DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

GUle gul kullanin. Guncellemeler olursa artik top sizde (:

• ⭐⭐

@Lifepark-0 Viyana son 2 yildir Ankara'nin yapmadigini yapiyor adeta 🙂 E devletten Turkce belge maalesef istemiyorlar bir kismini ingilizce olarak alabiliyorsunuz orada QR kodlu ondan bahsediyorlar Diger belgelerinizi Tercume ettirmeniz gerekli.

• ⭐⭐

@mamudo Mulakattan once yapmaniz yeterli zaten pasaportlarinizi teslimat noktasindan alacaksiniz o sekilde isarewtleyerek devam edebilirsiniz Atlas kaydina.

• ⭐⭐

@Mehmet-Yıldız Ingilizce belge alabiliyorsaniz resmi mecii den ceviriye tabiki gerek yok ama ornegin Nufus kayit ornegini e devletten ingilizce alamiyorsunuz bunu QR kodlu olarak ciktisini alip o sekilde tercume ettirerek goturmelisiniz.

• @achillesoag Tercümeler Türkiye’de yapılsa yeterli mi yoksa Avusturya’da bir tercüman mı bulunmalı?

• @lumos hanım çok teşekkürler.

• ⭐⭐

@erenotti Turkiye'de yeminli bir tercumanin yapmasi yeterli.

• Herkese merhabalar, green card sürecinde içinde bulunduğumuz durumu sizlerle paylaşacağım, olumlu veya olumsuz fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Asıl talihli eşim ve case numaramız 24binlerde olduğu için Türkiye'den sıranın gelmeyeceği biliyoruz. Amerika turist vizesine başvurup oradan statü değişikliği yapmak vardı aklımızda fakat Türkiye'den turist vizesi randevusu bile almayacağımızı gördük. İlk olarak Hollanda turist vizesine başvurduk. Vize tarihleri belli olduktan sonra hemen ds 160 formunu doldurup amsterdamdaki abd konsolosluğundan bir randevu oluşturduk ve gidiş tarihimizin 2 gün sonrasına randevu aldık. Türk vatandaşının kendi ülkesi dışından abd turist vizesi onayı almasının çok zor olduğunu biliyorum ama şansımızı kaybetmemek için her yolu deniyoruz. Şuan mevcut durumumuz, nisan ayında amsterdamda abd turist vizesi randevusuna gireceğiz, pasaportumuzda mevcut bir schengen vizesi ve kanada turist vizesi var. Kız kardeşim Amerikada yaşıyor 2023 green card talihlisi ve green card ını aldı. Bizim konsolosluktaki anlatacağımız durum kız kardeşimi 15 günlüğüne ziyaret edeceğiz hatta kendisi bize 15 günlük ziyaretimizin tüm detaylarını anlatan bir davetiye gönderdi. Eşim ve ben Türkiyede 6 yıldır aynı iş yerlerinde çalışıyoruz gelirimizde yüksek iş yerlerimizden de belirttiğimiz tarihler arasında yıllık izin kullanacağımıza dair belgeleride aldık. Bu koşullar altında Hollanda daki Abd konsolosluğundan turist vizesi alma olasılığımız nedir fikir ve tavsiyeleriniz benim için önemli. Yorumlarınızı bekliyorum.

• ⭐⭐

@gubaz53 Saglik durumunuzla ilgili cok kritik bir sorun olmasi durumunda etik olarak hemen bilgilendirmeleri gerekir. Ornegin diyelim ki rontgeninizde supheli bir bulgu var, bunun icin aninda bilgilendirilirsiniz. Umarim sorun yoktur.

• ⭐⭐

@emirhan1 Sizin durumunuzda en onemli sorun DV kazanani olmaniz ve tabii ki gocmenlik amaci tasiyan DS-260 formunu doldurmus olmanizdir, diger detaylar randevu aldiktan sonra cozume kavusabilir ihtimaldedir. Cok onemli bir nedeniniz yoksa, bilimsel bir calisma, olimpik atlet vb. olmak gibi, gocmenlik niyeti tasiyan basvurunuz varken tam tersi geri donus taahhudu istenen turistik vize icin kabul alma sansiniz oldukca dusuk. Tarihte boyle bir durum olmadi mi derseniz oldu, turistik vizesi verildigi oldu DV kazananina ama dedigim gibi istatiksel olarak ihtimal dusuk. Umarim yanilirim tabii ki.

• @lumos toplu ulaşımdan masraflara kadar herşeyi detaylıca paylaşmışsınız excelde Tuğba hanım çok güzel bir kaynak olmuş teşekkürler ♡ Bu yıl Viyana'da mülakata girecek talihliler çoook şanslı siz ve tabikiii bu forum sayesinde

• ⭐⭐

@erenotti Size neresi daha uygun ve basit olacaksa orada yaptirabilirsiniz , konsoloslugun illaha surada yapilsin diye kostugu bir sart yok 🙂

• @Revolter çok teşekkür ederim.

• @Mehmet-Yıldız hayırlı olsun. Insallah sonu mutlu olur. Dosyanızı taşırken oturumunuz ve schengen vizeniz varmiydi?

• @zynp7tepe sizin oturum hakkınız veya çalışma izniniz var mıydı acaba.Gördüğüm kadarıyla viyana bir çok talihliye randevu vermiş durumda. Yoksa viyana artık oturum hakkı veya çalışma izni olmadan da geçen senelerde olduğu gibi randevu vermeye başladı mı? Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. İyi akşamlar.

• @lumos o zaman viyananın son zamanlarda dosya taşımalara ilişkin vermiş olduğu izinlerin tamamı ikametgah ve çalışma izninden mi kaynaklanıyor? Yoksa verilen bu randevular viyananın iyi niyetinden mi acaba? Taşıma işini gerçekleştiren tüm talihlilerin orada çalıma vaya oturum izni mi var onu merak ediyorum. Teşekkür ederim…

• @sonokege cevabını aldığınız soruları neden tekrar tekrar soruyorsunuz? Viyana'dan randevu alan herkese soracak mısınız? Ayrıca cevaba inanmıyorsanız da forumda biraz araştırma yapmanız sizi yine aynı cevaba ulaştıracaktır.

• @emirhan1 @lumos un da dediği gibi sizin durumunuzda artık ziyaret gibi davetlerin önemi kalmıyor. Konsolos DS260 submitlediğinizi görüyor ve ziyaretini greencard sürecini tamamla öyle yap diyor. Bu yüzden denemek istiyorsanız daha geçerli sebepler bulmanızı tavsiye ederim. Mesela ben de DS260 submitledikten sonra turist vizesi aldım ancak ben amerikada ameliyat olmuştum ve tekrar doktora gitmem gerekiyordu.

• @sonokege verdi ve bitti artık vermiyor kesin bilgi

• ⭐⭐

@sonokege Sizce? Tabii ki iyi niyet ve geçen sene atılan adımlar sonucu oluyor. Bu garanti olduğu, vermek zorunda oldukları ve her zaman olacağı gibi anlamlara gelmez. Atipik bir mucize diyelim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.0k

| | | |