Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @icore Merhaba, şu konuyu inceleyebilirsiniz. Sanatçı vizesi diyede geçiyor. Sizin mesleğinizde bu kategoriye girebilir belki, en azından fikir verme açısından yardımcı olabilir. Bende bu kategoriden başvuru yapıyoum. https://yesilkartforum.com/forum/topic/105/o-olağanüstü-yetenekli-kişiler-vizesi/13

• ⭐⭐⭐

@icore Maalesef bir yorumda bulunamıyorum, dediğim gibi kişiden kişiye ve durumdan duruma değişiyor

• Tesekkurler, inceleyim @Sercan-Özüsağlam @FreeWoRLD

• @icore Rica ederim, umarım aradığınızı bulursunuz.

• EB1A kategorisinde onay alındıktan sonra I-864 (sponsor) formu isteniyor, sponsor olmadığı durumlarda ne yapılabilir? veya bu işyerinden mi alınıyor, bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

EB1A kategorisinde onay alındıktan sonra I-864 (sponsor) formu isteniyor, sponsor olmadığı durumlarda ne yapılabilir? veya bu işyerinden mi alınıyor, bilgisi olan var mı?

eger self-petition yapiyorsaniz, yillik kazancinizi gostermelisiniz.
    Bu miktar yeterli gelmeli dosyaniz icin, eger yeterli degilse veya minimum gereken miktarlari ogrenmek icin su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• Merhaba dün radyo da başkanın Twitterdan
    H-B1 vizesiyle igili değişikliğe gidileceğini açıkladığını dinledim ayrıntılarına girmediler ilgili arkadaşların konuyu araştırmasını tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@rookie
    Açıklamayı okumadım fakat H1B’nin, özellikle Hindistan vatandaşları tarafından yoğun bir şekilde istismar edildiğini görüyorum burada.

• @FreeWoRLD doğrudur pek bir bilgim yok açıkcası benim Amerika da bulunduğum şartlarla pek bir ilgisi olmadığı için abi lakin radyo da bahsi geçince belki faydası olur diye belirtmek istedim.

Twitt şu şekilde ;

H1-B holders in the United States can rest assured that changes are soon coming which will bring both simplicity and certainty to your stay, including a potential path to citizenship. We want to encourage talented and highly skilled people to pursue career options in the U.S.

• ⭐⭐⭐

@rookie Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@FreeWoRLD doğrudur pek bir bilgim yok açıkcası benim Amerika da bulunduğum şartlarla pek bir ilgisi olmadığı için abi lakin radyo da bahsi geçince belki faydası olur diye belirtmek istedim.

Twitt şu şekilde ;

H1-B holders in the United States can rest assured that changes are soon coming which will bring both simplicity and certainty to your stay, including a potential path to citizenship. We want to encourage talented and highly skilled people to pursue career options in the U.S.

Gayet iyi oldu ilk paylaşımınız, elbette ilgisi olanlar vardır sn @Rookie
    Açıklamaya bakılınca olumlu gibi. Umarım bu vize türünü yoğun kullanan ve istismar eden ülkelerden ziyade Türkiye gibi ülkelere daha kolaylaştırırlar ki alternatif kapılar açılsın göçmenlik yolunda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba dün radyo da başkanın Twitterdan
    H-B1 vizesiyle igili değişikliğe gidileceğini açıkladığını dinledim ayrıntılarına girmediler ilgili arkadaşların konuyu araştırmasını tavsiye ederim.

Evet, olumlu bir duyuru yapmis, H1B vize sahiplerinin gocmenlik ve vatandaslik sureclerinde kolayliklar yapilacagini duyurmus. Henuz yeni bir uygulama yok ama ilk defa bir vize turune olumlu yaklasti sanirim, bu guzel haber.

• @crazycells teşekkürler, ancak yıllık kazancımı gösterdiğim halde bu formu -sanki prosedür gereği- eksik diye istemişler. I-864 deki (Part I) kriterlerin hiç biri benim durumuma uymuyor, sponsor bulamadığım takdirde hakkımı kaybedeceğim gibi gözüküyor. Bana benzer durumda olanlar varsa, nasıl bir yol izlediklerini paylaşırlarsa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells teşekkürler, ancak yıllık kazancımı gösterdiğim halde bu formu -sanki prosedür gereği- eksik diye istemişler. I-864 deki (Part I) kriterlerin hiç biri benim durumuma uymuyor, sponsor bulamadığım takdirde hakkımı kaybedeceğim gibi gözüküyor. Bana benzer durumda olanlar varsa, nasıl bir yol izlediklerini paylaşırlarsa sevinirim.

USCIS mi size eksik oldugunu bildirdi? Self petition yaptiysaniz bu forma gerek yok diye biliyorum. Yillik geliriniz istenilen degerlerin ustunde kaliyor degil mi?

• Yok NVC. Self-petition. Göstermemiz gereken minimal tutar hakkında bilgi var mı? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yok NVC. Self-petition. Göstermemiz gereken minimal tutar hakkında bilgi var mı? Teşekkürler

Evet, su cizelgeden bakmalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864/3

• Merhaba ben TR de uluslararası bir şirkette çalışıyorum. Uzunca bir süredir uğraştığım süreç sonuçlandı ve amerikadaki bir pozisyona seçildim. Şimdi L1-A vizesi ile ben ve ailem oraya gideceğiz. Bu vize 3 yıl geçerli daha sonra iş bazlı Green card a mı başvurmam önerilir. Bu arada zaten dv2019 talihlisiyiz fakat case no 26xxx bu sene çıkmama ihtimali de var tabii. Ne dersiniz teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@fatihk
    Oncelikle tebrikler. iyi bir karar vermissiniz.

L1A vizesi ile ABD'ye ayak bastiginizdan itibaren sirketiniz sizin adiniza EB kategorisinden Green Card basvurunuza baslayabilir. Sirketiniz ile GC konusunu anlastiniz mi?
    Eger imkan varsa, simdiden bu maddeyi sozlesmenize eklettirmenizi siddetle tavsiye ederim. L1 vizesi bir okadar guzel olsada, GC almadan sadece sizi getiren sirketin eline bagli kaliyorsunuz. GC = Ozgurluk anlamina geliyor bu durumda. Sizin bir sansiniz GC talihlisi olmaniz. Belki DV sirasi gelirse, bu yolla GC sahibi olmaniz cok daha kolay ve daha kisa olabilir. Zira, sirketler genellikle GC islemleri icin ekstra sozlesme yapmak istiyorlar +3 sene gibi ornek olarak.

(Bu arada bende Fatih. L1B vizesi ile GC islemlerim 3 ay once basladi. En az 12-15 ay daha surecek)

• ⭐⭐⭐

@crazycells, Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba dün radyo da başkanın Twitterdan

Evet, olumlu bir duyuru yapmis, H1B vize sahiplerinin gocmenlik ve vatandaslik sureclerinde kolayliklar yapilacagini duyurmus. Henuz yeni bir uygulama yok ama ilk defa bir vize turune olumlu yaklasti sanirim, bu guzel haber.

@crazycells Sanirim son zamanlarda Canada'ya hizla gocme niyetine girmis olan - tercih edilen- gocmen kitlesini kaybetmemek icin 🙂

• @freeworld merhaba Fatih bey. Yönlendirmeniz için teşekkürler. Maalesef teklifi imzaladım ama gidince konuşabilirim. Zaten relocation anlaşmama göre 2 yıldan önce ayrılmam durumunda harcamaları üstleneceğime dair bir sözleşmede imzaladım. Bu dediğinizi de yapabilirler. Önce bir dv2019 gidişatına bakacağım. Siz hangi şehir/eyalet desiniz. Ve hangi iş üzerine çalışıyor sunuz. Yine bu yolla şirketiniz mi gönderdi.
    Benimkisi aslında one way ticket. Her ne kadar grup içinde bir değişiklik olsa da farklı bir şirkete geçiyorum buradan istifa edip. Ben cody/WY de olacağım. Belki görüşürüz.
    İyi günler

• Herkese merhaba,
    Ben E31 ile yesil kart aldim. Zamaninda forumlarda benim durumuma dair cok fazla bir sey bulamamistim.
    Asagiya yesil kart surecimizin tarihcesini ozetledim. Umarim yarari olur.
    Ancak her basvurunun kendine ozgu sartlari ve sureci oldugu akildan cikarilmamali.
    Herkese bol sanslar...

Benzer Başlıklar

• 4
  • 14
  • 11180
  • 25
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |