Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

15 inden sonra atmaya başlıyorlar mailleri. Fazla bekletmiyorlar.

• @greenleo Geçen ay ayın 15'inde mektuplar gelmişti, yani 3-4 gün içinde geliyor.

• Unganlardakredi kartı ile ödeme yaparken doların o günkü kuru ile çarpılıp TL olarak mı karttan çekiliyor yoksa karttan direk dolar miktarı mı çekiliyor? Bir de Pasaport dışında case numaranı gösteren evrak deniyor. Mülakat için gelen tarih ve saat yazan mail çıktısını götürmemiz yeterli olur mu?

• @civil_engineer evrağa gerek yok, teyit için numarayı söylemeni istiyor.

Dolar kuru 3,85 ise banka senden 3,95 alacaktır yaklaşık bilgine

• @civil_engineer kredi kartı dolar ödemelerinde kredi kartı sahibi olduğunuz bankanın gişe satış kuru uygulanır ve ekstrenize TL yansır. Bu kur piyasadan yüksektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenleo genelde ay sonuna dogru gonderiliyor. Fakat arkadaslarin belirttigi gibi gecen ay hizlica gonderdiler. Kasim ve Aralik ay sonlari tatil oldugundan bu iki ay daha aceleci davraniyor olabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civil_engineer email ciktisi ya da dvlottery sayfaniz yeterlidir.

• @sChAdOw @asilcenk @crazycells çok teşekkürler.

• Merhabalar dostum @crazycells , abd de hayat güzel geçiyor:) askerlik tecili ile ilgili bir iki soru sormak istiyorum.

Konsolosluğa bizzat gitmemiz gerekiyor mu ?

Green card olmadan vizemizi göstersek de geçerli oluyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth harika haber 🙂 bundan sonrasi icin de bol sanslar dilerim, haberlerinizi bekliyor olacagiz... 🙂

Yalniz sorularin ilgili baslikta sorulmasi konusunda hassasim 🙂 bu bilgilerin ihtiyaci olanlar tarafindan rahat bulunabilmesi amaciyla lutfen soruyu su konuda sorabilir misiniz?
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/81/green-card-ile-askerlik-tecili

• Merhabalar,

Facebook Forumda tebrikleri kabul etmekle beraber doktor muayenesi ve konsolosluk mülakat deneyimlerimi detaylıca sizinle paylaşmak istedim:

Öncelikle 4 kişilik bir aileyiz. 6 yaşının içinde bir kzım, 16 yaşının içinde bir oğlum var. Kızım 1.sınıf, oğlum 11.sınıfta okumakta. Eşim kamuda çalışan, kendim kamudan emekliyim.

Konsolosluk randevu tarihimiz 7 Aralık 2017 saat 07:30'du. Doktor muayenesi için bu tarihe en makul tarih olan 4 Aralık 2017 saat 11:00'a randevu tesis ettik Dr.Unganların web sitesi üzerinden. Randevu tesis edilmesi esnasında belirtmiş olduğum e-mail adresine 2 Aralık tarihinde randevu hatırlatıcı başlıklı bir e-mail aldık. 2 Aralık günü ailemle şahsi aracımla Ankaraya vardık. Bir otele yerleştik. 3 Aralık Pazar günü havanın güzel olmasını değerlendirerek Atamızı istirahatgahı olan Anıtkabir ziyaretimizi gerçekleştirdik. Greencard sürecinden daha heyecan verici ve duygu yüklü idi bu ziyeretimiz...

Aynı gün Dr.Unganların muayenesine ön keşif yapmak aracımı nereye park ederim düşüncesiyle Kuğulu Park civarında uygun bir yer aradım ve en uygun yerin Dr. Unganlara çok yakın konumda olan otopark olduğuna karar verdim (Muayene günü 3 saat otoparkta kalarak 10 TL verdim).

4 Aralık 2017 saat 10:40 itibarıyla otoparktaydık. 10:45 sularında muayenehanenin bulunduğu pasajın asansörle 4. katına çıktık. Asansörden indikten sonra Dr.Ungan isimli yazan kapı açtığınızda sekreterlerin olduğu desk ve önünde bekleme koltuklarının olduüu bir alana girmiş oluyorsunuz. Doğrudan deske yöneldik. Ve DV2018 talihlisi olduğumuzu belirterek randevumuz olduğunu açıkladım sekretere. Nazik bir şekilde karşıladıktan sonra benden pasaportlarımızı, case number'ımızı gösteren KCC mektubu ve varsa ibraz edebileceğimiz aşı kartlarımızı istedi. Hepsini her aile bireyi için hazırladığım dosyadan çıkararak sekretere verdim. Oturup biraz beklememizi istedi. Yaklaşık 5 dakika sonra ilk önce kızımı çağırarak deskin sol tarafında bulunan koltuğa oturmasını ve webcam aracılığı ile fotoğraf çekeceğini söyledi. Annesi kızıma yardım ederk fotosu çekildi. Ardından annesi, sonra oğlum ve en son ben aynı işlemi yaptık. Tekrar bekledik 10 dakika kadar. Fotoğrafların çekilmesi adınıza düzenlenen matbu bir form içinmiş. Üzerinde resminiz bulunan, asınıza düzenlenen bir alt katta bulunan Düzen Laboratuarında yapılacak olan kan, idrar ve röntgen tahlillerinin altında imza hanesine sahip bir form bu. Bu formu kızım için hazırlanmış olmasına rağmen, 6 yaşının içinde olduğu için tahlillerden muaf olduğu söylenerek tahlil ve röntgen yapılmadı kızıma. Alt katta bize verilen formlarla beraber Düzen laboratuarındaki sekreterlerin olduğu deske teslim ettik formları. Beklememizi ve sesleneceklerini söyledi. Bir kaç dakika sonra beni çağırarak Tahiller için ödeme yapmamı istedi. 3 kişi için 1.386,17TL olduğunu söyledi. Banka Kartımla ödeme yaptım. Tekrar beklemeye başladık 3 dakika sonra beni ardından eşimi ardından oğlumu kan alma odasına aldılar. Kan alma esnasında sizin için Dr. Unganlarda tanzim edilen formun kan alma kısmını imzalıyorsunuz. Ordan çıkarken WC'ye yönlendirerek idrar numune kutusunu elimize verdiler. WC çıkışında sizi bekleyen görevliye numuneyi verdikten sonra İdrar kısmını formda imzalıyorsunuz. Ardından desk önündeki bekleme koltuklarına geçtik. 5 dakika sonra röntgen bölümünden isimlerimiz okunarak sırayla göğüs röntgeni çektirdik ardında formun röntgen kısmını da imzalamış olarak tüm haneleri imzalamış olduk. Elimizdeki formlarla birlikte Düzen Laboratuarındaki işimizin bittiğini Dr. Unganlara çıkabileceğimiz söylendi. Formları Dr. Unganın sekreterine teslim ettik. Ve beklemeye başladık. Muayene günü Dr. Unganın eşi olmadığı tek olduğu için sanırım diğer bekleyen 7-8 kişiden dolayıda 25 dakika bekledik. Nihayet benim muayene odasına girmemi istedi asistan hanım. Muayene odasına kadar eşlik etti ve ayakkabılarımı çıkararak tartıda kilomu ardından da boyumu ölçerek forma kaydetti. Sonra açık tarafı öne gelecek şekilde iç çamaşırlar kalacak şekilde soyunarak verdiği önlüğü paravan arkasında giymemi ve muayene sedyesi üzerinde doktoru beklememi söyleyerek odayı terk etti. soyunup önlüğü giyerek sedye üzerinde birazda heycanlı bir şekilde doktoru beklemeye başladım. Doktor geldi ve sedyeye uzanmamı söyledi. Bir yandan da tansiyon aletini bileğime takarken daha önce cerrahi bir operasyon geçirip geçirmediğimi sordu. 2010 yılında Lomber Disk Henrisi ameliyatı olduğumu herhangi bir şikayetim olmadığını belirttim. Güzel dedi. Boynumda nodül kontrolü göbek bölgesinde elle kontrolünü yaptı. Ardından önden göğüs sırtımdan steteskop ile dinleme yaptıktan sonra paravanın dışına çıkıp tekrar elinde iki aşı enjektörü ile geri döndü. Sağ kolumdan iki aşıyı vakit kaybetmeden enjekte ettiı 🙂 sonra tamam giyinebilirsiniz diyerek paravanın arkasındaki masasına geçerken gözlük kullanıp kullanmadığı ne iş yaptığımı sordu. kullanmadığımı söyledim. işimi söyledim bir yandan giyinirken paravanın arkasında. Önlüğü ordaki çöpe atıyorsunuz. Masanın başına geldiğimde muayeneniz bitti bekleme odasında bekleyebilirsiniz dedi. Diğer aile bireylerim içinde aynı süreç yaşanmış. Sadece kızımın muayenesinde annesi yanında olmak kaydıyla sadece eksik gördüğü Grip aşısını kızıma uygulamış. Eşim kendisine 2 ayrı aşının ne olduğunu sormuş ve doktor 3'lü karma (Tdap,MMR,Varicella) ve Grip aşısı olduğunu açıklamış. Tüm aile bireylerinin muayenesi tamamlandıktan sonra saat 12:35 idi. Dr. Unganın sekreteri ödeme yapmak için 3.947,00 TL hesap çıkardı. Banka kartımla ödeme yapmak için muayene odası karşısında bulunan odada duran 2 adet pos cihazının olduğu yerde çekim işlemim başarısız oldu. Günlük limit limit hatası verdi. Vadesiz mevduat hesabımda yeterli bakiye olmasına rağmen her iki pos cihazından da aynı hatayı aldık. Sekreterde bu işe çok şaşırdı. Yarın nasıl olsa raporları almaya geleceksiniz o zaman deneriz dedi. ertesi gün 16:00-18:00 saatleri arasında raporlarımızı almak üzere Dr. Unganların muayenehanesinden ayrıldık. Çıktığımda bankamı arayarak bu limit hatasının sebebini öğrendim. Sebeb banka müşterilerinin her birinin günlük pos cihazından işlem yapabileceği üst limiti varmış ve benimkisi 5.000 TL imiş. Düzen Laboratuarına 1.386,17+Dr.Unganlara 3.974,00 toplamda 5.333,17 TL olunca günlük limiti aştığımı ve hatanın ondan kaynaklandığını anladım. Biz Muayenehaneden ayrıldıktan sonra sekreter benim adıma bankadan bilgi almış ve Kuğulu parkta kahvemi yudumlarken beni aradı ve biraz önce öğrendiğim bilgiyi benimle paylaştı. Ben de kendisine teşekkür ederek hatanın nerden kaynaklandığını ben de öğrendiğimi kendisine söyleyerek yarın görüşmek üzere diyerek kahvemi yudumlamaya devam ettim.

Öğrendiğim kadarıyla ibraz edilen tüm aşı vs diğer sağlıkla ilgili belgeleriniz taranarak sistemlerine kaydediliyor bilginiz olsun. Dr. Unganlar daki maceramız ve tecrübelerimiz bunlar. Herkese bol şanslar dostlar... 🙂

DV2018 (Case no: 4xxx)

DS-260 Submit : 17.05.2017
    Muayene Tarihi : 04.12.2017
    Mülakat Tarihi : 07.12.2017
    Vize onayı : 07.12.2017
    ABD'ye son giriş : 04.06.2018

• Son derece detaylı bir muayene anlatımı olmuş. Mülakat için de benzerini bekliyoruz. Çok teşekkürler. Elinize sağlık. Emeklilik sonrası GC'yi düşünüp çıkınca da işlemlere kararlılıkla devam ettiğiniz için sizi kutlarım. Bize büyük motivasyon sağlıyorsunuz.
    Saygılarımla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mesaha Tebrikler! Bundan sonraki surecte bol sanslar!

• @mesaha detaylı anlatım için teşekkürler ve tebrikler, kalan tüm süreçte herşey gönlünüzce olsun...

• @mesaha yeni hayatınızda her şeyin gönlünüzce olması dileği ile...

• Şubat 2018 açıklanır mı bugün ? Heyecanla bekliyoruz 🙂

• @greenleo Beklentimiz o yönde 🙂

• hayırlı olsun ) ama unganlarda iyi sündürmüşler

• @azeusa salam.Sizədə uğurlar bu bəxt oyununda:))

• @azeusa :)) sen helem iyuna qeder burdasan))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |