DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, is mahkemesi davam var şu an süreçte bunu belirtmelimiyim? Son olarak aşı bilgilerimi bilmiyorum formda okudum ama yjne de sormak istedim? Şimdiden emeğiniz için teşekkür ederim

• arkadaşlar ben ds-260 ı doldururken babamın doğum yerini ilçe ismini girdim . fakat köymüş doğum yeri . O köyde yazdığım ilçeye bağlı bu birşeye engel olur mu ya da ne yapmam lazım .Gerçekten şuanda çok endişeliyim yardım lütfen..

2025EU266XX
    DS260: 20/06/2025
    Evrak Talebi: 01/07/2021
    Evrak Gönderimi: 10/05/2024

• @Selin-2 aşı bilgilerin e nabızda vardır e nabızda yoksa toplum saglığı birimlerindedir bence forum daki yazıyı yaz zaten sağlık raporu alırken eksikler ortaya çıkıyor.

• hocam excele kayıt olmustum ama şimdi farkettim sadece ismim doğru yanındaki bilgiler hepsi değişmiş.

• @ugursway Teşekkürler yanıtınız için ancak KCC dosya taşımak için oturum iznini şart koşuyormuş. Dolayısıyla benim dosyamı taşımam için en erken yol alabileceğim tarih 2025 Nisan gibi duruyor çünkü 2024 için Nisan ayında 18K sıralamaya cut off vermişler bu bilgilerimin bi yanlışlığı var mıdır

• ⭐⭐⭐⭐

Form içinde kaç kişi bu sene(DV 2025) kazandı .

• ARKADAŞLAR HALA DS260 FORMUNU YOLLAYAMADIM.CASE NUMARASI DIŞINDA ELEKTRONİK ÇEŞİTLİLİK VİZESİ ONAY NUMARASI İSTİYOR VE BUNUN NE OLDUĞUNU BİLMİYORUM

• @Mehmet-Mehmet Merhabalar, öncelikle sakince Capslock tuşuna 1(bir) kez basın ve küçük harfler ile sorularınızı sorun.

Ayrıca lütfen Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin , paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Böylelikle süreciniz ile alakalı daha verimli cevaplar alabilirsiniz. Aksi halde cevap alamazsınız. Sonrasında DV2025 Excel 'e giriş yapıp bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

Talihli olduğunuzu öğrenirken kullanmış olduğunuz (Başvuru yaptıktan sonra çekiliş sonucunuzu öğrenmeniz için gerekli olan numara) Confirmation Number' ı yazmayı denediniz mi o kısıma acaba ?

• Herkese iyi akşamlar ds260 formu için bir sorum olucaktı. Forma girdiğimiz zaman bizden invoice ID number istiyor fakat bana bu konuda mail gelmedi ve başka bi yerde de bulamadım bu id numarasını bunun için ne yapmam gerekiyor bu konuda tecrübeli kişiler yardımcı olabilir mi ?

• Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum herkese hayırlı uğurlu olsun inşallah.
    bi kaç sorum var bu konuda beni aydınlatırmısınız?

1: ds 260 ı doldurdum onayladım. evrak tarama ve yollama işlemi için email mi beklemeliyim yoksa bulamadığım bir şeyler mi var?
    2: sabıka kaydını ve ikametgah ölüm belgesi, vukuatlı n.k. örneğini apostil yaptırıp hazırladım. çok mu erken oldu. mülakata giderken yenilemek gerekiyormu ?
    3: case no 4 binlerde acaba 5 ayda sıra gelirmi .?

CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

• Greencard kazanan birisi olarak ds260 formunu doldurmak için ücret ödemem gerekiyor mu?

• slm arkadaşlar herkese hayırlı olsun

• @berkeesezerr
    Böyle bir şart söz konusu değil, dosya taşımanın tek yolu KCC ile yapmak değil, taşımak istediğiniz ilgili konsolosluk istedikten sonra dosyanızı KCC’den talep edebilir. DV24 deneyimlerini okumanızı öneririm özellikle geçen ay içinde mülakat deneyimlerini paylaşan arkadaşlarımız herhangi bir oturum iznine sahip değillerdi ama bu durum bu sene devam edecek mi bunu sürecinizi takip ederek öğreneceksiniz.

• Herkese iyi akşamlar, bir konuya istinaden fikrinizi almak isterim, dosyasını tasıyarak GC almıs birisi, dosya numaramın yüksekliği sebebiyle avukatlar aracılığıyla baska ülkeden oturum almamı ve dosyamı direkt ikamet ile tasımamı tavsiye etti ancak ücret biraz tuzlu geldi bana-bahsi gecen rakama o ülkeye yapacagımız git gel seyahatler dahil degildi diyebilirim size- bu fikir hakkında ne düşünüyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@Selin-2 Arsivli adli siscil belgenizde cikmiyorsa belirtmenize gerek yoktur bu tip surecleri. Asilarinizi bilmenize gerek yok, zaten Ankara'daki saglik kurulusu dokuman sagliyor asialri yapip.

• ⭐⭐⭐

@bthn Lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

• ⭐⭐⭐

@mehmet-e Merhaba:

1. Evrak tasima sureci yoktur, lutfen basligi okuyunuz.
    2. Bazilari icin erken olmus cunku henuz sizin icin surec baslamadi. Ornegin e-devlet ie saglanan belgelerin gecerlilik surecleri var, altlarinda yazar. Sizden beklenen mulakat aldiktan sonra bu tip belgelerinizi toplamak. Ozellikle Sabika kaydinin oldukca guncel olmasi gerekir ama diplomalariniz istediginiz zaman cevirilmis olabilir gibi.
    3. Kimse bilemez.
  • ⭐⭐⭐

@bthn Oncelikle, GC icin bu forumumda iletisim kurmaniz icin vize surecinizi imzaniza tasimaniz gerekir. Yonergeler icin tiklayiniz.

Lutfen bu basligin ilk uc iletisini satir satir okuyun.

• Merhabalar,
    Her sene başbuyordum bu sene kısmet oldu.
    Ds-260 formunda adres gösterme konusunda yardımcı olabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@aaaizmir Acikcasi, Avukatlarin nasil bir etkisi olabilir (HR surecine destek disinda) bilmiyorum oturum saglanmasi konusunda, oturumun satilan birsey oldugunu da bilmiyordum bu sekilde. Eger yasal ve kurallara uygun bir oturum ise neden olmasin, ama diger turlusu de masrafsiz degil, bizim (dosyasini rica minnet baska ulkeye tasima yolu) gibi insanlar inanilmaz masraf etti onu soyleyebilirim. Gecen senenin deneyimlerine bakin, fiyat paylasimi yapildi. Benim icin dosya tasima, gerekli vizeler , kalma, asilar vs. (zorunlu harcamalar disinda) yaklasik 4.5 Bin Euro'ya mal oldu her sey ornegin. Tabi is yeri izinleri, ve diger tali maddi kayiplari ve belirsizliklerle dolu manevi yorgunluk paha bicilemez onlari eklemeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |