasının tarihine bakılmaksızın. ( 25 yıl önce sonuçlanan bir davanın sonucunu dahi görmek istiyorlar.) Amerikan vatandaşının trafik cezalarının da istendiği görülüyor ( speed tickets etc.) ve eğer amerikan vatandaşı ehliyetine el konulduysa ve ehliyetini yeniden alması için bir sınıfa kaydolduysa etc. Bunlarla ilgilide belgelerinin sunulması gereklidir. Birçok kişi bunları I-129F ile göndermediği için RFE alabiliyor.
    Note= NOA2 bekleyen arkadaşlar son zamanlarda check case status güncelleme geç oluyor ya da olmuyor. Bizim RFE bildirimi aldığımız süreye kadar geçen zaman 6 ay 20 gün.
    NVC ile ilgili bir gelişme olduğunda bununla da ilgili paylaşım yapacağım.
    NOA2 bekleyen ve yeni başvuru yapacak olan arkadaşlara bol bol sabırlar diliyorum.

• @özgür Federal hükümetin kapatılması işlemlerinizi etkilemeyecektir. Kısmen de olsa bazı bilgileri online ve telefonla erişim sağlanabilecekmiş. Bununla ilgili USCIS NEWS bölümünde bir açıklama yapılmış.

• Merhaba arkadaşlar ,

Daha önce K1 vizesi sahibi olarak başvurmuş olduğum social security card bugün itibariyle tarafıma iletildi.Yalnız kartın üzerinde 'VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION' yazmakta burdan anlaşılacağı üzre bu kart çalışmak için tek başına yeterli değil ancak geçerli bir çalışma izniniz varsa bu kartla çalışabilirsiniz.

Bu kartı sağlık sigortası yaptırmak, banka hesabı açmak,kredi kartı,ehliyet almak gibi işleriniz için kullanabilirsiniz lütfen gelir gelmez en yakın ofise gidip kartınıza başvurun.

@kewanee gözünüz aydın dostum çok sevindim konsolosluk görüşmesinde başarılar ☺

• @Rookie teşekkür ederim dostum. SSN ile ilgili paylaşımınla ilgili de ayrıca teşekkür ederim. 😊

• @crazycells @Rookie size danışmak istediğim birşeyler var. Nvc için herhangi birşey yapmak gerekli olmadığını biliyorum. Ama bazı birşeyler okuyorum ve aklımız biraz karıştı. Tedbir amaçlı sormak istedim yinede.
    1-) e-mail güncellemesi yapmak gerekli mi?
    2-) NVC gelecek olan e-mail nişanlıma mı gelecek? @Rookie bir ajans ile başvurduğu için email ajansa iletilmiş. Bu sebepten sorma gereksinimi duydum.
    3-) Nisanlimin eski eşinin ölüm beyanı gerekli olur mu mülakat aşamasında? I-129F ile bunu zaten belgelemiştir. Yinede bu ölüm beyanın bir kopyasını yanımda götürmeliyim? Çünkü nişanlım I-134, w2 ve 1040 belgelerini gönderirken ölüm beyanını da rica edeceğim.

• @kewanee
    1-Evet Nvc için herhangi birşey yapmanıza gerek yok e-mail güncellemesi de dahil .
    2-Nvc başvururken bildirimler için vermiş olduğunuz e-mail adresine e-mail atacaktır.Nişanlınızın ki verildiyse ona gelecektir diye düşünüyorum.
    3-Ds formunu doldurup konsolosluktan randevu aldıktan sonra size konsolosluktan gerekli belgeleri bildiren e-mail gelecek orada zaten hangi belgeleri istediklerini belirtecekler istenilen belgeler de nişanlınızın eski eşinin ölüm beyanı da varsa tabi ki götürmelisiniz.

• @Rookie teşekkür ederim. Biraz aklım karışmıştı. şimdi herşey rayına oturdu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goze K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@kewanee @misi-misiyos @crazycells Bilgilendirmeleriniz için çok çok teşekkür ederim. Umarım bu süreci yaşayan tüm arkadaşlar olumlu sonuç alırlar.
    Bende Kıbrıs'ta 6 yıl yaşadım ve geçen hafta adli sicil belgesi için başvuru yaptım. Bir ay gibi bir süreçte hazırlanacağını söylediler , ama yarın tekrar geçerlilik süresini öğrenmek için konsolosluğu arayacağım.

Artik o ulkede yasamadiginiz icin 4-5 ay onceden alsaniz da kabul ediliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar ,

Daha önce K1 vizesi sahibi olarak başvurmuş olduğum social security card bugün itibariyle tarafıma iletildi.Yalnız kartın üzerinde 'VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION' yazmakta burdan anlaşılacağı üzre bu kart çalışmak için tek başına yeterli değil ancak geçerli bir çalışma izniniz varsa bu kartla çalışabilirsiniz.

Bu kartı sağlık sigortası yaptırmak, banka hesabı açmak,kredi kartı,ehliyet almak gibi işleriniz için kullanabilirsiniz lütfen gelir gelmez en yakın ofise gidip kartınıza başvurun.

@kewanee gözünüz aydın dostum çok sevindim konsolosluk görüşmesinde başarılar ☺

Vizenizi veya Green Card surecinde oldugunuzu gosteren belgelerle SSN'yi calisma izni olarak kullanabilirsiniz. Sorun yasamamaniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kewanee K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@crazycells @Rookie size danışmak istediğim birşeyler var. Nvc için herhangi birşey yapmak gerekli olmadığını biliyorum. Ama bazı birşeyler okuyorum ve aklımız biraz karıştı. Tedbir amaçlı sormak istedim yinede.
    1-) e-mail güncellemesi yapmak gerekli mi?
    2-) NVC gelecek olan e-mail nişanlıma mı gelecek? @Rookie bir ajans ile başvurduğu için email ajansa iletilmiş. Bu sebepten sorma gereksinimi duydum.
    3-) Nisanlimin eski eşinin ölüm beyanı gerekli olur mu mülakat aşamasında? I-129F ile bunu zaten belgelemiştir. Yinede bu ölüm beyanın bir kopyasını yanımda götürmeliyim? Çünkü nişanlım I-134, w2 ve 1040 belgelerini gönderirken ölüm beyanını da rica edeceğim.

Sayin @Rookie 'ye ek olarak;

Evet, olum beyanini goturmenizi tavsiye ederim. Yapacaginiz evliligin yasal bir zemin kazanmasi yonunden onemli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goze @misi-misiyos

Evet, hem New York'ta hem de San Francisco'da daha once forum bulusmalari duzenledik. Kis mevsiminde bulusmak daha zor oluyor; ama bulusmalar tekrar baslayinca "forum bulusmalari" bolumunde ilgili konulari olusturuyorum, bilginize:

https://yesilkartforum.com/forum/category/110/forum-buluşmaları

• Vizenizi veya Green Card surecinde oldugunuzu gosteren belgelerle SSN'yi calisma izni olarak kullanabilirsiniz. Sorun yasamamaniz lazim.

Sayın @crazycells emin misiniz ? Ben Ead veya Green Kart olmadan bu Ssn'yi çalışma izni olarak kullanamayacağımı düşünmüştüm.Eğer sizin belirttiğiniz şekilde çalışma ihtimalim var ise bu gerçekten mükemmel bir gelişme olur ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Vizenizi veya Green Card surecinde oldugunuzu gosteren belgelerle SSN'yi calisma izni olarak kullanabilirsiniz. Sorun yasamamaniz lazim.

Sayın @crazycells emin misiniz ? Ben Ead veya Green Kart olmadan bu Ssn'yi çalışma izni olarak kullanamayacağımı düşünmüştüm.Eğer sizin belirttiğiniz şekilde çalışma ihtimalim var ise bu gerçekten mükemmel bir gelişme olur ☺

Sizin dediginiz gibi EAD'nin gelmesini bekliyormusuz, bir an K1 vizesinin otomatik olarak calismaya izin verdigini zannettim. USCIS'in sitesinde de dediginiz sekilde belirtmis:

Permission to Work

After being admitted to the U.S. on a K-1 nonimmigrant visa, your fiancé(e) may immediately apply for evidence of work authorization by filing Form I-765, Application for Employment Authorization. In this case, your fiancé(e)’s work authorization is valid for only 90 days after his or her entry into the U.S.

Your fiancé(e) may also apply for work authorization at the same time he or she applies for a Green Card. In this case, your fiancé(e) can file Form I-765 together with the Form I-485. In this case, your fiancé(e)’s work authorization is valid for one year and may be extended in one-year increments.

• @crazycells K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Sizin dediginiz gibi EAD'nin gelmesini bekliyormusuz, bir an K1 vizesinin otomatik olarak calismaya izin verdigini zannettim. USCIS'in sitesinde de dediginiz sekilde belirtmis:

Permission to Work

After being admitted to the U.S. on a K-1 nonimmigrant visa, your fiancé(e) may immediately apply for evidence of work authorization by filing Form I-765, Application for Employment Authorization. In this case, your fiancé(e)’s work authorization is valid for only 90 days after his or her entry into the U.S.

Your fiancé(e) may also apply for work authorization at the same time he or she applies for a Green Card. In this case, your fiancé(e) can file Form I-765 together with the Form I-485. In this case, your fiancé(e)’s work authorization is valid for one year and may be extended in one-year increments.

@crazycells sağlık olsun biraz daha bekleyeceğiz artık geç olsun güç olmasın zaman ayırıp baktığınız için teşekkür ederim ☺

• @Rookie ve @crazycells Vukuatlı nüfus kayıt örneği ve arşivli sicil kaydı
    e-devlet üzerinden almamızın bir sakıncası var mı? barkod numaralarısının olması yeterli mi? Yoksa sadece kaşeli olanlar mı geçerli?

• @kewanee ben nüfus kayıt örneğini ilçe nüfus müdürlüğünden, adli sicil kaydını da e devlet üzerinden almıştım.İnternetten alınan nüfus kayıt örneğini kabul edip etmediklerini bilmiyorum açıkçası.

• @Rookie teşekkür ederim. ☺

• Rica ederim ne demek @kewanee ☺ Bu arada gelmeden tercümesini yaptırıp getirmeyi de unutmayın birth certificate olarak aos için ☺

Benzer Başlıklar

• 1476
  • 1
  • 57
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

36

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |