DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos elinize emeğinize sağlık ne güzel çalışma yapmışsınız. Çok teşekkürler ☺

• @serhank sistemden baktığınızda dosyanızı Ankarada olduğunu gördük dediniz. Hangi sistemde nereden baktınız. Link verebilir misiniz. Teşekkür ederim

• @sefasonmez https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx

Giriş yaptığınızda sağ üstte KCC veya dosyanızın bulunduğu konsolosluk yazar.

• @Hope-Breaker merhaba bende aynı sistemden baktım kcc diyor nasıl aktif olamafım mı anlayamadım sıra numaram malum

• Yasaklı

@achillesoag qr kodlu olduğu için çeviriye gerek yok diye biliyordum. Yine de cevirttirmeli miyiz? Gelen mailde qr kodlu belgelerde trasnlation gerek değil diyordu
    "Please bring a printout of your eDevlet documents with the barcode to the interview. No translation is required for the eDevlet documents."

• @lumos çok teşekkür ederiz 🍀🍀🍀

• @lumos Merhaba, çalışma çok detaylı ve çok faydalı. çok teşekkür ederim.

• @achillesoag Merhaba, Viyana konsolosluğundan gelen mailde aşağıdaki gibi yazıyor. ben burdan edevlet dökümaları tercüme edilmeyecek anladım.

"**Please bring a printout of your eDevlet documents with the barcode to the interview. No translation is required for the eDevlet documents."

• @reaves mülakatınız atanmadan orası değişmez. Mülakat aldığınız zaman orada mülakata gireceğiniz konsolosluk yazacaktır.

• ⭐⭐

@Ases Maile göre hareket edin. Zaten nüfus kayıt örneği belgesi sadece bunlar. Formül A da alın mutlaka…

• ⭐⭐

@Lifepark-0 Maile göre hareket edin.

• ⭐⭐

@lumos, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Viyana Konsolosluğu’nun belge konusundaki durumuna bir açıklık getirelim. Geçen sene başta tüm belgeleri tercümesi istediler ve ilk mülakatlardan sonra , örneğin @achillesoag sonrası, e-devlet olayını ve barkodlu belge durumunu öğrendiler ve sadece barkodlu alınabilecek belgeleri Türkçe olarak kabul ettiler, maillerde de bu tanımlı zaten. Arsivli polis kaydını İngilizce ya da Almanca almanız daha uygun olur. Bunun dışındaki (diploma, banka, evlilik cüzdanını vb.) belgeleri yeminli çeviri ile uygun dilde isterler…

Daha önce yazdım, Viyana konusunda size gelen maile göre hareket edin lütfen.

• @lumos Merhaba, Viyana bu sene de bir çok arkadaşa umut ışığı oldu, ancak gördüğüm kadarıyla şuan kapasiteleri dolu olduğu için olumsuz dönüyorlar. 2024EU kazananları için 1 Eylül'e kadar tekrar farklı ülke kazananlarına yardım etme şansları var mıdır acaba, bu konuda bilginiz var mı? Yoksa yılda en fazla 1 kere mi diğer ülkelerden dosya taşımaya izin veriyorlar

• ⭐⭐

@Demayfo Vize bitene kadar şansınız vardır. Ama sürekli aynı yere yüklenmemin herkes için olumsuz dönüşü olabilir. Aralıklarla mail atmaya çalışın.

Aşağıdaki uyarım dosya taşıma yapmak isteyen herkese, bu mesaj vesilesiyle yazıyorum.

Konsoloslukla muhatap olduğumuzu unutmayalım, eski sevgili muamelesi yapmadan atalım mailleri 10 gün arayla gibi. Kıza ve öz olun, hayat hikayenizi bir de üzülerek belirtmek isterim ki kimsenin umrumda olmayan iş, eğitim geçmişinizi de yazmayın.

Vize bitene kadar şansınız var.

• @Hope-Breaker yorumlarınız için teşekkür ederim, peki siz turist vizesi mülakatına gittiğinizde ne ile karşılaştınız? Green card ve ya ds260 ile ilgili bir soru yönelttiler mi size?

• @lumos Tüm forum ve şansını kovalayan arkadaşlar adına minnettar ve müteşekkirim. Sağlıcakla kalın ^^

• @achillesoag @lumos merhabalar benim sorum şu olucaktı benimde Viyana’da randevum var, tip 2 diyabet hastasıyım, bunun ile molnar sağlık belgesi için e devletten rapor mu yoksa sağlık kuruluşundan mı belge götürülmeli, sizin dönemde böyle tecrübesi olan var mı , teşekkür ederim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Murat 4 Murat 4 

• @lumos çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@ametin-k Recetelerinizi goturmeniz yeterli (çeviri yapın tabii ki). Geçmiş olsun.

• @emirhan1 bana gc çekilişini kazandığımı söyledi ben de evet o sürecimi devam ettiriyorum ancak şu an gitme nedenim göçmenlikle alakalı değil gibi bir cevap vermiştim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |